Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogie


Bogie
csendes tag

Előre is bocs,tudom hogy van néhány topic amely ír erről,de lenne pár kérdésem.
A korábbi leírásokból azt szűrtem le hogy olyan 9800 se-ket lehet átalakítani aminek 4 pipeline-ja van 256 bites és piros nyákos,ráadásul a ramok egy sorban vannak(ebben nem vagyok biztos majd erősítsetek vagy cáfoljatok) és négyzetalakúak.
Mindez igaz a Powercolor 9800 SE-re,végignéztem az összes gyártót de csak ennek találtam ilyen kártyát.
Akkor ha ilyet találok akkor nagy esélyem van beindítani a másik 4 pipelinet?
A tesóm Bécsben tanul,olvastam hogy Kishazánkba nem nagyon jutottak el a 256 bites memokkal szerelt kártyák
Esetleg van valakinek valamilyen tippje hogy ott,vagy akár ithon hol találhatnék ilyet?
Várom a hozzászólásokat!

(#2) dollyb


dollyb
csendes tag

htttp://www.geizhals.at itt néz szét de én nem nagyon találtam se-t sapphire van de az meg nem átalakítható max 9500pro orajelre :-DDD, szal az neked nem jó. Nem akarlak elkeseríteni, de sztm nem nagyon találsz ilyen kártyát, de azért a tesódat állísd rá.

dollyb

(#3) ZoCso válasza Bogie (#1) üzenetére


ZoCso
senior tag

A RAM-ok L alakban vannak az átlakítható kártyákon. (R9700 nyák!!!)

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#4) ZoCso válasza Bogie (#1) üzenetére


ZoCso
senior tag

Az eredeti Powercolor 9800SE kártyákon 2.8-as Hynix RAM-ok vannak L alakban elrendezve.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#5) Legolas válasza Bogie (#1) üzenetére


Legolas
senior tag

Én nem rég voltam Bécsben és otthagytam az évszázad vételét! Azt hozasd meg tesóddal!
Nagy fehér dobozban Hercules 9800 SE All in Wonder!
256 bites L alaku ramok! tv tunerrel, remote wonder távirányítóval! Szóval minden vann benne! Mikor hazaértem, akkor olvastam róla egy cikket a neten és jó eséllyel átalakítható és tuningolható ---> 9800 pro all in wonder kártyád lehet belőle, ami 150 rugót ér!
Én ezt a kártyát a Shopping City Südben láttam €249 volt az ára -Mehrwertsteuer, szóval jó 50 rugóból bent van az országban (csak jól el kell dugni a határon :) )

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#6) laxius_


laxius_
tag

Ugyanazt a kartyat lattam Grazban shopping cityben a mediamarktban.
250euro ott is. Annyira megbantam hogy nem vettem meg hogy nemigaz!!!!!
Vajon megvan meg mindig? Bar azota vettem itthon egy gexcube 9600prot. De faj a szivem. Nem mertem megvennei mert mindenki azt mondta a 9800se szar, es ugy emlekeztem hogy az L alakut nem lehet alakitani :) a felso szinten jobb oldalon :)

dolgozni csak pontosan, szépen...

(#7) Bogie


Bogie
csendes tag

Na srácok!
Ezt az all in wondereset biztosan át lehet nyomni?
Valaki már csinált ilyet?
Vagy olvastatok róla?
A 256 bit biztos?
Bocs hogy akadékoskodok.
Amugy köszi hogy nekem akartok segíteni.
Ja ha valakinek kell és annyira megbízik bennem akkor írjon ide
mert iskolai csoporttal megyek Bécsbe 13-án és akkor biztosan tudok hozni 10-et is,csak lóvé kell.

(#8) Bogie


Bogie
csendes tag

Na utánanéztem a neten,sok helyen láttam ilyen Hercules kártyát.
Mind átalakítható?
Vagy azok amelyikeknek L alakban vannak a ramok?

(#9) Bogie


Bogie
csendes tag

Ja és a RETAIL meg a VIVO az mit jelent?

(#10) Guszti válasza Bogie (#9) üzenetére


Guszti
aktív tag

naszoval en nemetorszagbol hozattam egy PowerColor 9800SE-t, amin 256bit-es 2.8ns Hynix ramok vannak, es be lehet kapcsolni rajta a 8 pipi-ot.

Az a kartya a jo, amin L alakban vannak a memok.

Gondolkodtam rajta, hogy ilyen hercules kartyat vegyek, mint amirol te is beszelsz, csak az volt a bajom, hogy Kb ugyanannyiba kerultek mint az amit en vettem, de az enyim az csak egy sima kartya, se doboz, se driver CD semmi, es a Hercules meg dobozban ugye AIW All In Wonder TV tuner, kimenet, bemenet, kabelek, taviranyito minden faszom ami csak kell. Es asszem azokon csak 3.3ns Samsung ramok vannak. A powercolor kartya jo, at lehet alakitani, viszont azt lassan mar kulfodlon se lehet kapni, az aKB olyan, mint nalunk mostansag a 9500np@9700Pro.

VIVO = video out video in.
RETAIL: jo kerdes, faszom tudja, talan igy irjak, hogy dobozban kapod, nemtom
merhogy a BULK az, ami ugye se doboz, se CD, olyan, mitn az enyem.

Ha van meg kerdes, hajra!

(#11) Guszti


Guszti
aktív tag

egyebkent, meg az osszes olyan kartya, amin van TV tuner, meg kimenet, bemenet, azok alltalaban gyengebbek szoktak lenni gamera....

(#12) Guszti válasza Legolas (#5) üzenetére


Guszti
aktív tag

Hmm, azuert az kicsit tulzas, ma kicsit gyengult a forint, asszem olyan 272 forint korul volt ma 1 euro, de ha csak 260-al szamolunk, akkor a 249, amibe a kartya kerul, ha azt megszorozzuk 260-al, egyszeruseg kedveeert: 260*250=65.000 az nem 50 rugo am! :)

(#13) Bogie


Bogie
csendes tag

Guszti,akkor szerinted ne vegyek ilyet?

(#14) westlake


westlake
félisten

mo-n csak sapphiret lehet kapni, ami nem atalakithato 9800 pro-va.
hercules 9800se aiw-ot tudok szerezni itthon is, viszont joval dragabb mintha kintrol hoznank be.

Play nice!

(#15) Bogie


Bogie
csendes tag

Na srácok itt egy oldal ahol egy ilyen Hercules 9800SE-t bontottak és vizsgáltak
igaz hogy van angol középfokúm de nem volt időm lefordítani.
Akit érdekel és talál valami érdekeset amit írnak akkor kérem ossza meg velünk

http://www.gibtek.co.uk/hardware/hercules9800.php

(#16) Bogie


Bogie
csendes tag

No srácok kurva boldog vagyok talált a resóm Herc 9800 se AIW ot,még vagy 10 van,de most sajna nincs lóvéja :0 de valszeg megveszi majd,ha a kezembe kapom akkor írom a tapasztalatokat,addig is plz: sosem próbáltam pipelinet bekapcsolni,tudom hogy sok helyen le van írva,de ha valakinek van kedve leírni hogy hogy kell akkor megköszönném,meg a linkeket ahonnan le lehet tölteni.
Előre is köszi,szorítsatok!!!!

(#17) rudi válasza Bogie (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.ocfaq.com/softmod/download.php[/L]

Itt megtalálod a eresett filet és itt: [L]http://vganfo.uw.hu/r300mod.html[/L] az oldal alján van két fajta részletes megoldás. Ne zavarjon hogy 9500->9700hoz van a módszer mert 9800hoz is így kell. Sajnos a végeredményben nem lehetsz 100%ig biztos...

Az AIW kártyák általában tényleg alacsonyabb frekiken mennek, de azokat is lehet húzni és 250Euro-ért nagyon megéri a legnevesebb ATI gyártó TVtuneres kártyája.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) rudi válasza rudi (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Még egy mibőlmitlehet táblázat: [L]http://www.ocfaq.com/softmod/faq.php[/L] nagyon kecsegtető az az AIW, eddig még nem is láttam 128bites AIW megoldást...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Bogie


Bogie
csendes tag

Azt nem tudom hogy ezek a frekik alacsonyabbak-e a sima 9800-pro hoz képest de az AIW-nak biztosan ilyenek,tehát nincs mit szégyelnie:
- ATI Radeon 9800SE GPU (380MHz Core)
- 128MB DDR 340MHz (680 DDR) Memory

(#20) Bogie


Bogie
csendes tag

Köszi Rudi,ez mégjobban meggyőzött,mert a listában ott volt a kiszemelt kártyám és akkor 9800 AIW-á lehet alakítani,tudom hogy telhetetlen vagyok de mi külömbözteti meg a 9800 at a 9800 pro -tól,gondolom az órajel,nem?
Akkor lehet 9800 pro AIW is(hű de jól hangzik :) ) ?

(#21) rudi válasza Bogie (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan! Csak frekiben térnek el. Amit az ATI tudta hozni az összes R350el a 9800pro frekijét rögtön eltűntek a smia 9800ak. Ha minden OK akkor tényleg 9800pro AIW :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) westlake válasza Bogie (#20) üzenetére


westlake
félisten

benne van a listaban a hercules aiw, de az meg nem biztositek semmire sem:)
szolj ha tudsz ennyiert kartyat, engem is erdekel.

Play nice!

(#23) P34k


P34k
tag

Üdv!

Létezik egy u.n. OMEGA Catalyst driver Radeon tuninghoz.
Én egy sima 9500@270/540 Radeont vettem 7.5kHUFért :))
Omega driverrel megy 9700PRo@350/620-ként!

Úgy gondolom, mindenképp próbálj meg egy ilyen ''softos'' megoldást először,
mielőtt belekezdesz bármi féle garanciavesztéssel járó műveletbe,
ugyan is nem biztos, hogy a másik 4 pipeline jól is működik.

A hibajelenség úgy néz ki, hogy a képernyőn négyzetrácsosan vannak tiszta és zavaros/pixelkavalkádos blokkok. Akadt a kezembe egy 9800SE, és az pont ezt csinálta, és még lassabb is volt, mint egy 9600Pro.

Volt nálam egy 9700Pro is, amit ugyan 9700Pro-nak mondott a Windows, de igazából egy fizikailag áthekkelt 9500 volt, de el baszták, mert nem volt jó a +4 pipeline.

Ezért előbb próbáld meg az Omega driveres módszert!

http://www.omegacorner.com

Töltsd le a legújabb drivert és sok sikert!

Have a nice day! :))

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#24) P34k


P34k
tag

Nem próbáltátok még?

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#25) Bogie


Bogie
csendes tag

Mit értesz az alatt hogy nem softos megoldás?
Bios-t már nem fogok frissíten,azzal már hazavágtam egy 9500pro-t.
Más féle képpen is lehet?

Westlake:Most először azt mondod hogy nem biztos hogy át lehet alakítani(ezzel eddig is számoltam)utána meg mégis kellene ilyen? Nem értem. Na mind1.
249 Euróért látott a tesóm egy bevásárlóközpontban, itthon mennyi?
Esetleg ha nme tudtam átalakítani akkor nem kell egy? :)
Mondjuk erre már csak Dec 13. a után kerülne sor mert akkor kapom kézbe a kártyát.

(#26) westlake válasza P34k (#24) üzenetére


westlake
félisten

hat igen ezek a letiltott pipelineok mar csak ilyenek

Play nice!

(#27) rudi


rudi
nagyúr

Kaptam egy jó 9800SE átalakítós cikket

[L]http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/816583[/L]

Igaz holland de a végén van egy hasznos kis táblázat a sikerességről.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Bogie


Bogie
csendes tag

Köszi Rudi,csak egy valami nyugtat meg hogy a Heercules 9800se AIW nak még mindíg nagyobb az esélye a moddolásra,mint a korábban említett Powercolor 9800se-nek.Háát az a 46/25 arány nem valami jó,de valószínűleg megkockáztatok egy ilyet, de a magyarországi Herules 9800 pro AIW ra moddolt kártyák terjesztését akkor nem én vállalom magamra(pedig ezen sokat lehetne keresni)
Persze nem rajtatok,hanem akiknek nincs mire költeni a pénzüket. :)
Na egyenlőre én ennyivel le is zárnám a témát,majd ha megkapom a kártyát akkor majd írok. Köszönöm mindenkinek a segítségét!

(#29) Legolas válasza Bogie (#28) üzenetére


Legolas
senior tag

Honnan szereznéd?
És mennyiért?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#30) Legolas válasza Guszti (#12) üzenetére


Legolas
senior tag

Visszajön a Mehrwertsteuer (ÁFA szerűség)!
Tehát vonj le 17% ot!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#31) westlake válasza Legolas (#29) üzenetére


westlake
félisten

hercules 9800se aiw-ot mo-on is lehet szerezni...

Play nice!

(#32) P34k válasza Bogie (#25) üzenetére


P34k
tag

A nem Softos megoldás olyan, hogy a BIOSt módositod, a chipen ellenállást ill. kivezetést grafitozol/átkötsz/átforrasztasz/stb...

A Softos azt jelenti, hogy SOFTWAREes!

AZAZ, próbáld ki előtte az OMEGA drivert!

Ugyan lehet, hogy feszültségemelést csak nem Softos módszerrel tudsz eszközölni a GPUn/VGAn, de a pipeline-ok épségét ezzel is meg tudod nézni!

Érted?

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#33) westlake válasza P34k (#32) üzenetére


westlake
félisten

mit? :DD

Play nice!

(#34) Lacza


Lacza
senior tag

Bocs,de ez kell:C

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.