Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DFX

Hozzászólások

(#1) Ger|||


Ger|||
aktív tag

Mostanában rengeteg sok ú.n. vudu videókártyával vagy egy bizonyos 3dfx nevű tüneménnyel kapcsolatos topik nyílik.

Legyen ez a topik mostantól a naaagy 3dfx topik, s szóljon a 3dfx kártyákról.

Tehát adott az a szó hogy 3dfx (kezdetben 3Dfx), ami ugye lealacsonyodva a barbár angol nyelvhez, lefordítva annyit tesz hogy háromdéseffektek.
Persze hogyha próbáljuk angolosítani, akkor 3d effects, bár ki az az állat, aki ilyen nevet ad egy cégnek? Nem jobban hangzik, hogy tridefeksz?
Dehogynem. Így született a 3dfx. A mostani felnevelődő gémerek már nem tudják, hogy mi az a vudu, azon kívül, hogy egy olyan vallás, amely
segítségével lélekkel ruházhatunk fel egy élettelen tárgyat: lásd beleszúrnak egy tűrt a baba hasába oszt felfordul a csávó.

Gyakran hallani olyat, hogy Voodoo1, meg hogy istenkirály.
Most aki nem tudja, mi az, hogy 3dfx Voodoo1, és vesz egyet, mert csak azért sem ati vagy nvidia, ez a harmadik ismeretlen tök jó
lesz a konfigba hogy 3.2Ghz P4, 1 giga ram, az meg is érdemli.
A voodoo1 nevű dolog arra való, hogy egy 233as gépbe rakjuk gyorsítókártyaként.

Persze a newbik nem tudják, hogy mi az a gyorsítókártya, úgyhogy megmondom, hogy Voodoo1/2 .Se több
se kevesebb. Ezeket hogyha szimplán beledugjuk az alaplapba, és benyomjuk a power gombot, és persze mégcsak nincs
is videókártya a gépben,. akkor bííííípbibibibi lesz az eredmény, merthogy a Voodoo1/2 gyorsítókártya, és nem
videókártya.

Szóval Ati Radeon X800 helyett ne vegyen senki sem PCI-s VooDoo1-est, hiába ''gyors''.
zárójel: a komodor64 a leggyorsabb és mindent kibír!!!! zárójel bezárva

Lássuk a Voodoo1 paramétereit:
------------------------------

-50 Mhz GPU (nem tartalmaz hűtőt)

-4 Mbyte 50 Mhz MEMÓRIA (EDO-RAM),

-PCI (66 Mhz-set is támogat)

-max textúrák: 256x256

-max 16 bit

-max 640x480-as felbontás. Szoftveres z-bufferrel 800x600 is elérhető.

-1997/8 fele erről a cuccról álmodott minden gémer.

Nem volt se butított le ''hülyegyerekvegyémeg'' széria, emberi forintokért beszerezhető teljesértékű kártya.
Gyártók: Creative, Hercules, Diamond

Nem videókártya, mint már hangsúlyoztam!
A számítógépen kívül egy kis kábellel kell összekötni a videókártyát, pl egy S3 Trio 4 megás cuccost ezzel.
Szép kis vastag fekete kábel, melytől úgy néz ki a számítógép hátulja, mint egy erőmű.

Felépítés:
8 v. 12 db memória (össz.4/6 megás, EDO) változat
2 bazinagy 3dfx feliratú chip a kártyán, ebből az FBI feliratú nem a rendőrök, hanem a 2d-s képpuffer és az alapszámítások
a TMU pedig a textúrák kezelésére hivatott
Tuning:
Hűttés nélkül: 57 Mhz (57/57 csak szinkronban húzható), hűtéssel akár 75 Mhz
Támogatott API: Ogl1.1, Glide, Szoftveres DirectX7 (hardveresen: DirectX5), pl a fade effektek szoftveresek v. nem is működnek.

Mivel játszhatunk Voodoo1-el? Nos, a későbbi dosos játékok szoftveres trükkel mind Voodoo1-kompatibilissá varázsolhatók, és
aki ezen röhög, annak ajánlom hogy nézzen meg egy tomb raider 2-t 3dfx módban, és fagyjon az arcára a mosoly.
Persze nem a szörnyülködéstől, hanem a látványtól, ami egészen szép, bár én gyönyörűnek nevezném.
Persze windowsos játékokkal is játszhatunk. Bár aki nem akarja a haját tépni az maximum croc1/2-zik vele.

Aztán jött a 3dfx Voodoo2, amely a Voodoo1 méltó utódja. Ez persze nem volt olyan occsócska, (kb 30k huf volt mikor úgy rendesen elterjedt)
azért ennyi pénzért csak megvette aki kicsit is jáccogatott.
A dosos játékokat az elődtől eltérően már csak némi fenntartással kezeli, ellenben amire mi most koncentrálni szeretnénk, az a Voodoo2SLI.

Voodoo2 SLI paraméterei:
------------------------

-4 * 100 Mhz Textúrakezelő egység, és 2 * 100 Mhz 2d kezelő egység
(egyes gyártóknál 90)

- 2*12Mbyte (2*2*24 db memóriachip a nyákon) vagy 2*8 Mbyte (2*2*16 db memóriachip a nyákon) EDO memória (100 Mhz)
(egyes gyártóknál 90)

-2 DB PCI foglalat kell neki (PCI66-t is támogatja)

-max 16 bit

-max 1024x768

-max 256x256 textúrák

-Támogatott API: Ogl1.1, Glide, DirectX7, de a driverek 8-as DDI-t emulálnak

Ez az ''barbárállat'' sem videókártya (a barbárállat szócskát most jó értelemben használom)
A két kábellel össze kell szépen kötni a gép hátulján a 2 db pci portban fekvő Voodoo2 egységet, és a gépen
bellül is össze van kötve. Képzelhetitek micsoda egy élőlény!

Felépítés:
mint már írtam, 24 darab memóriamodul. 8db (4 Mbyte) az első kártyán az fbi-nak (bár itt nem pont így hívják, lényegében megegyezik a
Voodoo1en lévő chippel), az első tmu-hoz szintén 8db (4 mbyte), a másodikhoz szintén 8db 4 mbyteos memóriachip tartozik. Ez összesen
eddíg 12 mbyte, de mivel 2 db nyákunk van, és mindenből 2, ezért össz. a kártya 24 mbyteos, ebből viszont 16 mega memóriába ugyanazt az
adatot 2x kell feltölteni.
A Voodoo2SLI kártyákként maximum 2db textúrát képes egy tárgyra felhúzni. A textúrachipek is 2*2 felállásban dolgoznak, nem multitextúrás
játékok esetében egy menetben 4 textúrát képesek felhúzni... elméletileg. Gyakorlatban ez persze már nem ilyen fényes, mint ahogy hangzik, ugyanis
a tisztán látás érdekében a két kártya összehangolási metódusáról is kell pár keresett szót ejtenünk.
Egyszerűen zseniális! Az egyik FBI a páros a másik pedig a páratlan sorokat dolgozza fel. Így lényegében az a 4 textúra körönként mégsem
4 textúra, hanem két textúrát fele ennyi idő alatt számol ki a Voodoo2, így összesen egy kör alatt 4 textúrát kapunk (optimális esetben)
végeredményül.
Támogatott API: Driver: DirectX8 (HW: DirectX7), a kártya természetesen nem tartalmaz shadereket, ezért a speciális
effektekről fájó szívvel le kell mondanunk.
Sajnos ha kül. V2 kártyákat kötünk SLI-ben össze, max. DirectX7-et tudunk kisajtolni a masinából (az eddígi külömböző házi gyártmányú
driverek csak DirectX7, OGL, Glide kompatibilisek, DX8 nincs, és XP alatt sem működik két külömböző típusú Voodoo2.. még :D )

Mivel játszhatunk V2SLI-vel?
Nos, a Voodoo2SLI egy olyan jól kitalált valami, ami megelégszik akár 32 mbyte rammal is a játékok futtatásához, ugyanis
a drverek szinte csak kilobájtokat esznek a memóriából. (egy ATI radeon DX7-es kártya megeszik vagy 40 mbyteot)
Ez a plussz memória olyannyira elég, hogy bátran nekiugorhatunk 2001/2-es játékoknak is egy 500as Celeronnal mondjuk 96 mbyte rammal.
A Voodoo2-t képes bármilyen mezei számítógép kihajtani. Egy pII is elboldogul vele, Final Fantasy 8-azhatunk akár 32 mbyte rammal, persze
ebbe ben van a windows, az emulátor, és a Voodoo2 driverei. Mielőtt valaki felhördülne, és kipróbáltam ezt 32 mega rammal, és csak
annyit mondhatok, hogy meglepődtem. Egy riva 128assal is megpróbáltam ugyanezt, de az nvidia driverek szintén megákat
rágtak, úgyhogy Voodoo ROXX!
Szóval ugorjunk neki: OGL: pl Alice. Ez egy olyan édi kis gémecske... Voodoo2SLI-vel istenkirály. Quake3 (textúrákat közepesre le kell venni)
Ha szépen megkérjük, kb 50 Fps-el Doom3azhatunk is rajta, persze a textúrákról és shaderekről ne álmodjunk. Vagyis textúrákról igen, a
megfelelő 256x256os méretben.
D3D: Hmm.. Mondjuk esetleg Unreal Tournament, Drakan, stb.
Glide: minden, ami szem szájnak ingere

Nah el is fáradtam. Jöhet a következő mesélni a Voodoo Rush/Banshee/3-ról, valaki meg a 4/5-ről. :)

(#2) Ger|||


Ger|||
aktív tag

(#3) Ger|||


Ger|||
aktív tag

Íme egy Voodoo2SLI teljes valójában:

A hátsó áttkötőkábelek hiányoznak!



Bővebben: link

(#4) Ger|||


Ger|||
aktív tag

(#5) MarKoo


MarKoo
őstag

Szerintem a modemesek imádnak téged. Amúgy én most vetten egy Vodoo 3 3000-et, asszem jobb mint az X800XT-m. :DD ;]

(#6) Ger|||


Ger|||
aktív tag

én is modemes vagyok és imádom magamat :D

jobb, nyugodj bele, jobb. :D

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Akinek nem volt 1x sem,soha nem fogja átérezni mit tudott a kártya.Ez 1 életstilus volt.Kép minösége a legjobb.

(#8) Keitaro


Keitaro
addikt

Nem olvastam még végig, de V2-nél pont fordítva volt. 90/90 és egyes gyártóknál 100/100, sőt volt aki e fölé ment :)

(#9) Ger|||


Ger|||
aktív tag

íme 2d Voodoo2, csak arra várnak hogy összekössék őket.

(#10) Ger||| válasza Keitaro (#8) üzenetére


Ger|||
aktív tag

az alsó biztos 110es :)

(#11) Ger|||


Ger|||
aktív tag

így kell összekötni a Voodoo2SLI-t.



Hogyha viszont kül. Voodoo2ink vannak, mégegy kábellel össze kell kötni a 2 voodoo-t hátul is!!!

(#12) MarKoo válasza Ger||| (#11) üzenetére


MarKoo
őstag

Szerintem ennek semmi értelme sincsen. Inkább [L]-t használd plz. :U

(#13) Keitaro válasza Ger||| (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Ezek a vasak HWből nem DX7-esek azt hozzá kell tenni (mert ahhoz TnL must have), az FF8hoz meg nem kell emulátor, mert van PC-re is ;)
De ePSXe rulez, és sokáig sok konzolhoz a legjobb emuk Glideosak voltak (azok bugzottak legkevésbé, pl N64-es emu anno rendesen működő nem is volt más API-ra)

(#14) Ger|||


Ger|||
aktív tag

jajj télleg

BOCS MINDENKI FIGYELEM ELÍRÁS: HW-BŐL CSAK DIRECTX6.1ES!
elírtam sorry :)

(#15) -Jackson- válasza Ger||| (#1) üzenetére


-Jackson-
őstag

először nekem is voodoo1-em volt, 6 megás azthiszem, de kb 1 hónapra rá megvettem a 12 megás v2-met. egyszerűen kegyetlen volt. 450-es celeronnal 800*600-ban 250fps fölött quake2-ben :D és ez csak egy kártya, nem sli! aztán kiadták a tnt-t, és hát kicsit szebbek voltak az effektjei. igaz a tnt-m agp-s volt, de voodoo kettő gyorsabb volt vagy 20-25%-kal. az effektek miatt cseréltem le, de tény, hogy kegyetlen gyors volt egy agp-s trio3d-vel megspékelve :) (a ''menő'' gép 233mmx, és voodoo1 volt akkoriban)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#16) John_Shaft


John_Shaft
tag

Sziasztok
Ahogy megláttam a témát, érztem, hogy nekem ezt el kell olvasnom. :)
Én is már elég rég óta ütöm a billentyüzetet és alátámaszthatom, hogy
nekem is a 3d-s játékélmény egy Voodoo I-essel kezdődött társkártyaként
egy S3 Virge 4 mb-os gyönyörűség mellett :) A mai napig emléxem arra napra, amikor megvették anumék nekem, és este beszerelve a gépbe fantasztikus élmény fogadott az eddig megszokott software renderhez képest. Nagyon patent kis kártya volt, igaz számadatokat nem tudok mondani, de az biztos, hogy az akkori játékokat nagyon megcsinálta és valóban gyönyörűek lettek. Aztán jött a nagy váltás a szintén csak társkártya Voodoo II-esre, ha jól emléxem ennek már voltak nvidiás ellenfelei, talán a Riva TNT kártyák, de ezek a 3dfx kártyákhoz képest még nagyon el voltak maradva. Jó 1 évig használtam a Voodoo II-esemet.
Mivel az előző 2 kártya mély nyomot hagyott bennem (jó értelemben), ezért képes voltam megvenni megjelenésekor a család legujabb tagját, a III-asat, ami már önálló AGP-s kártya volt, kb 30e Ft-ba fájt. Ekkor még jó kártyának számított, de ekkor kezdett elindulni az Nvidia gőzmozdony, ami nagyon rövid idő alatt hatalmasat fejlődött, ezzel fordított arányosságban az árai viszont a 3dfx alá kerültek. Úgy gondolom, hogy a Voodoo III még eléggé elterjedt, de a 4-es és 5-ös kártya az áruk miatt már közel nem volt annyira keresett mint elődjük, mivel ekkorra a piacot teljesen átvette az Nvidia. nem mintha bánnám, mert én is jobb kártyához jutottam olcsóbban (GeForce 2), csak úgy éreztem, mintha valami véget ért volna, és kicsit féltem az újtól. Voodoo 4 és 5 kártyák már közel nem érték el azt az ár-teljesítmény mutatót mint akkori nvidiás versenytársaik és ezzel kezdődött meg a 3dfx Labs. bukása. Aztán egyre kevesebb drivert adtak ki, igy a felhasználók a legújabb játékokkal alig tudtak játszani, szinte magának ásta a sírt a 3dfx. sajnálom őket, mert valóban jó kártyákat készítettek, és hatalmas élmény volt ezekkel játszani föleg egy olyan embernek, aki a 3dfx megjelenése előtt az észkerék vagy aladdin nevű játékot zúzta :)

Remélem senkit nem untattam ezzel a kis monológgal, csak most tök jó volt valahogy így visszaemlékezni az elmúlt kb. 7 évre...Tényleg király volt a 3dfx.

Jók legyetek

(#17) Ger|||


Ger|||
aktív tag

én nem igen szerettem az atit meg az nvidiát, mert nem úgy néztek ki a kirenderelt pixelek ahogy azt én szerettem volna.
Pl egy Voodoo2 képe sokkal jobban néz ki mint egy akármilyen másik videókártyájé, legyen az akár egy GeForce 6x00 vagy ati bánomisénmi.
Voodoo2 a király ;)

(#18) Ger||| válasza John_Shaft (#16) üzenetére


Ger|||
aktív tag

biza. Haveromnak egy 233mmxe volt Voodoo1el 32 mbyte rammal
mondom hát én is fejlesztek egy kicsit felfele egy 486ból.
Lett is bele egy 350es amd proci, k6/3 3dnow!os 5ali61 lappal.
Meg egy szánalmas undorító mocsok SiS6326 AGP.
Ennek a kártyának egyetlen hátránya volt: nem volt előnye.
Tehát ami haveromnak a 32 mega edo ramjával meg a 233 mmxével meg a voodoo1el ment 40 fpsen, addíg az nekem a 32 mega sdmel meg a 350es amd-el a sisnek köszönhetően ment vagy 6on. :)

(#19) gerlaip válasza -Jackson- (#15) üzenetére


gerlaip
addikt

Én vettem kb egy éve egy Tseng 6000-est meg egy Voodoo1-et, de sajna a tsengből hiányzott egy mega memória és 800x600-ban csak 75 hertzen küldte a moncsit, amúgy a 2d-s képe eccerűen egy álom volt. Az s3 virge lilásabb volt sokkal.

Ja és a 3DFX vezérlőpanel a világ legjobbja. nemhiába lopta el az nVidia és lett belőle per. Afrancba.
ha 3DFX-ről van szó előbb-utóbb szomorkodásba csap a hangulat...

[Szerkesztve]

lámavakond

(#20) Ger|||


Ger|||
aktív tag

elcserélnék innovisionos 12 megás voodoo2-t diamondmonster3d 12 megásra, hogy menjen normálisan az sli.

(#21) -Jackson- válasza John_Shaft (#16) üzenetére


-Jackson-
őstag

''ha jól emléxem ennek már voltak nvidiás ellenfelei, talán a Riva TNT kártyák, de ezek a 3dfx kártyákhoz képest még nagyon el voltak maradva''
teljesítményben tényleg el voltak maradva, vagy 25%-kal, de effektekben és képminőségben jobb volt a tnt. tudom, mert e miatt cseréltem le a 2 hónapos v2-met. a teljesítmény meg igazából nem érdekelt, mert a többségnek csak voodoo1-e volt akkoriban, és a tnt-vel is bőven volt vagy 180fps-em pl q2 alatt :)

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#22) gerlaip válasza Ger||| (#20) üzenetére


gerlaip
addikt

A hwsw-n van egy GAI nevű gyerek az gyűjti a Voodookat. Keresd meg, lehet tud segíteni. Mondjuk azzal, hogy ismer valakit, akinek van ilyen, de lehet, hogy neki is van...

lámavakond

(#23) Ger||| válasza gerlaip (#22) üzenetére


Ger|||
aktív tag

mi az a hwsw :)

(#24) Ger||| válasza John_Shaft (#16) üzenetére


Ger|||
aktív tag

Én úgy érzem, hogy azt a szót, hogy vérbeli 3d-s kártya csak a voodoo1 és voodoo2 kártyák érdemlik meg, nincs hizzájuk fogható, és nem is lesz.

Akkor lesz még vérbeli 3d-s kártya, hogy valami cég fogja magát, aztán épít egy hardveres görbegyorsítót, ami közvetlenül poligonná konvertálás helyett azonnal nyomná ki a képernyőre az adatot, bárhogyan, vertexshader szerűen módosítva az objektumokat, és nem ilyen enyhén retartdált lenne a 3d-s képe mint pl az nvidiáknak vagy atiknak, és úgy kell majd behelyezni pci-ba mint a voodoo1/2-t.

Ha kijön egy ilyen kártya alaposan széttfosztergálja a 3d-s gyorsítók piacát az biztos.

(#25) Pala


Pala
veterán

hát nekem volt Diamond Monster Voodoo2-őm, kettő is, SLI-ben használtam az 1300-mas Celeronommal, fél giga memória mellett, gyorsank ugyan gyors volt, de a képe azért nem szebb mint egy mai GeForce-é vagy Radeoné.....persze Glideban más téma, azt tudom, hogy most, R8500-al és 3000+-os Athlonnal vagyok képes UT-ben olyan fps-eket kapni D3D alatt, mint 1300-mas Celeronnal 2db 8 megás Diamond Monsterrel Glideban:)

(#26) Ger|||


Ger|||
aktív tag

persze a textúrák kis felbontáuak Voodoo2-vel, én főleg a pixel leképezésre gondoltam.

Mondjuk ennek fényében volt pár játék amiben ritka ocsmányul néz ki a Voodoo2. Például Return the Castle Wolfensteinben.

(#27) Pala válasza Ger||| (#26) üzenetére


Pala
veterán

jaja, de legalább játszhatóan vitte, legalábbis nálam SLI-ben 800x600-ban egész jól futott....
arra viszont emlékszem, hogy a régi Unrealt (nem Tournament!) nagyon élvezetes volt rajta végigvinni, gyönyörű szép volt, persze mindez Glide-on, és meg se rezzent soha...A Re-Volt is nagyon jól futott rajta, a Q3TA viszont már csak eléggé lebutítva.... mindkettőt 100/100-ig húztam csak, de valamelyest még ez is meglátszott a teljesítményen.
Örültem amíg volt, de amit még egyszer átélnék: ugyanilyen kártyákat, csak 2db 12 megásat:D

(#28) Ger||| válasza Pala (#27) üzenetére


Ger|||
aktív tag

2 db 12 megással is röcögetett a Quake 3, de amint lehúztam a textúrákat közepesre, majdnem tízszeresére emelkedett az fps :)

az UT MOCSKOSUL JÓL NÉZ KI VELE ARGH!!!!
Egy fx5200al rohadt rondad, szégyellje magát az nvidia.

(#29) anaqer válasza Ger||| (#28) üzenetére


anaqer
veterán

''az UT MOCSKOSUL JÓL NÉZ KI VELE ARGH!!!!''
Lol... csak annyit mondok : MeTaL

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#30) Pala válasza Ger||| (#28) üzenetére


Pala
veterán

valóban, de az nvidia sem az fx5200-al reklámozza magát:)
Unreal és UT valóban nagyon szép Glide-ban, máig nem néz ki ilyen jól egyetlen videokártyán sem!!!

(#31) Pala válasza anaqer (#29) üzenetére


Pala
veterán

Metal esetében nem is igazán az UT....inkább a Q3!!!! az még szebb!

(#32) Ger|||


Ger|||
aktív tag

Hát akinek elindulnak metálosan ugye... :)
Azt külömben is az s3 szereti, és szebb nem lesz a pixelleképezés az is biztos.

(#33) anaqer válasza Ger||| (#32) üzenetére


anaqer
veterán

Hogy mi van? Ezt a ''pixelleképezést'' (???) ezt magyaráztasd már el Árpival, mert ilyenről én még nem hallottam... :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) anaqer válasza Pala (#31) üzenetére


anaqer
veterán

Q3-hoz nem volt MeTaL renderer, csak egy módosított .exe ami OpenGL alatt is tudott DDS textúrákat kezelni + az a 6 pálya amit a Diamond kiadott hozzá.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#35) Ger|||


Ger|||
aktív tag

helyettem inkább beszéjen egy kép, amit mindjárt beszúrok ide.

(#36) Pala válasza anaqer (#34) üzenetére


Pala
veterán

na igen, arra gondoltam, de lényeg, hogy láttam mozgás közben 32 megás Viper II-őn és kegyetlen szép volt

(#37) Keitaro


Keitaro
addikt

Metal jó dolog, csak ne bugzottak volna olyan istenesen a Savage4 driverek...

(#38) Ger|||


Ger|||
aktív tag



Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#39) Ger|||


Ger|||
aktív tag

nem fér bele.

Sztem elég dúrva. Az ati és épp olyan ronda mint az nvidia.

és ez csak Voodoo1. Látnátok Voodoo2-vel!

a színek eltérése látószögtől független. És minden játékra érvényes az eltérő színleképezés.

(#40) anaqer válasza Ger||| (#39) üzenetére


anaqer
veterán

403...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) Keitaro válasza anaqer (#40) üzenetére


Keitaro
addikt

ha kimásolod a linket, és beilleszted akkor megy, de annyi baj van vele, hogy két összenyomott képen nem sok látszik... be kéne zippelni a két teljest.

(#42) Sidaries válasza John_Shaft (#16) üzenetére


Sidaries
őstag

Húúúú, nekem is ilyesmi volt. Egy 166MMX, egy S3 Virge és egy Voodoo 1. :D Nagyon ott volt a szeren. A Hexen II valami gyönyörű volt vele. Azért várom az Xp-s Voodoo 1 drivert (egy másik topikban), hogy megint lecsekkoljam. :DDD

[Szerkesztve]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#43) Vangelis válasza Ger||| (#20) üzenetére


Vangelis
nagyúr

nekem van egy v2 őm csak nem tudom milyen márka???

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#44) eziskamu


eziskamu
addikt

Van-e remény beüzemelni vodoo 2 sli-t windows xp alá? Valamint mennyire komálják a játékok ha van 3d gyorsító a vooodo-n kívűl a gépben? (Az tudom, hogy egyes játékoknál lehet váltani a 3d-s eszközök közt, de mi van a többivel?)

(#45) Suliro


Suliro
senior tag

Nekem volt egy voodoo 3 2000-em. Imádtam, pörgős kis kari volt. Sajnálom, hogy a 3dfx csődbe ment. A vodoo 5 milyen directx-es?

I believe in Dodge power!

(#46) eziskamu válasza Suliro (#45) üzenetére


eziskamu
addikt

Asszem nincs benne t&l, ezért dx6-os (amúgy többprocis voodoo4) . De a meghajtóprogi biztos emulálta a dx7-et, és a dx8 egy-két funkcióját.

(#47) gézu válasza Sidaries (#42) üzenetére


gézu
őstag

Nekem ugyanez egy 200-as penyával 98-ban.Akkor azt hittem örökre
elintéztem a gépfejlesztést,úgy ment minden progi:D

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#48) Sidaries válasza gézu (#47) üzenetére


Sidaries
őstag

:D Sajnos párszor nekem is volt ilyen érzésem. Eddig még soha nem jött be. :D

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#49) anaqer válasza Keitaro (#41) üzenetére


anaqer
veterán

Akkor még úgy sem ment, de most már látom... hát ez egy vicc, ekkorában a játékot alig lehet felismerni, nemhogy összehasonlítgatni. :))

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#50) Pala válasza Sidaries (#42) üzenetére


Pala
veterán

Húúúú, Hexen II, az egyik legjobb játék a világon, ami valaha megjelent....elképesztő hangulata van....én is végigvittem a V2-őn, többször is, nagyon szép volt, viszont most a Radeonnal nem hajlandó indulni (csak szoftveresen), pedig asszem a Voodoo-n sem Glideban, hanem ''3dfx OpneGL''-ben futott....nincs valami megoldás erre?
Szoftveresen is végig lehet játszani persze, csak hát úgy ''darabos'':)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  3DFX
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.