Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Overlocker


Overlocker
veterán

Szeretnék egy hasznos topikot nyitni, még pedig hogy melyik lap milyen max fsb-t bír, milyen ht és chipset feszültség mellett. Szerintem ez sok vásárlónak segíthet döntéskor, és mindenki kiválasztja hogy melyiket veszi meg a procijához és memóriáihoz! Az összegyűjtött adatokból pedig csinálok majd egy táblázatot..
Az adatok amiket kérnék:
HT szorzó, Max FSB, chipsetfeszültség
(ha nem tudod default,pl via chipset),az alaplap neve,alaplap chipsete,esetleg proci
Chipsetek:

nVidia nForce3:
- 8xAGP
- 10/100MBit LAN
- 8db USB 2.0
- 5.1 hang
- 2db SATA
- 2db IDE Channel

nVidia nForce3-250GB:
- 8xAGP
- Gigabites LAN
- 8db USB 2.0
- 5.1 hang
- 2db SATA
- 2db IDE Channel

nVidia nForce4-Ultra:
- 16xPCI-E
- Gigabites LAN
- 10db USB 2.0
- 7.1 hang
- 4db SATA II (NCQ-val)
- 2db IDE Channel

nVidia nForce4-SLI:
- 1x16 PCI-E -> 2x8-ra osztható
- Minden másban u.a., mint az Ultra.

VIA K8T880:
- mint az nForce3, fix AGP nélkül

VIA K8T880PRO:
- mint az nForce3-250GB, fix AGP múködik rajta

VIA K8T890:
- 16x PCI-E
- Gigabites LAN
- 8db USB 2.0
- 7.1 hang
- 4db SATA
- 2db IDE Channel

thx to anulu.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) Overlocker


Overlocker
veterán

Akkor kezdem,nem végleges max,de külföldi fórumokon olvasgatva visza a gyári maxot,azaz 300-at!

Asus A8v Deluxe,Via K8T800pro ,282FSB, default fesz,HT szorzó auto,282*9(3000+)

(#3) Gergello


Gergello
addikt

jobbra fel
egy ASUS K8N statisztikát is benyöghetne vki!

(#4) Dufresne


Dufresne
addikt

K8N-e Delux topicban vannak erről bőven infok, sztem a sima k8n is hasonlót bír, vagy talán kicsit alatta:)

Naés mivan azokkal, akik nem maxra akarják kihajtani a gépet, csak abszolut stabilitást szeretnének?:D

(#5) Overlocker válasza Dufresne (#4) üzenetére


Overlocker
veterán

Igaz. Én max. stabil fsb-re gondoltam,természetesen nem csak le prinsztkrínezetre!;) De jöhetnek nem max eredmények, egy idő után úgyis kijön a max:DD!

(#6) Esmein válasza Gergello (#3) üzenetére


Esmein
nagyúr

Asus k8n : Default fesz, 240 fölött sehogyan sem stabil, 2-3 nap alatt jöttem rá erre.
Asrock k8upgrade 760gx - Sis760, default - 283, egyelőre 277-en stabil, de haladok felfele.
[kép]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) erdoke válasza Esmein (#6) üzenetére


erdoke
titán

Hehe, jó kis SiS760. :C

A legjobb aláírás a héten

(#8) Overlocker válasza Esmein (#6) üzenetére


Overlocker
veterán

király. Ha egyszer még visszapakolom az asust akkor megnézem mit bír.
Mindjárt nézek egyet az msi-vel is. Eddig 4*HT-vel viszi a 282-őt!:Y

(#9) Balinov


Balinov
félisten

No,akkor
Gigaybte K8NS - F13-as BIOS-sal.
nf3-250
ht: 3x
cpu szorzó: 8x
ram 100-ra visszaosztva (ddr300 végeredmény)
agp/vcore/vdimm default
S754 2800+ tálcás, DH7-CG stepping, Newcastle mag
max fsb ezidáig 300MHZ.
Atomstabil. SuperPI 1M 42sec
még a hétvégén próbálkozok 300+ FSB-vel.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#10) Fade_Away


Fade_Away
őstag

DFI LANPARTY NF4 UD
HTt 1080ig bírta
max fsb 365
fesz default volt
3200+os winnivel ment ennyit

Jelenleg egy NF!es Gigabyteom van ez rakás kaka DFIhez képest

(#11) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Epox Lapom az adataimnál.
Stabilan 260ig ment eddig szinkronban. Tovább a ramjaim nem bírják, meg a proci se nagyon akar 2400 fölé menni. Alaposabb tesztelést igényelne.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#12) nRu3


nRu3
addikt

Abit AN8 Fatal1ty 320FSB simmán ,többel nem probálkoztam ,de szerintem mennne tovább ha lenne idöm a kisérletezésre.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#13) Overlocker


Overlocker
veterán

4XHT , 299FSB!:Y ,biztonság kedvéért 1,7v chipsetnek.
Mivel tudnám megnézni a HT speed-et ,a Central Brain-en kívül,mert ez nekem behülyült, a 8,5x-es szorzótol. ?

(#14) Esmein válasza Overlocker (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

everest ultimate edition megmondja

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Overlocker válasza Esmein (#14) üzenetére


Overlocker
veterán

hol:F Nem találom..

(#16) Esmein válasza Overlocker (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

alaplapoknál, megmondja a htt meg az fsb értéket is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) Achill3uS válasza Overlocker (#13) üzenetére


Achill3uS
veterán

látom hasít az új lapod :D grat :C
Valaki írhatna GA-K8NS-939 fsbmaxot is !!
Nekem eddig 280 volt amin stabil volt, 300-at nem akarta vinni, de lehet a proci nem bírta nmtom.. :F

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#18) Vertigo


Vertigo
aktív tag

En este nekialltam 2600 -on tesztelgetni (8x325 HT3x), majd meglatjuk stabil e...

FSB szintejen boven stabil, viszont a 4x HT -ba mar nem vagyok biztos igy, ettol a laptol csak max 1200MHz koruli HT -t lattam...

Minden estre sozmssed forumban westlake forumtars (tudtommal itt is elo szokott fordulni), a fatal1ty -jevel valahol 390 koruli FSB -nel tart, egy DFI -s skac meg valahol 450 korul...

Szerintem az en kis procimhoz ha elmaszok 350-360 -as FSB -ig, az boven jo, ennyit meg szinte tuti hogy fog birni a lap...

[Szerkesztve]

(#19) Achill3uS válasza Esmein (#16) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez 4 :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#20) Overlocker válasza Esmein (#16) üzenetére


Overlocker
veterán

EVALUATION, demo verzió van fenn.

(#21) Achill3uS válasza Vertigo (#18) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez igen, milyen proci ez? 3200+ Venisz ? :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) Vertigo válasza Achill3uS (#21) üzenetére


Vertigo
aktív tag

igen az, csak 3000+ -os...

Amugy meg MSI -ben probalgattam (abitba mar rogton 2500 -re lottem be, mert tudtam hogy ugy szepen stabilan elrohangal), ott 2700 -on meg a winfos bejott (asszem 1.5V -on) egy rovid everest erejeig, majd kaptam egy szep 0E -s kekkepernyot :)

Szoval tegnap este a kis kivegzos lapba, igy hogy mar 1-2 hete stabil 2500 -on feljebb tettem, picit tesztelgettem, meg OK -nak tunt (kopp-kopp)... Igaz csak kb 2 orat nyuztam...

Igy a memok 520 -on mennek, sandra a hasonlo orajelo opteron -ok rerdmenyet hozza (alt 1-2 ponttal tobbet), everestben a memoolvasas 7100 korul, iras 3000, kesleltetes 38, persze ossze vissza mer attol fuggoen mikor futtatom... ezek a csucsertekek...

(#23) Overlocker


Overlocker
veterán

[kép]:D

(#24) Achill3uS válasza Overlocker (#23) üzenetére


Achill3uS
veterán

és stabil is ? mert akkor királyság :)

Thx Vertigo ;)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25) Overlocker válasza Achill3uS (#24) üzenetére


Overlocker
veterán

Még tesztelem..:DDD

(#26) thaler2


thaler2
senior tag

Asus K8N + amd64 2800+ al a legnagyobb fsb:263MHz nem a legnagyobb, de ő csak ennyit bírt :C

(#27) thaler2 válasza Overlocker (#1) üzenetére


thaler2
senior tag

Asus k8n is nVidia nForce3 chipsetű, de 7.1es hangkari van rá integrálva

(#28) Achill3uS válasza thaler2 (#27) üzenetére


Achill3uS
veterán

jó de abból is van pár kiadás :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#29) L@co


L@co
aktív tag

Akkor melyik nForce 3 250GB-s lap a legjobb?? - FSB szempontjából?

(#30) Esmein válasza L@co (#29) üzenetére


Esmein
nagyúr

elvileg a dfi

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) thaler2 válasza Esmein (#30) üzenetére


thaler2
senior tag

Szerintem is. Ph-s tesztből is kiderült ez. Asszem annyi negatívuma van, hogy rossz beállítás esetén, csak reset biossal lehet újra elindítani a rednszert, és akkor kezdhetsz minden beállítást előről. Bár az én Asus k8n-em is hasonlóképp mükszik, jumpert átkell raknom mindig clearre indít, visszarak ujmper indít azt jó, aztán előről minden. Esetleg van ez ellen valami más módszer is? Ezért is ment el a kedvem a tuningtól:(

(#32) Esmein válasza thaler2 (#31) üzenetére


Esmein
nagyúr

Kivezeted külső gombra a bios resetet. Vagy kikapcsolod a gépet, aztán lenyomod az insert gombot és úgy kapcsolod be. Hehe Asus k8n-ed van és tuningolsz ? Jól belecsaptál a lecsóba, nem is csodálom, hogy elment a kedved tőle. Attól én is a hajam téptem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#33) thaler2 válasza Esmein (#32) üzenetére


thaler2
senior tag

Ez volt a legolcsóbban elérhető 754es lap.:B

(#34) Balinov válasza thaler2 (#33) üzenetére


Balinov
félisten

látod,látod, Tháler koma,ha azt veszed,amit én,mégolcsóbban kijöttél volna.Viszont Esmein 5lete a clr cirmos kivezetésre kolosszális!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) Overlocker


Overlocker
veterán

fel:F:))

(#36) Overlocker


Overlocker
veterán

update!:U

Bővebben: link

1219MHZ HT;]:Y

(#37) Balinov válasza Overlocker (#36) üzenetére


Balinov
félisten

:C:C:C:C:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#38) Overlocker válasza Balinov (#37) üzenetére


Overlocker
veterán

Kösz! Kár hogy csak 2T-be megy a ram:O

(#39) jagada


jagada
őstag

felhomályosítana valaki a HT szorzóról!!

ez állítható a biosban?
ha igen tuningnál vissza kell venni belőle?
egyáltalán mit szolgál?:F:F

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#40) westlake válasza Overlocker (#1) üzenetére


westlake
félisten

ez nem ment volna el az a64-es klub-ba?:U

Play nice!

(#41) Overlocker válasza westlake (#40) üzenetére


Overlocker
veterán

hát megpróbáltam kiszedni az adatokat,mert ott elég nagy kavar van itt meg össze lett volna gyűjtve..:B de hát nem aratott nagy sikert eddig..
majd lehet záratom is..

[Szerkesztve]

(#42) westlake válasza Overlocker (#36) üzenetére


westlake
félisten

jo ez a tuning, de mint tudjuk a ht sebessege nem sokat szamit...

abit an8 sli fatal1ty fsb390
epox sli fsb360
asus a8n premium fsb343
msi k8n diamond 393

ezek 1.6volton..

Play nice!

(#43) westlake válasza Overlocker (#41) üzenetére


westlake
félisten

talan mert a max fsb nem szamit olyan fontos tuningeredmenynek, mint pl. a procie

Play nice!

(#44) Overlocker válasza westlake (#42) üzenetére


Overlocker
veterán

Ezek nagyon jó értékek..:C
Lehet lesz lehetőségem váltani MSI K8N SLI-re! Megéri? Tudsz róla valamit?Max fsb? Vannak gondok:F

(#45) Savanya válasza Overlocker (#44) üzenetére


Savanya
addikt

Bocs hogy beleszólók .. Nekem 2 msi k8n sli lapom volt ,az egyik 310-nél még ment volna feljebb is /proci már nem birta tovább/ , a másik viszont valami antituning darab volt és meghalt a bios-a is ..:U

[Szerkesztve]

Mobilszámom: 70-516-8068

(#46) Overlocker válasza Savanya (#45) üzenetére


Overlocker
veterán

:FHmhm. A hangkátyája működött rendesen?

(#47) Savanya válasza Overlocker (#46) üzenetére


Savanya
addikt

Sok táp után eggyel igen , mégpedig a dualfanos Chieftec 420W-val ...

Mobilszámom: 70-516-8068

(#48) M3kk


M3kk
őstag

Bővebben: link

2.5x HTT szorzo

Termeszetesen Ultra-D , vizzel hutve! Erdekes, hogy 445 on atom stabil, 450 en meg win sem toltodik be :)

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#49) westlake válasza Overlocker (#44) üzenetére


westlake
félisten

nekem jelenleg is egy k8n diamondom van..
te k8n sli alatt mit ertesz? a platinumot?
nekem teljesen jol meg a diamond..
majdnem az osszes ilyen lapnak szar az integralt hangja, de egy egyszeru ''hangkartya bios'' frissitessel meg lehet oldani

Play nice!

(#50) westlake válasza M3kk (#48) üzenetére


westlake
félisten

technologia chipset hatar?:F;)

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.