Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  5leteket kérek, mivel hűtsek memóriát (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tibz03


tibz03
őstag

Leadtek GF2MX videokártyámat próbáltam húzni, és mikor a memóriát 200MHz fölé vittem, szegény, igencsak felforrósodott. Tehát: nem akarok venni ilyen-olyan hűtőbordákat, meg mittudomén, de ha van valakinek valami jó moddingos tippje, azt szívesen veszem.

(#2) vicces


vicces
addikt

hekkelj föléjük egy ventilátort. szerintem sokat számit.

:)

(#3) Keitaro válasza tibz03 (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Mondjuk így :



Viccet félretéve esetleg a szomszéd slotba egy venti?

(#4) tibz03 válasza Keitaro (#3) üzenetére


tibz03
őstag

Drága pénz. Nem akarok ezért egy ventit venni. Azt találom megoldhatónak (anyagilag), hogy veszek egy P2-P3 procihűtőt, és rámoddolom a VGA-ra. Ez megoldató? És szerintetek hogy tegyem rá? És hova tegyem, hogy hűccse a RAM-okat?

(#5) PeliScan válasza Keitaro (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

[OFF]
Keitaro, látom nagyon rákaptál az efféle anime-szmájlikra! :)
[/OFF]

(#6) PeliScan válasza tibz03 (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Drága pénz..? Hát ha veszel egy bordát, az szvsz 2x annyi! :) Kiszerelesz egy rossz tápból egy ventit, és csá!

(#7) nap válasza tibz03 (#1) üzenetére


nap
addikt

Tedd a csap ala! Vizhutes rulez! :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#8) Coyot


Coyot
őstag

Talán a ramokra :)
egy gumiszalag és kész

Má' nem

(#9) tibz03 válasza PeliScan (#6) üzenetére


tibz03
őstag

Aggyá rossz tápot. Nem tudom, de itt mindenkinél rossz tápok, csavarok, IDE-kábelek, stb... hevernek a fiókban??? :DDD

(#10) Keitaro válasza PeliScan (#5) üzenetére


Keitaro
addikt

Off
Valahol rejtegetek egy txt-t amiben van pár de azok elég nagyok. Ha érdekel holnap utánatúrok és elküldöm mailben.
On

(#11) tibz03 válasza Coyot (#8) üzenetére


tibz03
őstag

Nah jó, de egy 7x7 cm-es (csak megközelítő érték, mielőtt valaki belekötne) ventit nem tudok L alakban elhelyyezkedő RAM-okra rakni, úgy, hogy mindenhol ott legyen... :U

(#12) Ronin válasza tibz03 (#4) üzenetére


Ronin
aktív tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=19085[/L]

Kövesd Volkovy példáját!

(#13) PeliScan válasza Keitaro (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

[OFF]
Nagyon jó lenne! :) Előre is köszi! De azért nagyon sok időt ne tölts el vele, nem életbevágó, csak jó lenne. :)
[/OFF]

Recon: pl bemész vmi bontóba, és fizetnek neked, hogy elvidd. :)

(#14) tibz03 válasza Ronin (#12) üzenetére


tibz03
őstag

Ez eddig OK, de van 1-2 (igazából 2) kérdésem:

- mivel vágjam el a bodát?

- ki az a hülye, aki pillanatragasztóval ragasztja fel a hűtőt? (Volkovon kívül)

(#15) Cane


Cane
őstag

fogsz 1 P1 hűtőbordát vagy chipset hűtőt, azt kettévágod fűrésszel, majd ráragasztod gumiragasztóval (pl.: ''pálmateksz'') de közé teszel hővezető pasztát. Ennyi.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#16) tibz03 válasza PeliScan (#13) üzenetére


tibz03
őstag

Akkor ez jó üzlet.

(#17) tibz03 válasza Cane (#15) üzenetére


tibz03
őstag

Egy pill. Ha egy réteg palmatex + egy réteg paszta??? Melyik hova kerüljön? Ez olyan hülyeség!

OFF

Miért mondják, hogy ''csak egy mogyorónyi hővezető paszta kell a procira'', amikor az lenne a logikus, hogy minél többet nyomsz rá, annál jobb a hővezetés?

És bocs a topic indítójának az OFF-ért........... Semmi baj, megbocsájtok. :DDD

ON

(#18) Ronin válasza tibz03 (#17) üzenetére


Ronin
aktív tag

Volkovynak bejött, nézd meg az eredményt!

(#19) tibz03 válasza Ronin (#18) üzenetére


tibz03
őstag

Az lehet, hogy bejött, de én nem akarok pillanatragasztózni egy RAM-ra! Úgy vélem, érthető, hogy miért nem. Te kennél pill-ragasztót pl. a procidra???

(#20) killer válasza tibz03 (#4) üzenetére


killer
tag

Ha pesti vagy, túrok neked bordát is, ventit is, te meg jössz egy köszönömmel.

mnx

(#21) tibz03 válasza killer (#20) üzenetére


tibz03
őstag

Nem vagyok pesti, de ha elviszed a nővéremnek (aki pesti :DD :DD :DD

(#22) PeliScan válasza tibz03 (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Azért, mert a paszta NEM JÓ HŐVEZETŐ! :) Komolyan. Csak a levegőnél jobb, és arra is való;azt kiszorítani > arra emg elég egy mogyorónyi, sőt, egy negyed mogyorónyi is. :)

(#23) Cane válasza tibz03 (#17) üzenetére


Cane
őstag

NEM!!!
A két átlóba rakráj 1 hangyaf@..nyi ''pálmatekszet'', közé pedig hővezető pasztát. Egyik srácnak így megy a 9500-öse a 270 helyett (memcsi) 330-on, pedig 3,3 ns a memcsije (igaz 4 pipeline-al)!!! :P

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#24) Cane válasza Cane (#23) üzenetére


Cane
őstag

Ja és még valami! A pillanatragasztót nem szeded le egy jó darabig, sőt a hőtágulása sem az igazi. A ''pálmatekszet'' le tudod szedni kis játékkal, ha pl. el akarod adni a vga-t, és ennek a ragasztónak jobb a hőtágulása.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) killer válasza tibz03 (#21) üzenetére


killer
tag

Mail ment.

mnx

(#26) tibz03 válasza Cane (#23) üzenetére


tibz03
őstag

Tehát így:

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#27) Cane válasza tibz03 (#26) üzenetére


Cane
őstag

NEM. Csak az átlókba (ellentétes ''csücskökbe'') pálmateksz. És abból is kevés!!!

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#28) tibz03 válasza Cane (#27) üzenetére


tibz03
őstag

Ezért küzdhettem a Paint-tal! :DDD

A lényeg, hogy most már értem, de ha úgy írtad volna, hogy ''a 4 sarokba'', akkor eccerűbb lett volna! De mind1, köszi az infot!

(#29) Cane válasza tibz03 (#28) üzenetére


Cane
őstag

De nem! :) Elég a két (ellentétes) sarokba. Komolyan.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#30) tibz03 válasza Cane (#29) üzenetére


tibz03
őstag

Ja, ok. Amúgy jó a kép? :DDD

(#31) Cane válasza tibz03 (#30) üzenetére


Cane
őstag

Mestermunka! ;]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#32) killer válasza tibz03 (#30) üzenetére


killer
tag

OFF
egy veterán fotóboltos veszett el benned :D
ON

mnx

(#33) tibz03


tibz03
őstag

Köszönöm, köszönöm! Autogramosztás a szünetben!!! :DDD

(#34) tibz03


tibz03
őstag

Naszóval: Killer volt olyan kedves, és megdobott bár bordával meg ventivel. Komolyan mondom, nem semmi, hogy még vannak ilyen emberek (főleg Pesten)! Köszi, Killer!

Úgyhogy senki se aggódjon, nyugodtan aludhattok este, nem kell emiatt izgulni, megvan minden! Majd beszámolok róla, hogy sikerült-e totálisan szétgányolnom szegény kis GF2-met, vagy esetleg Radeon 9800 módjára zúzza a játékokat a tuning miatt :DDD. De csak jövő héten!

(#35) killer válasza tibz03 (#34) üzenetére


killer
tag

Nagyon szívesen. Tömjénezzél csak, jól esik az egómnak :DD

mnx

(#36) Hequila


Hequila
őstag

Én nem tom, hogy a pillanatragasztózással ki hogy van, de én néhány naphja szedtem le az így rögzített bordát a v3-asomról egy egészen egyszerű ok miatt; a memória majd' szétolvadt, a borda viszont hideg volt. Volt közte pedig elég szilikonpaszta. Na meg azért is, mert pill.ragasztóval a bordák időről időre meglazultak (a már említett hőtágulás-anomália miatt szvsz), és már nagyon untam mindig nézegetni, hogy na most melyik borda akar leesni a 8 közül.
De.
Találtam egy módszert, amivel minden bajom megoldódott:

aludrótból hajtogattam ilyen kis szutykokat, és azzal rögzítettem:


Tehát ilyeneket hajtogattam, és a kép alapján remélem mindenki el tudja képzelni a dolgokat. Az a lényege (a gyengébbek kedvéjért), hogy a bordát a memóriára úgy szorítja rá, hogy a drót egyik oldala a bordára, míg a másik vége a kártya hátoldalára feszül rá.

Persze ez mind hiábavaló, ha a kártyádon a memóriák nem szélen vannak.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#37) Ronin válasza Hequila (#36) üzenetére


Ronin
aktív tag

Világos és érthető.
Erre már én is gondoltam, hogy nem ragasztgatni, hanem jó erősen odafogatni kéne.

(#38) Ronin válasza Hequila (#36) üzenetére


Ronin
aktív tag

Egy Salvador Dali veszett el benned! :D:D:D

(#39) Hequila válasza Ronin (#38) üzenetére


Hequila
őstag

Há!!!

:DD:DD:DD

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#40) Hequila


Hequila
őstag

Nem kell hozzá semmi extra, csak néhány centi aludrót (teljesen hétköznapi, a falakban is ilyen megy), szilikonpaszta aszt jóvan. Nem azt mondom, hogy az így rögzített bordán sörösüveget is lehet nyitni, de határozozttan tart. Egyébiránt pedig a gf2-őn hány nanos ramok vannak? Mert ha túl sok, akkor hűtheted, mint a disznót, akkor is szemetelni fog húzásnál (sajnos :( )

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  5leteket kérek, mivel hűtsek memóriát (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.