Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EG0


EG0
aktív tag

Sziasztok,

most raktam össze egy szerintem elég korrekt gépet:
Intel D915GAVL, P4 2.8, 2*512MB Kingston ValueRAM (Samsung chipes :) ), Sirtec 410W táp. Mivel install után időnként újraindult az XP, elkezdtem tesztelgetni. Nos úgy tűnik, hogy ha nincs fent a VGA driver, akkor nincs ilyen probléma (viszont ekkor már 3DMark03 el sem indul). Ha fent van, akkor 1-10 perc között tuti rebootol. A legutolsó driver, amit próbáltam is a 6.14.10.3943-es. Van vmi ötletetek, mit csináljak? Egyelőre nem költenék PCI express-es karira, mert felesleges.
Üdv,
EG0

(#2) EG0


EG0
aktív tag

Annyit sikerült még kiderítenem, hogy egyetlen esetben rebootol, mégpedig ha az asztalon jobb gombot nyomok (ahol a megjelenítést lehetne állítani), illetve ezzel ekvivalens helyre navigálok vezérlőpultban.
Máshol nincs baja jobb gombbal. Amúgy a FarCry egy hányás ezzel az alaplapi cuccal :(

(#3) mobal válasza EG0 (#2) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

alaplapi vga? ha igen próbáld ki másik vga val ha nem akkor lehet rossz a card de lehet ,hogy csak a te lapodba rossz. akkor próba havernál.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4) mobal válasza EG0 (#1) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

jah látom alaplapi akkor próba más vidkarival.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#5) EG0


EG0
aktív tag

És a megoldás:

A hibaelhárítás fül alatt a Hardvergyorsítás csuszkát egyel vissza kellett venni ''teljes''-ről. Thx to BuPe!

u.i.: a FarCry az 1.3-as patch-el már nem hányás, csak lassú.

(#6) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

nem feltétlenül, bér ha megoldja akkor úgyis jól van, de próbálkozhatsz még másik alaplapi driver, illetve a bioszban a memóriát áttálítgatni az integrált kártyának-al is.

--- Geri vagyok ---

(#7) EG0


EG0
aktív tag

Mindkettő megvolt..

(#8) Lg52xMAX


Lg52xMAX
tag

Üdv.
Nekem egy MSI 915G Combo-FR alaplapom van, és egyenlőre az alaplapi VGA-t használom.
A következő a probléma:
Játékoknál szinte mindegyiknél (akár régebbi akár újabb) vga illesztőprogram hibával kiszáll a játékból de a gép nem indul újra (a winxp ezek után csak 640*480 ban hajlandó működni).
A három legutolsó drivert mind kipróbáltam és a helyzet ugyan az.
- Hibás lenne az alaplap?
- Vagy az összes 915g Vga ilyen lenne?

(#9) ollie válasza EG0 (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hogy lassú, az alaplapi vga-kat nem kjátékokhoz találták ki, felejtsd is el a játékokat, hacsak nem 2D grafikával akarsz nyomulni. Egyébként tényleg nagyon jó a gép, csak éppen nem játékra.

***

(#10) ollie válasza Lg52xMAX (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Chipset driver fent van?

***

(#11) Lg52xMAX válasza ollie (#10) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Persze, minden driver fenn van.
Tudom hogy nem játékra tervezték, amúgy is ritkán játszom, inkább fejlesztek, de hogy a NFSU első része és régebbi játékok se fussanak rajta normálisan?.

(#12) EG0 válasza Lg52xMAX (#11) üzenetére


EG0
aktív tag

3DMark03-ban hány pontot tud? Melyik driver-t használod?

(#13) Lg52xMAX válasza EG0 (#12) üzenetére


Lg52xMAX
tag

Konfig: 3Ghz P4 2*512 RAM
Vga driver: 14.9 - 2004.11.02
3DMark03: kb:1030 pont
3DMark05: lefut de siralmas eredménnyel olyan 120-130 pont között.

(#14) EG0 válasza Lg52xMAX (#13) üzenetére


EG0
aktív tag

Én kicsit bűvészkedtem BIOS-ban vga ram kiosztásnál (valamit both-ra tettem, de a rövidítésre már nem emlékszem), így 1500 körül tud 3DMark03-ban.

(#15) EG0


EG0
aktív tag

Új tipp esetleg az okára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.