Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  875 vagy esetleg 915,925? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hurricanes


hurricanes
tag

Hello,

Lassan új gépet akarok venni és elkezdtem szétnézni a piacon. Az lenne a kérdésem, h megéri-e 915,925-ös alaplapot venni, teljesítményben ezek hogy viszonyulnak a 875-höz?

Még annyi lenne, h valószínűleg tennék bele egy P4 3.0 körüli procit és ezt nem hiszem, h valaha lecserélném.(inkább 4 év múlva egy komplett gép ismét) Tehát az nem motivál, h az új tokozás miatt esetleg 4Ghzes procit is bele lehetne tenni.

Ja és meg egy kérdés: 865 és 875 között mi a különbség?

(#2) Totyi válasza hurricanes (#1) üzenetére


Totyi
őstag

A PAT technológia a különbség a kettő között.A többire meg válaszoljanak az okosok.:)

(#3) Alvin_ti4200 válasza hurricanes (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mire fogod használni a gépet elsősorban?

(#4) fLeSs válasza hurricanes (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Jó a kérdés, most tervezünk egy ilyen cikket, ami az összes ilyen kérdést megválaszolja.
A 915 és 925X nem gyorsabb (sőt) a 875P-nél, nézd át ezt a cikket [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=372[/L], ráadásul PCI Express csatolójú VGA kell hozzá, amiből MO.-on még nincs semmi értelmes (X600, PCX5750 és PCX5900). Persze ha neked a VGA teljesítménye mind1, de az alaplap feature-listája nem, akkor egy 915P-s lapot vegyél socket 478-as foglalattal, és bele egy NW magos P4-et.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Keitaro válasza hurricanes (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

865, 875 között csak a PAT a különbség
925-t alapból zárd ki, mert csak DDR2-vel megy ami jelenleg a drága és lassú kategória.
915 a jobb alaplapi hangot tudja felajánlani neked és a több SATA meghajtót ami fontos lehet, viszont csak 1 IDE csatornát ami kevés lehet ha most veszel komplett gépet
875 picivel gyorsabb alapból mint a 865, de sok gyártó ezt már áthidalta (bekapcsolható a PAT)
Szóval költséghatékonyan egy jó 865, kicsit drágábban egy 875 szvsz

(#6) fLeSs válasza hurricanes (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ja igen, a PAT.

Az Intel jelenleg leggyorsabb Socket 478-as chipsete az i875P, azaz Canterwood kisebbik ''testvérétől'', az i865PE-től (Springdale) az ECC memória támogatásában és a PAT meglétében különbözik. Mi is a PAT? A PAT az i875P MCH (Memory Controller Hub) egyfajta optimalizációja, amely az adatok útját rövidíti le a processzor és a memória között. Az optimalizált útvonal az eredetihez képest (amely az i865PE-ben van) néhány lépéssel rövidebb, egészen pontosan két órajelnyi késleltetési időt nyerünk vele ciklusonként. Az Intel állítása szerint e megoldás átlagosan 5%-kal gyorsítja a rendszert. A PAT csak és kizárólag a 800 MHz-es rendszerbusszal rendelkező Intel Pentium 4 processzorok és kétcsatornás DDR együttes használatakor aktív.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#7) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A64?:B Vagy inkább lőjjem le magam?:D

(#8) Totyi válasza Keitaro (#5) üzenetére


Totyi
őstag

És hogyan lehet bekapcsolni a PAT-ot?Ez érdekelne.

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Picit off, de azért nem rakom abba, A64-re mikor jön PCI-E és DDR2?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) fLeSs válasza Totyi (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nálad a Game Accelerator-ral.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) maszat válasza fLeSs (#4) üzenetére


maszat
senior tag

fLeSs!

Lesz majd valamikor Celeron D teszt?

(#12) Totyi válasza fLeSs (#10) üzenetére


Totyi
őstag

Namost az auto-n van mindegyik.Mi a teendőm?

(#13) hurricanes válasza Alvin_ti4200 (#3) üzenetére


hurricanes
tag

elsősorban munkaeszköz lesz, minimális játék

(#14) Keitaro válasza fLeSs (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez van mindenhol, de egy tényfeltáró cikk szerint az a nagy büdös helyzet ha jól emlékszem, hogy nem létezik optimalizált út...
Az i875 használ egy utat, és az i865-be DIREKT egy butított van, ami áthidalható. Tehát a beharangozott PAT egy alaptechnika neve és nem pedig boost, hanem a 865 tud alternatív lasabb útvonalat... :(
Na mindegy csak ezen anno idegeskedtem :DDD
Egyébként a PCI-E nekem eszembe sem jutott :)

Alvin : én támogatom az A64-et, de hogy a topiknyitó mit tesz azt nem tudom :)

(#15) Keitaro válasza hurricanes (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez esetben jó a P4 szvsz...

(#16) HERR Z válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


HERR Z
veterán

PCI-E még idén NF4 és KT890?
DDr2 meg új foglalattal lesz -Socket900

(#17) Jim Tonic válasza HERR Z (#16) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vazz, ez új nekem. Megint új foglalat? :(
Ugyanazon prockók ramvezérlő nélkül? Tudnál adni linket?

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) Totyi válasza fLeSs (#10) üzenetére


Totyi
őstag

Elmagyaráznád pontosan hogyan is kell engedélyezni a PAT technológiát.Lécci.Érdekelne a dolog.:)

(#19) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:)

(#20) Alvin_ti4200 válasza hurricanes (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mit értesz munkaeszköz alatt? Milyen munkára kell?

(#21) hurricanes válasza fLeSs (#4) üzenetére


hurricanes
tag

Köszi az infót(az új cikket alig várom), el is felejtettem ezt a PCI Express dolgot:) Nekem van talonban egy TI4200-es, amit mindenképp fel akarok használni a gépben, mert normális PCI Express kártya tényleg nincs MO-n, továbbá nem is lenne most kedvem(keretem) kiadni egy pl:6800ért 100 eFt-ot. A VGA-m a nyárig biztosan a fent említett kari lesz. Alaplap feature se fontos annyira, ha 875-el gyorsabb akkor asszem az kéne majd.

Az igazat megvallva Asus alaplapokat kedvelem(a mostani P3V4X-em remekül helytáll, csakhát eljárt felette az idő) és ilyen márkájúra gondoltan most is. A 865-el kapcsolatban, Asuséknál be lehet-e kapcsolni a PAT-ot a 865-ös lapjaikban? Azért kérdem mert 15 ezret kb. meg lehet takarítani, ahogy az árakat néztem.

(#22) hurricanes válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


hurricanes
tag

szoftverfejlesztés

(#23) fLeSs válasza maszat (#11) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nemtom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#24) fLeSs válasza Totyi (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Állítsd át a legfelsőt másra. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) fLeSs válasza Keitaro (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ezt jó tudni. Hol olvastad?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) fLeSs válasza hurricanes (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=245&p=4[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Totyi válasza fLeSs (#24) üzenetére


Totyi
őstag

Már nézegettem.Van ott turbo,agressive stb.Melikre?Vagy az tökmindegy?Ha válaszolsz akkor ki is próbálom.:)

(#28) Keitaro válasza fLeSs (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Megkeresem

(#29) Alvin_ti4200 válasza hurricanes (#21) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Be lehet kapcsolni.

(#30) fLeSs válasza Totyi (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azt használd, amelyiken stabil a géped. Próbálgasd. A leggyorsabb tudtommal a Street Racer.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Alvin_ti4200 válasza hurricanes (#22) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor én azt mondanám, hogy talán van keresni valója a 64 bites procinak ha hosszú távra (te mondtad, hogy 4 év) tervezel.

(#32) Keitaro válasza fLeSs (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://www.xbitlabs.com/articles/mainboards/display/asus-p4p800_7.html[/L]

(#33) Totyi válasza fLeSs (#30) üzenetére


Totyi
őstag

Megpróbázom,aztán jövök az eredményekkel.

(#34) hurricanes


hurricanes
tag

köszi a linket, válaszokat.

A NW tényleg jobb mint a Prescott? Azt tudom, h az utóbbi pofátlanul sok hőt termel, ez lenne a döntő tényező az NW javára? Ha jól tudom, teljesítményben nincs számottevő különbség azonos órajelű NW és Prescott között. Lehet, h nem jól tudom, de asszem a Prescott támogatja az SSE3 utasításkészletet, később ha jelennek meg olyan programok, amelyek ezt kihasználják, nem kerülhet előtérbe a Prescott?

(#35) fLeSs válasza Keitaro (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Érdekes, a kisujjukból szopták ki ezt az infót? :D
Mindenesetre ennek ellentmond az a tény, hogy nem minden 865PE lapon müxik a PAT, márpedig ha nem müxik, akkor miért nem müxik, amikor az lenne a standard adatútvonal? :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#36) fLeSs válasza hurricanes (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Erre meg itt egy link: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=311[/L] :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) hurricanes válasza Alvin_ti4200 (#31) üzenetére


hurricanes
tag

Igen, ezt is meg kell fontoljam, nem rohanok a gépvásárlással.

(#38) Totyi válasza fLeSs (#30) üzenetére


Totyi
őstag

Kipróbáltam.Vab turbo,street racer meg F1.A turbo-nál addig jut el,hogy próbál cd-ről bootolni(így van beállítva),és itt megáll.próbáltam az időzítést lejebb venni.Ugyanaz.Tipped van még?A fő menüpont alatt van még asszem 4 másik pont is.Nem lehet,hogy ezekkel kéne vmit csinálni?

(#39) fLeSs válasza Totyi (#38) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azokhoz először ne nyúlj. Ha Turbo-n nem megy, akkor lazíts a memóriaidőzítéseken, emelj a memórának feszt. Játszadozni kell vele, bár sztem nem éri meg a nyűglődést, mert a géped kb. 3%-kal lesz tőle gyorsabb. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) fLeSs válasza hurricanes (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha programozol, és sokat, és hosszú programokat, akkor javaslom, hogy AMD rendszerben gondolkodjál. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) Totyi válasza fLeSs (#39) üzenetére


Totyi
őstag

Azt tudom,hogy nem nagy a nyereség,csak kíváncsi vagyok hogy menne-e?Megpróbálom amiket mindtál,hátha megy.

(#42) Keitaro válasza fLeSs (#35) üzenetére


Keitaro
addikt

Miért nem képes két 9800Pro ugyanakkora tuningra?
Igazságszerint szvsz alapból az útvonalasdi nem kéne...
De lehet, hogy nem minden chip vitte a standard útvonalat, és amik nem vitték eleinte azok lettek a 865-k. Elnagyolva mint a 9500 > 9700

(#43) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#40) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondom én, hogy A64 lesz ebből:)

(#44) Loretto válasza fLeSs (#4) üzenetére


Loretto
veterán

mindegyik gyártónak van 478-as 915chipes lapja? :F
nem 775-ösek?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Soirée...

(#45) fLeSs válasza Keitaro (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

De ezt mondom, hogyha ha a standard útvonal a normál, akkor miért nem bírja azt némely 865PE, amikor az nem is tuning?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) fLeSs válasza Loretto (#44) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem mindnek, körül kell nézni. ASUS, ABIT, Albatron, Aopen, ezeknek már van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#47) Loretto válasza fLeSs (#46) üzenetére


Loretto
veterán

ahha.mindig tanulunk.thx

Soirée...

(#48) Totyi válasza fLeSs (#39) üzenetére


Totyi
őstag

Kösz a segítséget,de hagyjuk;nem megy.Most nem kötözködni akarok,de úgy tudom:a 865-ös a 875-ös leszármazottja és a gyártási hiba miatt nem képesek a 865-ösök PAT technológiára.De lehet,hogy vmelyikben engedélyezni lehet,mint a 9800 se-ben a + 4 pipe-t.

(#49) Keitaro válasza fLeSs (#45) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem tudom mekkora lehet a hibaarány, egy északi hídban mekkora rész felel a memóriavezérlésért.
De mivel a cikk ilyen szempontból rossz fényt vetne az Intelre szerintem nem lett volna fent egy napig ha bele lehet kötni.
Egyébként logikus amit mondassz, de ugye az intelnek se tetszhetett a dolog, így a később gyártott chipeknél megoldhatták, hogy ne menjen.
Persze ha már az első körben lévőknél se ment akkor no commnet :)

(#50) fLeSs válasza Totyi (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Épp arról beszélünk, hogy az xbitlabs szerint nem is létezik olyan, hogy PAT. :D
Olvasd végig a hsz-okat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  875 vagy esetleg 915,925? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.