Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) TéKrys válasza woodpaul (#350) üzenetére


TéKrys
senior tag

Ja-ja. Hát mi azért a porért voltunk oda, a mai fiatalok pedig más(féle) porért (miatt) ''döglenek''.:D

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#352) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Bejzel + a sullyesztoje :) ? Megvan ?
A tavasz 17 pillanata

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#353) Yaye válasza Kalandor (#290) üzenetére


Yaye
őstag

Én meg nagyon útáltam. Az volt az igazi depis mese, csupa szánnivaló, lecsúszott egzisztencia volt a hőse. Futrinka utcából nekem már csak az újabb, színes változat van képben, az ős-futrinka nem. De azt sem szerettem, a főhős egy olyan ostoba, ütnivaló kis hülye pöcs volt, semmi szimpatikus tulajdonsága nem volt nekije.

(#354) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Nálunk az osztálynak kötelezően kellett venni úttörő meg pajtás újságot, meg volt mondva, melyik osztálynalk mennyit kell vennie.

Vidámpark.. Minden bélással ment! :C

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#355) tildy


tildy
nagyúr

Gye tü zsivjos?
Ja zsivú .....
Ja ljublju tyíbjá.
Nu págágyí.
Kák tyíbjá zá vút?
Harasó. Pa vengerszkájá.
És Ja gavarju pá rúszkij(ha jól láttam lemaradt párotoknál a j a végén , az egy u betű ilyen kanyarintással felette)
müska, míska, liszá, fortocska, és hasonlók:U


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#356) woodpaul válasza tildy (#355) üzenetére


woodpaul
őstag

Kis tájszólással, de a legtöbb jó... :)

Viszont:
- ''závut'' egy szó
- pá vingérszki
- pá ruszki (j nem kell)

Androidő

(#357) koxx


koxx
MODERÁTOR

Találtam itthon néhány régi cuccot, íme:

Autó kvartett kártya teljesen új kártyákkal (ez kicsit fura volt, hogy honnan került elő)

[kép]

Bővebben: link

Csak érdekesség egy BASF floppy (a képen nem látszik, hogy mekkora de 8''-os)

[kép]

Bővebben: link

Cseh légpisztoly

[kép]

Bővebben: link

Italia 90 lutra album (én is úgy emlékszem, hogy a wwf-es tasakban csak 3 matrica volt)

[kép]

Bővebben: link

Rubik négyzet

[kép]

Bővebben: link

Egyelőre ennyi

1980. febr.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#358) woodpaul válasza koxx (#357) üzenetére


woodpaul
őstag

Nabameg, nekem is ugyanez az autós kártya volt meg! A legfelső lap a mindent vivő fura kabrió! De jó újra látni... :DD

5,25'' Floppyból volt vagy 50db. Rubik négyzetem is volt, de a kockát jobban bírtam (azt legalább szét lehetett szedni és helyesen összerakni :D).

Szerk:
Autós kártyáról még annyit, hogy voltak köztük akkori magyar népautók is (Trabant, Skoda stb), ezek bal felső sarkában a ''KGST'' felirat szerepelt... :)

[Szerkesztve]

Androidő

(#359) ipgirl válasza erdeya (#329) üzenetére


ipgirl
tag

az vmi élelmiszer volt? nem egy áruházlánc?

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#360) tildy válasza woodpaul (#356) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem így tanították:U
woodpaul: sejtettem hogy valami iylesmi, olvastam hogy kinn éltél kiskorodban:U
Régen angyon szidtam az orosz tanárom, minden más suliban már angolul tanulhattak, vagy németül az 5.es diákok, nekünk meg 8.ig muszáj volt oroszul tanulni:O:O
Egyszer el is kapott az oszifő puskázásért, mire én azt mondtam, rendszerváltás volt , mindenki más tanulhat mást mi miért nem:OMost már jó lenne tudni oroszul:U

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#361) woodpaul válasza tildy (#360) üzenetére


woodpaul
őstag

Nekem meg anyám orosz és volt alkalmam orosz emberek között élni... ;)

Androidő

(#362) koxx


koxx
MODERÁTOR

Még néhány kép

Gazdálkodj okosan 1979-es verzió

[kép]

Bővebben: link

[kép]

Bővebben: link

[kép]

Bővebben: link


(#363) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Országomat egy ÖCSI SAJT címke képért vagy akár eredeti sajtcímkéért!!!
Gyerekek nem tudtok linket ahol megvan ez képen?
Kerestem ma googlin egy csomó ideig..sikertelenül...
ŐCSI SAJT...bááá.
flipper öcsi meg puskás öcsi meg minden szar lejön találatként, de öcsi sajt címke képet sehol nem lelek!!!

(#364) woodpaul válasza koxx (#362) üzenetére


woodpaul
őstag

Alapjáték! Talán ennek a játéknak köszönhető, hogy megtanultam a pénzzel bánni! :P

Tildy:
Apám Oroszországban kezdett el egy 3 éves katonai akadémiát '89-ben, azonban a rendszerváltozás miatt '90-ben hazatértünk. Moszkva mellett éltünk egy kis katonai városkában.


[Szerkesztve]

Androidő

(#365) Tangerine


Tangerine
senior tag

Na ki volt itt?
[kép]

Ez egy játék kereplőnek a teteje:
[kép]

Ez még szerintem 80 előtti az árából ítélve. Egyszer elszívtam egyet nagyon szar, és ''mezítlábas''
[kép]

Régi öngyújtók:
[kép]
[kép]

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#366) ReDPiTTY válasza tildy (#236) üzenetére


ReDPiTTY
tag

Papírcsomis piros pöttyös.az volt a túrórudi!annak az íze a mai napig bennem maradt,s azóta sem ettem olyant!

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#368) woodpaul válasza ReDPiTTY (#366) üzenetére


woodpaul
őstag

Igen, sokkal omlósabb, frissebb, ''tejesebb'' hatása volt! Én sem felejtem el soha...

Androidő

(#369) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

kisz.ifjú gárdista,munkásőrség?

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#370) ÁDI válasza woodpaul (#350) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
ok. :C

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#371) ÁDI válasza Tangerine (#365) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
ott nem voltam, de
itt látható a Magilla gorilla,
Ő ez a csoda lény,
Csinos, elegáns, ír, olvas, beszél,
Kész főnyeremémény!

Tovább nem tudom...(ja, mert nincs is :)) )

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#372) Notes


Notes
senior tag

És a Kockás magazin? Az semmi? :)

Romanes eunt domus!

(#373) erdeya válasza ipgirl (#359) üzenetére


erdeya
senior tag

az a SUGÁR volt...

erről jut eszembe:

''Én vagyok a Skála kópé, reklámom a Skála-Coopé!'' :))

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#374) ÁDI válasza erdeya (#373) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
Nekem ez ugrik be a kis Kópéról:
Ide most benézek,
Egy-két dolgot kinézek,
Mindgyárt jobban kinézek!

A 80-as évek elején idult be a video-disco, váááááá! Nem csak lámpák villogtak (még nem forogtak), hanem színes Videoton Tv-n (gazdagabb DJ-nek 2 db-on ! ) ment ''a klip '' :C Ha nem táncoltunk, márpedig sokx nem..., akkor azt lestük.

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#375) woodpaul válasza erdeya (#373) üzenetére


woodpaul
őstag

''Én vagyok a Skála kópé, reklámom a Skála-Coopé!''

Jajj, erre emlékszem, bár sosem értettem, mit is akar ez jelenteni. Be kell látni, nagyon idétlen mottó, ahogy kópé figurája sem volt soha szimpatikus. Ettől függetlenül alig vártam, hogy megnyíljon Veszprémben a Skála, szerettem oda járni. :)

Androidő

(#376) hunluigi válasza woodpaul (#375) üzenetére


hunluigi
senior tag

Ha már itt tartunk...

''Hová mentek fiatalok? Rumba-rumba a Centrumba'' Felvétel az andrásy úton... Nagymuterrel ez egy délutáni program volt (mármint a forgatás megtekintése)

Nekem hirtelen ez ugrott be: A fater Rege cigit szívott mert az volt a menő, ja meg nagykockás öltönyben flangálni a hozzá való kb 20cm -es keresztszélességű ocsmány nyakkendővel (bocsi fater ;] )

Nektek volt rakétátok: gomb lenyom-falnakszalad-feláll-létra lenyílik. Hú szegény anyám mit össze nem hisztiztam érte...

A suliban csak a gazdag gyerekeknek volt Rotringja (irigyek is voltunk érte)

Még voltak 2 Kg -s kenyerek (24 forintért) (ez hová tünt?? :F)

Ja és egy nagybevásárás (a család majd be csinált annyit cipekedtünk) megvolt 1000 forintból

hirtelen ennyi

[Szerkesztve]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#378) hunluigi válasza Kalandor (#377) üzenetére


hunluigi
senior tag

80-as évek elejéről beszélek...

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#379) tildy válasza Kalandor (#377) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is volt:U
De csak azért mert anyám műszaki rajzoló volt, így évente kapott újat:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#381) DaSilva válasza Notes (#372) üzenetére


DaSilva
senior tag

Rahan. Legjobb.

huss, fohászom száll feléd

(#382) Notes válasza hunluigi (#376) üzenetére


Notes
senior tag

Hát két kilós kenyeret azért még lehet kapni egy két helyen, de már nem 24 ft az bizos.

Romanes eunt domus!

(#383) rup1u5 válasza ÁDI (#374) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Megjön a kedve, ha vár a keddre mert minden kedden más és más,
kedvezménnyel kedveskedik minden skála áruház.


koxx: Ez már egy felújított változata a gazdálkodj okosannak. Nekem még megvan otthon az eredeti. Majd előkeresem.

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#384) woodpaul válasza DaSilva (#381) üzenetére


woodpaul
őstag

Én is bírtam Rahant, a szőke vadembert... Amikor évekkel ezelőtt először láttam Oliver Kahn-t a Bayern München kapujában, arra gondoltam, hogy íme Rahan hús-vér megfelelője! :DD

Androidő

(#385) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Hi,
ekkor jöttenk el hozzánk a nagy nyugati bandek: QEEN,Genesis,Duran Duran, Nena,Kajagoogoo..., amikre hirtelen emlékszem.

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#386) hunluigi


hunluigi
senior tag

A Köbánya-Kispesti metro állomáson szendvics-süti autómata (a forgótálcás) mentem reggelente a nyári táborba 10 ft zsebpénzel meg 2 darab rézkettessel... az automatában 2*2 ft volt a piskóta tekercs :) nyami.

ja és a metron az áteresztő kapuk ami ha nem dobtad be a 2 forintost (vagy ezek után nem voltál elég gyors) lábszártöréssel fenyegetett... De mi rutinosak voltunk és egy 2 ft-ossal átrohantunk vagy hárman... (tényleg a metron akkoriban nem is voltak ellenőrök :DDD)

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#387) gege71.hu válasza ÁDI (#385) üzenetére


gege71.hu
addikt

Iron Maiden 1986 szeptember 17...Mtk Stadion...170Ft volt a jegy...zsíííír.

(#388) gege71.hu válasza erdeya (#373) üzenetére


gege71.hu
addikt

''megjön a kedve...ha vááár a keddre...mert keddtöl keddig ..ettől eddig mindenféle kedvezménnyel kedveskedik minden skála áruháááz...''
Most meg a shangháj-janiké majd az egész láncolat..
edj ötszá..sok szá...tesszék veni ..szok olcóó...

Vagy akkor így az uj szlogen:
Te vár kedd..lenni szok szernce kedvezmén...szok olcó

[Szerkesztve]

(#389) ÁDI válasza gege71.hu (#387) üzenetére


ÁDI
aktív tag

Hi,
akkor voltam katona..., Győrben és hallgattuk az osztrák Ö3 (ödráj) adót, az őrségben. Ja, és 86/87 telén volt az a nagy HÓ!

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#390) rup1u5 válasza gege71.hu (#388) üzenetére


rup1u5
nagyúr

383

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#391) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Ja, és Joe Cocker is...

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#392) woodpaul válasza ÁDI (#391) üzenetére


woodpaul
őstag

edj ötszá..sok szá...tesszék veni ..szok olcóó...

Vagy akkor így az uj szlogen:
Te vár kedd..lenni szok szernce kedvezmén...szok olcó


Ehehehehe, ezeken marhajót nevettem... :DD

A nagy '80-as évek beli fellépők közé tartozott a Dire Straits is, ha jól emlékszem (akkoriban még nem rock-ot, hanem C.C.Catch-et szerettem :D).

[Szerkesztve]

Androidő

(#393) Zsadi


Zsadi
őstag

Hahota, Pajtás magazin + Farkas Bertalan poszter....
Kötelező iskolai fogászat Roburon zötykölődve helyi Sztk..hogy megkínoztak...
Star Wars-os naptár őrület....

(#394) ÁDI


ÁDI
aktív tag

Hi,
20.00-kor kezd az Alfa holdbázis (és holnap is ) a Filmmúzeum-on!:DD

SC: Avenger/P72, JG G3-SG1, 370;SRC MP5-AF 350, CM030 200; Jó Szerencsét, RC 1:18/1:12/1:10 Land Rover

(#395) tonyo2


tonyo2
tag

Hey-Ho üdítőital. Műanyag dömper-billencses autók.3 kerekű kisbicikli, a végén billenővel.Kis láncos, pedálos fém versenyautó. De jó kis játékok voltak.
''A tej élet erő egészség!''

[Szerkesztve]

A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#396) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Donald rágó, benne mini donaldkacsás vagy mikiegeres képregénnyel. Volt Ilyenbe Rintintin rágó az vmi kutyás volt asszem abba is voltak képek( a rágó benne meg olyan kemény mint a beton). Meg volt olyan is amibe sportautók képei voltak.

Ja és a robbanós/durrogós/pattogós cukorka? Ez már csak menőbb trafikokban volt...ilyen kőolajszármazék ízű szutyok és az ember nyálának hatására valami kémiai reakció folytán ott pattogott az ember szájában...brrr.

Még egy mosolytcsaló emlék:
Tejcsoki, asszem a Szerencsi Csokoládégyár zseniális ''marketing''húzása:
kisebb 6 osztató csoki amin a kukori és kotkoda szereplői voltak (a tábláson az egész ''line-up'' rajta volt.(Kukori*Kotkota*Klotild*Kopasznyakú...mittoménmég ki:) )
Ja és a kis méretúből ugyanez, csak magyar várakkal(diósgyőri, tatai,sümegi stb.)

(#397) gege71.hu válasza rup1u5 (#390) üzenetére


gege71.hu
addikt

jatélleg :DD

(#398) woodpaul válasza gege71.hu (#396) üzenetére


woodpaul
őstag

Huhuhú, miket juttatsz eszembe! :)
A ''váras'' kis csokik papírjait gyűjtöttem ám, még ma is emlékszem, hogy a Gyulai vár volt a kedvencem!

A sportkocsis ''mellékletű'' rágó pedig a török Turbo volt. '89-ben komolyan gyűjtöttem a rágóspapírokat, még most is megvannak valahol...

Androidő

(#399) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Ja és nagybátyámnál az agyonmásoltságtól görény minőségű vhs film gyújtemény.
Németre szinkronizálva unott monoton magyar hangalámondással.
Ja és amin anno szétröhögtem magam azok a VHS a címkére írt címek voltak:

RÁMBÓ 1-2
VADDISZNÓS -
erre azóta se jöttem rá mi lehetett a vaós címe. Valami horrorfilm amibe vmi nagy dög vaddisznó pusztítja a népeket aztán a végén belökik(csalják) valami forgó- aprítóalkalmatosságba.

és a legjobb:
''PENGÉS''
na ez volt a Rámálom az Elm utcában. ja és e mellé zárújelben odaírva a zsáner: ''horor'' 1 ''r''-rel :DD

[Szerkesztve]

(#400) wedlock


wedlock
tag

Nagyon tetszik ez a topic,sokmindent eszembe juttatott.Volt annó táblás töltött csoki,asszem ét volt,és marha finom krémmel volt töltve.6 vagy 8 kokcábol állt csak,de a mai napig nem találtam hozzá hasonlót.

Köszönet dilikutyának hohy megosztotta annak a weblapnak a cimét,ahonnan a régi reklámokat megtalálhattam

Csajokat a paplan fölé,éljenek a kezek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.