Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  850-es celeront nem tudom húzni?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) J.J. András


J.J. András
őstag

Üdv srácok(jah és persze lányok) mindenkinek!
Nagyon nagy gondban vagyok!Réges régen vettem egy 850-es Cerkát,amiről persze a mai napig nem tudom, hogy B0 steppingű-e! -majd elárulja valaki, hogyan tudom megnézni!
Mostanság pedig vettem egy tuning-barátnak mondott ASUS TUSCL-2 alaplapot, amiben reményeim szerint fel akartam húzni a procit! Na,igazából a BIOSban próbálkoztam a húzással,csak furcsa módon a CPU MANUAL menü pont alatt vagy egyböl 133/100/33-ra, vagy a 133/133/33 tudtam volna húzni,ha engedte volna,vagyis bírta volna a rendszer!
A MANUAL állítások másik alternatívájaként az FSB húzása önön magában herzről-herzre nem kivitelezhető,mert a BIOS olyat ajánl csak fel,hogy akkor már növeli a RAM órajelét,sőt vele együtt a PCI-ok frekvenciáját is,ami ugybár nem oylan jó dolog!(pl.: 101/101/34, ....107/107/35 stb. tudom csak állítgatni !)
na,szóval, elég hülyén hangzik,de ezt így kell csinálni??-külön,csak az FBSt nem tudom állítani ?? mennyire állítsam a CPU feszültséget? (most 1,7 V)
-még hozzátennék annyit, hogy a WinXP alatt játszva, még a 107/107/35-ös húzást sem bírta a rendszer,mert RESTARTOLT nekem állandóan!
ha valaki tud,segítsen : J.J. ANDRÁS saman@vianovo.hu vagy ICQ 133493163
előre is köszi !!

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2) J.J. András


J.J. András
őstag

jah,elfelejtetttem nagy kétségbeesésemben megkérdezni,hogy a WinXP alá tud valaki olyan progit, vagy Detonátor drivert mondani egy Gef2 Ti kártyához,amiben a GPU és RAM órajeleit állíthatom kézzel ?
köszi előre is

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) Superman válasza J.J. András (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

''A MANUAL állítások másik alternatívájaként az FSB húzása önön magában herzről-herzre nem kivitelezhető,mert a BIOS olyat ajánl csak fel,hogy akkor már növeli a RAM órajelét,sőt vele együtt a PCI-ok frekvenciáját is,ami ugybár nem oylan jó dolog!(pl.: 101/101/34, ....107/107/35 stb. tudom csak állítgatni !)''

Ezzel nem tudom, mi bajod van, ez csak így kivitelezhető. Ha a processzor nem bírja a standard 133/133/33 - as beállításokat, akkor nincs mit tenni, feltéve, ha többlettteljesítményt akarsz kihozni a prockóból, hogy megaherzenként emelsz, de ekkor az FSB - vel megy a ram és a PCi freki is. Nekem jelenleg egy 1,2 - es Tualatin megy (TUSL2 -C alaplapban) 1,5 - ön 125/125/41 - es frekikkel. A PCI freki nagy, de ha a kártyák bírják (és eddig bírják), akkor ez a megoldás, mert az én procim sem megy 133 - as FSB - vel.
Régebben a 900 -as proci ment 133 - as FSB -vel, sőt még tovább is, egészen 145 - ig lehetett tuningolni és akkor is inkább már a ram nem bírta. Mindenesetre 1305Mhz - ig ment stanilan.
Ha a PCI foglalatokba helyezett kártyák bírják, akkor szerintem nyugodtan állítgathatod megaherzenként. Ki kell tapasztalni.

(#4) Bago


Bago
csendes tag

Itt a prohardver oldalán a letöltés/vga/nvidia részen megtalálod az NVmax egyik példányát és a detonátor részen pedig a hozzávaló detonátor drivert!

És nem kell aggódni a PCI-freki miatt a kártyák egészen biztosan bírják!

De próbáld ki a következőt:
beállítod a 133-as fsb-t és a Vcore feszültséget maxra állítod (Kb 1.85V). Bár ilyenkor sokkal jobban melegszik a cpu, tehát a megfelelő hűtésről gondoskodni kell.

A procidról pedig úgy tudhatod meg, hogy mi is került a tok alá, ha a cpu-n található kódszám alapján rákeresel az intel honlapján!

Remélem segítettem...

(#5) J.J. András válasza Superman (#3) üzenetére


J.J. András
őstag

Először is Szuperman-nak szeretnék váalszolni,meg még egy kérdést feltenni !
köszi a válaszodat, és azért megkérdezném, hogy a TUALATINOS 1200 -es procid alapból 100-as FSB-vel rendelkezik?
csak azért,mert olvastam (talán itt a prohardver oldalán) ,hogy egy 1000 Mhz-es TUALATINOS prociból majdnem kihoztak 150-es FSBt,de legalább is a 145/145/45-ön stabilan futott a tesztelő szerint!-azt hiszem ez volt az a cikk ''Duron versus Celeron: mire jó egy gigahertz?'' és most nézem 150/150/38-as húzásssal hoztak ki a TUALATINból 1500 Mhzet!
na,szóval,akkor nem értem,a te 1200 Mhzes-procid miért nem bírja a 133 FSB-t!
ha tudtok nekem még valami okosat mondani, minden választ megköszönnék
(a többi hardwertől ez nem függhet,miylen hütő legyen ? stb....)

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#6) J.J. András válasza Bago (#4) üzenetére


J.J. András
őstag

Bago,neked is nagyon köszönöm szépen,de hadd kérdezzem meg, hogy az NVmax -hoz bármelyik Detonátor driver jó?
a másik kérdésem,hogy a 133-as FSB elérrése nem lehetetlen az 850-es Cerkámmal?? és miylen hűtőt javasolsz ehhez?!!
köszi előre is,csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#7) Sidaries válasza J.J. András (#6) üzenetére


Sidaries
őstag

Ajánlom figyelmedbe a [L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=61&p=2[/L]
cikket. Tuning alapozó, hajrá!

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#8) Superman válasza J.J. András (#5) üzenetére


Superman
nagyúr

''na,szóval,akkor nem értem,a te 1200 Mhzes-procid miért nem bírja a 133 FSB-t!''

Ennek egyszerűen az a magyarázata, hogy eddig az 1000 - es és az 1100 -as Tualatinok jobban tűrik a tuningot, mint az 1,2 - esek. Lehetséges, hogy a feszültség emelésével ki tudnék hozni belőle 1,6Ghz - et, de - ez megint csak tapasztalat - csak válogatott példányok mennek ezen a megaherzen. A 900 - as procim is jobban volt tuningolható effektíve, mint ez a mostani. Ott stabilan feszkó emelés nélkül 405 megaherzet sikerült emelni, itt csak 300 -at. Igaz, egyelőre ez is elég nekem, úgy hogy nem is kísérletezem a feszültség emelésével, mert így is eléggé melegszik a prockó a gyári Intel hűtővel.
Hogy a kérdésre is válaszoljak: igen a Tualatinos proci alapból 100 - as FSB -vel rendelkezik, csak a másodszintű gyorsítótár mérete nagyobb, mint a 900 -asé (és a 850 -esé), mert 256kb, míg az előbb említetteké csak 128kb.
Nézd meg, hogy melyik Biost használod a TUSL2 -C - hez. Azért, mert nálam a 1012 -es eljátszotta azt, hogy egyszerűen nem engedi a 133 -as FSB -t. Mert ugye kipróbáltam ezt is. :DD Először bebootolt a WinXP, de boot közben lefagyott. Újraindítottam és az agresszív beállításokat visszavettem a biosban és megpróbáltam még egyszer. Sajnos ekkor a bios már visszavette az FSB -t 66Mhz -re, mondván, hogy előző alkalommal nem indult a Windows és a biztonság kedvéért...Ezért gondolom, hogy próbáld a megaherzenkénti emelést.

(#9) J.J. András válasza Superman (#8) üzenetére


J.J. András
őstag

Ah,vágom SUPERMAN,akkor inkább vegyek egy 1000 Mhz-es TUALATINT , mint egy 1200-ast ?:) ,mert ugyebár azt olvastam,hogy egy csomó FPS-játéknál az FBS növelése elég ahhoz,hogy több FPSt hozz ki a gépedből!-úgy gondoltam,hogy egy 145 Mhz FSBvel egész jól futna a CS,meg a UNREAL!
figyu,egy kérdésem még volna: lehet hogy a mostani 850-es cerkámat a gyenge hűtőm miatt nem tudom húzni?
amúgy most raktam fel ASUS Probe progit,ami figyeli a CPU és MOTHERBOARD hőmérsékletét, speedjét,de még annyira nem ismerem,de azt láttam,hogy ha MAX PAYNEt játszok,a CPU hőmérséklete felmegy a 41-42 fokról 52-55-re!
jah,tényleg,mennyit bír a 850 Celeron hőmérsékletben?mennyinél ég le?
köszi:J.J. ANDRÁS

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#10) J.J. András válasza Superman (#8) üzenetére


J.J. András
őstag

jah,SZUPERMAN,annyit szertnék még kérdezni,honnét tudok szerezni BIOS frissítsét,ami jó az én ASUS TUSL2-C alaplapomhoz ??
csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#11) Superman válasza J.J. András (#10) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát a CPU leégés előtt biztosan kifagyasztja a Windowst. A Bios frissítéshez meg annyit, hogy az alaplaphoz kaptál egy CD -t, amin van egy Bios frissítő progi, ami Windows alól csinálja meg. Megbízható, énmár egy csomószor frissítettem vele a biost. Ha azt írja ki, hogy nem a legújabb a verziója, akkor az újat letöltheted az Asus oldaláról. Meg persze a biost is, csa keress rá a TUSL2 -C biosára és akkor is frissítheted a progival.

(#12) J.J. András válasza Superman (#11) üzenetére


J.J. András
őstag

ok,köszi,akkor utána nézek a BIOSnak az ASUS honlapján,és azzal a Biosfrissítővel felteszem!
de egy-két kérdésemre még adhatnál megint választ:
milyen TUALATINT vegyek majd(1200eset,vagy 1000-est),és
és a gyenge hűtés miatt lehetséges az,hogy nem tudom húzni a 850-es cerkát?
köszi előre megint,és ne haragudj a lámaságomért !!!!

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#13) Bago


Bago
csendes tag

Ha max terheléskor a CPU hőmérséklete 50 C fölé megy, bizony ideje új hűtőt beszerezni!
A celeronok ugyan bírják 90 C-ig, (az intel honlapján ennek is utánna lehet nézni!)
de ez nem használ neki...

Nekem egy 1100-es celeronom van, ami még nem tualatinos. Jelenleg 1400-on megy és max terhelés esetén 42 C ről felmegy 44-re!
Sajna még nem volt időm megnézni mik a korlátjai, bár a 133-as FSB-t birja (1500Mhz), mert az volt az első próbám!

Szerintem ez a cpu jobb választás mint az 1000-es!

(#14) J.J. András válasza Bago (#13) üzenetére


J.J. András
őstag

csőváz Bago!
na,azt szeretném megtudni,hogy te mivel méred a CPUd hőmérsékletét?
,mert most feltettem mások ajánlatára az ASUS Probe nevű progiját,ami ellenben más értéket ad meg a CPUm hőmérsékletének!
alapból 38 °C,de ha csak az FSBn 4Mhz-et is húzok,akkor már felmegy 45 °C-ra a CPU hőmérésklete ezen ASUS Probe program szerint!-ez normális?? vagy ez egy nagyon gyenge hűtő,ami nekem van?
köszi

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  850-es celeront nem tudom húzni?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.