Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  500 gigahertz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) chop


chop
őstag

Nem tudom volt-e mar:
[link]

(#2) Joco


Joco
aktív tag

Volt [link]

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#3) chop válasza Joco (#2) üzenetére


chop
őstag

Bocs, pedig ra is kerestem..csak az a baj, hogy igy: 500...

MOD: zarjatok legyszi

[Szerkesztve]

(#4) Overlocker válasza chop (#1) üzenetére


Overlocker
veterán

szép.., szobahőmérsékleten ''csak'' 350Ghz. Azért az árára kíváncsi lennék.. :)

(#5) chop válasza Overlocker (#4) üzenetére


chop
őstag

En legkevesbe az arara vagyok kivancsi..:D

(#6) joghurt válasza Overlocker (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Ez nem olyan, hogy hülyegyerek bemegy apuci pénzével a boltba, és vesz egy ilyet otthonra az aktuális játékhoz.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) Overlocker válasza joghurt (#6) üzenetére


Overlocker
veterán

hát gondoltam.. ;) Engem inkább az előállítás költsége érdekelne..

[Szerkesztve]

(#8) Rive válasza Overlocker (#7) üzenetére


Rive
veterán

Az effélék előállítási költsége eléggé definiálhatatlan ügy. Egy kutatói projekt, aminek a végén produkálnak valami barázdált szilíciumot, néhány millából (HUF) megvan itthon. A kérdés az, hogy a cucc előállításához felhasznált infrastruktúrát és szürkeállományt tulajdonképpen ki finanszírozza: mit számítasz bele. Piaci mérőszám nincs, mert ez piacra sose kerül.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9) Overlocker válasza Rive (#8) üzenetére


Overlocker
veterán

igen, igazad van így nehéz megállapítani.. Engem mondjuk 1000db esetén érdekelne 1db ára,de mivel csak egy készült belőle, így lehet még őkse tudják, na erre lettem volna kíváncsi :)

(#10) joghurt válasza Overlocker (#9) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet, hogy készült belőle 5-10 darab is a biztonság kedvéért. De a pénz nagy része a belefeccölt munka. És nyilván a rákötött fridzsider sem két fillér.

A tej élet, erő, egészség.

(#11) Joco válasza Overlocker (#9) üzenetére


Joco
aktív tag

Egy darab minek az ára? Hamár csinálunk 2 topicot neki, amig alszanak a modok :U

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#12) biga


biga
senior tag

Ha jól értelmeztem, akkor ez nem egy proci, csak egy valódi funkció nélküli, csak a kutatás céljára létrehoztt chip. Ergo nem nagyon van értelme azon gondolkozni, hogy ez milyen erős lehet, a számítási teljesítítménye akár jóval kevesebb is lehet, mint egy bármilyen PC-be szánt procinak.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#13) ngabor2


ngabor2
nagyúr

elég 1 topik is róla, ld. 2. hsz.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  500 gigahertz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.