Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Frederic


Frederic
tag

Üdv!

Szükség lenne egy gépre amelyik képes lenne egyszerre 8 db dvd megírását ellátni. Utána nézve a Neten két lehetőséget látok:

1. Asus PDQ3 Deluxe vagy egy Gigabyte GA-EP35-DS3P lap
2. Sima négy portos lap bővítő kártyával

Van bárkinek tapasztalata, hogy milyen proci, mennyi RAM, milyen HDD mellett életképes a koncepció?
Ui.: Mielőtt téma lenne a DVD-re saját legális cucc kerülne. Nem film, játék vagy szoftver!!

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#2) lazydog válasza Frederic (#1) üzenetére


lazydog
addikt

Bővítő kártyák használata kerülendő.
Egyrészt a négy SATA-csatlakozós kártyák ára nem kicsi, összemérhető egy új minőségi alaplap árával. Másrészt gyakori probléma, hogy általában nem kezelik megfelelően az optikai meghajtókat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3) Dave™ válasza lazydog (#2) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lehetőleg gyors winchesterekkel, és mondjuk 2 DVD-írónként külön winyóval kellene írni, és még egy is csak 4x-esen. RAM meg proci is mehet rendesen. 10 SATA portos lap kellene, két IDE DVD író, 6 SATA, és akkor marad hely 4 winyónak is. Nem lesz olcsó, lehet értelmesebb gyorsabban, de egyszerre csak kettővel írni, esetleg két (négy) külön gépen...

(#4) kem válasza Frederic (#1) üzenetére


kem
addikt

A kérdés, hogy hányszorosan szeretnél írni...
Ha ezt tudjuk, ki lehet számolni.

szerk: persze nem ilyen egyszerű... ;)

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#5) Frederic


Frederic
tag

Köszi mindenkinek a sok ötletet.

Alapvetően a max. 7 író és vinyó kombó is elég.

A sebesség fontos lenne, azaz inkább 4 v. 5 író 8-szorosan mint több 4-szeresen.

Egy nyolc portos lap valami tisztesebb core2 procival 4gb rammal 2 vinyóval és 6 íróval szerintetek hozhat emberi sebességet?

Ne egyél mosatlan gyümölcslevet! Főleg ha nem tudsz fára mászni!

(#6) Dave™ válasza Frederic (#5) üzenetére


Dave™
nagyúr

Személy szerint egy winyóval nem mernék párhuzamosan három 8x írást elindítani, ez több, mint 30 MB/sec, amit hozni ugyan hoz egy winyó, de ez nem számolható ki ilyen szép lineáris módon... Szerintem Samsung F1-es winyóból (750-esekkel pl., azok elég jól szerepeltek) 3db, mellé 6 SATA író, és akkor winyónként 2 DVD írás - ez már bevállalható. RAMból minimum 2G legyen Vista alatt, de ez inkább a rendszer olajozottságáért, ha itt elkezd swapelni az nagyon csúnya buffer underrun protection lesz:)

(#7) kem


kem
addikt

Na én arra jutottam, hogy az én gépem simán elboldogulna 8db DVD írással 4x-esen...
Nézzétek meg a méréseket.
Végig ment Everest Linear Read, és 14Mb/sec alá nem ment.

Keresgéltem, hogy lehet-e párhuzamosan olvasási teszteket indítani, de nem sikerült, úgyhogy elindítottam 8 fájl másolást. Sajnos a 2. vinyóm lassú a WD-hez képest, ezért a sebesség éppen határeset, majd bedobok mégegy vinyót, akkor 4-et arra másolhatok.

Egy ilyen konfig simán megoldaná:

2, vagy esetleg 4 magos AMD elég.
2Gb ram elég
1db F1-es vinyó, vagy egy WD6400AAKS
Ha tutira akarsz menni, akkor túlméretezheted a rendszert 2db vinyóval RAID0-hoz, ez kb 140-160 max 200Mb/sec-al olvashat.

remélem nem nagyon összevissza a hsz, kicsit nehéz ezt a kérdést megválaszolni.

Köszi!

(#8) Firehani válasza Frederic (#1) üzenetére


Firehani
csendes tag

Gondolom azért kellene ennyi író, mert sokszorosítani kell, vagyis ugyanazt írnád párhuzamosan. Tehát a vinyónak csak egyszer kell olvasni, és ugyanazt kiküldeni egyszerre az íróknak. Persze valószinüleg nem tudnak teljesen szinkronban írni, mégha teljesen egyformák is, ezért gondolom a minél több memória a lényeg, hogy a cache-ben mindig benne legyen a kiírandó adat.

[ Szerkesztve ]

(#9) kem válasza Firehani (#8) üzenetére


kem
addikt

Ilyen célra nem PC-t szokás használni.

Köszi!

(#10) Firehani válasza kem (#9) üzenetére


Firehani
csendes tag

[link]
[link]
[link]

Itt van is pár szép megoldás a problémára...

(#11) Firehani válasza Frederic (#1) üzenetére


Firehani
csendes tag

Esetleg nézd meg ezt: [link]

(#12) kem válasza Firehani (#10) üzenetére


kem
addikt

húha :U
"mennyi újdonság" :C

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.