Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Egy 550 vagy 650 W-os táp pont elég is lenne. Annyival már amúgy egész tisztességes konfigokat is meg lehetne hajtani.

Az áruk nekem olyan so-so. Valószínűleg ezek ma már inkább olcsónak számítanak. Sajnos.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Végre jönnek kifelé a "gyári" 12VHPWR csatis tápok. Ideje már.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ezt az 550-es tápot nem tudom melyik 12VHPWR csatis vga mellé szánták. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4) tibaimp válasza Robi BALBOA (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gondolom a később kijövőkhöz. Azt olvastam valahol, hogy talán a 4060 vagy 4070 TDP keretét csökkentette az nv!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) hoffman_ válasza Robi BALBOA (#3) üzenetére


hoffman_
nagyúr

3070 sima ügy, kis berheléssel még a Ti is.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) Találtgyerek válasza Robi BALBOA (#3) üzenetére


Találtgyerek
addikt

A 4070Ti 300W alatt fogyaszt. Egy nem agyon cibált processzor mellett simán elég.
A 3080-asok többet evett és simán elment egy 600W-os Gold táppal.

06-3o/9759I39

(#7) PuMbA válasza Robi BALBOA (#3) üzenetére


PuMbA
titán

Még az RTX4050 is 12VHPWR csatlakozóval fog kijönni, hiába 100W lesz a fogyasztása :)

[ Szerkesztve ]

(#8) tibaimp válasza PuMbA (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon úgy tűnik, hogy igen. Az nv ráment erre a csatira. Kíváncsi leszek, az amd mikor áll be a sorba...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Az okk, hogy csináltak (az eddigi karikkal RTX 3080, 4080 stb...)fogyasztásra vonatkozó méréseket 60fps-re lockolva, de itt a csúcs fogyit kell nézni, meg ez az osztott ág az 550-es és 650-es esetében nagyon vérszegény(a többi sem nagy szám).

Egy 600w-os gold táp oké, ha nem osztott ágas.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10) Találtgyerek válasza Robi BALBOA (#9) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az osztott ág tényleg nem túl előnyös kis teljesítményű tápnál.
4070Ti alap powerlimitje 285W. Ehhez egy 550W-os Gold táp egy ágas 12V-al elég.

06-3o/9759I39

(#11) Robi BALBOA válasza Találtgyerek (#10) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Úgy elég lehet, a többi motyótól függően. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#12) icp1970


icp1970
senior tag

Jó tápok.Úgy olvastam hogy az új ATX 3.0 szabványnak azért nem csak a 12VHPWR csati az újítása. És nem is minden szempontból örvendetes a felhasználóknak. [link] Vajon az új szabvány mennyivel lesz drágább?

(#13) Parano1d válasza Robi BALBOA (#9) üzenetére


Parano1d
aktív tag

A táblázatokból látszik, hogy egy ágas az összes táp, a jó minőségű tápok is elbírnak rövidebb ideig vagy akár tartósan is a névlegesnél nagyobb terhelést.
Más kérdés, hogy egy 300W vagy kisebb TDP-s kártyára minek egy ilyen csatlakozó ugye.

(#14) Találtgyerek válasza Parano1d (#13) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Én a táblázat alapján ketté osztott 12V-os ágat látok.
A gyártó oldalán is fel van tűntetve.

06-3o/9759I39

(#15) MMIX


MMIX
addikt

Ágelosztás rá van írva a csatlakozóknál is.
+12V1 és V2 egyben van PCIe 5.0

[ Szerkesztve ]

(#16) Parano1d válasza Találtgyerek (#14) üzenetére


Parano1d
aktív tag

Valóban, nem is értem hogy sikerült így benéznem.

(#17) Találtgyerek válasza MMIX (#15) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Így akkor a PCie 5.0 egy ágról megy, azaz 83A-t tud?

06-3o/9759I39

(#18) Parano1d válasza Találtgyerek (#17) üzenetére


Parano1d
aktív tag

42A+46A-ből kombinálja össze ahogy nézem, maga a csatolófelület amúgy max 600W-ra van méretezve, ha mind a 83A-t leadná azon az egy csatin, szétolvadna szerintem :)

(#19) Találtgyerek válasza Parano1d (#18) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Egy ágat írtam, nem egy csatit. ;)
Egy ágra több csatlakozó jut.

06-3o/9759I39

(#20) kalmani


kalmani
tag

Elég régóta van már 12VHPWR csatlakozóval bíró VGA. A tápgyártók mégsem kapkodnak az új szabványú tápok kiadásával. Úgy emlékszem, hogy a 3090Ti már 12VHPWR csatlakozós volt.

(#21) tibaimp válasza kalmani (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Most néztem meg direkt a Gigabyte-nál, és valóban, a 3090Ti mind ezt a csatit használja!

Szerintem az van, hogy le van gyártva kismillió táp, és azokat kell eladni előbb. Így is bajban lesznek a gyártók, ha az nv összes új 4xxx-es VGA-ja ezzel az új csatival jön idén, mert a nyakukon marad, vagy komolyan akcióznak azokra a tápokra, amiken még nincs rajta a 12VHPWR csati.

Illetve arra is kíváncsi leszek, hogy az Intel, aki kitalálta ezt, mikor áll át, meg az AMD át áll-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Épp itt volt már az ideje, hogy az új csatolófelületű kábelekkel is jöjjenek tápok...

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#23) Robi BALBOA válasza ATi GAMES (#22) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Az más kérdés, hogy ez az új csatlakozó a kutyának nem hiányzott. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#24) Találtgyerek válasza Robi BALBOA (#23) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Annyiból jobb, hogy ha új tápod van amin van ilyen csatlakozó, akkor nem kell a 3x8 pin, mint a régieknél.

06-3o/9759I39

(#25) Robi BALBOA válasza Találtgyerek (#24) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Egyedüli érv, sajnos ennyiben ki is merül.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.