Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9800 infineon 3ns ramos,pro bios? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Peat;)


Peat;)
veterán

Hali!
Van egy sapphire 9800np kártyám az infineon ramokkal(3ns-666mhz a vége a gyártó szerint). Ebbe előbb utóbb egy pro biost szeretnék belerakni, de eddig csak samsungos biost láttam. Egy másik topikban (9800 hack 9800pro) van egy oldal, ott pedig az hogy infineon bios amit leszedtem,de ha belenézek (radedit) akkor ott is samsung ramos. Az eredeti biost már kimentettem ott infineon van persze, radedittel a két bios között csak órajeleltérést látok, a ramok időzítése normál ugyanúgy. Akinek ilyen vga-ja van és már pro biost nyomott bele írja le hogy jobb lett-e! Köszönöm!

Megnéztem a samsung ramoshoz a biost ott is normal a ram időzítése, mégis jobban tudják tuningolni,tehát nekem is hozhat pluszt annak ellenére hogy első ránézésre csak órajelekben van eltérés.

[Szerkesztve]

(#2) Peat;) válasza Peat;) (#1) üzenetére


Peat;)
veterán

UP-csak van valakinek ilyen kártyája.

(#3) rudi válasza Peat;) (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php[/L] Igaz itt is csak nonpro van Infineonba, szerintem 3.0-s PRO bios nincs si. Helyedben és simán rátenném a Samsung BIOS-t vagy húznám a saját Infineonosomat.

Néztem régebbi rage3d-s Radeon 8500 bios összehasonlítást és hiába nemt egyik másik BIOSal feljebb a freki mégsem volt gyorsabb a VGA mert rosszabb casokkal dolgozott. Fogj valami nagyon finom tesztproggit és próbáld ki azzal. Én tegnap RightMark pixel fillinggel mértem ki 4-5 8500as BIOS-t és volt ahol 240en mértem annyit mint a másikkal 255ön...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Peat;) válasza rudi (#3) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, akkor majd a radedittel elszórakozom.

(#5) rudi válasza Peat;) (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

OFF
kérdezek egy-két technikait, Te értesz hozzá:
1. tudom marhaság, de tud valamit kezdeni egy float ALU egy fixedpoint számmal. Gondolom a mantissza összeadó rész talán használható valamire...

2. ha a pi=3.141592654 formában van megadva, hány bit ez változik ez 16 és 32 biten tárolva?
ON

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) m_ster válasza Peat;) (#1) üzenetére


m_ster
csendes tag

Hadd kérdezzek valamit: szoftveres tunningal megy PRO órajelen? Az egyik külföldi fórumban azt olvastam, ha szoftveres húzással nem hozza stabilan a megemelt frekvenciákat, akkor a PRO bios nem sokat segít rajta. A Samsung rammal szerelt nonPRO kártyák tulajdonosai a bios felrakása után nyertek több-kevesebb tunningolhatoságot a PRO órajeleken felül. Az Infineon ramoknál erre nem nagyon lehet számítani, már a 338Mhz is az ilyen modulok húzhatóságának nagyon a határa.

(#7) rudi válasza m_ster (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet hogy nyertek pár MHz-t de szinte biztos vagyok benne hogy vesztettek CASban, szóal azt kellene tudni hogy a tunolt magasabbra húzott BIOSal jobb teszteredményeket kaptak-e.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza m_ster (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet hogy nyertek pár MHz-t de szinte biztos vagyok benne hogy vesztettek CASban, szóal azt kellene tudni hogy a tunolt magasabbra húzott BIOSal jobb teszteredményeket kaptak-e.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Peat;) válasza rudi (#5) üzenetére


Peat;)
veterán

Biztos nekem szántad ezt az üzenetet:) ? Megtisztelő ám, de nem sok mindent értek belőle, nemtom honnan gondolod hogy értek ilyesmikhez:) . Mindkét kérdést kihagynám sorry, a mantissza név is csak a számtech tanulmányaimból rémlik homályosan:DDD

(#10) Peat;) válasza m_ster (#6) üzenetére


Peat;)
veterán

Már letettem róla nincs értelme a pro biosnak. A szoftveres tuningnál a mag bírta a 380-at a ram a 660-at. Sok np samsung ramos nem bírja már a 660-at se aztán a bioscsere után van hogy 700 fölé mentek, ezért reménykedtem hátha..

(#11) m_ster válasza rudi (#8) üzenetére


m_ster
csendes tag

Nem igazán értem, hogy a PRO bios miért csökkentené a CAS értékét. Adott a két kártya: NP és PRO. A PRO változat emelt /vagy a NP csökkentett/ mag -és memóriaórajelekkel rendelkezik. A GPU ugyanaz, ezért szinte minden NP core megy 378Mhz-en. A különbség a lapra szerelt memóriamodulok órajelétől és minőségétől??? függ. A tapasztalatok szerint a 2.8, 3.3n-os Samsung chipek mindenféle bűvészkedés nélkül hozzák a 338Mhz-es frekvenciát, a 3.0n-os Infineonok pedig átlag 310-320Mhz-re képesek. Akinek Samsung ramjai vannak és szoftveres húzással stabilan mennek PRO órajelen, /és persze nem elégszik meg annyival, hogy a kártyáját minden csak Radeon 9800 Series-nek ismeri fel/, az felrak egy PRO bios-t és ezek után a kártyája mindenféle szoftveres tunning nélkül is teljes értékű 9800PRO-ként fog működni. A PRO bios nem úgy készül, legalábbis remélem, hogy fognak egy NP bios-t, egy kicsit megemelik az órajeleket, a CAS értékét pedig visszább veszik, hogy a memóriamodulok biztosan bírják a magasabb frekvenciákat. A PRO-kat egyszerűen jobb időzítésű rammokal gyártják, vagy a moduloknak megadják az adott sebesség eléréséhez szükséges feszültséget.

(#12) m_ster válasza Peat;) (#10) üzenetére


m_ster
csendes tag

Nekem is 9800NP-m van, Infineon ramokkal. Radclockerrel hajtom PRO órajelen,
de a 338Mhz már érezhetően a ramok végsebessége. Egy szép, meleg nyári napon majd kimúlnak...
Nyugtasson az a tudat, hogy a 9800-as kártyáknál a magórajel növelésével sokkal nagyobb teljesítmény-növekedést lehet elérni, mint a ramok húzásával.

(#13) Peat;) válasza m_ster (#12) üzenetére


Peat;)
veterán

Azért a gyorsabb ram sokat számít, de majd egy jobb hűtővel a 660-at állandónak állítom be. Nekem 670 a vége, itt már hibázott:( . A magot még nem húztam 380 fölé, majd valamikor talán. Most még minden szépen elmegy, majd egy év múlva meg már szvsz nagyon kicsi lesz a különbség hogy 9800xt vagy 9800np izzadja-e ki az adatokat, olyan ez mint a gf4ti4200-4600, ami játszhatatlan 4200-őn(pl. Halo 1024-ben néhol nagyon belassult mivel régi kártyám 4200 volt, vagy splinter cellben is volt 1-2rész) az már 4600-os órajelekkel sem fog sokkal jobban menni. A lényeg hogy most pl. a Spellforce-al játszom, hihetetlen brutál grafika(ajánlom ha bejött a Warcraft3, hasonló csak több benne az rpg), és minden maxon elmegy(élsimítás nélkül,4X-nél még elmegy de 6X-nál már akad ha ráközelítek a játékra). Szóval már letettem erről pro órajeles ramtuningról, majd egy jobb hűtő nyárra amivel alapon hajtom, télen meg a maxon (valószínű jó ideig nem cserélek vga-t, hiszen már alaplapot is kéne kb. fél év után a pci-express miatt)

(#14) rudi válasza Peat;) (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

dehülyevagyok! Power-nak akartam írni :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza m_ster (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Pedig BIOS szinten több mint valószínű hogy úgy készül a PRO ahogy leírtad. Módosított cas és frekik, semmi más. Pal és NTSC verziók között is kb. ennyi az eltérés (sapphiren szokott lenni váltójumper hozzá).

Amit a frekihúzásról mondtál az szerintem elegánsabb ha a saját BIOSát moddolja RadEdittel. Bár ha valaki azzal a 3 betüvel akar villogni, akkor legyen...

8500ak kapcsán kimértem személyesen hogy az a BIOS ami feltehetőleg a 8500XTbe készült 300/300 enyhébb CAS beállításokat használt! Az eredetileg 240ig húzható RAMal szerelt 8500am 255öt ment vele de nem adott jobb eredményeket tesztekben, pedig finoman mértem (rightmark).

Ha van időd kimérhetnéd egy fimon tesztproggival hogy nem-e véletlenül-e jobb eredmények jönnek egy frekimódosított mezet nonpro BIOSal mint egy PROval. Ajánlom hozzá a rightmark fillelős tesztjeit. Nézz be ide:
[L]http://vganfo.uw.hu/rightmark.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) m_ster válasza Peat;) (#13) üzenetére


m_ster
csendes tag

Érdekes, nalám a Spellforce madártávlatban lassult be. Egyébként miért cserélnél kártyát? Amíg 9600Pro-m volt az akadásokat a videókártya számlájára írtam, amióta 9800-at vettem a programozókat szidom... Utólag visszagondolva már a 9600PRO is egy erős kártya volt, azzal a 9800-sal még nagyon sokáig vígan elleszel.

(#17) m_ster válasza rudi (#15) üzenetére


m_ster
csendes tag

Köszönöm az információt. A színvonalas weblaphoz pedig gratulálok, nagyon sok kérdésemre kaptam ott választ.

(#18) rudi válasza m_ster (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha van olyan kérdésed amire még nincs válaszod akkor keress meg mailban, hátha... :P

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Peat;)


Peat;)
veterán

Egyébként nekem minden létező progi 9800pro-nak ismeri fel 3.9 és 3.10-es driverrel is, ki tudja mit ügylödtek vele a gyártónál:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9800 infineon 3ns ramos,pro bios? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.