Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  8mb cache (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Ahoy!
Pár hónapja jelentek meg a 8MB cache-t tartalmazó merevlemezek. Mik a tapasztalatok? Érdemes ezeket venni a régiek helyett? Mennyi a sebességkülönbség?

(#2) tothjozsef válasza Boborjan (#1) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25314[/L].
Vélemény: ha van rá pénzed, vedd ezt.

(#3) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Még az érdekelne, hogy egy ABIT BH6 v1.0 alaplap tudja-e kezelni ezeket az új merevlemezeket?

(#4) Flashcash válasza Boborjan (#3) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A 8MB cache vinyót is ugyanúgy kezeli. Esetleg a vinyó méretével lehet gond, de 127GB-ig kezeli a vinyókat, ennél ne vegyél nagyobbat hozzá.

8MB cache vinyót venni akkor éri meg ha nem kerül sokkal több pénzbe mint a 2MB-os, és rendszervinyónak szánod a cuccost.

(#5) - Mixa -


- Mixa -
tag

SP1614N Samsung, 3év garral, 8MB cache-el, (160GB). 120-ast akartam de nem volt így drágábban ugyan de 41Khuf-ért meglett. Halk, melegszik, mint sparhel és így első telepítésnél lassú, majd gyors.

Ugyanis hülyén telepítettem (Linux,98,XP) + a partíciók, de lényeg, hogy amikor végre elkezdődött rendesen a telepítés, na akkor elég gyors volt. Még azért persze tesztelgetem.

Jah villámkérdés, miért nincs vagy 3 hete 120GB-os ebből a szériából?

(#6) PeliScan válasza Boborjan (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Télleg nem bántásból mondom, de ha komolyan érdekel a dolog, rákeresel itt a PH!. uyganis sok topic volt erről, és midneni úgysem fog iderni, aki oda émg írt. Ha érted, mitre gondolok. :)

Nekem ilyen van 3 hónapja, előtte 6.4GBal navigáltam 5 évig; elhatároztam ugyanis, h csak akkor veszek új HDDt, ha lesz 8mb kess benne. Nem csalódtam, télleg vmivel gyorsabb, bár én hülye mánikákos multitaskingos vagyok; egyszerre letöltés, mp3, mp3kódolás, netezés, filmnézés és pl képszerkesztsé. Így érzeni a különbégeet. :P

([L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=18886&start=[/L])

(#7) Cathfaern válasza PeliScan (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''Nekem ilyen van 3 hónapja, előtte 6.4GBal navigáltam 5 évig; elhatároztam ugyanis, h csak akkor veszek új HDDt, ha lesz 8mb kess benne.''

Ez komoly? :DDD Ez aztán fanatizmus :P

(#8) PeliScan válasza Cathfaern (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Komolyan. :) De nem is nagyon volt rá szüxségem. Kb akkorra vált égetővé a váltás, amikor már elérhető árúak lettek a 8mbosak. Szerencsére. :)

(#9) Flashcash válasza PeliScan (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

8MB cache vinyót már évekkel ezelőtt is használhattál volna, most jött újra divatba a nagy cache. :)

(#10) PeliScan válasza Flashcash (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

No igen, de mennyiért..? :F

(#11) zetecR


zetecR
addikt

Lehet, hogy én vagyok béna, de nem érzek olyan hűha de nagy különbséget a 2 és 8Mb közöt...

(#12) PeliScan válasza zetecR (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Ha a (#6)ban leírtakat 1xre csinálod, sőt, közbe még CD is írsz, biztos h fox. :) És a bootolás is érezhetően gyorsabb.

(#13) Flashcash válasza PeliScan (#10) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Régebben winchester cache vezérlőket használtak. Ez egy kártya volt amire hagyományos ram modulokat lehetett tenni, és ez gyorsította a vinyó működését.
ált. 4-16MB ramot használtak ami az akkoriban használatos 256-512kb cache vinyók teljesítményét eléggé megdobta. :)

(#14) PeliScan válasza Flashcash (#13) üzenetére


PeliScan
addikt

Ez mekkora ötlet! :o Nem hallottam még róla, de teljesen logikus! Állati jó... :C Lehet még ilyet kapni? A mai vinyókkal kompatibiliset? És nem méregdrágán..?

(#15) _Volkovy_ válasza PeliScan (#14) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

belezúzni egy fél gigás ddr-t :D

(#16) zetecR válasza PeliScan (#12) üzenetére


zetecR
addikt

Ezek szerint én túl ''férfi'' vagyok, mert ennyi mindenre nem tudnék odafigyelni. Egyszerre egyre. :)

De arra nagyon... ;]

(#17) PeliScan válasza zetecR (#16) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem is azt mondtam, h így kéne, vagy h ez az általános, csak vhogy én szeretem állandóan nyitvahagyni az ablakokat, és egyszerre csinálni sokmindent... végülis a multitasking miatt (nahpersze a grafikus feület is számított picit:P

(#18) Flashcash válasza PeliScan (#14) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem hiszem hogy gyártanának mostanában ilyen cuccot. Most annyi változás van hogy integrálják neked a vinyóba a több cache-t, ez sem rossz ötlet, csak még megkérik az árát rendesen annak a +6MB-nak. :)

(#19) PeliScan válasza Flashcash (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát igen, meg valószínű 8mb-nál több kess nem is nagyon kell... lényegében csak az írási műveleteknél használódik, és azokban is csak a kisebbeknél, arra meg elég.

(#20) - Mixa -


- Mixa -
tag

Mit mondjak nekem SZÜKSÉG az ami meghozta a változást ugyanis tegnap este a régi 30AS Quantum kattant 1 nagyot és álombaszenderült. Nem sikerült felkeltenem csak másnap reggel. Nagyon tettszik a vinyó, desing-os tettszetős külső, finom a tapintása és számomra High-End kategóriát képvisel. (Tudom SCSI stb. az igazi). :)

De ha a Quantum nem rendetlenkedne, nomeg tavaly nem esett volna le az asztalról és télen nem téptem volna ki a gépből a BAD-es hibái miatt és nem rúgtam volna bele 2-őt, szóval ha működne, mint hőskorában. Na akkor nem vettem volna újat. :DDD

Lényeg, hogy aki most akar vinyót venni annak csak ajánlhatom, aki meg nem akar annak biztos van már jól működő vinyója, (vagy nincs pénze).

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  8mb cache (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.