Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500pro -> 9700/9700pro - hogy? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hcol7


hcol7
senior tag

Csao, van egy Hercules 3d prophet radeon 9500pro 128 mb.
ugyhallottam hogy lehet 'meneszteni' 9700 kent.
csak azt nemtom hogy hogykell :)) meg hogy 9700pro kent is megy e.
honnan tudom meg a kartyarol hogy alkalmas e ra? (tom hogy 9700 es NYAKon kell lennie de honnan tudjam meg hogy azon van e?)

legyszi segitsetek, biztos tuggyatok :)

(#2) zetecR válasza hcol7 (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Prot nem lehet, csak sima 9500-öst. Sajna.

(#3) hcol7 válasza zetecR (#2) üzenetére


hcol7
senior tag

ez most azt jelenti hogy rosszul jartam hogy pro t vettem dragabban mint nem pro t?

ha a 'sima' 9500ost veszem es 9700/9700 pron jaratom akkor jobb teljesitmenyu lenne a mostaninal ? es ha jobblenne az hol mutatkozna meg a gyakorlatban ?

nem akarlak hulyesegekkel farasztani, de telleg kivancsi vagyok ra:))

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

ha szerencséd lett volna, és sikerül 9700-es ref. nyákra épített r9500-öst venni, amin jó a letiltott 4 pipeline, akkor igen, így az enyém teljes értékű 9700Pro-ként muzsikál, 3dMark03-ban 500 pötty körül, de ugyanez a játékokban is :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Ploszi


Ploszi
senior tag

de rosszul nem jártál a 9500Pro-val, jó kártya az :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) KnOx


KnOx
tag

ha a ramok L alakban vannak a proci korul akkor jo!
igy:[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=173[/L]

(#7) KnOx


KnOx
tag

upsz tényleg! ez pro, nemfigyeltem és okoskodtam!:F

(#8) hcol7 válasza Ploszi (#5) üzenetére


hcol7
senior tag

:) gondoltam ill. remeltem hogy azert rossznak nem rossz:)

kapalozzak szerinted meg annak erdekebe hogy hogy lehet meg huzni ezt, vagy jo ez igy ahogy van alapban?:)

egyaltalan kell ezt meg huzni ?

van hozza valami 3dtweaker nevu a herculestol gyarilag, amivel lehet gpu meg ram sebesseget huzni felfele, de nekem kicsit parasztvakitasnak tunik.
ti biztos tuggyatok az igazat, segicsetek :)

(#9) L3zl13 válasza hcol7 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, igen és pl játékoknál FPS számban. :))

Viccet félretéve:
Lehet, hogy rosszabbul jártál, de valószínűleg jobban.
A 9500-ak egy részét fel lehet húzni 9700 vagy 9700 Pro szintjére, a többséget azonban nem, mert ezeknél nem ok nélkül van lebutítva a kártya, hanem gyárilag rosszul sikerült a rajta lévő GPU. Emiatt bizonyos (hibás) részek ki lettek kapcsolva, és lett belőle 9500.
2. Egyértelműen igen. Feltéve hogy működött volna. Illetve hogy jól működött volna.
3. Gyorsabb lett volna a kártya. Ez főleg játékokban látszódik meg. Általában csak a legújabb, nagy grafikai igényű játékoknál vehető észre különbség. Ahol már valóban a 9500 Pro lenne a szűk keresztmetszet, és már kevés lenne a teljesítménye a folyamatos, akadásmentes játékhoz.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) hcol7 válasza L3zl13 (#9) üzenetére


hcol7
senior tag

koszi :)

es mivan ezzel a hercules fele 3d tweaker rel ? er ez valamit?

(#11) [lAyCsI] válasza hcol7 (#10) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

miért ne érne?
csak ne agyatlanul ess neki az overclocknak, csak szép fokozatosan, folyamatosan tesztelgetve nem fagy, vagy szemetel-e,
sztem érdemes előtte rákeresni esteleg valaki ugyanezzel a típussal(gyártótól) ,meddig jutott el

-= No way back from Here =-

(#12) Freemen_ válasza hcol7 (#1) üzenetére


Freemen_
csendes tag

SEHOGY!!!!!!!!

Mivel a 9700 széria 256-bit DDR memory interface el rendelkezik a 9500 széria 128-bit DDR memory interface van szerelve és ezt nem lehet szoftveresen változtatni!!!! és a sima 9500 ban még kevesebb texturázó szallag is van ( 4 )amit be lehet kapcsolni hogy több legyen! ( 8 ) A 9500pro ban mind megy ezért érdemes azt venni... Teljesítményben viszont leadja a 9500pro tuningolva a 9700 ét nem tuningolva....

(#13) Ploszi válasza Freemen_ (#12) üzenetére


Ploszi
senior tag

olvass egy kicsit többet :) a 9500-ösök egy része 9700 ref. nyákra készült, alapból 256os memo sínnel rendelkezik, és ha még a 4 letiltot pipe-ot is bekapcsolod, kész a 9700-es, cserélheted a bios-t is akár :DDD nekem ez így megy :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#14) Freemen_ válasza Ploszi (#13) üzenetére


Freemen_
csendes tag

persze, de olyat már sehol nem kapsz mivel azért gyártották mert nem tudták kielégíteni a piacot tavaly! és szerinted a memokból is a jobbat tették rá anno?!?!?

(#15) Freemen_


Freemen_
csendes tag

jah és mellesleg a 9500pro rol volt szó nem a 9500 röl... kicsit olvass helyesebben! :))

(#16) .:InnoMan:. válasza hcol7 (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

az egyik barátomnak is volt egy Ati Radeon 9700 Pro és csinált bwelöle egy Ati Radeon 9800 Pro-t!!Lehet meneszteni de ne tölem kérdezd hogyan nem vágom a témát!!!

(#17) .:InnoMan:. válasza .:InnoMan:. (#16) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

valamilyen beállitást elhagyott azt kész !!!

(#18) Freemen_ válasza .:InnoMan:. (#17) üzenetére


Freemen_
csendes tag

szerintem van vmi dx9 javítás a is a 9600 ill 9800 szériákban is... vhol mintha olvastam vóóna...

(#19) zetecR válasza .:InnoMan:. (#16) üzenetére


zetecR
addikt

A 9700 és a 9800 HARDWARE-esen nem ugyan az, tehát nem igazán lehet csinálni 9.7-ből 9.8-at.

(#20) Ploszi válasza Freemen_ (#15) üzenetére


Ploszi
senior tag

na szóval ez a mondat nem volt helyes:
9500 széria 128-bit DDR memory interface van szerelve, és nem is a 9500pro-ról írtam :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#21) Phantom Lord válasza Ploszi (#13) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Ha kicseréled a bois-t egy 9700-aséra akkor rendesen megy 9700-ként?

(#22) Ploszi válasza Phantom Lord (#21) üzenetére


Ploszi
senior tag

elméletileg igen, de én még sem szántam rá magam, annyira frissen jönnek ki az új catalystekhez a soft-mod ati.mtag-ok, és jól megy a kártya (na meg meleg van és ha nem kell, akkor nem húzom)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#23) zetecR válasza Ploszi (#22) üzenetére


zetecR
addikt

Én sem értem miért van mindenki rákattanva a BIOS-friisítésre. Ha lockolt, akkor megértem, de lassan sportot űznek egyesek ebből a BIOS-mizériából... :)

(#24) #75362816


#75362816
törölt tag

Sziasztok

Egykis help kéne 9500 tuninghoz, nekem egy ati radeon 9500 128 mb (enthusiast series van)

Kaptam egy 3.7-es drivert és egy ati2mtag sys fájl azt monbdtaák nekem hogy ezzel kell valamit csinálni hogy a 8 pipline mukodjon.

Leirnátok nekem hogy mitkell tennem hogy a 9500 kártyámból 9700-est tudjak csinálni?

Köszi ekőre is

(#25) rudi válasza #75362816 (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

van fenn egy rivatuner itt: [L]http://www.netmatch.host.sk/download.htm[/L] ebben elvileg van 9500-9700 softmod, ezzel mennie kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Sziasztok! Épp tegnap vettem egy Sapphire Ati Radeon 9500-öst (hangsúlyozom: NEM PRO-t!!!!). Ma meg rátaláltam erre a forumra (amiből eddig igen sokat megtudtam!!!!). Na szóval, az a nagy helyzet, hogy nekem nem L alakban vannak rajta a samsung ramchipek :(, mit lehet ilyenkor tenni? Segítséget előre is köszi!:F

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#27) Yutani válasza Alex_IS (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hát egyrészt [L]http://content.ad-flow.com/111/33/152.gif[/L].
(Bocs, ezt ki kellett próbálnom...)

Másrészt ha a +4 pipeline hibátlan, még lehet 9500PRO kártyád belőle, ami szintén nem rossz kis zsuga. Tehát próbáld meg bekapcsolni őket a fentiek szerint, és nézd meg tesztprogramokkal és játékokkal, hibátlan-e a GPU működése. Ha igen, nyertél egy jó kareszt.

#tarcsad

(#28) Yutani válasza Yutani (#27) üzenetére


Yutani
nagyúr

EZER BOCS, ezt nem így akartam!!!!

Jól szétcsesztem a topicot... :B:C

#tarcsad

(#29) aurum válasza hcol7 (#1) üzenetére


aurum
senior tag

nekem rossz nyakos 9500-volt a moddolt driverrel, 9500pro lett belole, a 3dmark2003 3800 pontot csinalt, mint egy alap 9800/9700. Sajna a kepe ronda volt...

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#30) aurum válasza Alex_IS (#26) üzenetére


aurum
senior tag

egy pro-t tudsz belole csinalni.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#31) GBX válasza Freemen_ (#12) üzenetére


GBX
aktív tag

Nemtalálom azt a buzi cikket, de a www.chip.de -n képekkel, lépésről lépésre volt illusztrálva mit hogyan mikor kell csinálni.

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#32) GBX válasza GBX (#31) üzenetére


GBX
aktív tag

meg is van a cikk. Íme lépésről lépésre németül

http://www.chip.de/artikel/c_artikel_9529631.html

mindenkinek ajánlom

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#33) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Elismerésem Fiúk! Ez gyors volt! :C Kösz mindent! Még annyit kérnék, hogy ha valamejikőtöknek ilyen kártyája. akkor küldjön már róla néhány adatot! (Most ilyenre gondolok, hogy VPU/ram sebesség) Nekem most az ati Omega driver 275/270-et ír rá! Normális ez az érték? Hoppá! Jut eszembe! Felraktam az omega drivercsomagot, 9500 hacked módban, és a kártya elkezde törni a képet. Ez vajon miért lehetett? Egyátalán jó ez az Omega driver?

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#34) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

http://www.chip.de/artikel/c_artikelunterseite_9529712.html <-- Itt van a 2. kép! Na az én kártyám úgy néz ki, csak nem Gigabyte Maya II. Köszi a linket! Sokat segítettél! :)

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#35) Stitch válasza Alex_IS (#33) üzenetére


Stitch
őstag

Akkor valószinű, hogy hibás a maradék 4pp-d. A freki értékek normálisak.

Nagy valószinüséggel nem lesz 9500Pro-d...

(#36) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Aha. :)
Kösz mindent!

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#37) Stitch válasza Alex_IS (#36) üzenetére


Stitch
őstag

Persze, azt kaptad a pénzedért, amit kapnod kellett, csak egy kis pluszról maradtál le. Nem rossz kártya a 9500np, ennek is lehet húzni a frek értékeit, a gpu ugyanaz, szvsz egy jó szellőzésű házban 350-ig menni fog simán, a ramok meg, ja, azt nemtom milyen ramok vannak kártyádon?! Mennyi az elérési idejük?

(#38) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

A ház az jó szellőzésű, úgyhogy megpróbálom a dolgot! Egyébként: http://www.sapphiretech.com/vga/9500.asp <-- Itt a képen L alakúak a ramchpiek, amik samsungbol vannak :), de azt hogy mekkora az elérése? Azt nem tudom! De holnapra megnézem neked! Az NF7-S v2.0-ban jól megy! 2500+-os bartonnal. Ezzel a kártyával rendesen megtáltosodtak a játékok!

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#39) Macccy válasza Alex_IS (#38) üzenetére


Macccy
senior tag

Megtudod nézni az elérési időt, ha rásasolsz a kártyán levő memória modulokra!!
A második sorban (általában) van egy szám-betű sor a vége felé kötőjel ÉS x.x !!! ;]
Na aza két szám az elérési idő ...... pl. 3.6 ns vagy 3.3 ns stb........

(#40) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Ok! Most dolgozok, de ha hazamegyek megnézem! Mikor a jó? (Gondolom, ha ez az érték mennél kissebb)

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#41) Macccy válasza Alex_IS (#40) üzenetére


Macccy
senior tag

Ha 3.3 vagy 3.0 akkor már jól is vagy! Ennél lejjeb sztem. nem lesz, de meglássuk!! ............... Amúgy ja! Minél jobb annál faszább !!! :DD

(#42) Macccy válasza Alex_IS (#40) üzenetére


Macccy
senior tag

Nálam a 9500>9700pro -n 3.3 ns -es Infineon RAMok vannak! Ezek 305 -ig sirályul bírják !!!! :) Most csak 317 / 297 -en járatom, mert így a tuti biztos és még így is lenyomja a 9700pro-t legtöbb tesztben! ......... ... .. . .

(#43) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Gratula! Jó neked :) Sokan ajánlották ezt a riva tuner progit! Gondolom jó is. Vagy nem? Mennyire merjem ezt használni?

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#44) Macccy válasza Alex_IS (#43) üzenetére


Macccy
senior tag

Riva Tuner eddig a legjobb sztem. Előte Rage 3D -vel nyomtam, de az elvette a frissítés állítást a TV-Out -tól és lebasztam a gépről! ................................:(( Mennyire merjed??? Hát próbálgatva kell felnyomatni!
Először VPU + 10-15 MHz, utánna Mem + 10 MHz ...... esígytovább! Ha hibát látsz ne szarj be! Vedd vissza az uccsónak módosítottat 10 MHz -vel (ez biztos a memória lesz) . Ennyi!

(#45) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Már csak azt nem értem, hogy miért raktak bele ilyen lassú ramot? Vagy itt is érvényes az, hogy a VPU egy sebességen menjen a rammal és akkor a leggyorsabb? (Magyarul: szinkronban)

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#46) Macccy válasza Alex_IS (#45) üzenetére


Macccy
senior tag

:( Neeem kell szinkronban hajtani őket! A RAM -ok meg szerintem nem számítanak lassúnak, ha engem kérdezel! 3.3 vagy 3.0 ns az nagyon is jónak számít! Efölött már a 9800 -ak (és egyes 9700pro-k) lehetnek csak, azok meg csillagászati áron vannak! Jégbehűtve ;] amúgy ezeket a ramokat is meglehet kínálni kicsit magasabb órajellel, de az már más tészta ....................

(#47) KZT válasza Alex_IS (#45) üzenetére


KZT
tag

Nem.Itt nem érvényes.

(#48) KZT válasza Macccy (#46) üzenetére


KZT
tag

Az összes 9700pro-n jobb ram van(2.86ns-os).

(#49) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Jolvan. Na mára ennyi. Aztán holnap jövök, és mondom mennyi füst jött ki belőle! :DD meg hozok teszteredményeket is! Bye all!

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#50) erdoke válasza KZT (#48) üzenetére


erdoke
titán

Ez ebben a formában eccerűen nem igaz. Vannak Pro-k 3,3 ns-os RAM-okkal, a Pro BIOS tud nekik nagyobb feszt adni, aminek folytán stabilan megy 310-en.

Vice versa sem igaz, mert van olyan 9700 nempro, amelyiken 2,8 ns-os GDDR SDRAM-ok vannak (állítólag az én csere PowerColor kártyámon is ilyen Samsungok lesznek:C).

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500pro -> 9700/9700pro - hogy? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.