Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoo2


zoo2
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen gépet ajánlana / alaplap, vga kártya, proc. / 3d modellezésre? Ez magába foglalja a solid edge, solid works, 3d studio tervező programokat. kössz:Y

[Szerkesztve]

(#2) Dilikutya válasza zoo2 (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mindenből a legjobb, leggyorsabb :) Ezek nagyon eszik a teljesítményt.
Mennyi pénzt szánsz rá?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) siriq


siriq
őstag

Hello

A haver esetebol tanulva nem art ha elfelejted az inteles procit a xeon nem igazan rug labdaba dual proci kornyezetben az amd opteronjahoz kepest.Nala 2 giga ram volt akkor most 4 gigara cserelte.Egy jobb video kari(sotfveresen megmodolhatod hogy ne gameer kartya legyen belole).Ja es persze egy szep nagy monitor.Meg egy rakas penz:P.Persze azert fugg hogy mennyire komolyan foglalkozol vele ha nem olyan komolyan akkor persze nem kell olyan sokat kolteni ra(hobby).Ha igazan erre akarsz ra menni akkor kell ja es persze rengeteg ido hogy megtanuld hasznalni a programokat.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#4) zoo2


zoo2
tag

Hát ez az. Nem akarok csúcskategóriát, csak olyan közepeset!
Szegény tanulónak való gépet. 100-120 ezer forint a határ! Sajnos

(#5) Gorneck válasza zoo2 (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Platform ügyben itt van egy kis segítség! Bővebben: link
Vidkarira sztem olyan nagyon komolyra nincs szükséged!

Gorneck#1239

(#6) zoo2


zoo2
tag

Akkor inkább csak hobbi gép.:O

(#7) Gorneck válasza zoo2 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Hát ez nem sok...

Gorneck#1239

(#8) zoo2


zoo2
tag

...és akkor mi lenne az ideális! Ha csak ugy álmodozok, és nem nézem mennyi pénzem van,

(#9) Gorneck válasza zoo2 (#8) üzenetére


Gorneck
titán

AI7+2.4c+9600xt sztem neked ideális lenne és még sztem az árban is benne lenne...vagy más is kell?

Gorneck#1239

(#10) siriq


siriq
őstag

Nna a vga ugyben a modolast ajanlom amikor tudsz csinalni fire gl karit mondjuk a radir 9800 probol.Igy nyertel vele egy rakat penzt, van is rola egy talan tobb topic itt a PH foruman.
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=73718&arc=f

[Szerkesztve]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#11) Dilikutya válasza zoo2 (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ideális? Ha már álmodozol, akkor többprocesszoros rendszer, AMD Opteron csúcsprocikkal, max berakható memória, SCSI rendszer... és valami jóféle videókártya. Vannak területek, ahol sokat számít.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Gorneck válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Gorneck
titán

3dlabs-os Wildcat elég szép álom...

Gorneck#1239

(#13) zoo2


zoo2
tag

Akkor szűkítsük a kört: abit vagy asus?
celeron-pentium-AMD
ati- nvidia, mer itt már volt minden az ajánlatok között.

(#14) siriq


siriq
őstag

Ajanlom az asust.
Amd bar valahol a p4 a nyero 3d ben
Ati(a konnyu soft mode miatt 1 perc alatt tudsz csinalni fire gl es karit nezd meg a linket amit benyomtam)
(mondjuk ez az en velemenyem)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#15) zoo2


zoo2
tag

asusból melyik típust ajánljátok?:))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) Gorneck válasza zoo2 (#13) üzenetére


Gorneck
titán

#9! Jó kis abitos konfig...lehet venni esetleg 9800pro-t is vagy 2.6c P4-et!

Gorneck#1239

(#17) GER_V||


GER_V||
csendes tag

én a következő gépet használom ebből a célból:

mezei átlagos:
FX5200
ecsk7s5a
Eizo flexscan f56
384 mbyte ddr-ram.

persze ez függ programtól is. Én 3d studio max 2-t használok. Bár ez már nagyon régi... Gondolom az 5-nek biztos nagyobb a gépigénye ;)

(#18) Sanyo válasza zoo2 (#1) üzenetére


Sanyo
senior tag

Hobbi szinten lehet hogy még a meglévő géped is elég, fizetős munkára pedig minél jobb. :)

(#19) siriq


siriq
őstag

persze kisebb gep is eleg. Anno meg az imagine nevu progival rendeleltem dos bol mert win alol nem mukodott. 24 mega ram pentium 100 hat egy nem csicsa animacio 1 het volt amig szamolgatott meg egy normalisabb kep 1 nap.Gondolom azert a mostani geped jobb mint ami nekem volt anno:D de tenyleg nem art azert jo kis memoria ellatas(minnel tobb pontbol akarod felepiteni foleg mert igen zabalja, meg textura stb.)

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#20) ReXiG


ReXiG
csendes tag

Mondom, én simán elvagyok egy 2200+os procival, fx5200-al meg 384 ddr rammal. Persze csal 3dsmax2 alatt. Gondolom az r5 több erőforrást eszik.

(#21) Suliro válasza siriq (#19) üzenetére


Suliro
senior tag

A konfigurációdat az adataidban a konfiguráció részhez tedd, ne az aláírásba.:(((

I believe in Dodge power!

(#22) Pompi válasza Suliro (#21) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyenként kezdj el mindenkit felszólítani akinek az aláírásában van a konfingja, tuti összeszedsz ezzel is párezer hozzászólást.
Ja és ne csak a újonc-kvázi tagokat osszad, hanem nyugodtan ess neki az őstag+-oknak is...

Feel Good Inc.

(#23) Gorneck válasza Suliro (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Eccsém eddig ezért még senki sem pattogott max annyi volt a gond, hogy hosszú volt az aláírás! Az jogos volt! De ez vicc...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#24) zoo2 válasza Pompi (#22) üzenetére


zoo2
tag

Sehova nem írtam be a konfigomat, nemhogy az aláírásomba. Ez a vicc.

(#25) zoo2 válasza zoo2 (#24) üzenetére


zoo2
tag

ja persze mer nem is rám vonatkozott. Kezdő vagyok, soha nem is leszek haladó.:F

(#26) zoo2 válasza ReXiG (#20) üzenetére


zoo2
tag

Az a baj hogy én 3d studio max r6-ot használok. De ez még nem is olyan fontos program, inkább a solid edge és solid works 2004 ami aggaszt. Egy bonyolultabb renderelésnél, vagy éppen csak 1 összeállítás elforgatásánál is szaggat lassú mint a dög. Mindegy kihuztam vele 5 évet az egyetemen, csak szeretnék vmi komolyat újítani. (konfigot le se merem írni: asrock p4vt8+ 2.4 celeron, gecube ati 9550 xt 512 ddr)

(#27) e-biza


e-biza
őstag

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Videokártya tesztek

[Szerkesztve]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#28) sziszegő


sziszegő
senior tag

Kiskutyák!?
Nyilván nem profi Final Fantasy filmeket készit hanem ismerkedik a 3d-vel!
Egyébként az első és legfontosabb egy 20 -21'' monitor 14-15'' nem is érdemes próbálkozni. 1 giga ram alap! A p4-et mint olyan felejtheted el akár xeaon akár micsoda, mondjuk ez függ a programtól is. A 3ds max támogatja a p4 sajátjait...
de ez nem lehet ik mert a 7 es verzió már az amd okosságaira épít. A lightwave az majdnem hogy fetreng p4-en tekintve hogy toasteren futott -bár a ph-s tesztekbe jól muzsikált- ami igen közel áll az amd okosságaihoz. Vga na igen legyen rajta mi 128 mega de inkább több. Igaz ami igaz ezek nem x86 cpu-n érzik maguk jól.
Az scsi hdd csak akkor kell ha meg akarsz süketülni a gép mellet :))

[Szerkesztve]

(#29) Menthirist


Menthirist
veterán

Jé, felébredt a topic :D:D
Szóval sziasztok
Én is most építgetem ki a grafikai állomásomat, mert szeretnék komolyan foglalkozni a témával. Kb. 13-14 hónapja 3d-zek, első 3-4 hónap MAX, majd utána Maya. MAX-ban írtam a szakdogámat (kis csitri videót csináltam, űrhajókkal meg lézerekkel... :D:D), ott tanulgattam animációt is meg mindent... De az utóbbo majd egy évben már csak maya-zok. És még mindig csak a modellezés részénél járok:DD:DD
Mindenesetre aki 3d-vel akar foglalkozni, de nem nagymesteri szinten, annak szerintem a következőkre van szükség:

Erős proci: 2-3 GHz-es P4 vagy AMD, persze jobb a P4 mint a Barton erre, de az A64 még jobb lesz, ha minden normálisan támogatni fogja... Bár lehet, hogy támogatja... Nekem a 2000+-os Athlon egyenlőre elég, meg lóvé sincs fejleszteni
Sok ram: Na ebből soha se lehet sok... Én 256-tal kezdtem még MAX-os időkben, de nagyon vékony volt. Aztán 1-2 hét alatt szereztem még 256-ot (a régi 300-as cerkámért :D), majd most még 512-t. Szóval így 1 gigával már kezd alakulni, az 512-höz képest feleződött a renderidőm :D
Monitor: Hát egészen a múlt hétig 14''-esen nyomtam 1024-ben, de hát az szörnyű volt. Tanulni jó, de alig látni valamit... Most vettem egy használt ViewSonic PT810 Professional Series-t (21'', 1600x1200x75Hz:(, 1280x1024x85Hz:() Sajna nem a legjobb frissítés, de 38k-ért megérte
Elég 17 vagy 19''-os monitor is, de a legjobb, ha 2 van. én is megtartottam a 14''-ost, mert 800x600-ban nem eszi a szemet, és menüket ki lehet rá tenni, meg persze mehetnek rajta a videótutoriálok is :D
Felbontás 1280 ajánlott minimum, feljebb annyira nem kell szerintem... Legalábbis nekem 1600-ban elég kicsik a dolgok, pedig 21''-os...
Videókari nem kell a legkombósabb, nekem 9600XT van, bőven elég, inkább csak az a fontos, hogy legyen benne pixel és vertex shader, mert egyes újabb anyagminták megkövetelik...


[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#30) archi válasza Menthirist (#29) üzenetére


archi
tag

Tehát azt mondod, hogyha a ram mennyisége duplája a jelenleginek akkor feleződik a renderelési idő? Vagy mi a fontosabb a ram vagy a proci?

(#31) Menthirist


Menthirist
veterán

Nem, csak nálam ennyit gyorsult. Amúgy szerintem olyan 1.5 giga határig a ram a fontosabb, utána már nem árt egy erősebb proci, és aztán még több ram

Ja és az árba tegyük bele a progikat? A Maya 6 Unlimited 6999$ (1.2-1.3 milla)
A max olcsóbb, az csak olyan 3-4k :((

[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#32) archi válasza Menthirist (#31) üzenetére


archi
tag

Csak azért mert nekem egy P4 1,6-os procim van 256Mb rammal, de nagyon halványan produkál. gondoltam bővítek, csak az a baj, hogy rambusos. Lehet inkább alaplapcserével együtt kellene, bár az alaplap egy abit TH7II, ami nem rossz, de rambusos, amit elég nehéz beszerezni.

(#33) Menthirist


Menthirist
veterán

huh, hát igen, nem egyszerű
jó lehet a rambus sebessége, de 256 az akkor is csak 256.... Lehet, hogy alaplap+2.4-es P4+512-vel jobban járnál, persze ez nem lenne olcsó, és az ember nem tud csak úgy kicsapni rá lóvét
Viszont 512 rambus meg inged-gatyád :DDD

[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34) Menthirist


Menthirist
veterán

ha jól tudom van 2.4-es HT-s proci. Bár az csak 512 cache-es... persze az se rossz (Atlhon XP rulz mind a 256-tal :D)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#35) bloodree válasza Menthirist (#34) üzenetére


bloodree
csendes tag

mikó
akárhogy számolgatok a bartonban fél mega L2 Cache van
meg nem csak az számít.
egyébként athlon64 poWA!;););)

hát igen.

(#36) Menthirist


Menthirist
veterán

Tudom, hogy a Bartonban 512 van. Csak nekem a barton nem AthlonXP:DD
Nekem az Athlon XP a Palomino meg a Toughbred:DD Nekem sajna előbbi van... De valóban, a Barton is XP még... Egyébként ne áltasd magad, hogy a cache nem számít... Ekkora mennyiségű adat számolásánál? Dehogynem... Nem csak az számít, de számít az bőven...

[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#37) Ameda


Ameda
tag

Ha 3D Studiora kell, akkor felejtsd el az ATI Radeont.

Jobban szereti az NVidiákat, jobban van hozzá támogatottság. Ha jól tudom, van néhány plugin amit csak Nvidia kártya tud elvinni.

Ramból legalább 1 GB-t 512-vel is megy már de van amire még várni kell.

Abit IC7, vagy AI7.

P4 2.8 (1Mb cache/800Mhz FSB)

+400Mhz memcsik

A vidkari FX5700 vagy FX5900

Ha ilyen prockót teszel akkor jó volna IC7-et tenni a PAT miatt.

Please use LINUX!

(#38) Menthirist


Menthirist
veterán

hát igen, elkell neki az erős gép, de azért egy ennél gyengébben is el lehet kezdeni tanulni. Pl. egy automodellt 512 rammal össze lehet hozni... csak nem lesz olyan űberhigh poly (de mindenesetre high poly lesz...)

[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#39) Brae


Brae
őstag

Én ezt ajánlamám:
Intel D865PERL -kb 25e ft(Varazspalca)
P4 2.6/800/512/HT S478 Northwood proci-22 e ft(PH!,Gianni)
2*DDR 512MB 400MHz A-DATA -32 e ft(Aliencomputers)
Használt ti4200+softquadro mod-15 e ft(PH!)


(#40) Menthirist


Menthirist
veterán

fair

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#41) Brae válasza Menthirist (#40) üzenetére


Brae
őstag

Nem teljesen, a proci árát elnéztem, nem 22, hanem 28k, de még ez se vészes, a maximális 100-120k-ba így is bőven belefér.

(#42) Menthirist


Menthirist
veterán

persze, még így is jó. De kezdőknek sztem elég az én régi konfigom is :P
2000+ Athlon + 512 DDR333 + 9200SE... Elvoltam ezzel is

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#43) Brae válasza Menthirist (#42) üzenetére


Brae
őstag

Az 512 mega ram sajna nagyon kevés, mindenféleképp kell az egy giga és a 9200 se is nagyon szerény és ahhoz képest nem annyira olcsó, max 15k-ból kijön egy ti4200 amit aztán lehet szépen quadrosítani, így lesz egy ''profi'' 3d-s kártyád. El lehet szórakozni az általad leírt konfiggal is, de ha komolyabb munkára kell vagy komolyabban érdekel a téma akkor bizony kevés. Meg a kezdő sem lesz mindig kezdő:P:)

(#44) Menthirist


Menthirist
veterán

Persze. Én a 9200-esemet Sulinetre vettem, szal olcsó volt:P 512 rammal meg el lehet lennie az embernek ideig óráig. Tapasztalat... Legalábbis én csináltam egész jó kocsikat 512-vel. De persze 1 gigával eleve a gép jobban érzi magát, az olyan progik mint a Maya és a Combustion... ezekről ne is beszéljünk mennyire:DDD

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#45) Brae válasza Menthirist (#44) üzenetére


Brae
őstag

Ja, úgy ólcsó:)
512 rammal meg el lehet lennie az embernek ideig óráig-Szvsz ha új gépet vesz az ember ne ideig-óráig legyen jó. Inkább kisebb proci, gányabb Vga ha nincs pénz, de a ramból nem szabad engedni:)

Használd a ''Válasz'' gombot;):)

(#46) Menthirist


Menthirist
veterán

De lehet 1 giga ramod, ha r9200-d van... vagy 1.6-os procid... Ez persze új gépnél. Tehát nem csak 3d-re vett gépnél... Csak 3d-re nem kell az annyira üdős vidkari otthonra, de proci meg mem kell...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#47) Menthirist válasza Brae (#45) üzenetére


Menthirist
veterán

bocs :DD:DD

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#48) stevve


stevve
nagyúr

Hi!

Nekem 9600Pro 128 MB Radeon van, azzal simán megy a 3d Studio max 7, meg a Maya 6. A Sloidhoz is ok, bár annak nincs olyan igénye, mint mondjuk a 3dS-nek szerintem. Viszont a 3dS 6-7 nincs olyan jó közel se, mint a Maya vagy a mostani csúcs, az XSI (lásd Half Life 2, POP Warrior Within).

Szóval egy közepes teljesítmény elegendő, ha nem egész estés rajzfilmet akarsz csinálni.

(#49) Menthirist


Menthirist
veterán

Na ebben megcáfollak. Mert mindhárom program fantasztikus. Mindegy melyiket használod, mert minddel meglehet csinálni ugyanazokat. Ráadásul pl. én nem tudom megállapítani egy képről, hogy mivel van csinálva... Persze Maya-val csinálták a Star Warsokat (újabbakat), meg az XSI-ben mostanában játékokat, de azért ne felejtsük el a Warcraft III videóit (3DS), plusz még sok helyzetben nem is tudjuk, mit mivel csináltak... Szóval mindhárom tökéletesen alkalmas arra, amire a többi... Csak attól hogy valamit máshogy kell csinálni vele, az még nem rossz. 1 hibáját láttam a MAXnak: ha mindent tudni akarsz vele, sok plugin kell hozzá....

Ja és csúcsnak nem nevezném egyiket sem, szubjektív, kinek mi a csúcs

[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#50) stevve válasza Menthirist (#49) üzenetére


stevve
nagyúr

Bocs, igazad van. Szerintem csúcs.
Persze, mindhárommal lehet nagyon menő dolgokat, ezt nem tagadom. Főleg a filmek világában változatos, hogy melyiket használják, de pl. a Half Life 2 megy fullon 1024*768 felbontásban, amellett, hogy gyönyörű és destruktív minden. (Persze ez is erősen szubjektív).

Szóval a lényeg, hogy mind a 3 komoly progi. Egyetértesz ebben?:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.