Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  400w-os táp kérdés. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zsuninnyó


Zsuninnyó
csendes tag

Hi!
Azt javosták nekem itt a fórumon, hogy cseréljem le a 300W-os Mercurymat egy minőségibb tápra, mert elpukkanhat az egész cucc, ha ventiket kötök rá!

Mivel a jövőre gondolok, min egy 400W-os táp kellen, de a megbízhatóság mellet, még a csöndessége is lényeges.

A PH-s teszteket végigolvastam, de még mindíg nem eggyértelmű.

Enermax, Antec, FSP, Chaintec, Zalman gondolom ezek jók de mégis melyik legyen?!

Azt hallottam az Enermaxok is pukkangatnak mostanság, vagy nem? A többiről meg egyáltalán nem tudok semmit! Zalman még új ezen a téren de jók is?

Ha mondjuk veszek egy Chieftec Dragon házat, abban a táp mijen minőségü?!

Szal min.400W és csendes+bírja tüdővel. Egy kis infó kellene, köszi!

Ide mentem íppen át a kerten oszt gyütt az a nagy érzísem...

(#2) Ronin válasza Zsuninnyó (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

Milyen konfighoz?

(#3) Ronin válasza Zsuninnyó (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

off:

Már belőled is kettő van? :DDD

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

Én most vettem egy Mercury tápot a koliszerverbe. Lehet el fog szálni? Nem lesz net a koliban. lehet átbasztak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) kalcika válasza Zsuninnyó (#1) üzenetére


kalcika
tag

Enermax tápok igen jók, de talán túl drágák. A Zalman hasonló árszínvonal, de újoncságuk ellenére felérnek az Enermaxszal.

Ár-minőség arányban talán még mindig a Chieftec a legjobb választás szvsz.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#6) Grafman válasza Ronin (#3) üzenetére


Grafman
aktív tag

Ez a haver. Neki is van problemája, úgyhogy innen posztál, még freemail-je sincs de bennmaradt a loginja:( az FSB-memória kérdésedre a proci tunig topicban , úgyhogy arra én adtam a választ, bocsesz.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#7) robekri válasza Zsuninnyó (#1) üzenetére


robekri
addikt

Vegyél egy 360-as chieftecet, nekem is ez van és 4 ventit hajtok vele +3 vinyó, cdrw combo!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#8) Zsuninnyó válasza robekri (#7) üzenetére


Zsuninnyó
csendes tag

Chieftec-es házban van, azzal jött?

Ide mentem íppen át a kerten oszt gyütt az a nagy érzísem...

(#9) robekri válasza Zsuninnyó (#8) üzenetére


robekri
addikt

Nekem van egy Scorpio házam ErDOKe-től vettem a PH-n! Táp nélkül adta, és vettem hozzá 360 tápot!

De ez bolttól függ, hogy hányas táppal adja, általában 360-as táppal adogatják!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#10) ntoth0


ntoth0
csendes tag

A chieftek tápok milyen halkak? Valahol azt írták, hogy a 420W-os apfc-s 2 ventis elég hangos. Ez igaz? És az egy ventis 360W-os az milyen zajszntű? Ha valakinek van ilyen pls írja meg.

(#11) robekri válasza ntoth0 (#10) üzenetére


robekri
addikt

360-as halk!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#12) c* válasza robekri (#11) üzenetére


c*
aktív tag

Gondolom neked olyan tapod van ?!
Lesz egy AMD 2500+ barton rendszerem cdiro 1hdd stb es a mistralba lattam
SZÁMITÓGÉPHÁZ TÁP ATX12V 360W CHIEFTEC HPC-360 10935 13669 Huf ert
akkor nyugodtan vehetek ilyet ?

(#13) neduddki válasza Zsuninnyó (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

pszt. mingya gyunnek az eermax hivok es leszedik a fejed!!:-)))
alapbol a dragont mid meg big a 360-assal agyak, kulon kell kernia 420-ast! de az is boven oleg sok mindenre!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#14) neduddki válasza robekri (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem is igaz!!! nem hajcs sehova ott al a szobaban!!!:-))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) neduddki válasza c* (#12) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nyugodtan! nalma aproci szukebb vala, de kisse tobb egye nyalanksag van benne 3*120GB 1*8GB 1*rack 3*cd 4 venti aud2 plat es birta amig az volt, most feljebbneveztemegy 420-asra azzal sincs baj:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) mura81 válasza c* (#12) üzenetére


mura81
senior tag

te nekem van 2 vinyó, 1 cdíró az Athlonom ami 2200Mhz-en megy meg még néhány kártya a gépemben ja meg még 4 venti és a 360-as Chieftec tökéletesen elviszi. Chieftec HPC-360 202
Nekem is mercury 400-asom volt DE NEM AZÉRT CSERÉLTEM KI MERT MEGHALT hanem mert azért túl nagyokat ingadozott a leadott teljesítmény (cpu vcore 1,75-re volt állítva akkor 1,68-1,72-ig ingadozott). Ja amúgy a chieftec ingyen volt (mert vettem egy nagy dragon tornyot és benne volt) én meg vettem pluszba egy 420-as enermaxot.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#17) neduddki válasza mura81 (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Edesanyad masik gyermeke megtanata ma bajt a halon????

udv

neduddki

p.s. ha vegre lesz keresso es mas meg nem eloz akkor beirom a beszolasok topikba aszt anevezetes poent!!!:-))))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#18) mura81 válasza neduddki (#17) üzenetére


mura81
senior tag

''Edesanyad masik gyermeke megtanata ma bajt a halon????
Magyar nyelv alapfokú ismerete előny!

Mi??? Avagy HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE?

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#19) neduddki válasza mura81 (#18) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem jo! a heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee-t vegig kisbetuvel irjak!!!:-)))

udv

neduddki

p.s. szomoru szemmel latom hogy Rejtoben meg nemi hiannyal kuzkocccccccc:-)))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) mura81 válasza neduddki (#17) üzenetére


mura81
senior tag

1,95 diplomával rájöttünk kb mit kérdezhettél!!!:C:C:C

Helyesen értelmeztük-e hogy: a winxp hálózati problémájára gondolsz?

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#21) neduddki válasza mura81 (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jeeeeeeeeeeeeeeee fantorpikus hiaba nem kell csalodnia mai ifjusagban!!!!:-)))) es mi lett a vege???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#22) Grafman válasza mura81 (#16) üzenetére


Grafman
aktív tag

Mennyire hangos a 420-as Enermax?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#23) Grafman válasza Grafman (#22) üzenetére


Grafman
aktív tag

Uppsz inkább így kérdem: Melyik tápot találtad hangosabbnak a 360W Chieftech, 400W Mercury, 420W Enermax?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#24) LukE válasza Grafman (#23) üzenetére


LukE
veterán

Mercury-t ne akarj venni szerintem:) Ct önmagát szabályozza, Enermaxból pdig van ön, és kézzel szabályozható is. Terhelés/hőmérséklettel arányosan lessz hangosabb. Ált. 1800-2000Rpm körül van a 300-as Ct tápom fordulatszáma terhelés (24h SETI@Home:) ) mellett meleg időben, ez már zavaró tud lenni, főleg, hogy ebben még 'gagyibb' ventirács van, emiatt hallható a levegő áramlása.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#25) JC


JC
tag

Gépbővítés előtt állok, a tápot is cserélni akarom.
DTK 400W és Chiftech 360W közül melyik válasszam?
Szempontok: terhelhetőség, zaj elsősorban
A várható konfig
2500+ barton
V600 vagy NF alaplap
120+40+40 winyó
cd
cd-író
dvd olvasó
ATI 9100 128MB (egyenlőre)
Tv kártya

(#26) robekri válasza neduddki (#14) üzenetére


robekri
addikt

Már megy a cuccos :P! Most még vinyót akarok venni (120-as WD vagy Seagate)

A többieknek: bőven elég egy 360-as chi... táp! Gondoljatok bele a tényleg teljesítménybe! Míg egy 400W codegen, mercury, stb... lead 250-es tápnak megfelelőt addig ez a 360-as.......

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#27) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Csak annyit szólnék hozzá, hogy nekem egy 350W Enermax-om van, ami dupla ventis és egyáltalán nem hangos, még maximum fordulatszámnál sem. Ez jó választás lenne, ha van rá 24 pénzed. :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) JC válasza JC (#25) üzenetére


JC
tag

UP!

(#29) robekri válasza JC (#28) üzenetére


robekri
addikt

Mondtam má' 2x, hogy jó bestbuy a 360 chieftec!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#30) JC válasza robekri (#29) üzenetére


JC
tag

Nekem ugyan nem.

(#31) Zsuninnyó


Zsuninnyó
csendes tag

Mondhatnátok árakat is viszonyítás képpen, mivel a városomban található boltok online árlistái nem részletezik a táp kérdést...

Amúgy 1winyó, 1CDRW, R9700, P4 2.4@3.2-+ vagy 4 venti fog menni a gépben!

24000 egy 350-es Enermaxért?- Mintha ennyiért már 420-ast láttam vona?!

Chieftec Dragon házzal (1 vagy 2)-vel nem járnék jobban? -Márha tudnám azt mennyiért vesztegetik...

Ide mentem íppen át a kerten oszt gyütt az a nagy érzísem...

(#32) Vikthor válasza Zsuninnyó (#31) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hidd el, hogy még egy sima 300W is bőven elég ennek a konfigodnak, ha Enermax.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#33) Vikthor válasza Zsuninnyó (#31) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A lényeg, hogy duplaventis legyen, mert akkor a proci hőjét rögtön kiszívja. Nálam legalábbis ez így műxik és nyertem vele 16 fokot. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34) c*


c*
aktív tag

Úgy néz ki hogy anyagi okok miatt maradnom kell a codegen 350 es tapja mellet . . .Bízom benne nem lesz semmi baj :(:(:(:(

(#35) robekri válasza c* (#34) üzenetére


robekri
addikt

Ha ennél maradsz, akkor legyen PFC-s!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#36) Agyasima


Agyasima
senior tag

DTK-ról mi a (köz)véleményetek?
1-ik ismerősöm szándékozik ilyet venni....

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#37) detri válasza c* (#34) üzenetére


detri
aktív tag

Azért vigyázz majd vele... Nekem is ilyen codegen van. A maxtor HDDm állandóan kerregett, egyszer el is veszett egy 10GB-os partíció. Szidtam a vinyót, mint a bokrot, hogy mekkora szar, aztán itt valamelyik fórumon írta hobbizoli, hogy a táp feszültség-ingadozása miatt is csinálhatja a HDD. (valszeg parking positionba vágta magát folyamatosan menet közben... nem tett neki jót...)
Kicseréltem a codegent egy béna 100éves 235 wattos Acorp tápra, azóta nem kínlódik a vinyó... nem akarom elkiabálni, a codegennel sem csinálta minden nap, de ezzel már kb 3 hete nem...
Lassan gépépítésbe kell újra fognom, de tuti, hogy most rászánok +10-15E Ft-ot a táp+ház kettősre... :(

(#38) gabe_


gabe_
őstag

Hali!
Csak 1 hozzászólás: Nekem egy tök gyári ''kis '' 300 wattos mercury táp volt a p4-esmeben ( 1,6, 80gb maxtor 7200, dvd, cdíró, mobilrack 1,6gb seagate, meg összesen 5 venti ). Elpukkant ( sztem a fesz ingadozást nem bírta ), most tettem bele egy Ugyancsak Mercury, de 400 wattosat, és meg vagyok vele elégedve. Nem hangosabb, mint a 300as.
Csumi :O

Sovány szakácsban sose bízz!

(#39) drpele válasza gabe_ (#38) üzenetére


drpele
senior tag

ezekután még bzol a mercury-ban?? :U

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  400w-os táp kérdés. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.