Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  4 os probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) $JD$


$JD$
csendes tag

Nos ez a probléma már jó ideje fenn áll, de gondoltam beírom már ide, hátha tud vki segíteni. A probléma a következő:
Alapfelállás: Bootmagic 6.0 -át használok (az OSek partícióit rejti el, és fedi fel, attól függően, hogy bootnál mit választok), egy 60G-s Seagate-en van két Millennium, egy XP (Pro, angol), és a Mandrake 9.1.
A dolog működik, az XPt leszámítva. Az XP olyan 80%-os gyakorisággal lefagy a betöltésnél --> kék képernyő, hibaüzenet: UNMOUNTABLE BOOT_VOLUME

Érdekes, hogy időnként elindul, és ennek a valószínűségét (úgy éreztem) tudom növelni kis dolgok (com port, hálózati apróságok) letiltásával/engedélyezésével a Device menagerben. Mindezt Safe mode-ban produkálom. Safe mode-ban mindig indul.
Ami még fontos: A Winek mint Fat32-n vannak (természetesen Primary), és a formatálás/újra partícionálás/ újra telepítés nem használ. Az XPnek 5 gigát adtam, elég kell, hogy legyen.

Mint mondtam a Mandrake és a két WinME jól működik, nincs vele semmi gond. Alapalapom: ASUS A7S333, nem kellene, hogy gondot okozzon.

Én már párszor feladtam, de hátha :)

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#2) Alvin_ti4200 válasza $JD$ (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem kukacoskodni akarok, csak érdeklődnék: minek kell két ME? Pláne WinXP mellé? Linuxot már meg sem merem kérdezni:))

(#3) peltar


peltar
tag

A kérdés bennem is felmerült. De szvsz mindenkinek szíve-joga arra pazarolnia a fölös partícióit amire csak akarja. :D

Peltar#21369

(#4) $JD$


$JD$
csendes tag

Ez a felállás az én hülyeségem :))
Igazából az XPvel annyira nem vagyok kibékülve, de időnként kell egy félig meddig NT alapú Win. Használatos általános célokra, főleg az alja munkát csinálni (szövegszerk meg hasonlók).
ME először: GAME :)

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#5) Alvin_ti4200 válasza $JD$ (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A második ME szvsz fölösleges, mert normális ember nem futtat állandóan benchmarkokat, hogy most vajon 20 ponttal magasabb eredményt értem-e el 3DMark alatt:( Az XP pedig igenis játékplatform egy-két kivételtől eltekintve. Linuxot utálom, szóval inkább hagyjuk. Az ME-ről meg annyit, hogyha az XP nem lenne olyan szép, mint amilyen, akkor tuti, hogy én is Milleniumot használnék (igazi Gamer platform).

(#6) Cathfaern válasza $JD$ (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ugye ezt nem mondod komolyan? Csak azért egy +oprendszer, hogy legyen min benchmarkolni :F Már cak azért is, mert a benchmarkok elvileg arra jók, hogy megtudd, hogy mire képes a géped (hangsúlyozom elméletileg). De ha te ezt olyan körülmények között futtatód, amit valós használatkor sose érsz el, akkor mi értelme az egésznek? :F

(#7) $JD$ válasza Cathfaern (#6) üzenetére


$JD$
csendes tag

Nincs sok értelme belátom. Legfeljebb ha több konfigot akarok összehasonlítani. Vagy teszem ha drivert cserélek a videokártyám alatt, akkor azt előtte tesztelem a benchmarkos windowsomon. Gyorsabb-e, érdemes-e cserélni. Legalábbis biztosan nem terhelem feleslegesen a másik oprendszeremet plusz installokkal/uninstallokkal. Persze ez nem olyan nagy dolog, de kényelmes. Továbbá, ha még indokot akarnék keresni: van egy mindenkori backup OS-em, ha akármi van. 1 Gigára tettem föl, szóval még a helyet sem rabolja. Akkor miért ne? :)
A linux meg azért van, hogy legyen egy igazi OS a gépen. Meg ''dolgoznom'' is kell rajta. Már lehúztam egy évet Miskolcon műszaki infón, és muszály ismerni a linot (szkriptírás rulez! hogy mennyire lehet vele rántani a népet), meg programot írni is jobb alá (mondanom sem kell, a félévi programozás feladatnak is linux alatt kellett futnia!)

Amúgy meg jó dolog a linux. Próbálkozz újabb disztribúció verziókkal, azok szépek, okosak, és egyre inkább felhasználó barátok. És ne felejtsd el, hogy ez az egész haccaccáré ingyen van! Szerintem minden gépen kellene, hogy legyen egy linux, még ha nem is használják. Mert ezzel eljönne az, hogy érdemes lenne linux alá fejleszteni. Csak így kaphat a Microsoft konkurenciát a Desktop PCken (a szerver kategóriában már rég a linux a nyerő). De mondom, én sem értek hozzá, csak egy kicsit, de szerintem akkor is *****jó.

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

(#8) Cathfaern válasza $JD$ (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nem szóltam egy rossz szót sem a linuxra. Sőt, most is onnan írok (és 70%-ban azt használok) :)

(#9) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Hm. Szvsz valami olyan probléma lehet, hogy az XP-nek nem mindegy hová kerül. Régebbi windowsoknál volt olyan probléma, hogy csak akkor óhajtottak bootolni, ha a legelső partícióra kerültek. Elméletileg ez már a múlté, de ki tudja.
Csak kíváncsiságból: hogy értetted azt, hogy ''elrejti a partíciókat'' ? Hydeolja ? Nem is látod abszolút a másik oprendszerek alól ?

Linux: nagyon helyes hozzáállás, nálam is megy egy SuSe plusszban...

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#10) VladimirR


VladimirR
nagyúr

ez a hibauzenet tobb dolog kapcsan is felmeruljet
nekem akkor, ha a pci orajele 10%-nal nagyobb mertekben emelkedik, de olvastam mar a ph!-n, hogy vkinek taphiba, masnak vinyohiba
nalam pontosan akkor van, ha a pci orajel 36.3+mhz es az udma be van kapcsolva
ha nincs meg mindketto, akkor sosem jon elo

(#11) VladimirR válasza Warlock_42 (#9) üzenetére


VladimirR
nagyúr

muszaj hide-olnia, mivel csak egy (1) primari particio lehet aktiv, de akkor a tobbi rejtett, es aszont, hogy minden oprendszer primari particion van, vagyis mindig csak 1 primari particiot tud hasznalin, es a tobbit nem is latja

egyebkent ugy remlik nekem is csak azutan jelent meg, hogy a winxp ele, meg beraktam egy swap particiot (nem linuxos, ntfs, szoval a win is latja hogy nem o az elso)
amig egyben volt a 80g, addig az elobb leirtak mellet (#10), is ment a boot

(#12) peltar


peltar
tag

Tapasztalataim szerint annak nem sok köze van a dologhoz, hogy az XP hanyadik partíción csücsül. Nálam legalább egy fél évig a következő megoldás működött:
1. partíció: boot partício+swapfájlok
2.partíció: Win 98 SE
3.partíció: Win XP
Semmi problémám nem volt a rendszerrel, sőt bármelyiket újrarakhattam és továra is működött minden. Ja és bootmanager progi nélkül.

Peltar#21369

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  4 os probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.