Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MGZS


MGZS
csendes tag

Szal:egyik Raptor tesztben láttam, hogy 40gigás kis 8MB cache-es winchester kezdő és végső irási sebessége volt a legnagyobb(nem a cikkben szereplő legnagyobb érték volt, de átlagban a legnagyobb olvasási irási sebességet érték el rajta, nemtom már melyik (anandtech, THG vagy sharky oldalon...)). épp scsi 10k rpm esekhez hasonlították őket, ... szerintetek érdemes ilyen pici de 8MB cache-es winchestert venni? csak hogy gyorsabb legyen a rendszer? tapasztalat? kinek mely alkalmazás gyorsabb a nagy cache-es winchesterrel?:(

... turn your face to he sun and the shadows fall behind you ...

(#2) MGZS


MGZS
csendes tag

:)) sebaj. azér kiváncsi lettem volna hogy van-e erre magyarázat! esetleg hogy vki felvilágosít-e stb ...

... turn your face to he sun and the shadows fall behind you ...

(#3) LukE válasza MGZS (#1) üzenetére


LukE
veterán

Az elérési idő lehet jobb ha kisebb rajta az adatsűrűség. De ha ugyan olyan lemez van benne, csak kevesebb, akkor már akár mérési hiba is lehet:)
Meg vinyótól is függ, pölö Barracudák jobbak lineáris olvasásban, de roszabb az elérési idejük.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Loha válasza MGZS (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ezt én is tapasztalom, nagyon durva.
Van egy 80-as és egy 120-as WD JB-s vinyóm 8mb cahce-el.

AIDA32-vel mérve Random Read= a 80-asnál 47-48Mb/s a
120-asnál 40-42Mb/s.
Quick Linear Read= 120gb 47mb/s
80gb 54mb/s

Nem értem, hogy 2 azonos tipusú vinyónál hogyan lehet ekkor a eltérés...

(#5) Tommmy válasza MGZS (#1) üzenetére


Tommmy
tag

Én úgy tudom, hogy a nagyobb winchesterek gyorsabban is dologznak! Azt ne kérdezd hogy miért!

(#6) Loha válasza Tommmy (#5) üzenetére


Loha
veterán

Elvileg azért, mert a nagyobb vinyónak nagyob az adatsürüsége, de azonos tipuson belül csak a tányérok száma lehet különböző...

(#7) Loha


Loha
veterán

Sőt még ami poén hogy a 80-asnak nagyobb az elérési ideje és mégis gyorsabb! :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.