Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  4 cd-rw egy gépbe!! (téma lezárva)

(#1) sziszegő

sziszegő
(senior tag)

Sziasztok!

Abban kérném a segitségeteket hogy van 4 db 52x LG cd iró és ezt kellene egy régebbi IDE RAID-es lappba bevarázsolni úgy hogy egyszerre 4 cd-t tudjon irni.
Na szóval milyen ötleteitek vannak erre a problémára?
Ja és 2 db HDD szolgálná ki adattal az irókat szvsz 1 hdd nek 2 irót kell kiszolgálni.

(#2) Flashy válasza sziszegő (#1) üzenetére

Flashy
(veterán)

de mi a gond, meddig jutottál?

(#3) Alvin_ti4200 válasza sziszegő (#1) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Hol a probléma? Mekkora procid van hozzá?

(#4) Jim Tonic válasza sziszegő (#1) üzenetére

Jim Tonic
(nagyúr)

???
Nincs elég csatolód? Vagy mi a gond?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) lesaux

lesaux
(veterán)

Hardverileg szvsz semmi gond nem lesz. Hanem a szoftver(ek). Meg aztán nem ártana tudni, mekkora erőműről is van szó...

utazómajom - http://facebook.com/utazomajom/

(#6) behappy

behappy
(aktív tag)

neroval lehet több iróra ugyanazt a cuccot irni, lehetőleg nem ugy,hogy többször inditom a nerot?

vagy más SW kell?

(#7) fokukac válasza behappy (#6) üzenetére

fokukac
(veterán)

minek kell egyszerre négy CD-t írni?

ezt nem értem... :F

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) Flashy válasza behappy (#6) üzenetére

Flashy
(veterán)

szokott lenni ''Use multiple recorders'' vagy hasonló opció a progamokban, az ilyenre való.

(#9) vicces válasza sziszegő (#1) üzenetére

vicces
(addikt)

én apám gépében a piros ide csatikra hiába dugtam a cd-rom-ot nem akart menni. csak a normális ide csatikon.
egyébként biztos lehet egyszerre irni ennyi lemezt. én 2 lemezt szoktam egyszerre, néha:)

16 éve itt.. :)

(#10) PPeter válasza sziszegő (#1) üzenetére

PPeter
(addikt)

Ennek semmi akadálya, de a HDD-ket rakd az IDE RAID vezérlőkre (nem kötelező RAID-et igénybe venni ugyebár), a CD-RW meghajtók inkább menjenek az alaplapi ''normál'' csatikra, mert a RAID kontrollerek legtöbbje nem komálja a CD/DVD meghajtókat. Másik észrevétel: gondolom sok lemez írására kell a konfig. Ebben az esetben az LG felejtős, mert nagyon melegszik (összezsúfolva nagyságrenddel jobban), és igazából nagy terhelésre nem ajánlom őket - amúgy nincs bajom velük (milőtt még az LG fanok nekem ugranak), átlagos felhasználásra kitűnően megfelelnek, de ez nem egy átlagos felhasználási mód lesz. Bizonyára valami üzlet is van mögötte, tehát pénz az bizonyára van rá, szóval nem ártana egy kicsivel többért valami normálisabb, terhelhetőbb írót venni ilyen célra, a Plextor 52x-es (nem fontos a Premium sorozat) nagyon bírja a nyúzást. Egyszerre több lemez írására, multitaszkos íróprogramnak elismerten a Padus DiscJuggler a legjobb, rettenetesen profi, mindenféle nagyszabású sokszorosítási melóra van kitalálva, visszaellenőrzési lehetőségekkel, távolról vezérelhető szerver-kliens modulokkal, szóval No.1.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Alvin_ti4200 válasza PPeter (#10) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Úristen de régen láttalak:Y PC G**u-ban írod még a jó kis cikkeidet? Szerintem nagyon jók voltak. Én pl. onnan tudtam meg egy csomó mindent anno a CD írással kapcsolatban:) Csak mióta van net, azóta leálltam mind a G**u-val, mint a Gamer-rel.

(#12) behappy válasza Flashy (#8) üzenetére

behappy
(aktív tag)

aha, télleg! köszi.
amugy csak kiváncsiság volt...

(#13) sziszegő

sziszegő
(senior tag)

Nincsen gon még kivitelezésre vár a terv egyébként 1000 cd-t kell megirni kb 3 hét alatt. Az alaplap egy raid-es p3-as 800-cpu 512 ram. sajna csak lg iró van.
A cd-k 24x lennének irva.
Én úgy gondoltam hogy a RAID vez.-re rápakolom a hddket a primary meg secondery csat ra meg a 4 cd-irót. Aztán néróval küldeném az ivet.
Erről mi a véleményetek.

(#14) PPeter válasza Alvin_ti4200 (#11) üzenetére

PPeter
(addikt)

Szia, én maradtam a Gamer gárdával, szóval ott megy a rovatom már jó ideje (meg más cikkek is). Újabban be-beruccanok ide a PH fórumra :).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Alvin_ti4200 válasza PPeter (#14) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Amikor kettévált a banda, akkor nem tudtam dönteni, így mind a kettőt vettem, aztán egyszerre abbahagytam egy éve:) De majd akkor belekukkantok egy mostani Gamer-be, valszeg senkit nem fogok ismerni belőle:) Shoebaron-t pl. nagyon sajnáltam, mikor elment 2,5 éve kb. Lily még megvan vagy már ő sincs? Oldman tuti megvan meg Brazil is:D

(#16) PPeter válasza sziszegő (#13) üzenetére

PPeter
(addikt)

Ha mindenképp LG marad, akkor olyan toronyba rakd, hogy legalább két pár író között maradjon egy üres hely, de a legjobb az lenne, ha minden drive között lenne szellőzés. Semmiképp ne tegyél fel CloneCD-t, Alcoholt, és más egyéb programokat (pl. UDF packet módban író alkalmazásokat), amelyek rezidens szutykokat hagynak a memóriában, különben keserű tapasztalataid lesznek a több meghajtó szinkron kezelésével. ASPI driver plusz egy Padus Disjuggler bőven elég lesz.

(#17) Flashy

Flashy
(veterán)

1000 CD esetén még nem érné meg legyártatni rendesen? nem tudok árakat, csak eszembe jutott.

(#18) PPeter válasza Flashy (#17) üzenetére

PPeter
(addikt)

Határeset. Gyártója válogatja. Ha mondjuk nyomtatni és becsomagolni (borító stb.) is kell, akkor gyártás egyértelműen jobb. A házilagos írásnak vannak más előnyei: igénytől függően ütemezhető a gyártás, menet közben lehet változtatni, és bizonyos szempontból biztosabban kontrollálható a legyártás (van ahol ez is számít).

(#19) Thulcandra válasza sziszegő (#13) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

''1000 cd-t kell megirni kb 3 hét alatt''

Ezek után jót röhögtem, kiestem a fotelból stb. mondta már v.ki hogy hülyeséget beszélsz? mármint ez a 4 cd író, csak ezért?!

8x sebességen egy cd 80 perces, fullra megírva ~10 perc.
1000 cd 10 000 perc. ami ~166 óra.
Napi ~8 óra ráfordítással pont 3 hét alatt végzel.

S mivel csak 8x sebességen dolgoztál kiküszöbölted azt is hogy esetleg pár lemez hibás legyen, vagy egyes lejátszókban nehezen visszaolvasható stb...

:)) :DD :))

:C 4 cd író csak 1000 db lemezecske miatt :C

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#20) PPeter válasza Thulcandra (#19) üzenetére

PPeter
(addikt)

Lehet, hogy nem csak egy ilyen melója lesz és hosszabb távra gondolkodik. Nem annyira hülyeség ez, ha van rá meló.

(#21) Alvin_ti4200 válasza Thulcandra (#19) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Most őszintén: te képes lennél 3 héten át napi 8 órán keresztül CD-t írni?:F Én halálra unnám már az első nap a dolgot.

(#22) PPeter válasza Alvin_ti4200 (#15) üzenetére

PPeter
(addikt)

Lily, Brazil, Mocsy még vannak,Oldman :DD is.

(#23) Thulcandra válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Más emberek sokkal nehezebb munkát végeznek napi 8 órán át, mint a lemez cserélgetés meg a klikkelgetés. és ha marad az ő általa irányzott 24x sebességnél, akkor már rögtön nem ilyen hosszú idő.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#24) Alvin_ti4200 válasza Thulcandra (#23) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Én azért egy CD-írást nem neveznék munkának.

(#25) Alvin_ti4200 válasza PPeter (#22) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

Tényleg Mocsy:) Már kezdem elfelejteni a neveket:U

(#26) Cathfaern válasza PPeter (#22) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)

Tessék már egy kicsit aktívabb lenni itt a PH!-n, olyan furcsán néz ki nálad a kvázi-tag titulus :D

(#27) Thulcandra válasza Alvin_ti4200 (#24) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Ha egy cégnek zenekarnak sulinak rendezvénynek stb. csinálod pénzért, számlával ha kell... az nem munka? szerintem egy jól fizetett, könnyű munka. én szivesen csinálom.

OFF OFF OFF

(#28) Cathfaern válasza Thulcandra (#27) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)

És szerinted ez olyan munka amiből meg lehet élni? Egyáltalán nem, max. kereset/zsebpénz kiegészítőnek jó, szvsz.

(#29) Alvin_ti4200 válasza Cathfaern (#28) üzenetére

Alvin_ti4200
(félisten)

szvsz is

(#30) Thulcandra válasza Cathfaern (#28) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Most kicsit hülyén érzem magam. kereset kiegészítés ? hát hogy picit maradjak a topiknál is, ha mondjuk 1000 db lemezt kérnek akkor 30-40 forintos haszonnal tudok dolgozni lemezenként, ha v.kinek sürgős nyélbe lehet ütni akár 60 forintos nyereség/darabbal is, ami ugyebár 60 ezer forint... szép kis kereset kiegészítés, nem igaz? ja és had tegyem hozzá, kisebb megrendelések esetén 100ft/db körül van a haszon, szóval akárhogy számolom... ja és mégmielőtt rámszállna a bsa vagy egyebek, itt most magánszemélyek illetve cégek stb. saját digitális anyagának sokszorosításáról beszélek, nem kalózkodásról...

(#31) PPeter

PPeter
(addikt)

Nekem mindig hoznak ilyen sokszorosítási melókat, kis példányszámú, perszonalizált kiadványokat, programokat, demólemezeket, kisebb zenekarok elbumait gyártom le, olykor nyomtatással, vagy szitázással együtt, erre van igény és kereslet, szóval nem értem a hitetlenkedést, azt meg főleg nem, hogy ez nem munka. Munka ez is - mint minden más legális tevékenység, amire igény van és amit megfizetnek.

(#32) Thulcandra válasza PPeter (#31) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Köszönöm PPeter. ez most jól esett :))

(#33) PPeter válasza Cathfaern (#26) üzenetére

PPeter
(addikt)

Jóvanna' más fórumokon aktívabb vagyok/voltam, igyekszem itt is ''felnőni'' :DDD

(#34) Cathfaern válasza PPeter (#31) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)

Azt nem mondtam, hogy nem munka, csak azt, hogy pusztán ebből nem lehet megélni. Vagy tévednék?

(#35) PPeter válasza Cathfaern (#34) üzenetére

PPeter
(addikt)

CSAK ebből valóban nem tudnék ÉN megélni, de ismerek olyan vállalkozást (nem egyet), ahol - igaz a nyomtatással, szitázással együtt - ez a fő csapásirány és jól megvannak belőle. Gyorsan dolgoznak, pontosan, szépen csinálják, az ügyfelek meg adják egymásnak tovább az infót, ajánlják az embert.

(#36) Cathfaern válasza PPeter (#35) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)

A vállalkozás megint más. De ha valaki ilyen vállalkozásba fog bele, akkor nem egy 4CD-RW-t tartalmazó PC-vel fog dolgozni :P

(#37) Thulcandra válasza Cathfaern (#34) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

Pesten már elég jól kell dolgoznod ha megélni akarsz ebből, ott már vannak nagyobb cégek, amik milliós bevételeket termelnek, foglalkoznak egyben írással, nyomással, szitázással, és a borítók nyomásával is, az ország többi pontján általában legtöbb helyen csak írják a lemezeket, s ha kell külön nyomda nyomtat, külön cég szitáz... és igen, nagyon is jól meglehet élni ilyenből.

(#38) PPeter válasza Cathfaern (#36) üzenetére

PPeter
(addikt)

Valahol el kell kezdeni neki is :))

(#39) Cathfaern válasza PPeter (#38) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)

De tényleg, egy ilyesmi munka mennyi pénzt hoz a konyhára? Ha nem publikus, jöhet mailben is.

(#40) Thulcandra válasza Cathfaern (#39) üzenetére

Thulcandra
(senior tag)

olvasd el a #30 hozzászólásom meg:
Eleinte tényleg csak kereset kiegészítésként lehet nyomni, de az is jópár tíz ezer forint, később ha ismert a neved már, van kapcsolatod jó nyomdával, szitázóval, akkor nyugodt megélhetést biztosít. viszont pontos összeget lehetetlen mondani, előfordulhat hogy egy hónapban csak 30-40 ezer jön be, aztán hirtelen bejön egy halom rendelés s hopp ott van 200-300 ezer forint...

(#41) sziszegő

sziszegő
(senior tag)

1 a rontott cd-k nem számítanak 20 ból 18 legyen jó és kész a másik meg hogy 24x lenne írva és nem warez az anyag amit írni kell hanem egészen más. Egy álltalános iskolának kell legyártanom 1000 db belőle. (A saját iskolai bemutató cd-iket valami évfordulóra) és mivel számlaképes vagyok el se hinnétek hogy mekkora a haszon rajta. Pláne hogy warez papírtokos verbatimra lesz írva.
Így már annyira nem nevetséges ügye?

(#42) sziszegő válasza Cathfaern (#39) üzenetére

sziszegő
(senior tag)

Én még most kezdem és nem győzöm venni az cd-t meg az írókat meg a többi cumót.
Ha bejön akkor veszek egy AXIS cd copy tornyot.

(#43) sziszegő

sziszegő
(senior tag)

Egyébiránt nem titok: 100ft ért veszem a cd-t 100-as hengerbe +hozzá a pairtok egy 2000ft a 100db és a sulinak nettő 400 ft-ért írom, mert ugye számlás meló.
szóval lehet matekozni hogy megéri-e vagy sem.

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  4 cd-rw egy gépbe!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.