Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  80g csata IBM vs SEAGATE BARRACUDA IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ::Geri::


::Geri::
tag

Most akarok rövid határidőn belül winyót venni és 80g-ra pályázom , az IBM és a SEAGATE között vívódom. Olvasgattam testeket , azokban az ibm-nél említettek hogy vannak szériahibás darabok meg stb (de ezt már hol nem említik) , a seagate-t viszont mindenhol előkelő helyen hozták ki,és a már hallottam róla jó véleményt : leghalkabb és gyors. Az ibm x ezerrel olcsóbb mint a seagate , de döntsön a minőség.

Valaki valami tapasztalat , vélemény? előre is köszi

Life is Short, Upgrade Hard

(#2) CsendPenge válasza ::Geri:: (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, nekem egy 40GB IBM-em volt/van. Azért írom, hogy volt/van, mert már a második, az első 4 hónap után adta meg magát. És érdekes módon, hiába derült ki, hogy az IBM hdd-k széria hibásak, még mindig azok a legdrágábbak:)) Szóval szerintem Seagate,vagy ha nem ragaszkodsz ehhez a két gyártóhoz, akkor esetleg Maxtor( de vigyázz, mert azt hallottam, hogy az 5400rpm-esek szarok, szóval 7200rpm-eset vegyél, nem sokkal drágább). Vagy várd meg a Seagate Barracuda V-öt:)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Vagy Seagate Barracuda V vagy Western Digital JB széria. IBM-et elfelejt de nagyon gyorsan!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) guest


guest
veterán

Ez az IBM mocskolas mar nagy divat lett ...

Tenyleg van SZEMELYES tapasztalatotok is vagy csak hallottam a haveromtol aki olvasta hogy valakinek az unokaja ....

Nalunk a ceg tavaj szeptember vegen vett 40 gigas 7200-es IBM-eket szerverekbe szam szerint 8 darabot es azok azota kikapcsolas nelkul folyamatosan napi 24 oraban mukodnek es semmi bajuk.

prohardver vendég

(#5) CsendPenge válasza guest (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

VAN! 14GB-os partíción kis híján a szakdolgozatom bánta az IBM lazaságát! Márpedig az kb. 6-7 havi munkám volt... És hogy mennyit szívtam vele, amíg azzal próbálkoztam, hogy hátha... Véletlenül ''pont'' előtte írtam ki cd-re, így ''csak'' 1 napi munkám veszett oda. És ez volt a legdrágább hdd az árlistában (és én el is hittem, hogy IBM még mindig márka). SZóval én tényleg nem ok nélkül morog az IBM-re. Jah, nem mindin szériával van/volt gáz...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) danteshell


danteshell
aktív tag

Nálam Seagate Barracudda IV lötyög, hangja nincs és veszettül gyors /digizek is vele :)/. Ja és már vagy fél éves és soha semmi baja nem volt eddig.

7447 óta folyamatosan...

(#7) Agyzuzo válasza guest (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Anno volt erről szó itt a prohardver-en a fórumok között, ott elég sok személyes tapasztalatot lehetett olvasni. És egyik se volt valami pozitív...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) ::Geri::


::Geri::
tag

Köszönöm a tanácsokat. Azóta már konzultáltam a pcgurus kontaktommal , a hw részleg is barracudat ajánlja :) Az ibm gyorsabb valamivel , de a seagate halkabb , stb ,ezt eddig is tudtam , csak megerősítettek,tehát marad a cuda cuda barrra cudaa.

Life is Short, Upgrade Hard

(#9) Dende válasza ::Geri:: (#8) üzenetére


Dende
csendes tag

Garis tapasztalatok:
IBM 114-ből 36 gari
Maxtor 257-ből 9 gari
Seagate Barr. 186-ból 2 gari

Gondolom a tendencia egyértelműen látható és érthető, miért álltunk le az IBM-mel.


Üdv.: Dende

(#10) mzperx


mzperx
aktív tag

WD JB 80 csakis, Nálam megy belőle kettő, csönd, gyors, és hideg....

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#11) guest


guest
veterán

Még én, a hirhedt Guest, is a Barracudát ajánlom! A Maxtor 7200esek picit gyorsabbak, de azoknak meg az elektronikájuk szokott felforrni. A WD-vel nincs tapasztalatom, az IBM -et el kell felejtenei. Most és mindörökre! NEM viccelek! Naponta hoznak vissza szarokat...

prohardver vendég

(#12) henry


henry
tag

Udv!

Minden cegnek vannak fekete napjai, honapjai(?)
Talan sokan emlekeznek meg ra, hogy regen mennyi hulladek Seagate volt a piacon, itthon akkor valtottak Quantumra, szinte csak azt lehetett kapni. nem is olyan regen, mintha a Maxtor lett volna kicsi zsengebb a tobbieknel es a draga ibm-rol odakat zengtek. Aztan most az IBM sorozatai mennek hulladekszamba, mig a Seagateket (es a WD-t is) rengetegen dicserik.

IMHO: most kerulni kell az IBM-et, de par honap mulva ez megvaltozhat

Apropo WD-t miert kapni oly' keves helyen? Kulonos tekintettel a JB sorozatra...

HNR

(#13) guest


guest
veterán

Cica, ne felejtsük el, hogy a LASSÚ Seagatek a mai napig szarok. Itt kifejezetten a Barracuda 4 -ről van szó! A Quantum KA fos volt, a CX -ben voltak rossz szériák, az LM a SCSI IDE verziója volt - rossz konstrukció...

prohardver vendég

(#14) karib válasza henry (#12) üzenetére


karib
addikt

Gyártót lehúzni nem lehet, de egyes típusokat úgy látszik nyugodtan. Bár, az IBM mostanában elég sok területen betett a felhasználóknak (GXP-k, de Adinak az összes, tán 4 IBM SCSI cucca behalt...).

WD JB: drága, ezért asziszik, hogy nem fogja senki sem megvenni. Sajnos a legtöbb nagyker még mindig zöldségesmentalitással áll neki a piacnak. A disztribnél van, de hát az ár...

Department of Redundancy Department

(#15) guest


guest
veterán

Gyártókról még csak annyit: nálam 1 éve dolgozik egy 40-es IBM, haveromnak meg van két rossz Maxtorja - az egyik úgy két hónap alatt mondta be az unalmast...

prohardver vendég

(#16) guest


guest
veterán

A sok IBM ellenes hangokkal szembe szállok. Nekem is voltak gondjaim az IBM vinyókkal, de csak a 60 gxp sorozattal. 2db is behalt, de a harmadik már 120 gxp lett, ami ezerrel megbízhatóbbnak bizonyult, már az első perctől. Persze üröm a z örömben, hogy a megengedettnél nagyobb pci órajel esetén a vinyó nem műkszik jól, ami a régiekre nem volt jellemző. Az első vinyóm ami volt egy maxtor, majd seagate, quantum ex (ebből 3db), majd ismét seagate, utána ibm 37gxp, és a januárig 60gxp, most meg a 120 gxp. A legszarabb a quantum volt, a legjobb a 37gxp-s ibm. Ez az a típus, ami mindent kibírt.

prohardver vendég

(#17) toeri válasza guest (#13) üzenetére


toeri
aktív tag

Pontosítás: A legolcsóbb MEDALIST sorozat volt a sz@r Seagate. Viszont azt lehetett itthon kapni, mindenki azzal azonosította a céget. A Barracuda már akkor is minden tesztben nyert - a Német szaklapokban... :DD

Üdv, toeri

(#18) McJames válasza toeri (#17) üzenetére


McJames
senior tag

Ez korrekt, csak akkor a Barracudát nem lehetett megfizetni - iszonyatos árkategóriában volt, ha jól tévedek.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#19) mzperx


mzperx
aktív tag

mondom én, hogy WD JB 80

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#20) toeri válasza McJames (#18) üzenetére


toeri
aktív tag

Az ''iszonyatos ár'' - relatív. Drága volt.
Maradjunk abban, hogy a Magyar egy igen ''árérzékeny'' piac. Vannak akik egy vinyón párszáz Ft-os árkülönbözetért autóba ülnek!!!
(Eszüket hova teszik ilyenkor azt nem tudom, de utólag eldicsekednek vele... Hát biztos rengeteg szabadidejük van nekik.) :O

Üdv, toeri

(#21) McJames válasza toeri (#20) üzenetére


McJames
senior tag

És rengeteg benzinjük... :DD

Nekem akkor nagyon drága volt a Barracuda, úgy emlékszem. Azért is vettem Quantum CR 8.4-est, amit mellesleg nem bántam meg, máig is tökéletesen működik.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#22) aDamker


aDamker
aktív tag

Nekem 60 gigás 7200-es IBM van, 3/4 éve megy napi 10 órát átlagban, és semmi baja.
A hangját nem hallani a ventiktől,szal ilyenre nem adok.

(#23) Turmoil


Turmoil
senior tag

Emlékeim szerint nemrégiben az IBM a teljes merevlemez üzletágát eladta a Fujitsu-nak... Tehát minimum ők is érezték, hogy kolonc, nem érdemes pénzt belepumpálni és javítani a minőségen.
Kérdés, hogy a F... mi a f...-nak vette meg, hacsak nem azért, hogy szétdarabolja és részenként eladva nyerjen rajta:)) Mert a Fujitsu jó cuccokat gyártott régebben is, nem hiszem, hogy áldoznának a minőségromlásra:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#24) McJames válasza Turmoil (#23) üzenetére


McJames
senior tag

A Fujitsu fél-egy éve kilépett a desktop HDD-k piacáról. Tehát nem ők hanem a Hitachi vásárolta, - gyanítom inkább: - kapta meg valamiért cserébe az IBM merevlemezgyártó üzletrészét. Nem emlékszem már pontosanm, de a fejlesztést is átadta az IBM?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#25) Turmoil válasza McJames (#24) üzenetére


Turmoil
senior tag

Akkor rosszul emlékeztem, köszi:)

Talán valami Hitachi által irányított, de közös cég lett belőle... Nem tudom pontosan. A hírek alapján azért úgy tűnik, hogy fejlesztenek még...

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#26) McJames válasza Turmoil (#25) üzenetére


McJames
senior tag

Megnéztem.
Vegyesvállalat, 70% japán tulajdon. 3 év múlva a japánok állítólag teljesen át akarják venni a teljeset. Sokak szerint Hitachi sokat fizetett az IBM-nek, Hitachi elnöke(?) úgy nyilatkozott, hogy szerinte, tekintve a szellemi tőkét is (tehát fejlesztési is a közösbe ment) - tisztességes árat fizettek.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#27) karib válasza guest (#16) üzenetére


karib
addikt

Nem halhat meg mindenkinek az IBM cucca, és más márkák is hullanak, de a jelenlegi helyzetet Dende kimutatása tükrözi a legjobban valszeg. A 120GXP széria valszeg jobb, mint a 75 és 60, de mivel a 60-as sem sikerült fényesre a szinte botrányos 75-ös után (én is ilyet hajtok még, 2 halálközeli állapot van a hátam mögött), így az emberek bizalma érthetően megcsappant. Ráadásul semmi olyan nagy extrát nem tudnak az IBM-ek, hogy igazán könnyet hullassak értük. Igaz, szerverfunkciókra talán a legjobbak, de ilyen minőségi rekorddal... hát... Pár százalék difi nekem pedig tökmindegy, inkább legyen kussban :) már jön is a Barracudám - végre :D

Department of Redundancy Department

(#28) guest


guest
veterán

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=20201406025515

prohardver vendég

(#29) karib válasza guest (#28) üzenetére


karib
addikt

Emberek, EZ EGY FULL TESZT???

[L]http://reviews.zdnet.co.uk/review/30/2/351.html[/L]

Ne röhögtessen a ZDNet... meg a rá linkelő Terminal.

EZ egy teszt:

[L]http://www.storagereview.com/articles/200202/20020221IC35L120AVVA07_sp.html[/L]

Amúgy tényleg jó cucc, és egész olcsó is (''átlagos'' forrásból). Viszont van nála gyorsabb (8 megás WD-k) és csendesebb is (Barracuda), akkor meg minek? A GXP-széria valószínűleg javuló megbízhatóságáról meg nem én akarok meggyőződni :) Amúgy valszeg ezt azért rakták bele, hogy senki se akarja mondjuk egy jó kis IDE RAID-be pakolva a nagyobb SCSI IBM-ek helyett venni a 120GXP-t... csak arra nem gondoltak, hogy ezt a nép úgy fogja értelmezni, hogy ''bazzeg, má megint egy selejtes GXP és most már szólnak is miatta...''

Department of Redundancy Department

(#30) Khelben


Khelben
nagyúr

Hmm, szóval személyes tapasztalat a Seagate Barracuda IV 80Gb-ossal, hogy gyors és csendes. Eddig, lassan 1 hónap után, hibátlan is.

(#31) tlala


tlala
addikt

Na, hogy ne legyen olyan egyszerű a képlet:
a kedden vásárolt Seagate Barracuda-t (80GB) ma vittem vissza a user's-hez... :(
Mondanom sem kell, hogy nincs nekik másik, ''talán egy hét múlva''.

(#32) Den válasza tlala (#31) üzenetére


Den
veterán

és mi volt a baja?

www.simson4t.hu

(#33) guest


guest
veterán

Én is visszavittem egy 80 GB-os Barracudat a User's-ba. Nekem furcsa hangokat adott ki magából. Egy halkat kattant, aztan elkezdett nyöszörögni. Ezt folyamatosan nyomta. A poén az volt benne, hogy csak akkor csinalta, amikor éppen nem csinaltam semmit a lemezzel. Telepítettem: halotti csend. Vége a telepítésnek, újraindulás, feláll a rendszer és már csinálta is. A boltban nem voltak a legkedvesebbek. Tisztára úgy csinálták, mintha őket hibáztatnám a vinyó hibájáért. Pedig nem. Ma két hete vittem vissza, és tegnap adták a harmadik időpontot amikor visszakaphatom a vinyot. Közben az adataimat folyamatosan törlik a haverok, mert altalaban mindenki helyhiánnyal küszködik :-). Jövő héten kedden lejár az általuk adott határidő, majd meglátjuk mi lesz. Ja, még valami a boltban a ''kereskedő'' - ahogy magát nevezte, megigérte, hogy hívni fog, amikor bevizsgálják a vinyót, meg egyébként is tájékoztatni fog. Na, ez nem történt meg. Pedig jól esett volna érezni, hogy törődnek a vevővel. A boltban ki van téve egy hitvallás a jó kereskedő viselkedéséről, csak azt nem értem miért nem alkalmazzák. Ezek után kezdem úgy érezni, hogy nem is küldték el a vinyóm sehová. Szerencsére letöltöttem a Seagate honlapjáról egy csomó progit. Köztük nem egy kiolvasta a vinyó sorozatszámát, ezután az első újraindítás után megtudom úgyis az igazságot.
Egy elkeseredett vásárló.

prohardver vendég

(#34) Den válasza guest (#33) üzenetére


Den
veterán

Helyes, írd már be a sorozatszámot is, meg akinek baja volt 80 g-s barracudával. 2 hibás barracuda mindkettő userstől mindkettö 80 gigás... hibás széria?

www.simson4t.hu

(#35) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Pont ma vetettem haverommal egy 80 gigás Seagate Barracuda IV-t ''kedvenc'' boltunkban a Mistral-ban, és muszáj megosztanom veletek a történetet:
Bemegyünk az erzsébeti boltba, rögtön odamegyek eladó faszihoz, monom:
- Seagate Barracudat szeretnék venni, 80 gigásat.
- Sajnos nincs.
- Betelefonáltam mielőtt idejöttem, azt mondták van.
- Nem sajnos nincs, de van helyette Maxtor 80 gigás, 31E Ft.
- Bocs, de ha Maxtor-ra lett volna szükségem, akkor talán azt kérek, nem?

Na ekkor lépett be a raktárból a másik faszi, aki hallotta hogy kéne Seagate vinyó. Odament a szekrényhez, kinyitotta, kb. 2mp után:
- Te itt, még van egy.
Biztos ami biztos, tüzetesen átvizsgáltom, nehogy vmi sz*rt sózzon rám, de szerencsére az volt...

Fizettem, és már az ajtóban voltunk, mikor csávókám még utánam szólt:
- Izé, majd formázni kell és particionálni!

Igazán boldog vagyok mikor ilyen nagy ökörnek nézik a vásárlót. Otthon aztán kiderült a csávókám miért ragaszkodott anyira ahhoz a vinyóhoz: TELE VOLT!!!
Beraktam, és hopp, boot-olt egy Win98... Bejött szépen, kicsit szöszmötölt az új hardverrel, aztán tettre készen várakozott. Elindítottam egy Windows Commander-t (sok program mellett ez is szépen fel volt telepítve, természetesen feltört állapotban). Vinyó jól megtömve mindeféle stuff-fal... Itt egy Filmek.xls, ott egy Public Cuccok könyvtár, stb... Mondanom sem kell, a kis butus eladó még a nevét is beírta mindenhova (ennek közlésétől most eltekintek).

Na így vegyen az ember VADI új vinyót a Mistral-ban!!!

Kíváncsi vagyok, ha ezzel a vinyóvan azon melegében felkeresem a BSA-t, vagy a fogyasztóvédelmiseket, mit szólnak hozzá...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#36) Den válasza Agyzuzo (#35) üzenetére


Den
veterán

Hehe, még jó hogy nem kérek felárat, a plusz ''kiegészítőkért''.

www.simson4t.hu

(#37) Loha


Loha
veterán

Nekem az a véleményem, hogy mindenki az égbe magasztalja a Seaget-et most a Barracudával, de most honnan tudjátok, hogy megbízható?
Mert már 1 hónapja hibátlanul megy?
Szerintem ha 3 évet kibír akkor az egy jó széria, ha pedig ledolgozza az öt évet akkor arra azt lehet mondani, hogy az egy kifogástalan vinyó.
Meg összehasonlítjátok a Barracudát a 60GXP-vel amiből sok a selejt viszonylag, de abból adtak el a legtöbet is szerintem. Barrakudáról vidéken nem is hallottak, alig szaladgál belőle pár darab és akkor azt mondjátok rá hogy most akkor megbízható?
Az IBM 120GXP-ből sincs szerintem túl sok selejt mert az is új, vagy jobb mint a 60GXP?
Ezt nem lehet tudni, majd a kérdés olyan 3 év múlva eldől, hogy melyik a megbízhatőbb, addíg szerintem arről fölösleges vitázni. Fontos adatokat ki kell írni CD-re ha elromlik akkor meg gariban kicserélik. Ilyenkor jön azonban elő, hogy hol vette vki azt a vinyót. Ahova én járok kiskerbe kapásból adnak vmi cserevinyót és max egy hét ha nincs készletben abból a darabból.
Olyan helyeken ahol csak holmi balfék eladók vannak akik szarnak az egész üzletbe és naponta megfordul 100 ember ott nem csoda, hogy nem megfelelő a kiszolgálás, de viszont valamenyivel olcsóbb...

(#38) melon


melon
tag

Csak hogy én is megosszam személyes tapasztalatom. Kb. több, mint egy éve nyúzok egy 40 GB-os IC35040AVER07-0 típusú IBM vinyót (ez GXP? nem tudom). Kb. napi 12-14 órát megy átlagosan, és az IBM Feature Tool nevű progival bekapcsoltam az Acoustic Management-jét, szóval egyszerűen nincs hangja. Biztos lassult ettől (a program doksija írja), de én nem vettem észre, nem digizek. Egyszerűen ez az egyik legmegbízhatóbb vinyóm, amim csak valaha volt.

A másik talán egy 6.5-ös Quantum EX volt (Made in Japan), amit közel 1,5 évig hurcoltam magammal minden áldott nap, többször leejtettem, megfordult vagy 20 gépben, szóval nyúztam, és soha bad sector nem volt rajta! Azóta R.I.P.

Én nem tanácsolok senkinek semmit, de azt hiszem most én is barracuda4-est vennék, pedig anno meggyűlöltem a seagate-et. Mindenk gyártónak vannak rossz szériái, illetve az alsó árkategóriás vinyók sajnos közel sem állnak a 100-200 eft-s 'komoly' vinyókhoz.

(#39) karib válasza Loha (#37) üzenetére


karib
addikt

Oké, akkor te várj 3 évet a HDD vásárlással :) Most nem fogok 3 éves HDD-ket venni, mert azok a tutik... Mint látjuk, minden szériából hal meg cucc, ez normális is, nem lehet tökéletes terméket alkotni. Viszont nézd meg pl. Dende kimutatását párszáz vinyóról, és a Barracuda áll a legjobban, az IBM pedig nagyon gáz. 120GXP már valszeg jobb, már csak azért is muszáj, mert az IBM-nek sem túl jó, ha sok a selejt. Ugyanis normálisabb helyeken rajtuk csattan az ostor, ide-oda szállítgatás, csere, javítás, stb. Csak itt a vadkeleten van olyan, hogy a kisker nem tartja be a jogszabályban előírt 2 hetet, stb... (Tessék ragaszkodni hozzá!)

Szóval Barracuda sem hibátlan, de főleg a csendessége miatt az egyik legtutibb választás. Ha meg gyors kell, akkor ott a WD 8 megás szériája...

Department of Redundancy Department

(#40) SeF


SeF
tag

Hy!
Loha szerint 3év működés már nadjon jó!
Nekem spec. van egy 11éves Maxtorom.
80 MB-os. Akkor még olyan volt mint most a 160GB-os. Mai napig működik, igaz kicsit már csapágyas a hangja.
Seagate: 2éve vettem egy 6,4GB-osat az U6-os szériából azóta az van. Az összes fejlesztésemet is átélte 166mmx->cel400->cel700->xp1500.
Viszont van egy 3,2GB-s Medalist-em is aminek sajna szomorú vége lett...Egyszerűen megsült. Valszeg én voltam a hibás, mert nem vártam miután bevittem a 10'C-ról a 24'C-os szobába.
Én is most gondolkozom a fejlesztésen. Tipp:80GB-os Seagate Barracuda.

Bye!

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#41) Husky


Husky
aktív tag

Nyoszorges: nem visszavinni garisan, hanem leszedni a firmware fix-et ([L]http://alen.freeweb.hu/smscan.exe[/L]), oszt futtatni. Az enyem azota csendes... Meg csak 8 honapja megy kikapcsolas nelkul. De gond nelkul. (80-as)...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#42) Loha


Loha
veterán

A lényeg az, hogy a Barracudáról is nyugottan kidetülhet még, hogy rossz széria.
Az a 60GXP-ről is csak azért tudjuk, mert több mint egy éve fut.
Egyébként tényleg igaz, hogy ha bekapcsoljuk az IBM vinyók halk üzemmódját akor ugyan olyan hangtalanok lesznek mint a Barracudák.
Viszon fordítva is igaz, hogy a Barracudáknál ha kikapcsolod a halk üzammódot akkor hasonlóan gyorsak lesznek mint az IBM-ek :)

(#43) karib válasza Loha (#42) üzenetére


karib
addikt

Hm. Van csendes HDD. És aztán van a Barracuda :) Mondjuk Adinak négy ultrapipec SCSI IBM-je hót be, és nem örült neki (lásd vonatkozó fórumtémát). Szóval szegény IBM rossz passzban volt, így most neki kell bizonyítania, hogy kilábalt. Én a 75GXP-vel kivettem a részem, most másnak szavaztam bizalmat :)

Department of Redundancy Department

(#44) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Nekem egy két éves 15 GB-s maxtorom van, és eddig semmi, SEMMI gond nem volt vele. Amikor fura hangot adott ki magából (2 év alatt két esetben), full defrag, és már el is hallgatott.

Mostanában akarok 80 GBs vinyót venni, és asszem' egy Barracuda jól fog esni! :-)

(#45) guest


guest
veterán

HI
A storagereview kihozta a WD1200JB után az ibm120gxp a legjobb választás. A két vinyó között annyi a különbség hogy a wd 8 mega cache-t tartalmaz igy aztán tényleg ''meglepő'' hogy megverte az IBM-et.
Ja és még egy különbség egy 120 GB wd vinyó 3év garival 62000ft+fa
IBM 120 GXP 35000ft+fa
Dupla annyiból gondolom ibm-ék is tudnának tesztgyőztes hdd-t kihozni.
Az alacsonyabb árkatekóriájú wd-k pedig gagyik nálunk kb fél év után bad sectorok jelentek meg több hhd-n is. Régebben a WD egy az egyben átvette az IBM-től a DTLA szériát és a saját neve alatt forgalmazta biztosan azért mert olyan rossz volt.....

prohardver vendég

(#46) karib válasza guest (#45) üzenetére


karib
addikt

Semmi bajom az IBM-mel, a GXP széria mindig topon volt sebességben és árban is jó volt (ezé vettem én is anno), de a megbízhatóság... hááát, nekem egy időre elég lett. Bízom benne, hogy rendbehozták :) Ettől még nem vacak a Barracuda, sőt. Nekem kicsit az az érzésem a Barracudával, hogy némileg egyszerűbb, masszívabb konstrukció (max 2 tányér, kicsit lomha seek idők, stb.). De ez csak amolyan szubjektív érzés. Én továbbra is a Barracudát javallom, de bárki kezdhet az IBM-mel is bátran (főleg bátran :) ). Ráadásul tényleg szemét olcsók az IBM-ek...

Végülis tökmindegy, én már a Serial ATA Barracuda V-öt és az új WD-ket várom :)

Department of Redundancy Department

(#47) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

''szemét olcsók''

Nem inkább olcsó szemetek? ;D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48) MM


MM
őstag

Hi!

Sajnos az IBM-ről mostanában tényleg csak rosszat hallani, ellenben a Seagate Barracuda IV sem fenékig tejfel, mert 2 ismerősöm vett 40-est, és mind2 badsectoros volt, és ki kellet cseréltetni.

Nálam a 75GXP megy gond nélkül másfél éve (DTLA 307030), hangtalanul. (acoustic management rulez :-)

(#49) karib válasza Agyzuzo (#47) üzenetére


karib
addikt

Reméljük, nem.

S mint látjuk mindegyik hullik, még a Barracuda is természetesen. Nincs hibátlan termék, pláne HDD-ben.

Department of Redundancy Department

(#50) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Azért ezek a vinyó hullások már nem meglepőek.
A mágneses technológia már nagyon brutál adatsűrüségeket ért el a vinyók lassan már kitalálják mi van a lemezre írva :)
Ez a miniatűrizálás is oka lehet a sok hibának legalábbis emlékeimben egy 50MB nagy darab vinyó sokkal starpabíróbbnak tűnik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  80g csata IBM vs SEAGATE BARRACUDA IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.