Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark Vantage eredmények (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-20 15:22:51

LOGOUT.hu

Ez a 3DMark verzió legacy státuszban van, így a következő linken ingyenes kulcsot találsz hozzá:
Legacy 3DMark benchmarks


A 3DMark Vantage listára kerülés feltételei

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) donsergiooo válasza Foglalt név (#350) üzenetére


donsergiooo
senior tag

Persze, hogy megéri! Kevesebb gépigény, kevesebb memória és ott is van 64bit! :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#352) KTTech válasza aya (#344) üzenetére


KTTech
veterán

Vagy nem derül ki mit is tud ;)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#353) aya válasza KTTech (#352) üzenetére


aya
addikt

Az is benne van, de hátha.
Sok ati fan várja ettöl a jó eredményt, sokan pedig azt gondolják hogy az nvidia sikere itt is boritékolható, mint a kenöpénz ;]

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#354) TazLeacher válasza aya (#353) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tételezzük fel, hogy "reális" lesz, és a nagy jövendőmondások beigazolódanak, és az ATI karik sz@rrá verik az összes NV-t. Jönnek majd az eredmények, hogy egy 3870 elkeni a 9800GTX száját.

Atisok verhetik a mellüket, hogy mennyire király a karijuk. Reális lesz? Tényleg jobb a játékokban a 3870, mint a 9800GTX? Nem.

Tehát rohadtul mind1, hogy pénzelve lesz, vagy nem. Az lenne már végre a lényeg, hogy reálsi képet adjon, 2 kártyát össze lehessen hasonlítani a pontszám alapján.

Amíg a játékok jobban futnak NV karikon, addig szerintem nem gond, ha a 3DMark is jobban fut az NV karikon. Így reálisabb. Ebben az esetben pedig nem érdekelnek a miértek. Tök mindegy, hogy azért mert....az tény, hogy jobban mennek a játékok, és több pontot oszt. Akkor miért számít, hogy ki pénzeli?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#355) szacsee válasza TazLeacher (#354) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ki említi egy lapon a 3870-et, ami ugye GT ellenfele lenne elvileg.. :F
Aztán sorrendet figyuzzad mán:
GT-GTS-GTX: nem ismerős valahunnajd? :P
Nade már ez a téma ki lett vesézve párszor..."hallgatni arany"
Apa kezdődik! ;] :W

Menek takaríttatni asszem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#356) TazLeacher válasza szacsee (#355) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm az okítást! :R

Viszont, ha a tényleges dx10-ben elheasalnak az NV karik, vagyis kimondottan szar pontszámokat fog kapni, mint azt sokan jósolják, és ez tényleg dx10 lesz, az Ati karik pontszáma meg az egekbe ugrik e miatt, akkor mi van? Erről beszéltem...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#357) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Szerintem nem lehet reális eredményeket várni (Főleg nem előszörre) egyik mostani kártyától sem. Ugyanis ezek még majdnem csak "referenciakártyák", azaz hiába hogy támogatják a DX10-et, ugyanaz a helyzet, mint amikor az NV FX-ek először támogatták a DX9-et. Hiába ment rajta a Half-Life 2 DX9-módban, a kártya elhasalt alatta, az ATI akkori kariján pedig (Talán a 9800, de lehet hogy tévedek, világéletemben NV-karim volt) pedig még a középkategóriában (9600?) is sebesen ment DX9 alatt. Miért? Mert ATI-optimalizált game volt. Jelenleg úgy fest, hogy a 3DMark Vantage az NV-karikat fogja előnyben részesíteni (Azért az ilyen szintetikus teszteken, ahol egy állandó útvonalat jár be a kamera, elég jól lehet trükközni a driverekkel). Az AMD pedig lehet hogy a jobb felépítése miatt izomból fogja hozni a jó eredményeket.

Azaz lehet hogy nem lesz akkora különbség a két cég kártyái között. Persze az igazság odaát van, ahogy mondani szokták, majd a játékok eldöntik hogy melyiket érdemes választani? Ha kijönnek a full DX10-re optimalizált game-ek (Pl. a They 2009-ben), amelyek már egyáltalán nem mennek XP és DX9 alatt, akkor elválik, hogy a DX10 alatt melyik aktuális csúcskártya éri meg az érte kiadott százezreket. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#358) szacsee


szacsee
nagyúr

Nem vitát akarok kirobbantani, aki nem látja át a helyzetet, azt sajnálni tudom.
Jelenleg G92-es VGA-m van, de be kell ismernem az ATI kártyái technológiailag fejlettebbek.
Mikó lesz mán olyan dzsiforsz, ami idle visszavesz a feszből és a frekiből (refnyákos). :F :DDD
Mikor részesítik előnyben a játékosokat, a marketingrizsánál:
ergo a dx 10 lehetőségeit ki tudják aknázni, ne dx9-ről írt "bughalmazt" mutogassanak dx 10 alatt.
1-2 link kedvcsinálónak, aki nv fanatikus.. :)

(#359) KTTech válasza szacsee (#358) üzenetére


KTTech
veterán

Ha kicsit megnéznéd a kártyád fogyasztását talán rájönnél, hogy idle-ben rendesen visszavesz a fogyasztásából... ráadásul refnyákosak is, sőt még refbiossal rendelkezők is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#360) Thrawn válasza KTTech (#359) üzenetére


Thrawn
félisten

idle-ben rendesen visszavesz a fogyasztásából...

Melyik nem fogyaszt kevesebbet, ha nincs terhelve? :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#361) szacsee válasza KTTech (#359) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kötekedni mindenki tud, de anno egy D-s P4 is kevesebbet evett ha idle-ben hajtottad.
Ha óvatosan bánsz a gázzal a kocsid sem fogyaszt annyit.
Csupán arra akartam felhívni a figyelmet, hogy az ATI ezt kultúráltan csinálja, mint a processzoroknál (C1E és Qn'Q) :R

Más: Azt hiszem ezennel átmentem eme topikban Read Only-ba, mivel kerülni szeretném a konfliktusokat és nem szeretném ha felidegesítenének olyanok, akik csak az NV logo láttán érzik magukat boldognak..asszem ennyi..(akinek nem inge nem veszi magára)
Jó fórumozást! :R

Ajánlom a vitatkozni kívánók figyelmébe Fuzik kolléga aláírását.. :K .ha nem vagy rest megkeresed.. ;)

(#362) KTTech válasza Thrawn (#360) üzenetére


KTTech
veterán

Ha azt nézzük, hogy állandó az órajel (ezt ugyebár nem veszi vissza), állandó a feszültség (ezt sem) és állandó a tranzisztorszám is, akkor valószínűleg a fogyasztás is állandó, hacsak valami nem esik ki a képletből... Szóval valószínű kikapcsolgatja szépen a nem aktív részegységeket...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#363) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Holnap melóban lehet imádkozni, hogy mielőbb leteljen a műszak, és meg is jelenjen a Vantage.

Hétfőn jön a 3DMark Vantage.

"Nyilvánvalóan sokan tudják, hogy amikor a 3DMark Vantage-ről beszélek, akkor bizony-bizony kicsiny világunk legjobb PC-tesztprogramját emlegetem. A legújabb teljesítmény-mérő program már sajnos csak Windows Vista-n lesz hajlandó elindulni, logikusan csakis DirectX10 támogatású videókártya zümmögésének kíséretében. Processzorból is meg kell adni ami egy 2008-as komoly tesztprogramnak jár: Minimum követelmény egy Intel Core 2 Duo, 2 magos processzor vagy hasonló AMD, továbbá mindössze 1GB memóriát és 2GB szabad helyet igényel a merevlemezen a program.
Idő közben a 3DMark Vantage pedig - nagy örömünkre - aranylemezre került, ígyhát biztosan megpecsételődött a megjelenési dátum sorsa: Hétfő."

Forrás: PC Guru Online.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#364) Thrawn válasza KTTech (#362) üzenetére


Thrawn
félisten

Na ja, csak nem mindegy, hogy azok a tranzisztorok dolgoznak, vagy sem.

Nade elég az offból, maradjuk a témánál :B

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#365) KTTech válasza szacsee (#361) üzenetére


KTTech
veterán

A D-s PIV-nek is volt energiatakarékos módja... EIST (Enhanced Intel Speedstep).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#366) joi29 válasza Vistaboy (#363) üzenetére


joi29
őstag

-A távol keleten már hétfő van.

#368: :D

#367: akkor szólok a dél-kóreai barátomnak hogy várjon még egy kicsit... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#367) TazLeacher válasza joi29 (#366) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem az a lényeg. Itt a

Visszaszámláló

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#368) Vistaboy válasza joi29 (#366) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, ha elindulsz, még tegnap odaérsz. ;] :DDD

Ui.: Bocs az offért. :DDD

jer1cho: Nem megy a linkelés? ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#369) TazLeacher válasza Vistaboy (#368) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Rossz helyre írtam a szöveget. :D

Miért, mi baj a linkkel? ;]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#370) fiATHaLON válasza Vistaboy (#363) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Nyilvánvalóan sokan tudják, hogy amikor a 3DMark Vantage-ről beszélek, akkor bizony-bizony kicsiny világunk legjobb PC-tesztprogramját emlegetem.

Hát ez a leg talán a legnagyobbra igaz, mivel az első futuremark
(ha valaki még emlékszik rá, az a robotlépegetős, a 3dm99 előtt) még valóban
pártatlan tesztprogramként működött, de elfigyelve az utóbbi években
zajló működését bevallom ezt már erősen megkérdőjelezem.
Nem tagadom, hogy minden egyes gépemen lefuttattam az aktuális részt
(ezt is le fogom), de legyünk őszinték, őket is felvásárolják már szépen...Kilóra.

(#371) Vistaboy válasza TazLeacher (#369) üzenetére


Vistaboy
veterán

Már semmi... :P :U

Talán az, hogy még mindig pörög az a f*cking counter!!! :W :DDD

MOD: Úgy értem hogy miért nem 0:00:00:00 van rajta és adják ki most? ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#372) joi29


joi29
őstag

-A számláló alatti harmadik képen a bolygó kisértetiesen hasonlit,
a StarWars-ban is fellelhető "Corusan"-ra. :F
-Sőt az űrcsatában résztvevő űrhajók is erősen hajaznak a SW-ban találhatókra.

[ Szerkesztve ]

(#373) Thrawn válasza joi29 (#372) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem nem :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#374) joi29 válasza Thrawn (#373) üzenetére


joi29
őstag

Hát majd meglátjuk,de lehet hogy csak a szemem káprázik

[ Szerkesztve ]

(#375) leviske válasza joi29 (#372) üzenetére


leviske
veterán

Túl sok StarWars-t nézel... :DDD

Egyébként szerintetek van esély arra, hogy a HD48-asok már Vantage-al jönnek ki? :F

(#376) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

[A mai naptól megvásárolható a Vantage]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#377) DeSanto


DeSanto
őstag

Már csak 7 óra 42 percet kell várni hogy letölthessük a legújabb diavetítést (egyenlőre). :)

(#378) TTomax válasza Beowulf_78 (#376) üzenetére


TTomax
nagyúr

:C

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#379) juliabrilke válasza DeSanto (#377) üzenetére


juliabrilke
addikt

Már látom, hogy délután mekkora anyázások lesznek itt. :C

10-12 fps-el futú valami lesz és a nap végére mindenki megbánja, hogy ennyit várakozott a megjelenésére. :D

(#380) dokar válasza DeSanto (#377) üzenetére


dokar
addikt

nem igaz, mert egyelőre ;)

extra - SEXRay

(#381) donsergiooo válasza DeSanto (#377) üzenetére


donsergiooo
senior tag

6:38:57 :D

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#382) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

5:24:12

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#383) TazLeacher válasza Beowulf_78 (#376) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most lehet én vagyok nagyon béna, de nem tudok továbbmenni a Nod32-ös reklémon...tovább a PCWorld Onlinra....ugyan az, és ugyan az, és ugyan az...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#384) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát, majd kiváncsi leszek pontokra, meg videokra, de Vistát nem rakok fel, az 100%. Volt már fent elég is volt.

I am having fun staying poor.

(#385) westlake


westlake
félisten

kivancsi vagyok, hogy a futuremark-os arcok izzitottak-e be ujabb szervereket, mert a 3dmark06-ra visszaemlekezve eleg siralmas volt a dolog.. kb. 5 oran keresztul nem lehetett elerni az oldalt, miutan lejart a visszaszamlalas...
#384: engem az jobban zavar, hogy a kocsog banditak meg a 2008 serverre sem tettek elerhetove..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#386) DeSanto válasza dokar (#380) üzenetére


DeSanto
őstag

Igazad van. :R

(#387) szacsee válasza TazLeacher (#383) üzenetére


szacsee
nagyúr

Piros sáv felül, jobb szélén "tovább a pcworld onlinera".. :D

Westlake: Ennél már csak az lenne nagyobb szám, ha valami user működésre bírná XP alatt is..na akkor vagy a Futuremark dőlne le, vagy az MS.. :))

[ Szerkesztve ]

(#388) TazLeacher válasza szacsee (#387) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ismét köszönöm az okítást! :R

De, mint leírtam, nem megy tovább, akárhányszor rányomok. De jó tudni, hogy másnak tovább ment. Na, mind1. Mi volt a linken? Mert arra azért kíváncsi lennék.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#389) szacsee válasza TazLeacher (#388) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már nem is kell tovább menni, alapban odarak.. ;)
Nézd meg, ha nem gyó, akkor küldök screent, de csak a főoldalról.. :D
Mivel böngészel?

(#390) TazLeacher válasza szacsee (#389) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mekapom a Nod-os reklámot, rákattintok a "tovább a..." részre, "villan" eggyet, és ugyan az marad minden. Explorer7-el. De bentről, melóból. Itt néha szoktak érdekes dolgok lenni.
Mostmár rohadtul érdekel mi lehet ott...várom scr-t. Thx

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#391) aya


aya
addikt

Ma 15.00-tol letölthetö az oldalrol. :C

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#392) BotaN


BotaN
senior tag

Alig várom! Már telepítem is a vistát :D

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#393) MZsoltee válasza aya (#391) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ma 15:00tól az oldal nem elérhető :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#394) Fori23


Fori23
őstag

x64 NVIDIA Vantage driver (?)

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#395) Twinsen2


Twinsen2
tag

már alig várom !

van kéznél épp egy 3870 X2, kiváncsi vagyok menyire fekteti meg :)

(#396) Raymond


Raymond
félisten

(#397) westlake válasza szacsee (#387) üzenetére


westlake
félisten

en is probalkoztam vele.. futuremark-os arcok azert annyira ertenek hozza, hogy ki tudjak ezt vedeni.. ha megis meg lehetne hekkelni, akkor az ms szerintem nehany 100k dollart azonnal visszakovetelne ;)

Play nice!

(#398) Thrawn válasza Raymond (#396) üzenetére


Thrawn
félisten

Eredmények? X2 alulórajelezve, GX2 tuningolva? :DDD
Végülis eredmény van a végén.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#399) Raymond válasza Thrawn (#398) üzenetére


Raymond
félisten

Nem mondtam hogy valosak azert a kerdojel. De mondjuk az X2 szvsz nincs alulorajelezve. A desktop-on nem a full 3D orajelet mutatja a Mark a radeon-oknal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#400) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Még 1H 8m

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DMark Vantage eredmények (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.