Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akita


Akita
tag

Hello!
9600Pro-t készülök venni a jövő hónapban. Az árlistákat böngészve felmerül a kérdés érdemes 10000-el többet fizetnem a 400/340-ért? És egyáltalán, mi a túró ez a 400/340. Vagy vegyek 9500Pro-t? Olvastam valahol hogy gyorsabb mint a 9600 Pro. Sima 9500 kiesett nálam mivel a 9700-re való átalakítás lutri. Előre is kösz minden hozzászólást és bocs hogy nem böngésztem át a nagy Radeonos topic-okat, de lusta vagyok hozzá :-)

(#2) Orc válasza Akita (#1) üzenetére


Orc
senior tag

Érdemes a jobbat venni, nagy a külömbség.:DD

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#3) Keitaro


Keitaro
addikt

9500Pro-t már nem kapsz.
Hol olvastad ezeket? Pro változatnak elvileg nem lehet 200-as memóriája.

(#4) Richard válasza Akita (#1) üzenetére


Richard
őstag

400/340 = GPU/MEMÓRIA órajel. Azt már nem tudom, hogy megéri-e azt a 10-ezret, vagy nem, de gyanús, hogy igen:DDD:DDD

(#5) Richard válasza Keitaro (#3) üzenetére


Richard
őstag

Ha jól emléxek( :F) akkor a kékhalnál láttam ilyet és is

(#6) Richard válasza Richard (#5) üzenetére


Richard
őstag

és is = én is

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

9600 = 325/200
9600Pro = 400/300
és van a kettő közötti (SE asszem) az 400/200
340-eset nem is láttam még... de fontos a memósáv szóval megéri a +10-et

(#8) rogers válasza Akita (#1) üzenetére


rogers
aktív tag

No ez a 400/200 és 400/340 téma ismerős nekem, sőt ha lenne kereső akkor meg bírnám találni a saját topicomat ebben a témában... :))
Ja mindkettőt húztuk, az GPU 499-ig ment, a memória a 200-ból 229 a 340-es is ment rendesen fölfelé arra nem emléxem...

Jobb későn, mint még később...

(#9) Macccy


Macccy
senior tag

Haliiii ! :) Tudom, nem ide illik, de kell a válasz hozzáértő mesterembertől és ez a hely most még pörög úgyhogy ................. TV-OUT on rányomattam az ATi matyimat a tv-re! DE!! A kép érdekesen néz ki. A desktop egy részét látom csak egyszerre és tudok ........ SCROLLOZNI !!! Hátezanemsemmi !! Na ide kéne egy okos tanács, hogy mit, merre, mennyiért állítsak a driverben mer máshol nem lehet a bug ...............'' A hiba, jelen esetben, nem az én készülékemben van! '' ;]

(#10) Keitaro válasza Macccy (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Basszus beírtam erre kitörli :))
Szóval ilyenem nekem is volt, a megoldás az, hogy a második moncsi (esetünkben TV) felbontása túl nagyra van véve. Szedd lejebb mondjuk 800*600-ra és legyen a TV a másodlagis. De lehet elsődleges is csak ne legyen nagy a felbontása.
De azért buli dolog, nem? :DDD

(#11) Macccy válasza Keitaro (#10) üzenetére


Macccy
senior tag

Bulinak éppenséggel buli ....... hehe ....... k*rvajó! ;] Csak sajnos így elég használhatatlan. A TV felbontását nemtom, hol lehet lelőni, a tv panelben nem látom .........Itt 700 akárhány x fa**omtuggya miben van! :F
Báár .... Lehet, TE a második képernyőre célozgattál?! Hát nem azon van a tévé, de megpróbálom akkor arra tenni, hátha lesz resolution meg minden ............ !!

(#12) Macccy


Macccy
senior tag

Na jóvan ...... süppedek. Majd délután megreszelem! :((( Várom azért az okosat, hátha van más megoldás is!

(#13) Keitaro válasza Macccy (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Ok, de azért próbáld ki amit mondtam. Katt jobb oldali moncsira. Felbontás megfelelően picire benyom. TV kimenet PALra beállít. TV lenni másodlagos. Theater mode on, és hagy szóljon :)

(#14) RECSKA


RECSKA
veterán

Hi all!

Ha úgy jársz, mint haverom, akkor igen!
Ő egy Sima powercolor 9600-at vett ( 325/200 ), 3.3ns-os Infineon Rammal!
Azzal kezdtük, hogy egy P2-es socket 370-es Titan hűtőt raktunk rá tápventivel, aztán vettünk 1000Ft passzív ramhűtőt, amit ráraktunk a Ram-okra.
Ekkor beizzítottuk a cuccot! Tunning szempontjából elég jól vizsgázott a termék. A GPU 325-ről egészen 480-ig bírta, a Ram az más tészta: ''csak'' 310Mhz-ig vitte, ami elég kevés szerintem! Ebben az állapotban atomstabil!!! Bírja fentebb is mind a kettő, de akkor kifagy a Game4-nél (3dmark).
Az eredmények: 3DMark 2001se330: def 11230, min. 17812.
3DMark 2003build320 def 3450, min 6120

Mindezt egy 2100+XP ( 2268Mhz ), Abit Nf7-s, 3x256Mb 433-on járva.
A proci sok mindent legyalázott már ekkora órajelen!!!
Na mindegy, egyszer lesz nekem is ilyen gépem!
Aki akarja, annak lehet hogy tudok képeket is küldeni majd!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#15) RECSKA válasza RECSKA (#14) üzenetére


RECSKA
veterán

Ja, majd el felejtettem!

A kártya így felszerelve sem érte el a 35000Ft-ot!
Annyiért nem MEGÉRI!!!!!!!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#16) vzzoli


vzzoli
tag

Csak eredményeket tudok mondani, mivel nekem is ilyen 340-es megoldásom van, egy 1833MHz-en járatott 1700+-szal. Eddig csak régi játékokkal játszottam (battlefield, mohaa,nfshp), amik nem mérvadóak, ezért próbaképpen feltettem a Call of Duty demo-t. Azt tudni kell, hogy a videokártya beállításoknál force-ra tettem a 6xFSAA-t, és 8x-re az anziotropikus szűrést, de a játék (az elejét leszámítva, amikor swappelt egy kicsit) tökéletesen élvezhetően futott 1024x768 32 bit, max grafika (értsd: minden high-on, trilinear filter). Szóvasl nem vártam volna hogy ilyen jó lesz. A 3dmark 2001-ben 4700 pont lett a vége 6xFSAA és 8x anzio szűréssel (mondjuk arra nem emlékszem, hogy túlhajtva-e). Szóval jó kis kártya.

/off
Ezért nem indítok új topicot, de a RAMDAC az mi? Köze van a GPU sebességéhez?
/on

If you one door how a mace?

(#17) marcee válasza vzzoli (#16) üzenetére


marcee
addikt

RAMDAC: Digital Analog Converter
A gpu által kiszámolt digitális jelet az analóg-ra konvertálja, tft-hez már nem kell.
Fejlődése megállt 350MHz körül, ma már nincs nagy különbség.

\m/

(#18) marcee válasza marcee (#17) üzenetére


marcee
addikt

Ja, és nincs köze a sebességhez, képminőséghez inkább, de az ma már nem a frekvenciájában mutatkozik meg.

\m/

(#19) Raymond


Raymond
félisten

Absolut megeri a 10e Ft-t ha hasznalod is az AF es AA funkciokat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) Parci válasza Akita (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ha találsz R9500 Pro-t, azt vedd. Ha nem, a gyorsabb R9600-ost. Vagy tolj rá még egy 10000-est, és egy R9700-est, az már komoly különbség.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) Peat;)


Peat;)
veterán

Szerintem most 9600-ot hülyeség venni.9600pro 45-50 ezer körül mozog,míg 9800-at már 70-ért is lehet kapni(áfás árak).Ha már ennyi pénzt költ valaki vga-ra akkor mindenképpen a +20 ezer és sokkal jobb teljesítményt javasolnám.Az árakat az al**ncomputers-ben néztem,9700-est meg 60-ért árulják,az is sokkal jobb választás.Ez a 9600-os széria szerintem nem sikerült valami jól,legalább egy 9500pro teljesítményét kellett volna baléjük tömni(mert tudták volna,csak az üzlet...)

(#22) marcee válasza Peat;) (#21) üzenetére


marcee
addikt

Nem könnyű téma, én még soha nem költöttem nettó 20e-nél többet vga-ra.
Most a HL2 miatt szándékszom valami komolyabbat venni, de szvsz pont most nem érdemes. Nekem a tervezett 30-35nettó is nagyon komoly érvágás lesz, és lélektani határ is. Erre azért nem olyan laza azt mondani, hogy told meg egy huszassal.

\m/

(#23) Peat;) válasza marcee (#22) üzenetére


Peat;)
veterán

Valahogy én is így vagyok,nagyon sajnálom a pénzt a számtech cuccokra:( ,mivel a hl2 leghamarabb október 1-én jelenik meg,legalább addig várjál.Szerintem vga-ból még a használtat is érdemes megkockáztatni,mert nem nagyon hallani panaszokat hogy behal egy vga,szerencsére még nem olyanok min a processzorok

(#24) Peat;) válasza marcee (#22) üzenetére


Peat;)
veterán

Őszintén szerintem egy 9600pro épphogy de inkább kevés lesz a hl2-nek.Sok animáció beakad egy kicsit amit kiadtak,pedig biztos bika gépeken fejlesztik:(

(#25) rudi válasza Akita (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

HI!

Az a 400/200as PRO NAGYON GYANÚS ugyani s van olyan hogy PRO-SE és azon silány régi ramok vannak olyanok mint a nem pro 9600on tehát NEM nagyon érdemes megvenni. Azért nézd meg a boltban és ha BGAsak (nyégyzet alakúak) a ramok és 3,3 3 vagy 2,8ns-osak akkor érdemes megvenni de ha tényleg régi RAMok akkor NE VEDD MEG mert csak egy corehúzott sima 9600as!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) marcee válasza Peat;) (#24) üzenetére


marcee
addikt

Ha meg lenne is előbb a pénz, akkor sem veszek semmit, míg ki nem jött, mert máshoz egyelőre nem kell (konfig az adatoknál) és hát szvsz még bőven előfordulhat, hogy csúszik.
Én úgy általában nem sajnálom a számítógépemre a pénzt (ez nem azt jelenti, hogy sokat tduok rá költeni), mert az egész napot gép előtt töltöm és egy gyors proci, jó lap, ház, gyors, nagy winchester ezenközben folyamatosan jó szolgálatot tesz. De a drága/gyors vga-t csak évente egy két játéknál hiányolom, jövőre úgyis elavulna, amit most vennék.

\m/

(#27) Guszti válasza Peat;) (#21) üzenetére


Guszti
aktív tag

Peat;): mi ez a ''al**ncomputers'' es van ennek honlapja is? :))

(#28) Gabró válasza Guszti (#27) üzenetére


Gabró
tag

[L]http://www.aliencomputers.hu/[/L] Gonolom erre gondolt.

(#29) rudi válasza marcee (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem most 8500LE van de csak akkor cserélem le ha kapok 40ért 9800ast. :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) KZT válasza rudi (#29) üzenetére


KZT
tag

Akkor sokáig fogod még nyúzni a 8500LE-det. :D

(#31) Akita


Akita
tag

Kösz az eddigi hozzászólásokat, meg azokat is amik csak ezután jönnek. Tudom hogy a 9700 lenne az igazi de így is úgy érzem mintha a karomat tépnék mikor 50000-et ki kell köhögnöm egy nyomorult vga kártyáért :-). Még van egy hónapom addig elemzem a tippeket.

(#32) HeXa


HeXa
csendes tag

Sziasztok ! Azt szeretném megkérdezni hogy melyik gyártótól érdemes 9600 Pro-t venni ? (Innovision; Powermagic; Stb.)

(#33) Keitaro válasza HeXa (#32) üzenetére


Keitaro
addikt

Sapphire pl.
Nézz bele a Radeon 9600 : Márkaválaszték topicba
Pont neked találták ki :)

(#34) rudi válasza KZT (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem is olyan biztos. Szerintem tavasszal ha kijön valami új ATI cucc akkor a sznobok majd arra váltanak nekem meg lepottyan használtban egy 9800as 2,8as RAMokkkal :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.