Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok!

Egy HI8-as canon kamerával próbáltam régi 8mm-es filmet felvenni, (Kivetítve, a vetített képet felvenni), majd számítógépen digitalizálni Studió 9-el.

Sajnos, az eredmény több mint lesujtó, a 8mm-es kép jobb volt, mint a kamerával rögzített.

A kérdés az, hogy digitális kamerával-én a sony HC17-re gondoltam-, várható-e lényegesen jobb eredmény, vagy nem érdemes váltani? A 800.000pixeles felbontás miatt gondolom, hogy talán jobb lenne?

Van valakinek tapasztalata erről?

(#2) gLes válasza hape60 (#1) üzenetére


gLes
őstag

Vegyé egy szkennert :P

(Ajánlom a Canon 4200F típusút, van is róla topic vhun még 3200F néven asszem :U)

(#3) hape60 válasza gLes (#2) üzenetére


hape60
aktív tag

Hát ezt hogyan gondolod? Én a 8mm-es filmből mozit akarok csinálni, nem állóképet!:((

(#4) gLes válasza hape60 (#3) üzenetére


gLes
őstag

Ja, hogy fílm :DD

Hát az gáz ;] Még csak nem is VHS :U Hmmm...hát most megfogtá :DDD Hátha egy profi stúdiós válaszol neked, és bevállalja ócsóér ;)

(#5) wassermann


wassermann
addikt

Jól gondolod, a miniDV kamerának valószínűleg jobb képe lesz a nagyobb felbontás és a teljesen digitális jelfolyam miatt.
Persze érdekes kérdés még, hogy sikerül-e rendben, szinkronban felvenned. Ez azt jelenti, akkor exponálja-e az adott kockát a kamera, amikor a képváltás után már stabil a kocka a vásznon. Sajnos ezt nem tudod befolyásolni, emiatt rövid snitteket érdemes rögzíteni és mindig visszanézni jó lett-e - mert rövid idő alatt nem nagyon csúszik el. Ha rossz akkor újra...

[Szerkesztve]

(#6) hape60 válasza gLes (#4) üzenetére


hape60
aktív tag

Profi studiós vállalja, de olyan ős filmek, hogy a használható részük nagyon változó hosszúságú. Profi fotós nem tököl vele, annak egész tekecset kellene átadni.
Na , meg a kamera nemcsak erre lenne; a kérdést azért tettem fel, hogy érdemes e egy halom pénzt beleölni a digitális kamerába, az eredmény jobb lessz-e az analógnál? (tkp nemcsek a film átjátszásra gondolok, de ez is kellene...)

(#7) wassermann


wassermann
addikt

Ha amúgy is vásárolnál újat, mindenképp miniDV szabványú digitálisat végy! - már úgy néz ki, hogy a szalagra rögzítők közt a legfelterjedtebb és ha a digitális adatfolyamot használod nem lesz minőségromlás!
A hátránya, hogy a kamerát rá kell dugnod egy TV-re vagy ki kell írni DVD-re ahhoz, hogy megnézhesd. Erre a DVD-kiírásra is vannak kiforrott megoldások, akár PC-vel is Asztali DVD-íróval meg semmit nem is kell csinálnod, ha van rajta i-Link (= 1396 = Firewire) csak rá kell kötni és direktben kiírja DVD-re.

[Szerkesztve]

(#8) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok! 18 éve nem volt itt poszt, úgyhogy tartok tőle, hogy döglött a téma, de talán felébred csipkerózsika álmából.

Egy Reflecta Normal 8 Super 8 digtalizálóval digitalizáltam családi filmeket. Az eredmény már így is összehasonlíthatatlanul júobb mint a kb 10-15 évvel ezelőtti "hivatásos" DVD-re írt kamerás felvétel, de szeretnék tovább menni és tovább javítani a minőségen, egy automatikus film javító alkalmazással (nem lesz időm sokat piszmogni vele). Van valakinek ilyen tapasztalata? Milyen szoftvert javasoltok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.