Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  80, 120 gb hdd régi alaplapokba! hogyan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

Lenne egy regi alaplap. Konkretan: Gigabyte (GA-586-T2) Socket 7 Mainboard (4x PCI / 3x ISA / 2x SDRam / 4x EDORam). Ezt szeretnem ''letöltö'' gepnek beüzemelni. Az alaplap gondolom nem fogja latni (meg eppen ezert nem vettem meg) a 40 GB nagyobb winchestereket. Talan meg azt sem :) Kerdesem: honnan lehet megallapitani, hogy az alaplap mekkora winchestert kezel.

Vagy ez op-rendszer függö? Tehat Partion magiccal felparticionalom, es kesz?

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Körülbelül egy perc alatt el lehet jutni a Gigabyte honlapján a legutolsó elérhető BIOS frissítéshez: http://tw.giga-byte.com/Motherboard/Support/BIOS/BIOS_GA-586T2.htm
Eszerint nem sok remény lesz az ilyen nagy vinyók kezelésére - mert ugyan említi a 32GB-os limit kitolását, de kit tudja meddig és hogyan, 1998-as BIOS-ról beszélünk! -, ez ugyanis nemcsak OS függő, hanem az újabb, nagyobb merevlemezek kiterjesztett címzésmódja miatt bizony az alaplapra is hárít mémi plusz kötelezettséget. De semmi vész. Mondjuk nem írtad, hogy mindenképp rendszer(boot) merevlemezként szeretnéd-e beállítani, mert ha nem (tehát van egy olyan vinyó benne, amiről most stabilan megy a rendszer), akkor egy plusz ATA kártya üzembe állítása - és persze megfeleő operációs rendszer használata - megoldást nyújthat az újabb, nagyobb vinyók kezelésére.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) eddie303 válasza PPeter (#2) üzenetére


eddie303
őstag

Elvileg 80GB-osat még kéne kezelje Ontrack Disk Manager, de inkább EZ-Drive.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) Blackmate


Blackmate
senior tag

Köszönöm a hozzaszolasokat, es az epitö jellegü kritikat is. Megneztem en is a honlapon. Nekem ez is ez az elsö, es nem pedig a forum.

Azonban azert kerdeztem, mert jelen pillanatban is egy erdekes konfiguraciom van: ABIT BE6-II. Ezen talalhato RAID vezerlö is, ami a 60 GB nagyobb vinyokat nem latja. Konkretan: a jelenlegi 80 GB Samsung vinyomra boot-nal kiirja, hogy 10 GB. ME es XP van fenn, hibatlanul latja mindegy szalig a 80GB-ot (5-5-20-maradek). Ezert kerdeztem meg nalam sokkal okosabb embereket, hogy ez törvenyszerü-e?

Visszaterve: ha egy masik gepbe felparticionalom, vagy teszem azt PQ Magic-kel bootolva, oly modon hogy: 20-30-30. A 20 GB felpattintanek egy rendszert, mondjuk WIN98, netan Linux es akkor sem kepzelhetö el, hogy szepen latom a particiokat?

Köszönöm elöre is

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  80, 120 gb hdd régi alaplapokba! hogyan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.