Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueye


blueye
veterán

Bekerültem.
Ezt már 4Gről küldöm.
Lakáson belül :) ping: 41ms down: 19.97 Mbps up: 11.01 Mbps

Van még valaki innen a tesztelők között? :)

(#2) blueye


blueye
veterán

Jó buli volt :)
A T kitett magáért.

(#3) Coolmat válasza blueye (#2) üzenetére


Coolmat
őstag

Valóban, köszönet a T-nek a lehetőségért és a szervezésért! :)

XI. ker Kelenföld beltér 1-2 pálcikás térerővel (valszeg a cella szélén lehetek):

A ping korrekt, a sebesség kicsit gyengusz a tegnap mértekhez képest, majd megmérem a Móriczon és az Infóparkban is.

Érdekességkép tegnap előtt még 3G-n ilyet mértem a 4G-s stickkel:

[ Szerkesztve ]

(#4) 1430 válasza Coolmat (#3) üzenetére


1430
senior tag

A Móriczon csak kültéri lefedettség van, de azért lesz 4G, csak ne számíts sokkal jobb értékekere, mint otthon. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#5) blueye


blueye
veterán

Ma a Millenárishoz közel ezt mértem:

[link]

Visszavettek a max. sebességből tegnap óta? Tegnap itt kb. ilyenkor 50 körüli letöltés volt!

[ Szerkesztve ]

(#6) Coolmat válasza 1430 (#4) üzenetére


Coolmat
őstag

Tudnál esetleg egy ennél részletesebb lefedettségi térképet mutatni, mondjuk olyat amin szerepel hol van a 80 cella? Kicsit nehezen tudom erről kibogarászni a helyeket :)

(#7) blueye


blueye
veterán

Hoppá, most mértem, XI. ker Sasad a Budörsi út fölött beltérben:

[link]

(#8) 1430 válasza Coolmat (#6) üzenetére


1430
senior tag

Sajnos térképet nem adhatok ki, de a 1430-on meg tudják mondani akár házszám szinten a 4G lefedettséget, illetve ha megírod mely helyeken akarsz tesztelni (személyesebb címeket írhatod pü-ben is), akkor megmondom, milyen az aktuális lefedettség. No persze ezen most is gőzerővel dolgoznak, szóval lehet hamarosan ott is lesz 4G, ahol eddig csak kültéri volt vagy még az sem. ;)

blueye
Lehet körül kellett volna nézned a Mammutban, hátha sok laptopos embert látsz ücsörögni a padokon/kávézókban, akik "elszívják" a sávszélességet. Budaörs környékén nyilván kevesebben próbálkoznak. ;)

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#9) blueye válasza 1430 (#8) üzenetére


blueye
veterán

Igen nyilván ez történik.
Szerdán a 4D-n is lelassult a rendszer a minimum szintre, amikor 10 ember egyszerre kezdte lehúzni az 500 MB-os file-t :)

(#10) Coolmat válasza 1430 (#8) üzenetére


Coolmat
őstag

Mind1, köszönöm azért a helpet, ha valamilyen hely lefedettsége érdekel majd megkereslek :)
Már most is bütykölhettek a környéken valamit, mert csütörtök este már 14Mbit-et mértem. Kipróbáltam online játékkal is a dolgot (WoW), határozottan jó pingem (80-100 ms) volt 3 órán át stabilan.
Más érdekesség, hogy most hazautaztam Esztergomba, úgy néz ki itt is modernizálás történt, mert HSPA+ hálózat fogadott ilyen eredménnyel:

(#11) blueye válasza Coolmat (#10) üzenetére


blueye
veterán

Nem biztos hogy bütyköltek, inkább a cella telítettsége számít.

(#12) T_T


T_T
csendes tag

Köszönöm én is a T-nek, tényleg jó volt :)
III. ker Óbudai Egyetem környékén néha gyorsabb a mobilnetem mint a vezetékes :D
kivéve persze a pinget az 30-60 között megy, de játszottam vele online probléma nélkül.

Beltéren:

Ennél szokott jobb lenni, sokkal rosszabb nem nagyon.

Remélem ez így marad akkor is, ha 100x ennyien mászkálnak majd ilyen cuccokkal.

(#13) blueye válasza T_T (#12) üzenetére


blueye
veterán

Megírták neked hogy hányadik lettél a 4D napon?

[ Szerkesztve ]

(#14) blueye


blueye
veterán

Amúgy a 33-as ping igen jó :

[link]

(#15) T_T válasza blueye (#14) üzenetére


T_T
csendes tag

Ja nem rossz, nekem ált 40 körül van, most kicsit több lett. Attól is függ melyik szeróval teszteled, budapesti nekem nagyobb sávszélességet adott néha, de a ping is magasabb volt.

Utólsó mail ha jól emlékszem az Electronic Beats meghívó‏ volt, máshonnan se tudom hanyadik lettem.

(#16) blueye válasza T_T (#15) üzenetére


blueye
veterán

Én FBn külön kértem hogy megtudjam a végeredményt, elég sokat "játszottunk" ahhoz hogy megtudjuk és így külön meg is írták.

(#17) T_T válasza blueye (#16) üzenetére


T_T
csendes tag

Lehet megkérdezem én is, bár nem hinném, hogy túl elöl lennék :D Hanyadik lettél?

(#18) blueye válasza T_T (#17) üzenetére


blueye
veterán

PÜ ment

(#19) blueye


blueye
veterán

Csinált a t is egy fórumot (csodálkoztam hogy nem ezzel kezdték...)

[link]

(#20) T_T válasza blueye (#19) üzenetére


T_T
csendes tag

Hát ott sincs túl nagy élet...

(#21) blueye válasza T_T (#20) üzenetére


blueye
veterán

Konkrétan 0.
A legnagyobb történés a figyelmeztetés :)

Amúgy a rendszer nagyon megbízhatóan működik, ki is tudná váltani a UPC kábelnetet (most, ennyi tesztelőnél) ha a valóságban is korlátlan lenne. Na arra még kell várni 1-2 évet.

(#22) blueye


blueye
veterán

Mammutnál most:

szééép

Ezt már osztani is lehetne routerrel akkor sem akadozna. Persze még nem lógunk rajta sokan, ezt mindig szem előtt tartom. Meg hát a korlát. De el fogunk jutni most már belátható időn belül oda hogy ezek az akadályok is megszűnnek. :)

(#23) blueye


blueye
veterán

Teljesen stabil értékeket mérek:

[link]

Jó nagy itt a csend, ennél már csak a FBos saját fórumban nagyobb :)

(#24) T_T válasza blueye (#23) üzenetére


T_T
csendes tag

Szép, nekem mozgó vonaton is sikerült 20 körülit mérni, persze addig a 2 percig ameddig ki nem értem a 4G területéről :DDD
Nekem is vannak félelmeim azzal kapcsolatban, hogy mi lesz ha elkezdik sokan használni, és vajon mennyibe fog ez kerülni milyen feltételek mellett.
Egyébként eddig tényleg jól kiváltotta a sima internetet, asztali gépen maradt a sima kábeles net, de a laptopommal eszembe se jut felmenni itthon a WLAN-ra. (És inkább a laptopot használom)

(#25) blueye válasza T_T (#24) üzenetére


blueye
veterán

Nem akadsz bele néha a kilógó stickbe? :)

[ Szerkesztve ]

(#26) T_T válasza blueye (#25) üzenetére


T_T
csendes tag

Néha sikerült a felálló sticket lecsapnom, de egyébként tetszik, hogy fel és le hajtható, régebben már beletörtem pár kilógó pendriveot laptopba :D így ez megúszható
Viszont a mellette lévő USB portot is lefedi kicsit :(

(#27) blueye válasza T_T (#26) üzenetére


blueye
veterán

Mondjuk ez a bólogatás tényleg jó megoldás.

(#28) T_T válasza blueye (#27) üzenetére


T_T
csendes tag

Igen, de szerintem a 4G előtt is volt ilyen.

Neked küldtek valami e-mailt a tesztről? Elvileg azt írták hogy majd e-mailben küldenek valamit, hogy hol kell visszajelezni, de nálam sehol semmi...

(#29) blueye válasza T_T (#28) üzenetére


blueye
veterán

Nem kuldtek semmit.Furcsa h nem hasznaljak ki ezt a komoly visszajelzest.

(#30) T_T válasza blueye (#29) üzenetére


T_T
csendes tag

Hát igen, én sem értem. Azért gondolom valamikor csak jeleznek. Ö érdekük persze : )
Mondjuk reklámnak se utolsó, ha így marad a sebesség és valami korrekt árat kapok lehet beruházok rá.

(#31) blueye válasza T_T (#30) üzenetére


blueye
veterán

Amikor visszakérik a sticket kénytelenek majd jelentkezni :)

(#32) T_T válasza blueye (#31) üzenetére


T_T
csendes tag

No igen, bár azt el is felejthetnék :D
Amúgy van vmi 0680as szám hibabejelentésre elvileg, lehet csak abból áll a teszt h ha hiba van szólok? De e-mailről is volt szó... Na mindegy.

Közben kipróbáltam régebbi (ceka M) laptoppal, kicsit visszahúzza a sebességet, de működik.

(#33) Coolmat


Coolmat
őstag

Beüzemeltek itt a környéken egy új 4G-s cellát, full térerős mérésem:

(#34) blueye


blueye
veterán

Én meg ma kaptam a stickre egy ilyen SMSt:

Név:
Szám: 1430
Tartalom:
Kedves Kolléga!Ezùton tàjékoztatunk, hogy dolgozòi folyòszàmlàd egyenlege 28185 Ft tartozàst mutat. Kérjük, hogy 10 napon belül gondoskodj a tartozàs befizetéséröl vagy igazolàsàròl, ellenkezö esetben a szolgàltatàs korlàtozàsàra kényszerülünk.
Időpont: 22/11/11 08:49

:))

Más is kapott ilyet?

(#35) Coolmat válasza blueye (#34) üzenetére


Coolmat
őstag

Az elég muris :) Túllépted esetleg a 40GB keretet és ezzel díjazta a rendszerük?
Éjféli mérés, ez lesz a max itt (XI. ker Kelenföldi pu. beltér):

(#36) T_T válasza blueye (#34) üzenetére


T_T
csendes tag

Én nem kaptam ilyet. Kiderült hogy miért kaptad?

(#37) blueye válasza T_T (#36) üzenetére


blueye
veterán

Nem.
Mások is kaptak, a FBos fórumba is írták és voltam egy fókusz csoportos beszélgetésen is ahol találkoztam tesztelő társakkal és ők is kaptak.

A fókusz csoportos beszélgetés nagyon jó volt. :)

(#38) blueye válasza T_T (#36) üzenetére


blueye
veterán

A FBról:
"
Kedves Tesztelőink! Az SMS-t egy adminisztrációs hiba okozta, természetesen semmit nem kell befizetnetek, 4G/LTE hálózatunkat december végéig ingyenesen használhatjátok, az SMS tartalmát kérjük tekintsétek tárgytalannak.
"

(#39) T_T válasza blueye (#37) üzenetére


T_T
csendes tag

Na azért! Nem láttam a szerződésben ilyen apró betüs részt :D
Fókusz csoportos beszélgetés?

(#40) blueye válasza T_T (#39) üzenetére


blueye
veterán

Ja, ott voltam. A legidősebb. (beleértve a beszélgetést vezető nagyon csinos hölgyet is (aki talán 31-nek mondta magát) :)
Most megírták a FBon hogy dec. 31-ig tesztelhetünk (ingyenesen).

(#41) T_T válasza blueye (#40) üzenetére


T_T
csendes tag

Kár hogy nem februárig, engem érdekelne milyen lesz amikor sokan használják (mert ha jól tudom januártól kezdik kereskedelmi forgalomban értékesíteni)

(#42) T_T


T_T
csendes tag

Közben elképzeltem milyen jó is lesz szilveszterkor rohangálni h leadjam a modemet :D

(#43) blueye válasza T_T (#42) üzenetére


blueye
veterán

Gondolom ez nem így történik majd.
Jan 1-től kell majd leadni és vagy letiltják a kártyákat vagy vmilyen konstrukcióban fizetni kell majd a szolgáltatásért.

Egy focus csoportban voltunk? Tőlem jobbra ültél középen?

(#44) T_T válasza blueye (#43) üzenetére


T_T
csendes tag

Jan 1 is kemény :D

Én nem voltam, mi volt ez, lemaradtam :(

(#45) blueye válasza T_T (#44) üzenetére


blueye
veterán

A jan. 1-től az jan. 1 utánt jelent :)
A tesztelők közül behívtak párat egy két és félórás beszélgetésre (amit majd reklámhoz használnak fel, a reklámcég volt a megrendelő de t-s ajándékokat adtak) - érdekes volt.

(#46) T_T válasza blueye (#45) üzenetére


T_T
csendes tag

Ja az úgy okés. Amúgy nem tudod mennyibe fog ez kerülni? Mintha valahol láttam volna egy elég húzós összeget, már nem tudom pontosan mennyit, de nem tetszett. Adhatnának vmi kedvezményt tesztelőknek, akkor lehet érdekel.
Ja értem, engem nem hívtak vagy lehet csak benéztem. E-mailt küldtek?

(#47) blueye válasza T_T (#46) üzenetére


blueye
veterán

Még nem jelentek meg a publikus tarifák tudtommal.
Ja, e-mailt küldtek.

(#48) T_T válasza blueye (#47) üzenetére


T_T
csendes tag

Keresgéltem, ezt találtam, nem tudom mennyire hiteles.

"A csúcssebességű, 4G-alapú mobilinternet szolgáltatást a 2012 januárjában megjelenő Net&Roll 4G elnevezésű díjcsomaggal, és a technológiát támogató eszközről lehet majd igénybe venni. A díjcsomag havi 12 ezer forintba fog kerülni, és 40 gigabájtnyi adatforgalmat fog tartalmazni."

Én nem kaptam mailt :(

[ Szerkesztve ]

(#49) 1430


1430
senior tag

No végre heggesztettek a hálózaton felém is! Mától full térerőm van, és az eredmépnyek is nagyjából 50%-kal emelkedtek, vagyis az eddigi átlag 20 helyett inkább 30 Mbps-ot mérek. :DD

T_T
Ennél hitelesebbet szerintem most nem találsz:
"...Az új Net&Roll 4G díjcsomag 40 GB-nyi leforgalmazható adatmennyiséget tartalmaz 11990 Ft-os havidíjért."

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#50) T_T válasza 1430 (#49) üzenetére


T_T
csendes tag

Ja, mintha a Batyinál is gyorsabb lenne.

Na igen, ez elég hitelesnek tűnik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.