Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyro


Gyro
csendes tag

Tegnap előtt elszállt 3 hónap alatt a 4. ECS K7S5A alaplapom. Az utolsón először az sd ram slotok adták fel (nem gond használtam ddr-t), majd tegnap előtt kilehelte lelkét az ide vezérlőm is. A többi szimplán leállt vagy bugos volt... Előfordult másnál is hasonló vagy csak én vagyok peches az eccsel??? JA és még valami a köv. lapom MSI KT4 Ultra lesz. Van e valakinek tapasztalata a KT4-el?

(#2) Elrood


Elrood
őstag

Nekem ez van az ST6-okkal:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#3) Sidaries válasza Gyro (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem lehet, hogy a tápod hajtja szét őket?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) Gyro válasza Sidaries (#3) üzenetére


Gyro
csendes tag

Nem cseréltem azt is... (Márkásat!)

(#5) hungeek


hungeek
senior tag

táp lesz szerintem is a gond..... ln 3 hónapja szinte napi 24 órában hajtok egy k7s5a-t Duron 1,2vel és 192 sd-rammal és kurva jó..... stabil, gyors..... és nagyon megbízható (eddig).

Sokaktól hallottam hogy ha 1,3 vagy 1,4 Tb-vel (nem XP-vel) használja az ember sd-rammal akkor lehetnek vele bajok.... ide-controller meghibásodásról még nem hallottam ennél a lapnál...

az előző 3 hogyan halt meg? ugyan abból az üzletből vannak? mert lehet hogy az üzlet egy (nagyon) rossz szériát kapott ki.... chip-hibásakat szerintem... előfordulhat...

U.I: amikor elszálltak a sd-slottok valamilyen előzménye volt? kékhalál stb... vagy bekapcsnál nem ismerte fel a memót? butaság volt ddr-vel tovább használni.... lehet a miatt ment haza az ide!

(#6) hungeek


hungeek
senior tag

In = én :))
fáradt vagyok :))

(#7) Gyro válasza hungeek (#5) üzenetére


Gyro
csendes tag

1.8 xp-vel ment nem tom ez befolyásol e valamit. a játékoknál vagy a gorombább alkalmazásoknál eccerűen kiakadt a klasszikus kékhalálig el sem jutott. Azért próbáltam ddr-rel mert fórumokon olvastam hogy nem szereti az sd-t, így arra gyanakodtam hogy ez a baj... egyébként Hynix sd-k voltak benne... Az Aqua-ból és a HB-től hoztam őket. Az 1. nem ment 133/133-on A 2. eccerüen nem indult el a procival (az üzletben működött). A harmadik meg bugos volt egy idieg működött aztán elkezdte a hülyeségeit...

(#8) robekri válasza Gyro (#1) üzenetére


robekri
addikt

Konkrétan nincsen, de olvastam több helyen is és láttam a teszteredményeket, ráver az MSI KT3Ultra-2 RAID-es lap.

Ja amúgy nekem is MSI va, de a memóriára nagyon érzékeny.A honlapjukon el kell olvasni, hogy mely ramokkal fut, mert én is szívtam vele!:((
/pl.micronnal nem ment csak a leglassabb beállítással, de a mostani infineonnal, mint állat megy/

Inkább vegyél:Gigabyte
GA-7VAXP VIA KT-400, DDR-400, LAN, USB 2.0, RAID 28 800 36 000;:P

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#9) tomika


tomika
aktív tag

Hi!
Hát ez fura! Nekem 3.0-ás PCB-n, eddig elég jól műxik. (Mtec, Samsung, Hynix, Noname Ramokat is hajtott már) Nem tudom elképzelni mi lehet. 133/133-at még nem is próbáltam... :DDD

(#10) The_Tom válasza Gyro (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

nem igazan ismerem az ecs-t, de én még egy acorp-rol se felteteleznem, hogy 4 egymás utan rossz. biztos hogy vmi mas a rossz, ami okozza a galibat.

Üdv.

Szerintem.

(#11) vipera


vipera
csendes tag

Nos az alaplapod szerintem is más alkatrész meghibásodása miatt szállt el , leginkább a tápra tippelnék, de az áramingadozás is okozhatta.

ECS K7S5A, Athlon XP 1,7+, Asus V6800 Delux, 2x256MB SDRAM, SBLIVE 5.1,
HPT370 UDMA/ATA100 RAID-vezérlő, CD,CD-RW,DVD, és 4db Winyó (20GB-60GB), Pinnacle PCTV

Vipera

(#12) vipera


vipera
csendes tag

Az előző folytatása:
Szóval én így használom, és nem panaszkodhatom.
Két munkatársam is ezt az alaplapot hajtja és meg vannak elégedva vele.

Vipera

(#13) wassermann


wassermann
addikt

Nekem lassan egy éve ketyeg a K7S5A-m, néha napokig (!!!) jár magában 100%-on, :)) minden gond nélkül. Az alaplap hangját és AMR modemet is használok, semmi gond!
Máig jó vételnek tartom! :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.