Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500 pro bios (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bogie


Bogie
csendes tag

Sziasztok!A gondom az hogy zegnap vettem egy 9500 pros videokártyát,és nekiestem a legtöbbet kihozni belőle,és addig nem is volt gond amíg a mcturok-ról letöltött biossal nem frissítettem.Ezután elkenődik a kép,és még ha jó a kedve ugrál is,tehát szertnék vki olyantós segítséget kérni aki ért az ilyesmihez,hogy honnan tudnék egy normál gyári rad9500 pro biost leszedni

(#2) Stitch válasza Bogie (#1) üzenetére


Stitch
őstag

Mért nem csináltál róla biztonsági másolatot...nekem az volt az első.

Először is írd le pontosan milyen a kártyád, gyártója, memóriák típusa, elérési idejük. Amúgy a Gigabyte honlapjáról tudtommal lehet leszedni mindenféle atihoz biost, keresgélj ott, meg google-ben is próbálkozz, nekem azon keresztül sikerült találnom megfelelő biost a cucchoz.

[L]http://www.giga-byte.com/[/L]

Amúgy hol vetted a kártyád? Gondolom használtan, vagy nem?

(#3) rudi válasza Bogie (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html[/L] itt van tuningbios meg minden info hozzá. Azért illett volna a saját BIOSról másolatot csinálni...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Bogie


Bogie
csendes tag

A kártyám egy Excalibur Radeon 9500 pro 128 mb DDR 3.3 Infeon ramokkal.
Szerintem ez nem valami híres gyártó ezért nem is találtam külön ilyen BIOS-t,de ha valakinek pont ilyen van vagy ismer valakit akinek... akkor szóljon,mert vhonnan letöltöttem vegy eredetit,asszem a gigabájtról,mostmár kevesebbet szarozik,de 10 percnyi játék után pixeleződött.Amugy tényleg hülye vagyok hogy nem csináltam biz másolatot,már bánom.
Amugy szerintetek megérte ezt megvenni 36000 ért?

(#5) fügike válasza Bogie (#4) üzenetére


fügike
senior tag

Sztem baromira megértem, jobban jártál vele, mint egy 9600pro-val, csak nem úgy kell kezdeni egy zsír új kártyával, hogy BIOS update. Nagyon jó kártyák, nekem Sapphire van, de nem húzom, mert minek? (Meg mert az 1800+-os Palomino lehúzza.):))

Boci-boci tarka!:D

(#6) rudi válasza Bogie (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

NAGYON jól jártál vele!!! Az Excalibur a HIS fantázianeve akik kb. Sapphire, Connect3d, PowerColor, Gigabyte, Tyan szinten vannak!!! Az alább belinkelt oldalon éppen egy 3,3as Infineon BIOS van moddolva, igaz nem Excalibur de szerintem megteszi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

A minap én is megpróbáltam ez a Sapphire 9500-el! (mármint a bios flash-t) Persze, hogy elsőre az atiflash program hibája miatt nem sikerült. Time out error-al megállt! Akkor pci-os 1 megás s3 trio elő, és vissza az eredetit, egy jó atiflash-el! Mostmár annyira benne vagyok, hogy a ramok időzítése 1-es! Meg még a fontokat is át bírtam írni! Ha előtte egy kicsit olvas valaki, akkor még ha elrontja is nem esik kétségbe! Én kb 1 hét alatt beletanultam! (itt szeretném megköszönni a prohardver forum tagjainak segítségét!)

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#8) zetecR válasza Alex_IS (#7) üzenetére


zetecR
addikt

A késleltetést csak simán átirtad CL1-re, vagy valami feszültségemelt 9700 BIOSt írtál bele, amitől jobban bírja a tempót?
És effektív haszna van? :)

(#9) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Simán átírtam! Bírja a tempót! Effiektív haszna...hááát....pár pont előny a 3dmark2003-ban. (itt ilyen 15-20 pontra gondolok). Ja és sima 9500 bios.
(egyébként visszaállítottam, mert épp ezért a pár pont miatt nem láttam előnyét!)

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#10) rudi válasza zetecR (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Radedittel lehet állítani de CSAK a cas-t 1-2-3ra ezzel agresszívabb mem időzítések lesznek semmi több. Ha a RAM bírja akkor megy rajta ha nem akkor szemetel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Bocs! Igaz! Az nem az időzítés!

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

(#12) Alex_IS


Alex_IS
csendes tag

Ha akartok egy jót röhögni akkor: [L]http://www.tar.hu/alex_is/gf4pci.jpg[/L]

Abit NF7-S(v2.0), 2500+ Barton, 2x256 DDR400 Twinmos, Sapphire 9500, 2x Maxtor DM+9 SATA 80 GB.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500 pro bios (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.