Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

A fent emlitett témában várom a hozzászólásokat, az eset a következő: 3-4 hónapos, jól működő KG7-re raktam egy 8 cm-es 1.44W-os Evercool ventit házhűtésnek, pár nap múlva megdöglött az alaplap. A VIA hardware monitor felismerte a ventit, irta hogy 3000-en pörög. Lehetséges hogy a venti volt a döglés oka?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) Egon válasza Ra3 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Alaplapra csatlakoztattad a venti tápkábelét?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Ra3


Ra3
őstag

Aha, a procihűtés melletti csatlakozóra...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) Egon válasza Ra3 (#3) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát elvileg okozhat problémát egy túl nagy áramfelvételű venti, ugyanis az alaplapokon levő alkatrészek nem biztos hogy elviselik. Az ilyen típusú ventiket célszerű átalakító kábellel közvetlenül valamelyik tápcsatira kötni (persze ekkor a fordulatszám-visszajelzés/szabályzás nem műkszik).
De az is lehet, hogy egész egyszerűen peches vagy: véletlen egybeesés is elképzelhető.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Ra3


Ra3
őstag

A jövő hétre igérték az uj alaplapot, asszem akkor
a tápra fogok csatlakozni, nagyon nem szoktam a fordulatszámokat variálni ugysem.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#6) Ra3


Ra3
őstag

12V-ot vesz fel a venti, ahogy néztem a kapható átalakitókat mind 5 vagy 7 voltra veszi vissza a táp 12 voltját, igazad lehet hogy nem birta az alaplap...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#7) Zoz


Zoz
őstag

Nekem SD7-533 van, 2 db 8 centis venti van rákötve az alaplapra, semmi baja hónapok óta...
Ilyen nem bírja az alaplap a nagy ventit dolgot utoljára Super Socket 7-es alaplapoknál hallottam, FOP32 és társai AMD K6 tuninghoz :-) de ott is csak az történt, hogy ha megpusztult, akkor többet nem volt feszültség az alaplapi csatlakozón, de attól még működött az alaplap...
Amúgy meg elég sok döglött KG7-tet láttam már, úgy tünik nem egy sikerszéria. De szerintem nem a ventitől pusztult meg, hanem attól függetlenül...
Esetleg nem cseréltetheted ki másmilyen lapra, pl egy KR7-re?

(#8) Ra3


Ra3
őstag

mondjuk az nekem is furcsa volt hogy összesen 4 db venticsatlakozó van az alapon, és még a tápventit is rá lehet kötni, szoval nehogy már ez legyen a baja, de egész eddig ment rendesen... a cseréröl meg lemaradtam, mert mire bementem megkérdezni hogy mi volt a gond, addigra már rég elküldték...azt én is sok helyen hallottam hogy nem a legjobb széria, ha még 1x ledöglik akkor mindenképpen csere lesz...megnéztem hogy most milyen árak vannak, és +8k-ért MSI KT3 ultrát is kapnék, ami azért nem rossz...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#9) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ezek alapján az összes ABIt lapnak akadnia kéne a TITAN D5tb-vel..
Én meg ezzel használom a lapot már jó ideje gond nélkül.

(#10) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem hinném hogy nem bírná az alaplap...
ABIT TH7-II-m van már kb. 5 hónapja, rajta 2 8x8-as venti (12V) + egy jobb féle procihűtés és abszolút problémamentes. Ha valami hibás volt nálad, az max. a táp lehetett.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) Male


Male
nagyúr

Az alaplapnak bírnia kell. Nézd megaz alaplap füzetében, hogy mennyi a maximum, de az előírás valahol a max 4 watt / venti körül lehet (az ASUShoz azt írták, hogy max 4.2 Watt / venti), és a maximum 12 W az össze venticsatlakozó együtt (ez is ASUS adat). Valószínüleg ez a szabvány, de ha ez nem is szabvány, azért az ABIT is valószínüleg hasonló teljesítményű ventiket bír el (elvégre tuningra való az ABIT általában, ezért itt nem spórolhattak).

(#12) Zoz


Zoz
őstag

Most megnéztem az én ventijeim 2,4W-osak, és ebből van 2 db...
szóval a te 1,44W-osodat simán kéne bírnia...

(#13) launcser


launcser
senior tag

a kg7 is sikerszéria? :)
akkor kifogtam
60-as maxtor meg kg7
mi kell még? :)
de amugy nekem volt olyan hogy 3 csatlakozot lefoglaltam a 4 bol hutésre az alaplapon és semmi baj (vgakuler házkuler proci)
simán vitte, de kg7 egyiket se mérte, nemtom mért nem..

tütüü

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.