Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Egy 5900XT ventit szeretnék lecserélni ami ugyan jól müxik de baromi idegesítő a hangja a kártya egy inno 5900XT amin nem a neten fellelhető képeken látható hűtés van gyárilag hanem egy coolermaster full réz sőt még a ramokra is réz hűtőt raktak csak a hangja ami engem nagyon zavar ugyanis már sikerült a gépemben lecsökkenteni a ventik hangját úgy hogy a vinyó hangosabb volt náluk de most meg az új kari lett a sereghajtó csinálta már valaki ,esetleg van róla képe,leírása?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) Pompi válasza Bass (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Neked nincs erről képed? Úgy 1xübb lenne ötletet adni. A lényeg, hogy a gyári ventit le kell cserélni mondjuk egy alacsony fordulatszámu 8 centisre. A kérdés csak a rögzítés. Én egy Leadtek 4200-nél ezt úgy oldottam meg, hogy a kártya mögé tettem merőlegesen egy ventit az fújja le róla és ki házból a levegőt.

Egyébként pedig itt is körbe nézhetsz (kérdezhetsz).
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#3) gerg0 válasza Bass (#1) üzenetére


gerg0
aktív tag

Ugyanilyen karim van, vettem rá 1 Arctic Cooling NV Silencer 3-at és nem bántam meg. 6 év garancia van rá és a felrakása is gyerekjáték, csak 4 csavart kell meghúzni.
így néz ki: Bővebben: link
itt lehet kapni:Bővebben: link

bruttó 5875Ft.

(#4) bim válasza Bass (#1) üzenetére


bim
veterán

ha lecseréled akkor nem adod el a gyárit?cimbimnek lehet kéne

(#5) Bass válasza bim (#4) üzenetére


Bass
addikt

Lecserélem de nem adom el mert ha garis probléma lesz vele akkor vissza kell raknom bocsi.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#6) ShadowX válasza gerg0 (#3) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem is egy NV Silencer 3-as van az MSI FX5900XT-men és meg kell mondjam, hogy én sem bántam meg. Nagyon jó, halk.
Egyébként a hűtővel vigyátt, mert lehet hogy ragasztva van...

(#7) Boyfish válasza Bass (#5) üzenetére


Boyfish
senior tag

nekem is van egy ilyen karim, és egyáltalán nem hangos!

[Szerkesztve]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#8) ShadowX válasza Boyfish (#7) üzenetére


ShadowX
őstag

Előfordulhat hogy a házban a ventik 12V helyett 5V-on járnak, és ezért tűnik hangosnak.

(#9) Bass válasza Boyfish (#7) üzenetére


Bass
addikt

Mondom a ventik amiket hozattam német O-ból baromi halkak még 12v-on is de mivel a gépembe van egy venti szabályzó (w-force) teljesen le vannak véve és eddig ami hangos volt az a vinyó,IBM ATA 100 ,80GB ami amúgy sem hangos példány,szerintem te azért nem hallod mert más elnyomja pedig hidd el iszonyat hangja van:) vagy lehet hogy neked nem coolermaster hűtő van rajta hanem régebbi Inno? Bár tény hogy jól hűt mert gondolom akkor nem lehetne ennyire felhúzni de akor is lecserélem.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#10) Bass válasza gerg0 (#3) üzenetére


Bass
addikt

Tényleg halkabb ez a hűtő? Mert elég brutálnak néz ki?:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#11) Bass


Bass
addikt

Hja mivel lehetne mérni a hőfokát? Mondjuk ha veszek egy autós digit kijelzős hőmérőt az jó? Vagy baromságokat kérdezek?:))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#12) Pompi válasza Bass (#10) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Specifikáció szerint 0.5 sone. Az meg halk.
Bővebben: link

Nekem egy ATI Silencer 1-em van ugyanezzel a ventivel és halk. Igaz a VGA Silencer a 0.2 sone-jával halkabb, de kevesebb levegőt is szállít és Nvidiára nem megy rá, tehát ez itt most nagyon off.

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.