Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  80 gb hdd vs. p1 alaplap. menni fog? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

Bocsi, hogy itt is csinaltam temat, de ide talan jobban illik

Adott az alabbi alaplap: Gigabyte GA-586T2 (3 ISA, 4 PCI, 4 SIMM, 2 DIMM), Intel Triton 82430TX chipsettel, 96 MB RAM-mal. Egy 80 GB Winchestert akarok beletenni (amit meg nem vettem meg - ezert kerdem). Latni fogja-e a gep a teljes winyot? 20-30-30 GB akarom felparticionalni egy masik gepbe, es ugy berakni. WIN98SE menne rajta.

Meg annyit, hogy BIOS-t frissitettem, a legujabb van fenn: 1998/12/23. Erre többek között azt irtak, hogy ''Support 32GB capacity below HDD''. Halott ügy? :F :O

(#2) Blackmate


Blackmate
senior tag

Senki? :F

(#3) AND1 válasza Blackmate (#2) üzenetére


AND1
őstag

Az sajna nem igen fog menni 80Gb-ként...

Egy régi PH-s.

(#4) #54715584


#54715584
törölt tag

hát, nem'tom...
nekem a régi pI-es gépem 20 gigáig látta a vinyót, úgy, hogy másik gépen lett particionálva...
utána már tudtam én is szétosztani, de én nem ajánlanék olyan nagy vinyót a gépbe :) max 30 gigáig :)

(#5) jamez válasza Blackmate (#2) üzenetére


jamez
senior tag

Ezek szerint nem megy...de próba cseresznye. Nekem BX-es ABitom van, abban megy.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#6) Blackmate


Blackmate
senior tag

Az konkretan milyen ABIT?

(#7) b@ndi


b@ndi
tag

Sajnos P1-es lapon nem fog menni a 80gb-os vinyo teljes tarkapacitassal. Legfeljebb kulon kartyaval mukodhet 80 gigaskent. :(

A BX chipset az mar p2-es volt, egy fejlettebb platform.

[Szerkesztve]

(#8) AND1 válasza jamez (#5) üzenetére


AND1
őstag

Az a BX-es Abit azért újabb...

Egy régi PH-s.

(#9) simonzé


simonzé
addikt

Haver Celeron 850-ese (Celeron II) egy Via chipsetes Tomato alaplapban futott. A minőségi összetevőknek hála a 80 GB-s winchesterből valami 32 GB-t látott. Nálam particionáltuk 4db 20GB-s részre a vinyót. Így a Wincommanderben van vagy 7 meghajtója, de mindegyik működik. Tehát a megoldás a particionálás.

I don't fit in. I fit out.

(#10) mr_ricsi válasza Blackmate (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha másik gépben felosztod 20+maradékra, akkor fog menni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Dilikutya válasza jamez (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

bx-es Abitban nekem megy a 120-as is

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Dilikutya válasza simonzé (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

nem feltétlenül megoldás a particionálás. annak a gépnek amugyis látnia kellett volna... de a p1-es kötve hiszem hogy látni fogja ettől

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#13) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Mindenesetre érdemes 2 topikot párhuzamosan nyitni!

...mint az közismert...

(#14) Dilikutya válasza PapaMaci (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

most vettem észre hogy 2 van... elég lett volna átkéretnie egy moderátorral a hdd témába

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) simonzé válasza Dilikutya (#12) üzenetére


simonzé
addikt

A P1 idejében 2,1 és 3,2-es vinyók voltak. A Win 95 meg asszem 20GB-sat tud kezelni, ami akkoriban még nagyon távolinak tűnt. Meglepődnék, ha egy P1 alaplap tudna valamit kezdeni egy 20GB-nál nagyobb partícióval, amivel még az akkori op.rendszer sem tud.
Próbáld ki, és meglátod, hogy igazam van.

I don't fit in. I fit out.

(#16) iC


iC
tag

Nem fog menni

P2 intel LX-ben is csak 30gigáig megy.

Nem fog a monitorra a tollam

(#17) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Nekem ment a PI- esben 40GB-os quantum...

...mint az közismert...

(#18) mr_ricsi válasza simonzé (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Meglepődnék, ha egy P1 alaplap tudna valamit kezdeni egy 20GB-nál nagyobb partícióval''

Mióta van köze a particióhoz az alaplapnak???


''A Win 95 meg asszem 20GB-sat tud kezelni''
A Win95 tudja kezelni, csak senki nem őrült meg, hogy 10 db 2,1GB-os particióra vágja, és úgy használja. A w95osr2 pedig már képes a FAT32-re, és meg sem kottyan neki egy 100G-ás vinyó.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

A BX-es ATA66 vezérlős Abit BP6 mit tud kezdeni a 160 gigás vinyókkal?

(#20) Dilikutya válasza simonzé (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

én elhiszem neked:) én is valami hasonlót mondtam hogy nem fog menni:)
a másik, azóta bezárt topicban kiderült, hogy nem is P1-ről, hanem egy 266MHz-es AMD K6-ról van szó. bár mivel ugyan az az időszak, igy ennek jelentősége sztem nincs, nem hinném hogy az AMD chipsetek kezelni tudták volna

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) rog válasza Blackmate (#1) üzenetére


rog
addikt

ez kell neked:
[L]http://www.ryston.cz/petr/bios/5t222p3.zip[/L]
meg van még fenn némi info, hogy miről is van szó:
[L]http://www.ryston.cz/petr/bios/[/L]

(#22) Croat válasza iC (#16) üzenetére


Croat
csendes tag

Hy

Nekem egy Shuttle HOT 637-es pII-es alaplapom van Intel 440LX PCIset chipsettel. Pont most gondolkoztam rajta, hogy veszek a gépbe egy 40 vagy 80 GB-os winyót. Szerintetek felismeri az alaplap? Vagy csak 30GB alattit lát?

(#23) Agressor1 válasza Croat (#22) üzenetére


Agressor1
tag

Hat, 80 Gigasat biztosan nem fogja latni, de meg a 40-eset sem szerintem.. ha jol tudom 30 koruli a hatar, ahogy mondod

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#24) Agressor1 válasza Croat (#22) üzenetére


Agressor1
tag

Itt egy link: az alaplapodrol, hat ebbol mondjuk meg nem derul ki... legalabb is szamomra, bar lehet, hogy van itt, aki megmondja kapasbol :)

http://www.baber.com/baber/411/shuttlehot637.htm

[Szerkesztve]

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#25) kapcs-ford válasza Blackmate (#1) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Próbáld ki!! P1 noname alaplapos gépben ment rendesen!!!!

Aláírás

(#26) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ahh, vegre vki, akinek ment :))

Ja egyebkent tenyleg nem P1-es gep, hanem (szerintem) fejlettebb. Szerintem a chipset a lenyeg, amit le is irtam. Azert gondolom, hogy fejlettebb, mert van rajta 2 SD memoria hely, valamint AT-s es ATX-es tap csatija is van. Aminek igaz semmi köze ahhoz, hogy lat-e az az alaplap 32 GB-nal nagyobb vinyot. :DD

Nem tudnad megmondani az milyen chipset-es P1-es lap volt? De a markaval ( noname? -> olyat melyik boltba lehet kapni? :) ), es a BIOS datummal is ki lennek bekülve :D

Köszi

(#27) Blackmate


Blackmate
senior tag

Köszönöm ROG-nak is, ha minden kötel szakad BIOS frissites lesz. Csak egy kerdes: ezek a patchelt bios-ok mennyire megbizhatoak? Picit ockodok töle :F

(#28) rog válasza Blackmate (#27) üzenetére


rog
addikt

minden kötél szakadni fog. baromi egyszerű a szitu:
frissítsd a biost és felejtsd el, hogy valaha is volt ilyen problémád...

ha meg érdekel hogy miért megy vagy nem megy egy ilyen vinyó a régebbi alaplapokkal a google-ba a hdd és a barrier szavakat írd. vagy a ph!-s hdd-s topicokban már volt róla szó sokszor. (ha van türelmed, meg is találod. nekem nincs :) )

(#29) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nos a dolog abszolut erdekel, ugyhogy mar folyamatban van is a dolog (az utobbi 500 temat mar atis neztem :D de meg semmi :((

A kerdesem meg mindig fenn all: nem veszelyesek ezek a patchelt biosok?
Jelenleg a ''legfrissebb'' gyari 1998-12-23-i bios van rajta!

(#30) venember83


venember83
nagyúr

Manapsag majdnem minden gep tud kezelni oriasi hdd-okat, csak le kell tolteni a hdd-gyarto oldalarol a programot, azzal kell particionalni, utana ra oprendszer es kesz. Annyi az egesz gond, hogy masik gep nem fogja felismerni a hdd-ot. Ja, be kell allitsad a programban, hogy a BIOS a hdd-ot 2.1-esnek vagy akar 600Megasnak lassa, mert ekkora hdd-okat minden BIOS felismer. En igy hasznaltam 1 Western Digitalt 1 evig egy P2-es gepben, minden gond nelkul, csak kicsit figyelni kell mikor beallitod a dolgokat, ennyi

(#31) rog válasza Blackmate (#29) üzenetére


rog
addikt

ööö...
a hardver képes címezni jó nagy lemezeket is (durván 13xgb-ig.) ami miatt ez nem sikerül az a szotver ami meghajtja.
az egyik ilyen gátló softver a bios. ha valaki olyan oprendszert használ ami nem törödik a biossal (pl. linux) akkor nem is nagyon találkozik ezzel a 8/32/60gb-os korlátozással.(illetve a te alaplapoddal akkor is találkozna)
viszont a gyakoribb az, hogy valaki windowst futtat egy ilyen gépen. ilyenkor meg a bios ill a windows verzióján múlik hogy mire és hogyan tudja használni a vinyót.
a te esetedben a bios aki első körben keresztbe tesz. mégpedig azért mert ban egy méretes bug benne.
a megoldás az hogy lelkes felhasználók fogták kidebuggolták a problémát és rájöttek, ha 2-3 bájtot átírnak a bios-imageban akkor többé nem fagyással válaszol az alaplapod a 32gbnál nagyobb vinyókra hanem úgy, ahogy azt annak idején megálmodták a tervezői.
magyarul flash-seld fel a módosított biost, és a felhők szanaszét szaladnak, a nap meg kisüt ..

(#32) Blackmate


Blackmate
senior tag

Egy kis adalek (lehet fontos lehet :B): a gepbe van egy 340 MB wincsi, amire felpattintottam egy WIN98 SE-t. Tehat arrol tudok bootolni. Kizart, hogy WIN98 alol fel tudom particionalni, es normalisan latni mondjunk PQ Magic-kel?

(#33) mr_ricsi válasza Blackmate (#32) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Miért gondolkodsz ezen annyit? Megveszed a 80G-ás vinyót, egy másik gépen (ami biosilag látja rendesen) felosztod egy 8.4GB-nál nem nagyobb C: particióra, a maradékot pedig a kedved szerint. Majd megformázod a particiókat.
Ezután átteszed a gépedbe, a biosa akkorának ismeri fel, amekkorának akarja, ha nem ismeri fel, akkor kézzel beadsz neki olyan paramétereket, amellyek 8.4GB-nál nagyobbra jön ki a lemezméret, és kézzel LBA-ra állítod.
W98se bootfloppyról bebootolsz, aktívra állítod a C: particiót, majd egy win-t telepítesz rá. Ha nem inteles az alaplapod, akkor feteszed az alaplapi IDEvezérlő driverét, és az újraindítást követően látod már a többi particiót is.

Egy hátránya van a dolognak: csökkentett módban nem biztos, hogy a C:-n kívül más partició is elérhető, ezért a rendszermentő segédprogikat, drivereket, víruskeresőt, stb. a C:-n kell elhelyezned, hogy probléma esetén elérhesd őket.

A legkorrektebb megoldás a biosfájlod módosítása, de ehhez némi ismeretre és bátorságra is szükség van.

Ui: a particionálásra pedig csak a wines fdisk-et használd! (A 98se fdiskjével is lehet 100G-ás vinyót darabolni, csak nem a méreteket, hanem a százalékokat kell megadni, mert hibásan jelzi ki a méreteket. Ha ez zavar, akkor a M$-tól lehet letölteni javított fdisket, ami 100GB-ig jól mutat, de felette is jól dolgozik. Később a format majd szintén hibásan jelzi ki, de az is jól dolgozik.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) rog válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


rog
addikt

#20...

(#35) mr_ricsi válasza rog (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Láttam, ezért említem csak 1 mondatban a hsz-omban.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ittisvagyok!

Sajna nem tudok semmi adatot mert csak 2napig volt nálam amikor nem volt gépem. Nem is pentium proci volt benne hanem Cyrix, a bios biztos hogy régebbi volt mint 1995. A táp az Vargáné és Társa volt:)
Szóval beraktam a winyót és probléma nélkül felismerte (win98se volt/van rajta. 2nap múlva beraktam a winyót egy p3-ba, driverek vissza és ennyi is volt a tapasztalat. Mindenestre egy élmény volt az a csendes gép.. :)

Próbáld ki és ha nem megy akkor Bios flash.

Aláírás

(#37) rog válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


rog
addikt

azt írják a #20-ban szereplő linken, hogy ő alaplapja bios update nélkül semmiképpen nem fog bootolni a 80gb vinyóval...

(#38) Zimezoom


Zimezoom
tag

Nekem is hasonló problémám volt. A megoldás a következő:
A BIOS-om friss volt, mégis olyan régi, hogy a 32 GB-nál nagyobb vinyót nem ismerte fel. Nem tudom, hogy Te milyen vinyót akarsz, de pl. a Maxtornak van egy utility-je (MaxBlast), amely be tudja állítani (Set Disk Size), hogy mekkorának lássa a BIOS a HDD-t. Ezután már felismeri és tud bootolni róla. Ha ezután az oprendszer nem látja a teljes vinyót, arra is van valami szoftver (Disk Overlay - vagy mi?), és akkor már meg is oldódott a problémád! :)

Pay attention, or pay the price!

(#39) mr_ricsi válasza rog (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Sohase' mondd, hogy semmiképpen. :)

De egy a lényeg, már 4-5 alternativa áll a kérdező rendelkezésére, amiből legalább 1 megoldja a problémáját. Fogjon végre hozzá, és ne húzzuk a témát, mint a rétestésztát. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#40) rog válasza mr_ricsi (#39) üzenetére


rog
addikt

szerintem se kéne húzni nagyon. világosan le van irva, hogy bugos annak a lapnak a biosa és ha belerakja 80-as vinyót akkor akkor széjjel fagy bootoláskor....

(#41) Blackmate


Blackmate
senior tag

Oke, zsokes fönök urak, a tettek mezejere lepek. Meg a heten kezembe veszem az ügyet, es maglassuk (mind a 80an gigat :D )!

Köszönöm mindenkinek, beszamolok hogy majd, hogy mi lett a dolog vege.

(#42) mr_ricsi válasza rog (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Telve vagyok önbizalommal: ha bugos, ha nem, szerintem el tudnám indítani vele! :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

csak simán berakod a winyót, biosba felismerteted és menni fog.

Aláírás

(#44) Blackmate


Blackmate
senior tag

Nos, itt vagyok-ragyogok. Jelentem problema megoldva. Bios frissitessel sikerült csak a dolog. Gyönyörüen kiköpi bootnal, hogy 80 GB + UDMA 2. Köszönöm mindenkinek, de legfökeppen ROG-nak!

A tocsik zarhato.

(#45) Sanya válasza Blackmate (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor már semmi

[Szerkesztve]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  80 gb hdd vs. p1 alaplap. menni fog? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.