Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500- 9700 bios (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Enemy


Enemy
aktív tag

Sziasztok !
Van egy 9500 Sapphire 128mb os kártyám 3ns -os ramokkal.
A rivatuner nem jött be .. Kiprobáltam több biost is de nem nagyon jöttek be . A 9500-ason 9700-as bios van (9700nonprowarp11-es). Teljesítményre nem sokkal tud többet. A 8 futoszalagot nem tudom bekapcsolni. 256 bit megy.

Ez van. Keresek olyan Sapphire 9500-as vga Biost amin 3 ns-es ramok vannak és be tudja kapcsolni a 8 x1- et.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#2) Enemy


Enemy
aktív tag

Én kiprobálatam a biosfrissítést ..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#3) rudi válasza Enemy (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.netmatch.host.sk/radeon.html[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) iwu válasza Enemy (#1) üzenetére


iwu
addikt

hi!
nekem is az wan enemy, nekem az eredeti biossal, omega driverrel megy a cucc, 5500 pontot dob a 3dmark2k3ban.
Tényleg, egy ehte 9700pro mennyit dob alapból?
pápá

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#5) Enemy


Enemy
aktív tag

A riva tunerrel nem megy a dolog..
Az aidával megnéztem és mind a 8 pixelfutoszalag be van kapcsolva.
A rivatuner nem látja csak a 4 -et. Nekem alapból nem megy.
A kártyára rátőltöttem a gigabyte biosát is proba képpen .. Egy kalap .... az egész.
Most egy 9700 as non pro bios van fent. nekem 2900 körül csinál a 3d markban.
Abit AT7 max 2 lap 1gb 266 elixir ram . A proci huzás nélküli 2400+ AMD .
7200 80gb os vinyó. 400w táp..

A 9500 as infenion 3ns es ramokhoz irt bios ... nem jó. Csikoz a kép a vindovs alatt.A gyári bios 2002.10.28-ai. A kártyával semmi bajom alapban is jó a kép. Ami nekem fontos azt megcsinálja. De ha lehet huznám.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#6) rudi válasza Enemy (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

RADedit?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Enemy


Enemy
aktív tag

A radedittel lehet ilyet szerkeszteni?

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#8) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok! Lenne egy kicsit láma kérdésem a témához:
9500-ba írt 9700-as bios megoldja elvileg a pipeline hackket és a 256 bitet? Tehát nem kell elvileg semmilyen módosított drivert használni?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9) Enemy


Enemy
aktív tag

szerintem nem. Én rátöltöttem egy 9700-as biost de akkor is csak 4 pixelfutószalag van.... a kártya nem lett jobb.. 9500-as nak ismeri fel....
Pofozom a sz...rt

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#10) iwu


iwu
addikt

és ez igaz! bár szerintem a driverhack garanciabarátabb, és kevésbé bátor felhasználók is nyugodtam megpróbálhatják. Amúgy a Rudi által készített és belinkelt oldalt ajánlom mindenki figyelmébe, sokat segithet bárkinek (thx Rudi:D)
pápá

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11) Enemy


Enemy
aktív tag

Ha lemented az eredetit akkor ha gond van vele vissza kell tölteni.. ki mondja meg a szervízben hogy én mikor töltöttem fel rá a bioszt???
egy halott kártyából mit tudnak kiolvasni.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#12) iwu válasza Enemy (#11) üzenetére


iwu
addikt

nos, a halott kártyából még simán kiolvasható a bios, ugyanis simán lehet készíteni egy ic aljzatból egy olvasót (nekem behalt a scsi kártyám bios icje, és mivel nem lehetett ict szerezni (adaptec) ezért egy müszerész spanom egy hasonlo icbe húzta fel a biost, majd átkötötte egy ajzat segítségével. ja a kártya jó lett:D!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13) erdoke


erdoke
titán

Arra vigyázzatok, hogy AGP 8X lapban ne flasheljetek BIOS-t, állítólag nagyon gáz. Minimum állítsátok fix 4X-re, de jobb csak 4X-t támogató lapban csinálni.
Másik topicban már előjött, milyen gondokat okoz, de most nincs időm keresni.:(

A legjobb aláírás a héten

(#14) Wolfskin válasza Enemy (#1) üzenetére


Wolfskin
őstag

Honnan lehet tudni, hogy hány ns-os a ram?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#15) Stitch válasza Wolfskin (#14) üzenetére


Stitch
őstag

Nézd meg a kártyán a memóriák tipusát, aztán nézz utána a neten, vagy copyzd be ide aztán megpróbáljuk kivenni belöle, valszeg nem lesz túl nehéz.

(#16) Stitch


Stitch
őstag

Lenne egy kérdésem, van egy Sapphire 9500Pro kártyám, és húzni szeretném. A kártya 3ns-es Infineon ramokkal van felszerelve. Ebben a témában korábban belinkelt oldalon találtam egy megfelelönek tünö bios-t, de az 3,3 ns ramokhoz volt. A kérdés az hogy, müködni fog-e azzal a bios-sal? - mert az én ramjaimnak 3 ns az elérési idejük.

(#17) zetecR válasza Stitch (#16) üzenetére


zetecR
addikt

Miért akarsz BIOS frissíteni? Páran már szopták be...
Inkább húzd fel Powerstrippel, 'oszt jó.

(#18) Stitch válasza zetecR (#17) üzenetére


Stitch
őstag

Nahát, nemmondod, csakhogy éppen ahhoz kell BIOS-t frissitenem, hogy húzni tudjam, mivel gyárilag lockolva vannak a MHz értékek...

(#19) Stitch válasza rudi (#3) üzenetére


Stitch
őstag

Ha felnyomom a kareszomra azt a bios-t, amit az általad belinkelt oldalon lehet letölteni, akkor fogom tudni húzni a kártyát?

Amúgy nekem a kártyáról letöltött eredeti bios is checksum hibás!

(#20) rudi válasza Stitch (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Fogod tudni húzni, de ha nem bízol benne akkor a gigabyte oldalán van hivatalos Gigabyte 9500pro bios amivel lehet húzni. Ami az én oldalamon van azzal 9700pronak fogja látni a kártyát a gép és hagyja majd húzni. A további bios linken vannak még módosított biosok és a Radeonons topicban is jánlottunk egypárat.

Az hogy checksum hibás lesz RADedittel az nem gond (inkább azt editor hibája) mert az eredeti Gigabyte biosokból is ilyen hibás a 9500pro és 9700 is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Stitch válasza rudi (#20) üzenetére


Stitch
őstag

De az lényegtelen hogy milyen ramok vannak rajta? - gondolok itt a márkára meg az elérési időre.

(#22) Stitch válasza rudi (#20) üzenetére


Stitch
őstag

Gigabyte BIOS fájlt egy Sapphire kártyához...ez nekem magas. :)

(#23) Stitch


Stitch
őstag

Neten találtam unlockolt 9500Pro bios-t Infineon 3 ns-es ramos kártyához, megpróbálom ezt, aztán ha nem sikerül akkor jöhet vissza az eredeti.

(#24) Stitch


Stitch
őstag

Egy WindowsXP alatt készitett rendszerlemezröl bebootolt gép a flasheléshez szükséges tiszta rendszernek megfelel? Minek szabad/nem szabad lennie az autoexec.bat-ban, esetleg más fájlban? Légyszives segitsetek, mert semmiképp nem szeretném tönkre vágni a kártyám!

(#25) dr. rozmark válasza erdoke (#13) üzenetére


dr. rozmark
tag

Én 8x-os AGP mellett flasheltem, s nem lett semmi gond. Bár akkor még nem tudtam, hogy nem szabad...

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#26) dr. rozmark


dr. rozmark
tag

Ja, és kösz Rudinak! Most már csak én tudom, hogy a gépemben nem 9700Pro van. Minden progi annak ismeri fel! Király!!!

http://www.szentagothailab.sote.hu

(#27) Wolfskin válasza Stitch (#15) üzenetére


Wolfskin
őstag

Helló!
Csak most tudtam megnézni, mert csak most kaptam meg a kártyát. Ez egy Sapphire Radeon 9500, nem ''L'' alakban vannak a ramok, hanem sorban, és ez van a memórira írva:
XY5DU283222
F-36 231A
KOR 714225 OVC

Még nem tettem fel meghajtót csak megnéztem a AIDA-ban, viszont ott azt írja, hogy:
Videokártya ATI R300
GPU kódneve R300
PCI eszköz 1002 / 4144
Tranzisztorok száma 110 millió
Gyártási technológia 0.15u
Busz típusa AGP
Memória mérete 128 MB
GPU órajele 277 MHz
RAMDAC órajele 400 MHz
Pixel futószalagok 8
TMU per futószalag 1
Vertex árnyalók 4 (v2.0)
Pixel árnyalók 1 (v2.0)
Pixel Fillrate 2216 MPixel/mp
Texel Fillrate 2216 MTexel/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa DDR
Busz szélessége 256 bit
Valódi órajel 270 MHz (DDR)
Effektív órajel 540 MHz
Sávszélesség 17280 MB/mp

Most akkor ez miféle kártya? Érdemes rá feltenni az alternatív drivert? Vagy ezen most kapásból 8 pixelfutaszalag van bekapcsolva?

Várom a tanácsokat, addig nem telepítem fel!

Üdv,

Wolf

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#28) Stitch válasza Wolfskin (#27) üzenetére


Stitch
őstag

Huh, csak annyi van a memórián, esetleg tipus?

Futtasd le a 3dmark03-at, ha 5000 pont körül kapsz akkor megy a plusz 4 pipeline is.

(#29) zetecR válasza Stitch (#18) üzenetére


zetecR
addikt

Akkor legalább mentsd le a rédit és készíts be egy PCI VGA-t :).

Meg nézz szét a Rage3D fórumán, mert van egy topic, ahol pont BIOS csereberével foglalkoznak. Valaki postolt egy nagyon frankót, gyors is, és szinte mindenkinél műx. Sajna a link már nincs meg :(.

(#30) zetecR válasza Wolfskin (#27) üzenetére


zetecR
addikt

A AIDA nem korrektül ''kezeli le'' 9700/9500 problémát, úgyhogy az méég nem jelent semmit. Viszont ha nem L alakú a memóriakiosztás, akkor nem R9700 refnyákos a karesz, tehát nem 256 bit mem, viszont ha 9500PRO, akkor 8 aktív pipelineod van.

(#31) Wolfskin válasza zetecR (#30) üzenetére


Wolfskin
őstag

Egyelőre műkszik a plusz 4 pipeline. A rivatuner azt írja ki, hogy R300 (8x1). Egy másik topikban felvilágosítottak, hogy ez azt jelenti. CSak egyelőre (sima alkalmazásoknál) nem szemetel, fut rendesen. Remélem, ez jót jelent!


Akkor most van egy 9500Pro-m?

Akkor megéri megvenni 30-ért? (10 hónap garival)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#32) iwu


iwu
addikt

még 35ért is...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#33) Stitch válasza zetecR (#29) üzenetére


Stitch
őstag

Már mindegy, mert frissitettem a BIOS-t, tartalék VGA-m se volt. :))

(#34) zetecR válasza Stitch (#33) üzenetére


zetecR
addikt

Az ''egekbe'' mit jelent?

(#35) Stitch válasza zetecR (#34) üzenetére


Stitch
őstag

Még ''csak'' 310/310-ig mentem el, de még közel nincs vége. :)

(#36) Stitch válasza zetecR (#34) üzenetére


Stitch
őstag

Most 330/315 a csúcs, de nem piszkálom tovább, alapfrekin sincs gond. Na meg alig 5 hónapos a karesz, igaz hogy tegnap frissitettem benne bios-t, de mindegy. :)

Ja, amúgy 3dmark03ban 3528-at csinál, mig alapbeállitások mellett 3043-at mértem.

(#37) MFP


MFP
csendes tag

SSSOOOSSS:
a helyzet röviden: 9500 bios frissítés, atiflash, a hibaüzenetpoll rom idle after bulk erase, nem
műxik Grrrrrrrrrrrrr Tud vki segíteni?????

(#38) rudi válasza MFP (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Gigabyte weboldaláról kapd le a hivatalos 9500 bios-t és a 9800as-t a 9800ashoz van egy újabb flashproggi (lehet hogy már a 9500hoz is az ven de nem 100%) ami talán kifogja az említett hibát. Szóval használd a 9500as bios-t a 9800as atiflash-jével. Nemtom hogy a weboldalamon meliyk flashelő van de pár óra múlva ott is fenn lesz az újabb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) rudi válasza Stitch (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért jó a gigabyte mert az ő biosaival a 9500ak is húzhatóak, viszont elég sok ''noname'' vagy akár márkás biosokkal mostanában húzási gondok voltak. Azért is gigabyte mert azok gyári hivatalso cuccok és könnyen letölthetőek a hivatalos weboldalukról, azoknak akik tartózkodnak a moddolt biosoktól amik a linken vannak amit a #3-ban írtam.

A memória meg azért lehet érdekes mert elvileg a 3,3asok 303ig a 3asok meg 333ig bírnak. Szóval egy 3ashoz készített alap (270/275ös) biosban lehetnek agresszívebb beállítások is amit esetleg egy 3,3as már nem ír főleg ha még kicsit meg is húzzák. Elvileg azért is fontos lehet a ram tipusa mert talán egyes márkák más-más feszültséget bírnak el. Tudom hogy kicsit zavaros de írok egy példát:

legyen xy gártmányú ram 3,3ns-os és 1,65 volton hajtott és megy 270et. Ha a nyák gyártóitól kap 1,8 voltot és rendes hűtést akkor már elmegy 330on is. Ha most egy ilyen ''gyárilag'' hajtott ''túlfeszített'' kártya bios-a kerül egy satnyább változatba akkor lehet gáz.

Sajnos még nem volt módomban méricsgélni de tuti hogy a nevesebb hercules cuccok pont ezért olyan jók és pont ezért van gyakran szemetelés noname cuccokon ilyen biosokkal. Ha módomban állna (vagy találnék valakit aki megcsinálja - hajrá fiúk) végigméregetni egy Hercules egy Gigabyte egy Sapphire és egy noname 9500/9500pro/9700ast tuti találnék érdekes dolgokat...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#40) rudi válasza rudi (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

no fenn van az újabb flashelő

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) rudi válasza rudi (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Az az XP-s bootlemez jó az autoexecbe azt írd amit a weboldalamon tanácsoltam, más nem kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) Ragnar válasza rudi (#41) üzenetére


Ragnar
tag

Hi !

Lenne egy kérdésem . Nem rég vettem egy R9700 - at. Nem lehetett húzni . unwarp11 BIOS után R9700 pro - lehet húzni . Viszont a legújabb omega driverben van egy olyan , hogy R9700 --> R9800 hack . Ez vajon hogyan lehetséges ? Az R9700 - R300 Az R9800 - R350 ? Érdemes lenne visszaflashelni a 9700 non pro BIOST és az omega 9700 ---> 9800 hacket kipróbálni , lehet , hogy a smoothvision 2.1 is csak driveroptimalizáció a 9800 -ra ? Esetleg próbálta valaki ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#43) [lAyCsI] válasza Ragnar (#42) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én is tegnap telepítettem az új omega-drivert, és pont ugyanez a kérdés vetődött fel bennem, ha valaki tudja a választ, plíz help!!

-= No way back from Here =-

(#44) Savatage


Savatage
csendes tag

Hi!
síma 9700 ből szeretnék prót gyártani.
kérdés 9700 pro bios kell vagy 9500 hack-elt?

(#45) iwu válasza Ragnar (#42) üzenetére


iwu
addikt

9500nél alapbiosszal megy a mod, itt nem tom...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#46) Wheelie


Wheelie
csendes tag

Hi!

A sima radeon 9500 -> 9700 átalakításhoz honnan lehet letölteni a szükséges fájlt?

(#47) fanta


fanta
csendes tag

Hi!Érdekelne hogy mire érdemesebb költeni:Radeon 9500 pro 128mb
vagy radeon 9700 128mb?3dMark 2003-ban melyik mennyit hoz?

(#48) Stitch válasza fanta (#47) üzenetére


Stitch
őstag

Egyértelmüen 9700, ha engedi a pénztárcád.

(#49) fanta


fanta
csendes tag

Köszi szépen

(#50) fanta


fanta
csendes tag

Ja és még egy:Radeon 9500 pr 128Mb vagy GeForce FX 5600 256Mb vagy GeForce FX 5600 Ultra 256Mb?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9500- 9700 bios (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.