Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9100-est, de melyiket? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Egy termék a Radeon 9100-es kártyája melyik gyártótól a legjobb? Melyiket érdemes megvenni? Nem a ramok nanszámára vagyok kíváncsi, hiszen az nem minden, hanem a többi cucc és áramkörök minősége is sokat számít szerintem.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) htibor válasza klepto (#1) üzenetére


htibor
tag

Hi!

Én a jövő hét elején szándékozok venni egyet.
Haver szerint a Sapphire eléggé megbízható és majdnem BBA szintű a körítés.
Körbenézek még itt Fehérváron holnap, ha nem, akkor irány Pest.
Ezt néztem ki magamnak: http://www.users.hu/
ATI Radeon 9100 64MB DDR TV/DVI 18,360 HUF / 22,950 HUF
Nehogy valaki elvigye előlem! :))

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#3) SeezJear


SeezJear
csendes tag

htibor: fehervaron nemtalaltom nemhogy sapphiret, de még 9100-est sem. énis felkusztam érte pestre -> magicomp.hu. fehervar rulez amugy, csak rendes volt nincs.

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#4) RadyR válasza SeezJear (#3) üzenetére


RadyR
tag

OFF
Fehervar rulez bezony, hatmeg a Szechenyi Istvan Muszaki Szakkozepiskola :)
ON

Nem minden csacsi csöcse csecse csak a csecsecsöcsü csacsi csöcse csecse, mert ha minden csacsi csöcse csecse lenne, minden csacsi csecsecsöcsü csacsi lenne.

(#5) htibor válasza SeezJear (#3) üzenetére


htibor
tag

Most rendeltem meg Neo Computersnél, mert mint általában Fehérváron, nincsen raktáron ugye...
Atlantis 9100 64 Mb br 22.500 2 év garival.
Van még Club Radeon 9100-es is, 21.300-ért csak az LE változat...
Demikoban csak holnap tudtak volan mondani árat 9100-re, hát lekéstek róla.

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#6) klepto válasza htibor (#2) üzenetére


klepto
addikt

Amit írtál az eredeti (PBA) Ati Radeon?
Az Atlantis milyen minőség?
A Club3D részemről kilőve, nekem tőluk volt egy 7500-s kártyám, és az fél év után megadta magát gyári értéken járatva :O Meg én drágának tartom a minőségéhez képest.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) htibor válasza klepto (#6) üzenetére


htibor
tag

Mint kiderült nem BBA...: Sapphire Atlantis Radeon 64MB DDR, 250/230, DVI-d, TVO
Forrás: http://www.sapphiretech.com/vga/9100.asp

De nekem tökéletesen meg fog felelni, mivel 2 év rá a gari és addig biztosan ez lesz a kártyám. A mostani TNTmet 3,5 éve nyúzom, és pár fullextraszupergiga grafikával rendelkező gamet leszámítva nagyon jól teljesít mindenhol.

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#8) Sanyi.bácsi válasza htibor (#7) üzenetére


Sanyi.bácsi
tag

''pár fullextraszupergiga grafikával rendelkező gamet leszámítva nagyon jól teljesít mindenhol.''

Tök jó. Mindössze azt a pár fullextraszupergiga játékot nem élvezed. Tudom, tudom nem is akarod. :)

Head and shoulders 2in1, Nivea haircare, Dove creamshoower, Blend-a-med Complet 4@7, 16 db. Nivea for men ohne alk; noname kád, vízcsap, fürdőszoba+200 nöl

(#9) htibor


htibor
tag

Na itten vagyok.
Bent van a kicsike a gépben és kiprószáltam 3D Mark 2001 SE alatt:
PIII650;384Mb RAM; Abit BH6 lapkával:
Default futtatás: 4432
4-szeres élsimítással: 2013
A default futtatás, a rendszerbusz 100 MHz-ről 120-ra való emelésével(793-on): 5256

Ellenben mindez a más nyugállományba vonult TNT-vel:
Default: 608
Felhúzva 6,5*118: 653
YIKES!:))

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#10) klepto


klepto
addikt

OFF
Topicfelhozás
ON

Na akkor ott tartok, hogy holnap kell megrendelnem, és szerdán átvehetem az új Radeon 9100-es kártyámat :DD
Kérlek titeket segítsetek :o
Megvehetem a Sapphire kártyát? Esetleg melyiket ajánljátok? Melyik kártya az, amelyik tuti jó?

Segítsetek! :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) klepto


klepto
addikt

Nem hagyom ismét elsüjjedni :(((

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) Clark válasza klepto (#10) üzenetére


Clark
tag

Én megvenném a helyedben :P

(#13) klepto válasza Clark (#12) üzenetére


klepto
addikt

Van vele valamijen tapasztalatod? Esetleg te is ilyen karit nyúzol?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) klepto


klepto
addikt

Na! Senki? :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) Clark válasza klepto (#13) üzenetére


Clark
tag

Nem, sajnos nem ilyenem van, de majd lesz. A Sapphire kártyákról nem nagyon hallani rosszat, tisztességes ramok vannak rajta. Minőségre nem lehet panasz. SZVSZ br.20e Ft-ért nagggggyon jó választás.

(#16) artesz válasza klepto (#14) üzenetére


artesz
tag

Szevasz!

Nekem Sapphire 8500Le-m van(250/250), de most 9100-es bios-szal(290/280)!
Csak ajánlani tudom, mert Jó! :DD
1700+XP 256/266 mem, 8200 alapfreki, 9000 pötty ha fsb=143+a fenti bios

üdv artesz

Kérlek privit írj, e-mailt ritkán nézem....

(#17) khalox válasza klepto (#14) üzenetére


khalox
őstag

Sapphire-t azt jónak mondják, de én a PoweMagic-ra esküszöm, hiába szidja mindenki. Amióta először legyártottak PM Radeon 8500-ast, nekem az van, azóta 1600x1200-ban használom, gyönyörű a képe és ésszerű keretek között még húzni is lehet, ha ilyen bánatod van (ez a 64MB-os verzió, a 128-ason már csak 5ns-ak a RAM-ok...)

(#18) Clark válasza khalox (#17) üzenetére


Clark
tag

PowerMagic-et már nem árulnak :( Pláne nem az első szériából valót (zöld nyák).

(#19) haris válasza klepto (#10) üzenetére


haris
őstag

Tuti jó kártya nincs, de vedd meg a SAPHIRE-t.
Nekem 8500 64MB 3,5ns RAM van.
Teljesen OK.

VEDD MEG!!

(#20) klepto


klepto
addikt

Na megvettem, betettem, instal, és csalódás :((( A másik csalódás az az, hogy oem verziót kaptam, mert a boltos szerint mindig ilyet hozott, és nem látott bvelőle dobozos verziót. Egyébként Shaphire. A ramon (2-2db mindként oldalon) a következó szöveg olvasható: Adata 20313 ADD 7616B4A-4B. A központi csip és a csatlakozók között a kártya kétharmadán pedig egy ATI Rage Theater csip van a következő kóddal: 213RT1ZUA43 MG86R 0310AA Taiwan.
Nem kevés a 3DM pontom? Hány nanos ramok vannak rajta?
A gépemben Acorp7KT333-as lap, 256/333 ram, és Athlon XP 1,8+-os porci van.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) MaUser válasza klepto (#20) üzenetére


MaUser
addikt

Nagyon kevés!
Via 4in1 fennt van?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#22) klepto válasza MaUser (#21) üzenetére


klepto
addikt

Természetesen! Semmin nem válltoztattam, csak kártyát cseréltem. Ugyan ezzel a konfiggal, és VIA driverrel volt az Eagle GF4mx440-em 5500 pontos.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#23) Egon válasza klepto (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Oprendszert újratelepítetted? Még az lehet a gond szvsz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) klepto válasza Egon (#23) üzenetére


klepto
addikt

XP-m van, és folyamatosan (kb hetente) frissíti magát a netről, mert úgy van beállítva.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#25) Egon válasza klepto (#24) üzenetére


Egon
nagyúr

??? Elbeszélünk egymás mellett... Ha a vga-csere lejazlása után nem telepítetted újra _nulláról_ az egészet, akkor fennáll az a lehetőség, hogy valami nV-s dll vagy akármi ''beragadt'', és lassítja a cumót...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) MaUser válasza klepto (#24) üzenetére


MaUser
addikt

Nvdrivert uninstalláltad?
Mert ha nem kezdhetsz készülni a reinstallra, bár az egyébként sem árt és elég ha a win könyvtárad törlöd a beállításaid úgyis a Documents-ben vannak.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) klepto válasza MaUser (#26) üzenetére


klepto
addikt

Az Nv drivert uninstaláltam a programok törlése részből is, a ''minden program'' menüpont alól is, és a Win commander segítségével a maradék szemeteit is.
Az Oprendszert akkor frissítsem, vagy format c: ???

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#28) jenicel válasza klepto (#20) üzenetére


jenicel
tag

Nekem is Sapphire Radeon 9100 van 64MB-s, a lenti konfiggal 3dmark2001 kevéssel 7400 felett

Tisztelem az egyenes embereket.

(#29) MaUser válasza klepto (#27) üzenetére


MaUser
addikt

Saját tapasztalat alaján ha elegáns akarsz lenni a beállítás konvertálóval (tm by MaUser:DDD) elmented az adataidat, beállításaidat és format. Ha meg gyakorlatias, akkor törlöd a windows mappát(csak ezt esetleg lehet a program files-t is úgyis mindent újra kell rakni) egy másik gépben és úgy installálsz. Amelyik neked kényelmesebb. (Ha a másodikat használod figyelj, hogy ne ugyanolyan néven telepítsd!)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#30) haris válasza klepto (#27) üzenetére


haris
őstag

Amikor én vettem az enyémet, ugyanezt volt nekem is, csak Gef 2MX-el.
Hiába szedtem le az NV drivereket, csak nem akart rendesen menni.
Nekem a format c: megoldotta.
Neked is ezt ajánlom.
Egyébként nekem 1800+, 8500/64MB, 512/333 =8200-8500 pont 3dMark2001-el.

ja és direct x 8,1 legyen fent. Szerintem a 9,0 -ra még semmi szükség, hacsak nem akarod tudni, hogy 1100-1300 3dMark 2003 pontod van. :P

(#31) klepto válasza haris (#30) üzenetére


klepto
addikt

Na hosszú szenvedés árán megvolt a format c:, de nem lett jobb :(
A 2001 3D Markt pontom 6096 :O
Honnan tudom leszedni a Power Stripet? Esetleg mi lehet még a baj?
Via 4in1, és dierktX 8.1 is fentvan.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) sh4d0w válasza klepto (#31) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Először is: a 3DMark elég nagyot szór, az én 8500-asommal mért már alig 5000 pontot is, meg alig 6000-t is...

Másik oldala a dolognak: meg kell nézned vmi programmal, milyen sebességen megy a mag és a memória. Soxor előfordul, hogy a gyors RAM-okkal szerelt kártyát underclockolják a gyártók. ATI kártya esetén tudom javasolni a Radeonator 2.0-s verzióját, külön állíthatod a mag és a memória órajelét, de beállíthatod a szinkron sebességet is.

https://www.coreinfinity.tech

(#33) klepto


klepto
addikt

Nem hagyom elsűlyedni :o
MIT TEGYEK?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#34) klepto válasza sh4d0w (#32) üzenetére


klepto
addikt

Ezt a Radeonatort hol keressem? Működne vajon PBA Radeonnal is?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#35) sh4d0w válasza klepto (#34) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem is műxik, pedig még a márkáját sem tudom a kártyámnak, mert nem én vettem és zacsis volt.

https://www.coreinfinity.tech

(#36) klepto válasza sh4d0w (#35) üzenetére


klepto
addikt

Ez is zacsis oem Saphire volt.
Te honnan töltötted le a progit?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#37) sh4d0w válasza klepto (#36) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Rákerestetsz Google-ben és hajrá... 2.0-t keress, final-t.

https://www.coreinfinity.tech

(#38) klepto válasza sh4d0w (#37) üzenetére


klepto
addikt

Letöltöttem, instaláltam, de mit és hogy állítsak be rajta?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#39) DrSoul válasza klepto (#20) üzenetére


DrSoul
őstag

Azok alapján, amit írtál, a kód szerint elvileg 4 ns-os ramod van (-4B):úgy tudom, az utolsó szám a - jel után jelzi azt. Az nem rossz, de nem is a legjobb: egy 3,6-ossal már jobb lenne (v. 3,3; van, aki kifog ilyeneket).
Lehet. hogy tévedek (akkor bocs...), de számomra ez egy ismeretlen memória(Adata???), lehet, hogy nem valami jó, ehhez nem igazán értek.

Egyébként egy 20.000 Ft-os kártyától szerintem nem rossz, és még ha a 3DMark 2001 ezt mutatja, a lényeg az, amit te tapasztalsz game közben, és nem hinném, hogy az rossz lenne. A képe is biztos szebb a GF4MX-nél,és ahogy hallottam, az Ati 9100 (azaz 8500) -t jobban lehet tunningolni...

Amúgy valóban lehet, hogy ez egy LE változat... (csak nincs feltüntetve). Meg kéne nézni, alapból milyen frekvencián megy a mag meg a memória: abból minden kiderül! Az AIDA (vagy SiSoft Sandra...) mit ír?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#40) pufi válasza klepto (#38) üzenetére


pufi
tag

Kedves Klepto!

Szavaidból úgy érzem, mintha egy kicsit be lennél pánikolva. :( Szóval. A pont lehetne kicsit jobb is, de annyira nem vészes, bár az az Acorp lap... hát. Az XP-t ne installáld újra, tök fölösleges, ha safe módban uninstalltad már a drivert, egyet még tehetsz a regedit-el kézzel szépen kiszemeteled a detonator esetleges darabjait úgy hogy pl. rákeresel az nvidia, geforce, stb. szavakra és szépen kitörlöd, aztán felteszed a 3.2-es Catalyst-ot. Nem azt amit adtak a kártyához, mert az 2.2-es, bár szerintem erre már rájöttél. De tedd fel a control panelt is, oszt restart. Igazából azt kéne tudni, hogy hogy néz ki a kártyád. Igen, a fizikai méreteire vagyok kiváncsi. Merthogy ha a drága kis édes picike, RCA-s tv kimenettel, amolyan félmagas kártya ráadásul 64MB-os, akkor sok esélyed nincs arra, hogy igazán ,,komoly,, 3Dmark eredményt érj el. Létezik un. pro nyákra épített 64megás 9100-es, ami már normális nyákon van, s-video a tv out és pont úgy néz ki, ahogy egy rendes kártyának ki kell néznie. A nem pro-s nyákra épített 9100-esekkel rengeteg gond vol/van/lesz, eléggé félresikerült darabok. Egyébként meg szerintem totál ne foglalkozz azzal, hogy mennyit fut a kártya 3dmark alatt, ha tetszik a képe, simán mennek a játékok, akkor kit érdekel a 3dmark? Szerintem.

Üdv:
egy sokak szerint korrekt boltos Veszprémből, akinél általában mindig van 9000/9100/9500-ös Radeon. (PowerColor)

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#41) klepto


klepto
addikt

Az alapfreki a kártyán amivel 6056 pontot kaptam az: 250/230
Húzva stabilan: 300/270 -en megy, és így 6568 pontot kaptam.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#42) klepto válasza pufi (#40) üzenetére


klepto
addikt

Azt nem tudom, hogy milyen nyákon van, de szép nagy kártya. Hosszra majdnem a harmadik memória foglalatig ér, és magasabb is, mint a Gf4mx440-em volt.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#43) klepto válasza pufi (#40) üzenetére


klepto
addikt

Ja és még valami: A húzás előtt már leszedtem a netről és feltettem a 3.2 Catalyst-et.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#44) klepto


klepto
addikt

Topicfelhozás!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#45) pufi válasza klepto (#44) üzenetére


pufi
tag

akkor minden rendben.

A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

(#46) Buborg


Buborg
csendes tag

én most vettem egy Saphire 9100/128MB-s kártyát és szerintem teljesen rendben van. Csak a kiszerelésben csalodtam mert hiába dobozos a kártya a dobozban csak egy driver CD volt +1db 10cm es kábel átalakito.
3Dmarkot nem mértem de szerintem nem is fogom mert leszarom. nekem az a fontos hogy játékokban mit nyujt és az rendben van.
még nem tuningoltam de lehet hogy majd kiprobálom. Amugy a képminőség a GF2MXemhez képest durván javult. eddig nyuzott játékaimbol olyan részleteket hozott elő amikről eddig nem is tudtam :P

losztmucsacsosz

(#47) cheroub


cheroub
csendes tag

Hali.

Nekem egy dobozos saphire 9100 van kb. 2 hónapja. A képe gyönyörű meg jól is megy csak az alap memória órajelekkel nem vagyok megelégedve(230/250). A powers. meghajtottam (260/260)-ig mert utána már bizonytalankodott. a 3.2 es catalyst nekem a mafia-ban csúnya textúrahibákat csinált ezért felraktam a 3.3 -ast azzal mindek ok :). Összefoglalva már majdnem meg vagyok vele elégedve csak a memóriák sztem nagyon melegednek (eltrontech) már alapórajelen is, lehet hogy néha ettől fagy a gép :( . Tud vki olyan hűtőbordát a vga kártya memóriára lehet rakni (úgy rözítve hogy azért ne essen le).

Byez

(#48) nbi válasza cheroub (#47) üzenetére


nbi
tag

Némelyik PC Boltban lehet kapni, hűtőbordás felszerelést memóriákhoz. Hővezető ragasztó, bordák, stb.

3athlon - swim, bike, run

(#49) ftc


ftc
nagyúr

Én is most szeretnék egyet venni.Márkák:Saphir,PowerColor,Gigabyte.
Herculesből ha jól tudom nincs 9100.Ja még egy kérdés:
8500LE=9100 vagy 8500=9100?

(#50) zsoltee10 válasza cheroub (#47) üzenetére


zsoltee10
addikt

Fölösleges külön bordaszettet venned, keress egy régi PI-es hűtőt, vágd a bordákat darabokra, és hővezetőpaszta társaságában körömlakk kombinációjával rögzítsd. A négy sarokra négy pici lakkpötty, középre paszta. Azonban gyárilag sem szabad fagynia hűtés nélkül. Még a 9700pro 2,8 nanosecundumos ramjain sincs borda. A gép nem hiszem, hogy a forró ramok miatt fagy.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  9100-est, de melyiket? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.