Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nem3sys


Nem3sys
tag

Hello mindenkinek!
Max.60.000-szeretnék fényképezőt venni, de nem tudom eldönteni melyiket válasszam a 6 lehetséges közül.

Az esélyesek:
-Olympus Camedia 500Z 3x opt.zoom 6MP
-Fujifilm FinePix S3500 6x opt.zoom 4MP
-Konica-Minolta Dimage Z10 8x opt.zoom 3MP
-Canon PowerShot A510 4x opt.zoom 3MP
-Fujifilm FinePix E510 3x opt.zoom 5MP
-Nikon CoolPix 4600 3x opt zoom 4MP

Légyszives segítsetek kiválasztani a legjobb vételt. Ez lesz az első fényképezőm ezért nem nagyon tudom eldönteni. Írjatok előnyöket, hátrányokat, tapasztalatokat.
Előre is köszi

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#2) Arpika22 válasza Nem3sys (#1) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Hi. szeritnem ha ez lesz az 1. géped nevegyél egyből 60E FT-st. szerintem egyenlőre elég lenne neked 1 Kodak CX7220 ez 2MP 2×optzoom, stb...szerintem kezdésnek 1 ilyen gép tökéletesen ideális!:C

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#3) domedee válasza Nem3sys (#1) üzenetére


domedee
senior tag

Most az a kérdés, mennyire szeretnél foglalkozni a fotózással illetve hogyan állsz a pénzzel. Mert ha szeretnél vele többet foglalkozni, és van rá keret, akkor picit többet rászánva később behozza az árát (80-90e), vagy ha kevesebb van jelen pillanatban, de tudod, hogy egy félév-év múlva lesz több és akkor tudszmajd venni egy újat, ugyanakkor a régit valahova el tudod passzolni (szülők, tesók, gyereknek,..., akiknek ez lenne az első gépük), akkor lehet, hogy jobban jársz egy olcsóbbal (Canon Powershot A510, 46pénz).

Ha csak ennyi a keret és úgy néz ki, ez maradni is fog elég sokáig, akkor, A510/E510, Oly 500Z,Minolta Di Z10, Nikon 4600,S3500 sorrend, kb. attól függ, mit szeretnél, mert pl zoomban a Minolta a legjobb, de a többi szolgáltatásban már annyira nem, meg a külseje (számomra legalábbis), de kérdezz és segítünk.

[Szerkesztve]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) Nem3sys


Nem3sys
tag

Árpika! Köszi a hozzászólásod, de nem szeretnék 3xos zoom és 3-4MP alatt gépet venni. Egy középkategóriás gépet szeretnék, amit később még el tudok adni. Lehet, hogy bőven elég lenne a 2MP és a 2xopt zoom, de azért ésőbb semmit nem adnának, bár lehet hogy ezért sem fognak:) De azért köszi a hozzászólásodért.

[Szerkesztve]

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#5) csika válasza Nem3sys (#4) üzenetére


csika
tag

Hát a Canan A510 nagyon nem 60E ... olcsóbb több mint 10E-rel ...
Igaz hozzájön még ugye az eleméretű tölthető akksi (vagy nemtudom hogyhijják) + a memórakártya ... na úgy lett nekem is 72E a vége a héten az A510-nek ...

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#6) Nem3sys válasza domedee (#3) üzenetére


Nem3sys
tag

Most épp a Canon A510 és Fuji E510 között filózok:)
A Fuji áll nyerésre a 4MP alapján, de nem tudom hogy melyiknek van több/jobb funkciója.
Külsőre nálam a Fuji nyert.
Látom Miskolci vagy én is a közelben lakom. Nem tudnl segíteni, hogy hol lehet a legolcsóbban beszerezni a gépet? előre is thx

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#7) Arpika22 válasza Nem3sys (#4) üzenetére


Arpika22
csendes tag

Nagyon szivesen. én csak a tippemet mondtam vagy micsoda :). a döntés a te kezedben van.:B

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#8) Nem3sys válasza domedee (#3) üzenetére


Nem3sys
tag

Most épp a Canon A510 és Fuji E510 között filózok:)
A Fuji áll nyerésre a 4MP alapján, de nem tudom hogy melyiknek van több/jobb funkciója.
Külsőre nálam a Fuji nyert.

Fuji E510:
Bővebben: link

Canon A510:
Bővebben: link

Kérlek mondd, el szerinted melyik tud többet és mivel.
Látom Miskolci vagy én is a közelben lakom. Nem tudnál segíteni, hogy hol lehet a legolcsóbban beszerezni a gépet? előre is thx

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#9) válasza Nem3sys (#8) üzenetére



addikt

Canon egyértelmű.

A megapixel nem számít semmit, csak a kép méretét adja meg, nem a minőségét...
2-3 megapixelnél nagyobb képeket meg amúgy sem lő senki, hacsak nem akarja kinyomtatni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#10) domedee válasza Nem3sys (#6) üzenetére


domedee
senior tag

Bővebben: link, bár drágák-régi az árlista, olyan 2-3 hónaposnak nézem, de kapni, más boltot nem nagyon tudok, aminek van használható netes árlistája, de pl a Prizma fotónak is elég jó árai vannak-ért hozzá a tulaj elég jól, de a netes oldala valami katasztrófa, ott van a Vörösmarty utcán, az Alfa előtt, aházak alatt. Cora, MediaMarkt... hasonló helyeken nem szabad, horribilis áraik vannak.

Tényleg kb ugyanannyit tud a két gép, egyedül a Fuji igazi előnye a nagyobb MP, bár ez hátrány is lehet, mert ugyanakkora méretű az érzékelő, és ez zajosoabb felvételt eredményezhet(feltételes mód, nem törvényszerű, nézegess tesztképeket, az segíthet)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#11) Nem3sys


Nem3sys
tag

Asszem a Canon 510 lesz a befutó, marad pénzem a memórakártyára is+ magyarul is ért:) Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.
Jóccakát!

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#12) domedee válasza Nem3sys (#11) üzenetére


domedee
senior tag

szivesen

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#13) Jim Tonic válasza Nem3sys (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kimondottan beszédes a topikcím. Hány digitfényképezős topik van?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) domedee válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


domedee
senior tag

Miért? Konkrétan mondja az árkategóriát. Van ezen kívül 30-35, 100e, ... sokfajta, mindegyik kicsit szűkíti, ahelyett, hogy lenne egy Milyen gépet? Ahol mindenki feltenné ugyanazt a kérdést, hogy milyen gépet vegyen X ezer Ft-ért, csak benéz abba, ahol az általa elképzelt összeg van, és rögtön látja a választékot.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#15) Jim Tonic válasza domedee (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Na, akkor most vedd Te is a fáradalmat, és nézd meg ezt: Bővebben: link
Bármelyik végére beírhatta volna a vágyait.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) MarKoo


MarKoo
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.