Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  3g --> 1g lát a gépem ki érti ezt? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

szal akad egy 3gigás vinyóm amit a biosban belövök 3 gigásnak (ide hdd auto detection) aztán bútoláskor már csak 1 giga marad belőle....
ki érti ezt?:F

ja amugy hozzá kell tennem a vinyó nem túl egészséges már sajna:)
de azért eddig 2 gigára formázva ment mindne simááán:DDD

szal valki ötlet? nekem kell azaz 1 giga :O

(#2) dzsoni válasza cannibal (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Lap? Oprendszer?

(#3) cannibal


cannibal
senior tag

win98se a jó öreg barátom trónol a masteren őt szeretném átköltöztetni a kicsi vinyóra illetve egy régi p2-es gép intel lx vagy ex csipszettel a lap nemtom mijen

(#4) cannibal


cannibal
senior tag

látom késő van :DDD
akkor holnapig jegeljük a kérdést...

(#5) zsoi


zsoi
senior tag

En is jartam mar igy akkor egy 1.7G-s winyot 1G-nek ladta. Sok mindent nem tudsz kezdeni vele -en nem tudtam...,- a winyo fizikai hibaja.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#6) mr_ricsi válasza cannibal (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amikor a w98 alá beteszed a 3g-ás vinyót, indítsd el az FDISK-et, engedélyezd a nagy meghajtók kezelését, az 5. pontban válts át a 2. merevlemezre, és minden rajta lévő particiót törölj. Majd hozz létre egy újat maximális méretre. Ezután indítsd újra a wint, majd formázd meg a meghajtót.
Így az egész 3G-át látnod kell majd, és használhatod egészséggel.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#7) sh4d0w válasza cannibal (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mint írtad: ''a vinyó nem túl egészséges már...'' - ilyen esetben természetes a dolog, hiszen a BIOS elsősorban a merevlemez fizikai adataival dolgozik és abból számolja ki a valós méretet. Persze miután sérülnek a szektorok, egyre csökken a felhasználható (jó) szabad kapacitás. Mivel a fizikai sérülés általában ''terjedni'' szokott, ezért ne lepődj meg a dolgon, inkább dobd ki a szemétbe.

https://www.coreinfinity.tech

(#8) mr_ricsi válasza sh4d0w (#7) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha egy tele badszektoros 3G-ás vinyót leformázol, az a win alatt akkor is 3G-ás marad, csak a szabad hely csökken.

Ennyi információ alapján pedig felelőtlenség bármilyen cucc kidobását javasolni!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) sh4d0w válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha az oprencer hibás sectort talál, akkor azt bejelöli magának és nem használja, így a felhasználható szabad hely csökken - ezt írtam az előbb is, csak kissé körmönfontabb megfogalmazással... Egyébként szerinted érdemes egy badsectoros lemezzel görcsölni? Lassú is, bizonytalan is...

https://www.coreinfinity.tech

(#10) mr_ricsi válasza sh4d0w (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''így a felhasználható szabad hely csökken''
A kérdező az alábbiakat írta:
''2 gigára formázva'' és ''bútoláskor már csak 1 giga marad belőle''. Ha 2 G-ra van formázva, nem lehet belőle boot után 1G-ás. (Nem a szabad hely fogyását reklamálta!)

''szerinted érdemes egy badsectoros lemezzel görcsölni? ''
A badszektor nem jelenti okvetlenül azt, hogy fizikailag hibás a vinyó. Lehet, hogy egy mélyformázás után megjavul minden, és egy teljes értékű vinyó lesz belőle.
Az is lehet, hogy nem, de akkor is meg kell próbálni szerintem, mert a próba ingyen van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Obi-1 válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


Obi-1
őstag

Én úgy tudtam, hogy az ún. mély-formázás általában csak ideiglenesen javítja meg. Annyi időre, hogy például el tudd adni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) sh4d0w válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hmm... badsector csak úgy magától nem keletkezik. Mélyformázás egy fizikailag hibás lemezen nem segít, sőt, az újabb lemezeken kimondottan ellenjavallott - ha érdekel, kifejtem, hogy miért.

Természetesen a próba ingyen van - szvsz a ráfordított időmennyiséget figyelembe véve nem éri meg foglalkozni vele. Persze más a helyzet, ha vkinek éppen nincs pénze egy másik egységre...

https://www.coreinfinity.tech

(#13) mr_ricsi válasza sh4d0w (#12) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''badsector csak úgy magától nem keletkezik.''
Igaz, de nem csak fizikai sérülés okozhatja. Lehet áramszünet miatt, hibás memóriától, nem kielégítő tápellátástól, melegen üzemelő vinyótól.

''Mélyformázás egy fizikailag hibás lemezen nem segít''
Ez nem igaz, ugyanis az újabb vinyókon van egy terület a hibás szektorok helyettesítése. amikor a gyári mélyformázó progi BADszektort talál, azt letiltja, és helyette egy másik szektort állít üzembe. Ezek után a format, vagy a scandisk újra hibátlannak látja a vinyót.
De ennél a 3G-ásnál nem hiszem, hogy vannak pótszektorok, így ennél tényleg nem segít, ha fizikai badszektorok vannak rajta.

''sőt, az újabb lemezeken kimondottan ellenjavallott - ha érdekel, kifejtem, hogy miért.''
A mélyformázást a vinyó gyártójának progijával gondoltam végrehajtani, nem a régebbi alaplapok biosában lévő Low Level Formattal. Ha ezen információ fényében is van mondanivalód, akkor -természetesem- kíváncsi vagyok rá.


''Persze más a helyzet, ha vkinek éppen nincs pénze egy másik egységre...''
Gondolod, hogy akinek van pénze, szórakozna egy 3G-ás döglődő vinyóval?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#14) mr_ricsi válasza Obi-1 (#11) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az ún. mély-formázás általában csak ideiglenesen javítja meg''
Amikor a lemezfelület fizikailag hibátlan, azt végleg javítja. Ha a felület hibás, azt nem tudja javítani. (Ha van csereszektor, akkor eltünteti, egyébként pedig az első felületellenőrzéses formatnál vagy scandisknél előjön.)

Az ideiglenes javítás akkor jöhet elő, ha felület ''bizonytalan'', azaz a tárolt adatokat nem azonnal veszti el, hanem bizonyos idő múlva. Ezt bizony nem egyszerű felderíteni. Én úgy szoktam, hogy a mélyformázás után frissen formázott vinyót teljesen telemásolom fájlokkal, és pár óra múlva ráküldöm a scandisket felületellenőrzéssel.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#15) Obi-1 válasza mr_ricsi (#14) üzenetére


Obi-1
őstag

Oké, megint kár volt beleszólnom :)) Csodálkoztam is, miért szerepel ez a téma az utolsó hozzászólásaim között... :DD

Only a Sith deals in absolutes.

(#16) mr_ricsi válasza Obi-1 (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Oké, megint kár volt beleszólnom''
Miért, szerinted nem volt elég ''okos'' a válaszom? :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) cannibal


cannibal
senior tag

nos köszönöm a hozzászólásokat

annyit tennék hozzá hogy 3g volt eredetileg meghalt a ''vége'' tudtam belőle használni 2g-t aztán nem használtam egy darabig most bele a gépbe és láss csodát a bios 3g-nek láttya de az fdisk a particó medzsik is csak 1g vel tud mit kezdeni sőt a legdurvább amikor bebútolunk kiirja a táblázatban hogy 10xx szabad mega... pedig előtte saját kezüleg lőttem be a biosban hogy 3g a drágám:)
na erről ennyit lehet a vinyó mechanikája igy osztotta le és sanyi de ezért nem fogom kidobni majd ha már egy márió se fér fel rá akkor lehet;)

(#18) mr_ricsi válasza cannibal (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A vinyó márkáját elárulnád?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) sh4d0w válasza mr_ricsi (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

''A mélyformázást a vinyó gyártójának progijával gondoltam végrehajtani, nem a régebbi alaplapok biosában lévő Low Level Formattal. Ha ezen információ fényében is van mondanivalód, akkor -természetesem- kíváncsi vagyok rá.'' - ennek fényében természetesen nincs egyéb mondanivalóm, a lényeget leírtad.

https://www.coreinfinity.tech

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  3g --> 1g lát a gépem ki érti ezt? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.