Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MadMax1213


MadMax1213
újonc

90-100%-os CPU és GPU használat játék+OBS mellett

Megnyitva:
-Streamlabs OBS-preview módban, azaz mutatja, amit a stream nézői látnának ha eljutnék az élő közvetítésig :(( (webcam képe is rajta van stb.)
-Spotfy-megy a zene
-Feladatkezelő-Processzoraktivitás 90-100% között ugrál, in-game 100%, GPU=VGA=Videókártya használat 98-100% között ugrál..
-Fortnite-A játék ami meg van nyitva, a feladatkezelő szerint 55-75%-ot használ a processzorból..
-Google Chrome-semmi extra, böngésző

2 monitorom van, ezért tudok egyszerre megjeleníteni ennyi alkalmazást.

Gépem:
CPU: Intel i5-4570 3.2GHz
GPU: Gigabyte GTX1050Ti 4GB
Memória: 16GB DDR3
Alaplap: Asrock H81M-VG4 R3.0
250GB SSD, erről fut minden ami meg van nyitva, még 100GB szabad.
Táp: Thermaltake Tr2 s 600W

Amikor elkezdek egy játékot Fortnite-ban, a processzor és a GPU 100%-ot mutat és a previewben nagyon szaggat/laggol a webcam képe, ahogy a játék is, textúrákat is sokszor nem tölti be rendesen.
Amikor az OBS nincs megnyitva akkor nem szaggat a játék, nem tűnik leterheltnek a gép.

A célom a streamelés Twitchen, de a mostani helyzetem elég elkeserítő ilyen téren. :(((
Szerintem indokolatlan az ekkora leterheltség ilyen setup/gép mellett, de szerintem sokan jobban értenek ehhez mint én, ezért a fórumhoz fordulok segítségért. :R
Előre is köszönök minden ötletet, tanácsot, hozzászólást! :)

(#2) Intruder2k5 válasza MadMax1213 (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ezért felesleges volt egy új topikot nyitni, próbáld meg itt, talán hamarabb kapsz választ is. Ezt a topikot zárom.

Azonnali kérdések órája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.