Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  48× (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Manapság sorra röppennek fel a hírek a ''robbanó'' cd meghajtókról. :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) rog válasza klepto (#1) üzenetére


rog
addikt

Manapság sorra röppennek fel a hírek a ''robbanó'' cd meghajtókról...
..de meg senki sem latott egyet se. :)

(#3) klepto válasza rog (#2) üzenetére


klepto
addikt

De az újságok fojamatosan ontják magukból a híreket, és a neten is találtam már képeket Asus cdromról, ami rommátört egy cd-t. ;] Mi az igazság? És mi okozza a bajt?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Havernak a szem lattara, fule hallatara robbant szet egy CD az info suliban ahova jar.

(#5) klepto válasza twollah (#4) üzenetére


klepto
addikt

És milyen cdrom volt?
Mindenki aki tudja, hogy mijen cdrom tett rommá cd-t, és milyen lemez volt(gyári, írott, agyonhasznált, új), az azt is írja le, szerintem érdekes fejlemény lesz belőle :))

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#6) sh4d0w válasza klepto (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, a CD-k szétrobbannak a nagysebességű olvasáskor, de csak ha már meg vannak repedve. Tehát alapvetően nem kell félni a ''PC támadásától'', csak ha kihívjuk magunk ellen a sorsot. Persze abban azért egyetértek Veled, hogy a maximális sebességet mind olvasási, mind írási szinten limitálni kellene, jó indok erre pl. az, hogy audio CD-t nem javasolt 4x-esnél nagyobb sebességgel írni, ennek ellenére a mai gyors írók, már minimálisan 8x-os sebességgel írnak...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) klepto válasza sh4d0w (#6) üzenetére


klepto
addikt

De én, mint egyszerű felhasználó honnan tudom, hogy meg van-e repedve? Minden kölcsönkapott cd-t vizsgáljak át nagyítóval, vagy vegyek lézeres felületminőség vizsgáló berendezést pár milláért, azért mert a cd rom gyártók sebbességmániában szenvendnek? Vajon az audió cd szabványt már nem ismeri senki csak az, aki asztali audiócdírót gyárt? :( Hallottál már olyanról, hogy valaki 48×-os sebességgel megír egy cd-t, és utána tökéletesen olvasható minden meghajtóban? Most nem mindegy, hogy 5 perc, de minőség, vagy 2 perc, de selejt? :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#8) ManOwaR


ManOwaR
tag

szerintem nem kell 48x eszközt venni, érd be valami lassabbal.

(#9) klepto válasza ManOwaR (#8) üzenetére


klepto
addikt

Itt most nem arról van szó, hogy én ilyen veszett gyorsat akarok venni, hanem érdekel a ti véleményetek, tapasztalatotok ezekről a fizikai határokat súroló drivékről, és a miértre keresem a válszt :DDD
Tudom, az igazság odaát van ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10) Polesz


Polesz
addikt

Volt szerencsém ilyen cdromokhoz. Egy LG 52x és egy AOPEN 56x-osban robbant szét egy-egy cd. Meg nem mondom, hogy melyik játékújság hulladéka volt (mert amúgy is felejthető :))). A lényeg, hogy mind2 cdrom túlélte a kalandot, és az AOPEN teszteléskor meglepő módon a cd-ket továbbra is 51x-es kergette :DD
Egyszer behoztak egy másikat mutatóba ami szintén lemezt evett, annak a bele is kilógott utána sajnos.

Amúgy egy jótanács: ha felrobban a cd, akkor ne variálj sokat, hanem takarítsd ki és úgy vidd garügyintézésre, mert ha meglátják mi volt, akkor nagyívben elhajtanak mint a magzatvizet :P

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#11) petakpa1


petakpa1
őstag

Nekem egy Sony 48Xban robbant szét egy eurodata, miközben q3mat nyomtam róla (akkoriban nem volt hely a vinyómon a full installra), akkorát szólt, hogy anyám átjött a szomszéd szobábol, hogy mi van?
aztán kiszereltem, kiborítottam a törmeléket a lencse környékén megigazítottam egy alkatrészt, és azóta is megy, sőt gyorsabban olvas mint a 3 hónapos 52x LGm

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#12) sh4d0w válasza klepto (#7) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell nagyítóval átnézni, elég, ha fény felé tartod... :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#13) gaborthefirst válasza klepto (#1) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Micsoda??? Robbanó cd meghajtók?! Na ne már! Ezt nem hiszem. Az lehet, hogy némelyik lemez nem akarja az igazságot, de olyat meg nem kell használni!
Sztem a sebet a gyártók azért forszírozzák (na miért?) mert többet kérhetnek és a szemetek kérnek is. Érted?! Nagyobb teljesítményért több kesst! Kapisgálod már?! Jó reggelt kívánok!
Vhol azt olvastam hogy ezzel a jelenlegi technikával max 52* sebig lehet írni, fölé menni nem éri meg, mer azt nincs aki megfizesse. Asszem épp vmelyik gyártó nyavajgott emiatt. Tán a tom's hardveren olvastam. Mán törik a fejüket vmi újon! Én meg kidobhatom a cdimet fasza...
üdv

plug and pray

(#14) sh4d0w válasza gaborthefirst (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ezexerint Te még nem hallottál róla... Tehát a nagysebességű olvasókkal (de most már akár az írókkal is) előfordulhat, hogy ha picit is repedt a CD amit belerax, akkor az szétrobban a meghajtóban, nem egyszer a meghajtót is a halálba rántva. Ilyenkor előfordulhat még az az extrém eset is, hogy a meghajtó tálcája is repül, ami aztán sérüléseket is okozhat a gyanútlan felhasználónak...

https://www.coreinfinity.tech

(#15) gaborthefirst válasza sh4d0w (#14) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Asszem nem eléggé figyeltél...

plug and pray

(#16) twollah válasza gaborthefirst (#13) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem a CD meghajtó robban fel hanem a CDk amiket beleraksz.

(#17) twollah


twollah
nagyúr

Nem csak a CD repedése miatt robban fel a CD hanem amiatt is, hogy a felületére nem egyenletesen van felhordva a festékréteg, vagy csak az egyik oldalán van, és így kiegyensúlyozatlan lesz az.
A nagy sebesség miatt a CD el kezd rezonálni, egyes esetekben nem bírja a gyűrődést, és megadja magát a sorsnak.

(#18) gaborthefirst válasza twollah (#16) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Igen. Már amelyik sz*r! Na csá.

plug and pray

(#19) gaborthefirst válasza twollah (#17) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Én arról pofáztam, hogy nem baj, ha egy autó gyors, de az már igen, ha azt egy hüje vezeti... Na télleg csá!

plug and pray

(#20) twollah válasza gaborthefirst (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Te pofázol, én beszélek.
Ezzel csak magad minősíted.

A te nézeted szerint hülye az aki egy CDt az 52xes CD olvasóba belerak.

Éjdekef.

(#21) gaborthefirst válasza twollah (#20) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Ha te mondod akkor úgy is van! Ja persze...
Nem azt mondtam ám hogy hüje aki cdt 52*es olvasóba belerak. Tisztelt twollah sztem azt mondtam amit gondolok: ha nem biztonságos egy cd amit beraksz (pl: nem ismered mer nem a sajátod), akkor a jó gazda gondosságával jársz el (pl: fényfeléfordítod, nem töltöd fel statikusan, nem hajlítgatod stb.)
Nem fogadnék rá!

plug and pray

(#22) Spensers


Spensers
aktív tag

Hali

Haveromnak is volt egy LG 52x olvasólya 2DB cdé robban fel benne de a cdé olvasónak semmi bálya nem lett, szvsz ha valaki robangatni akarja a cédéket akkor vegyen ijjen cdé olvasót :DD

(#23) Polesz válasza gaborthefirst (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Hmm érdekes :))

Ez az egész nem ezen múlik. Az egyik cd ami robbant, frissen vásárolt újság melléklet volt. Nagyon sok cd úgy kaki ahogy van.

De Te ezt úgyis jobban tudod :DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#24) Polesz válasza gaborthefirst (#21) üzenetére


Polesz
addikt

Hmm érdekes :))

Ez az egész nem ezen múlik. Az egyik cd ami robbant, frissen vásárolt újság melléklet volt. Nagyon sok cd úgy kaki ahogy van.

De Te ezt úgyis jobban tudod :DD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#25) localhost válasza rog (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Meghajtót ami ''felrobbant'' volna még nem láttam, de olyan meghajtót a barátomnál már láttam, ami cefetekre törte az egyik gyári lemezemet. :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) gaborthefirst válasza Polesz (#24) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Remélem kérdésed költői!
Egyébként teljesen reménytelen próbálkoznod azzal elhitetned engem, hogy idézlek ''nagyon sok cd úgy kaki ahogy van''. Beletörődni sem kell, lehet csak kezelni kéne megtanulni a dolgokat vagy néhanapján gondolkodni kicsit. Szvsz egy cd 'felrobbanásának' oka van ill. kell legyen neki. Nemondd hogy nem... Így van tehát megelözhető a baj!

plug and pray

(#27) phoenixke válasza gaborthefirst (#26) üzenetére


phoenixke
tag

A cd lemezek kozott is vannak kiadott hibas sorozatok. Ezek az 52x -nel robbanok. Eselyed nincs, hogy felfedezd. Ures, frissen vasarolt cd a boltbol. Ahogyan itt mar emlitettek, a festek anyag egyenlotlenul van felrakva, vagy eljtette a raktaros amikor kitette a bolt polcara a 120 cd- s kiszerelest...

(#28) Polesz válasza gaborthefirst (#26) üzenetére


Polesz
addikt

Na akkor megpróbállak felhomályosítani.

A CD-t anno a Philips találta ki és ma is övé a cd lemez szabadalma. Minden gyártó fizet neki jogdíjat minden megtermelt cd lemez után. Nem is oly régen volt egy aprócska gond a ''dzsunkákon''. Nagy tételben termelt cd-k után valahogy elfelejtettek fizetni, és ezért a Philipsnek sikerült elérni, hogy a raktárakból még véletlenül se jöjjön ki a cdhegy. De ez csak mellékszál.

Ha megnézel egy audio cdlejátszót, akkor azt láthatod, hogy a cd lemez 1x sebességgel 150kb/sec-el forog. Ez így is van jól. A cd gyártása a kitalálástól napjainkig ugyanazon az elven folyik. És hidd el, hogy a cd lemez nem bírja ezt a veszett tempót. Nem hiába van egyes meghajtókon olyan lehetőség, hogy a cd csak max 40x-esen pörög, holott a cucc 48x-os. Persze ha akarod használhatod 48x-osként is, csak nem biztos, hogy biztonságos.

Kb ennyi.

Lehet belémkötni meg minden :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) Prozac


Prozac
aktív tag

2 éve nekem egy HP 4x2x8 CD íróban robbant szét egy magyar VTCD által nyomott MS Service pack CD.

Pedig az csak 8x volt.

''Fussatok bolondok...''

(#30) neduddki válasza klepto (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ketto darab hangrobanassal jaro cdrepulesem volt! Erdekes, hogy mind a ketto Win98se magyar cd /hat inne is laccik a minoseg, esetleg a hujjeseget nem birta a cd, tovabbi javaslatok kozott ezen cd darabjait sorsoljuk ki/.
Az egyi tettes egy BTC 52*-es nevezetu joszag volt! olaszbol keszre szerelt msi-gep 2 napot ert meg, mert a 2. napon kerult akezembe.
A masik egy 50*-es shuttle vala /ki gyarcsa nakik a egyseget?/ a titkarno leesett a mellettem levo szekrolo, en /a rutin okan:-)/ fojekonyan karomkodtam 5 percig /a lemez sajnaltam/ a kornyeken megalt az elet, a szetrepulo darabol levagtak a cd elejet es tamadast inteztek labszaram ellen /nadrag felfogta/.
Erdekes hogy a btc-nel a cd eleje fenn maradt es talalgattunk a csattanas utan vagy 2 percig, hogy mi a fene volt az! Ekkor a legnagyobb darab amit kirasztunk a drive-bol arra az volt felirva ''masodik kiadas''!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) klepto válasza Prozac (#29) üzenetére


klepto
addikt

HI ????????????????
Ilyet sem hallottam még :)) Ez viszont nem műkszik mindig max. sebességen, ha nagyon berezonál a cd, magátol lelassít :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#32) -mikey- válasza Polesz (#28) üzenetére


-mikey-
csendes tag

> Lehet belémkötni meg minden

:)
Bocs, tényleg nem lényeg, de szerintem 2x-es sebességgel működnek az audio CD-k. Ha kiszámolod (44.1 kHz mintavétel, 16 bit csatornánként, sztereo), a 150kB/s kevés (44100 * 2 * 2 = 176400 B/s), meg az a 150 egyébként is csak elméleti.
Bocs az offért.

Üdv,
Mikey.

(#33) rog válasza -mikey- (#32) üzenetére


rog
addikt

:D :D :D

kevesebbet gondolkodni, többet olvasni!

(#34) -mikey- válasza rog (#33) üzenetére


-mikey-
csendes tag

He? :)

Hülyeséget írtam? Egyébként valahol olvastam is, meg logikusnak is tűnik. :)

Mikey.

(#35) gaborthefirst válasza Polesz (#28) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

Megpróbálhatod..., bár szvsz egy kicsit túllihegted ezt a témát.

A filipsz szabadalmat mindenki tudja, azt már kevésbé, hogy az hogyan jön ide?

Azért egy kicsit vitatkoznék veled inkább szétcincállak.

1. ''Ha megnézel egy audio cdlejátszót, akkor azt láthatod, hogy a cd lemez 1x sebességgel 150kb/sec-el forog. Ez így is van jól.'' - na ez a kinyilatkoztatásod nemcsak hogy durva hanemcsak egyenest középkori...szóval szerinted mindenki hülye, mert újítani felesleges és jó az 1*es is. Ezzel lehet egyedül fogsz maradni.

2. ''A cd gyártása a kitalálástól napjainkig ugyanazon az elven folyik.'' - ez ám nem zárja ki ahogyan nem is zárja ki az adatátvitel biztonságos de valóban korlátozott gyorsítását. (csak neked: nézd az első robbanómotorokat meg a maiakat, ua az elv mégis micsoda különbség!) Szóval vegyél egy mély lélegzetet és nyugodjál bele a gyártók sem teljesen hüjék, hogy gyilkolják a fogyasztókat.
Egyébként csakhogy szembesítselek magaddal itt egy ellentmondás tőled: ha minden gyártó jogdíjat fizet a szabadalomért akkor ugye aszerint történik a gyártás tehát nicsenek mert nem is lehetnek kaki cd-k ugye 1mm az 1mm, stb...

2. ''És hidd el, hogy a cd lemez nem bírja ezt a veszett tempót.'' - ha csupán annyit írok: 'bírja' akkor máris igazam van. ha-ha-ha Miért higgyem el amikor én is az ellenkezőjét tapasztalom?! Ha nem lenne 52*es olvasóm meg többszáz cd-m gond nélkül...hát talán akkor igazad lehetne. Szvsz nincs semmi gond a gyors cd-eszközökkel, annyi történt, hogy néhányan valószínű a saját hüjeségüket beszívták amitől néhányan beparáztak, de a nagy átlagra szerencsére ez nem jellemző.

4. ''Nem hiába van egyes meghajtókon olyan lehetőség, hogy a cd csak max 40x-esen pörög, holott a cucc 48x-os. Persze ha akarod használhatod 48x-osként is, csak nem biztos, hogy biztonságos.'' - csak felhomályosítás gyanánt közölném a plextorom használati útmutatójában erről írtakat. Azt írja automatikusan lassít le a nehezen kiolvasható adatok tehát rossz minőség miatt és csakis szükség esetén, (de manuálisan szoftverből is lassítható) ha tucc róla és elővigyázatos akarsz lenni ergo a biztonság miatt. Nem az általad rettegett robbanás miatt...nem tuom veszed-é?

Ha már voltál olyan előzékeny Tisztelt Polesz, hogy felkínáltad a belédkötés lehetőségét kivételesen szeretnék élni is vele.
Ugye soraidból nem azért tűnik ki szánalmas frusztráltság, mert irigy vagy? Tán lassú a cd-d?

plug and pray

(#36) twollah válasza gaborthefirst (#35) üzenetére


twollah
nagyúr

Mindenképpen meg akarod védeni az álláspontod?

Ha ilyen okosnak képzeled magad, akkor magyarázd el ezt közvetlenül a CD-R felrobbanása után a károsultnak.
Osztatlan sikert fogsz aratni az garantálom.

(#37) twollah válasza gaborthefirst (#35) üzenetére


twollah
nagyúr

Azért egy kicsit vitatkoznék veled inkább szétcincállak.

1. ''Ha megnézel egy audio cdlejátszót, akkor azt láthatod, hogy a cd lemez 1x sebességgel 150kb/sec-el forog. Ez így is van jól.'' - na ez a kinyilatkoztatásod nemcsak hogy durva hanemcsak egyenest középkori...szóval szerinted mindenki hülye, mert újítani felesleges és jó az 1*es is. Ezzel lehet egyedül fogsz maradni.

Én meg a te elmés hozzászólásod ok?

Ember AUDIO CDlejátszóról volt szó!
Egy CDlejátszónak bőven elég a 150kbyte/seces adatfolyam.
Mokás lenne, hogy a CDlejátszók 4xes sebességgel forgatnák a CDt.
Nem tudod halkan hallgatni a HiFit, mert zavar a CDlejátszó surrogása.

Amúgy ha ilyen okosnak képzeled magad ezzel az első pontban leírt hozzászólásoddal, akkor ajánlom menj egy audiofil forumra.
Ott ezzel a hozzászólásoddal szétszednek, és megesznek reggelire.

(#38) twollah


twollah
nagyúr

Kedves gaborthefirst!

Nem gondolod, hogy kicsit nevetséges vagy a hozzászólásaiddal amivel a tényeket akarod nem elismerni?
Kb 10-12 ember véleménye ellen úszol.
Van egy mondás: ''Sok lúd disznót győz.''

(#39) Polesz válasza twollah (#38) üzenetére


Polesz
addikt

Hofi szavaival élve: ''Hagyjad fiam, csak még éhesebbek jönnek'' :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#40) Polesz válasza gaborthefirst (#35) üzenetére


Polesz
addikt

Hidd el, hogy nekem se robbant még szét cd-m. De! Mivel szervízben dolgozom, ezért elég sok cucc megfordul bent, és utóbbi időben elég gyakran jött be ilyen felrobbant cd-s meghajtó. Elhiheted, hogy bármit is magyarázol a tulajnak egyáltalán nem érdekli, mert még akkor is remeg a félelemtől, mert egészen ijesztő a robbanás hangja.
Örülj neki, hogy neked még nem robbant. Remélem nem is fog.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#41) Tuib válasza -mikey- (#34) üzenetére


Tuib
aktív tag

mikey:

Ha a drive ugyanannyi nyers bitet olvas le a cdrol masodpercenkent, akkor szerinted hasznos adatot tekintve melyiknek lesz nagyobb az atvitele: az adat cdnek, vagy az audio cdnek? ugyanis a 150 kb/sec az adat cdre vonatkozik...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#42) Tuib


Tuib
aktív tag

Nos akkor: egy szektorban 2352 byte az audio cd szamara hasznos byte, mig 2048 az adat cd szamara hasznos byte. az arany kisegiti mikey-t is asszem...

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#43) -mikey- válasza Tuib (#42) üzenetére


-mikey-
csendes tag


Köszi, ezt eddig nem tudtam!

2352-vel pontosan kijön a kívánt sebesség (egy szektor 1/75 sec hanganyag).
:)

(#44) Polesz válasza Tuib (#42) üzenetére


Polesz
addikt

Na ezt el is felejtettem :)
Thx

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#45) gaborthefirst


gaborthefirst
csendes tag

Polesz és twollah!

Képtelenek vagytok az érzelmeitektől mentes, higgadt és tárgyilagos kommunikálásra, ezért arra a sajnálatos elhatározásra jutottam, hogy - mivel fentiek okán további vitánk értelmét veszítette - jelen ügyet ezennel részemről lezártnak tekintem.

üdvözlettel

plug and pray

(#46) twollah válasza gaborthefirst (#45) üzenetére


twollah
nagyúr

Most ködösítesz, vagy csak nem akarod elismerni, hogy ezt a menetet elvesztetted?

(#47) gaborthefirst válasza twollah (#46) üzenetére


gaborthefirst
csendes tag

 

plug and pray

(#48) klepto


klepto
addikt

Tudjátok mit? Egyezzetek ki egy döntetlenben, azt csókoljátok meg egymást :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#49) twollah válasza gaborthefirst (#47) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem szégyen ha elismered, hogy vannak okosabbak, többet tapasztaltabbak nálad.
Nem szégyen, csak kínos.
Kicsit hamarabb kellett volna kihátrálnod ebből a vitából.

(#50) Polesz válasza gaborthefirst (#47) üzenetére


Polesz
addikt

Nem hiszem, hogy csalhatatlan vagyok és az a frankó amit én megmondtam. Ha meg tudsz cáfolni tényekkel, akkor elfogadom, meghajlok, hamut szórok a fejemre.

Béke veled.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  48× (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.