Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rolee21


Rolee21
csendes tag

csá. 3.2es cpuval, 1gb rammal felszerelt gép és aza gond vele, hogy van benne egy gef 5700-es és rángat meg ronda az nfsu2, bele lett pattintva egy 5500-ös is azzal is. Egy 64 megás gef4-el viszont megy faszáúl. Mi lehet a hiba? Driverek ujak. Köszi.

(#2) divot válasza Rolee21 (#1) üzenetére


divot
veterán

Az alaplaphoz tölts le egy frissebb agp drivert.

(#3) twollah válasza Rolee21 (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Ezert kellett uj topicot nyitni?
Miert nem hasznalod a keresot?
Van NFSU2 topic vagy 2-3 db.

(#4) garázda válasza Rolee21 (#1) üzenetére


garázda
csendes tag

Egyszerű a hiba. Az 5700 és az 5500 lassú.. :)

Soha többet AMD !

(#5) Sárpac válasza garázda (#4) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Így van lassúak a vidkarijaid!
Vegyél 6600gt-t vagy 6800at!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6) Drizzt válasza Sárpac (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Vagy ti4200t- :D

I am having fun staying poor.

(#7) Angie™ válasza Rolee21 (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Nagyon nagy valószínűséggel a két kipróbált fx kártya 64 bites..

ezt csak vga cserével tudod orvosolni :U :(

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#8) antikomcsi válasza Rolee21 (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán

Hello!

Nehogy elhidd, hogy rossz a kártyád! 5700 nem lassú, jól kéne, hogy fusson vele a játék, egész egyszerűen csak a meghajtókat kell jól feltenni!
Melyik forceware van fent?
És a laphoz fentvan a jó driver biztos?
Az 5700 már egy jó kártya, simán menni kell vele.

(#9) Kelaci


Kelaci
csendes tag

Így igaz...

Gef 4-el simán megy 800x600 max grafika...

frissíts drivert, cserélgesd őket, próbáld driver nélkül is :DD

össze fog jönni...

[Szerkesztve]

(#10) Drizzt válasza antikomcsi (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hülye vagy! R9800 Proval is simán hajlamos alaposan beszaggatni, sőt állítólag X800-zal is, bár azzal még sajna nem láttam.

I am having fun staying poor.

(#11) Drizzt válasza Kelaci (#9) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Gf4 ti jobb, mint fx5700.

I am having fun staying poor.

(#12) antikomcsi válasza Drizzt (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán

Gratulálok, meggyőztél, nyomós érveid vannak!
Annak ellenére is hiszek neked, hogy Ti 4200-am van 128bit 128 Mb 265/513.
Nos ez valóban nem rossz kártya, de semilyen tekintetben nem jobb egy fx5700-nál, még az alap 425MHz-esnél sem. De szerencse, hogy ezekkel az értelmes hozzászólásokkal segítünk megoldani a feltett kérdést!
Még sok hasonló építő jellegű hozzászólást kívánok neked, legalább itt, ha már az iskolában nem hagynak kibontakozni.
Szugeráld bele, hogy vegyen 100ezerért 6800ultrát, az a kártya talán még neked is megfelel, de jövőre adja el, mert addigra a ti4200 jobb lesz nálla.

(#13) Wildmage válasza Drizzt (#10) üzenetére


Wildmage
senior tag

Én pölö még nem láttam szaggatni r9800 pron, pedig játszottam vele eleget. :U

(#14) mg105 válasza Drizzt (#10) üzenetére


mg105
senior tag

''Hülye vagy!'' (idézet tőled) az én 9800Pro-mon, ami nincs húzva, 1024x768ban játszom az NFSU2-t, és eddig egyszer sem szaggatott be, még egy picit sem! minden max.on!

(#15) gézu válasza Rolee21 (#1) üzenetére


gézu
őstag

Akkor tehát,mi is a pontos tipusa az 5700-esnek és milyen driver van fenn?
Az 5600-osommal az NFSU2 800*600-ban szűrők nélkül, minden fullon,kivéve a motion blurt,szaggatás nélkül megy.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#16) Pukii válasza antikomcsi (#12) üzenetére


Pukii
senior tag

Bővebben: link
A gf 4 ti 4200 gyorsabb mint a gf fx 5700 kivéve ,amikor 4AA és 8AF is bevolt kapcsolva.(itt sem mindig lassabv a gf4)
De mivel már igyis-ugyis kevés mindkét kártya az AA és az AF hez igy tök mindegy ,hogy lassabb.AA és AF nélkül viszont mindenhol gyorsabb szinte a gf 4(álltalában nem is kevésel). A sima 5700 böl van 64 bites is aminek a teljesítménye borzalmas.Szerintem Rolee21 nek is oylan karija van.

[Szerkesztve]

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#17) antikomcsi válasza Pukii (#16) üzenetére


antikomcsi
veterán

Még nem láttam 64bit-es 5700-et, én úgy tudom, hogy még az LE is 128 bit-es. Persze lehet, hogy adtak ki, nem mondom, hogy nem, ezért megnézném, ha tudsz linket. A teszteket megnéztem újra, és számomra az derül ki, hogy egy 5700 és 5700 ultra jobb dx9 játékokban, és manapság már nem sok játékot fognak kiadni dx8.1-el. Másrészt általában nem tesztprogikkal játszok, hanem játékokkal, és azok is az 5700-at támasztják alá, elég példának egy abit siluro fx5700, az órajelet simán lehet emelni, és a memóriát is valamennyire, ezzel a kártyával jóval jobbak a játékok, mint egy abit siluro ti 4200-al!
Másrészt ha csak abba gondolunk, hogy ugyanakkora memoria sávszélességhez, eleve nagyobb számításikapacitás tartozik, már abból gondolhatjuk, hogy jobb ez a kártya, és tapasztalataim alapján jobb is!
És ha tudom, hogy ment ez a játék gf2 mx400 tornado-n akkor egy jóval újabb gpu-n is mennie kell.

(#18) Angie™ válasza antikomcsi (#17) üzenetére


Angie™
addikt

''Még nem láttam 64bit-es 5700-et, én úgy tudom, hogy még az LE is 128 bit-es''

Azért mert te még nem láttál olyat, még nem is létezhet?? :F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#19) antikomcsi válasza Angie™ (#18) üzenetére


antikomcsi
veterán

Csak egy sort olvasol???

(#20) Angie™ válasza antikomcsi (#19) üzenetére


Angie™
addikt

igen mert elég volt az az egy mondat is hogy vélemény alkossak

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#21) antikomcsi válasza Angie™ (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán

Látom itt szép barna tincseid vannak, de valójában nem vagy Te szőke?

(#22) Angie™ válasza antikomcsi (#21) üzenetére


Angie™
addikt

sértegesd a náksi nénikéjét :P :P :P :P :P :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#23) SzlobiG


SzlobiG
félisten

A Lehető legjobb karikkal próbáltad ki.:D Szerezz be pl egy 9600PRO-t majd azzal nem fog szaggatni.:C

(#24) antikomcsi válasza Angie™ (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán

Naaa, ez is átmegy chat-be! :) De talán, ha elolvasnád esetleg egy hozzászólás második sorát, bár lehet, hogy ez egyszerre sok :DD , akkor nem kéne kétségbe vonni a hajszínedet! ;]

(#25) Drizzt válasza mg105 (#14) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Rossz a szemed. Kapcsolj be egy frapsot. :D

Hehe, ma mindenkinek beszólok, szépen.

I am having fun staying poor.

(#26) Drizzt válasza Drizzt (#10) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A lehülyézés amúgy annak szólt, hogy valakibe beleszugeráltad, hogy az FX5700 nem roszz. Már hogy ne lenne az?

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#27) Drizzt válasza mg105 (#14) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor bizonyára még nem jutottál a StreetX nevezetű játékmódhoz. Mert ha ott pl.: az elején nem szaggat, akkor valami nem stimmel azzal, amit mondasz.

I am having fun staying poor.

(#28) antikomcsi válasza Drizzt (#26) üzenetére


antikomcsi
veterán

Együttérzek a rokonaiddal. Részvétem Nekik!

(#29) Jenő


Jenő
aktív tag

Szerintem hülyeség az, hogy a videókártya nem elég neki. Nehogymár az én TuaC1200MHz+256MBsdram+GF2MX400 -amon 800*600-ban, úttükrződéssel, meg mittomén mikkel megy úgy, hogy csak a sűrűbb pályákon szokott beszaggatni az első körben, az ő jóval erősebb gépén meg ne menjen. Driverhibára gyanakszom, vagy a júzer bétaverziós.. (ne vegye sértésnek a topiknyitó;)) :D

(#30) pBandi


pBandi
tag

Hát nem tudom de nálam is akadozik ezen: P4 3GHz + 1GB RAM + 9800Pro

frapssal mértem 800*600-ban és a mimden max-on és minden min-en között 10fps van ami több mint gyanús. Engem eléggé zavar, ha nincs lgalább 50-60fps, mint pl ebben a játékban.

Egyébként szerintem alig használja a videókari hardveres directx-es kunszjait mert a vga kb 3-4°C-al hidegebb a proci pedig 4-5°C-al melegebb mint más játékokban.


Ja és a textúrák ocsmányak főleg az út.

...

(#31) kokobe válasza pBandi (#30) üzenetére


kokobe
senior tag

egy megoldás van végy hát AMD-t nekem még anno 3200+-os bartonnal és 512rammal R9800pro-val nem szaggatott!:DD

<---AMD___ATi--->

(#32) VOid válasza Jenő (#29) üzenetére


VOid
tag

Akinek nem dx9-es karija van az ne mondja már hogy max-on megy neki mer még magának is hazudik:)

(#33) pBandi válasza kokobe (#31) üzenetére


pBandi
tag

Még jobb egy uninstall ;]

...

(#34) Pukii válasza antikomcsi (#17) üzenetére


Pukii
senior tag

Azért gyorsabb a gf 5700 a dx9 es tesztesztekben mint a gf 4 ,mert a gf 4 nem is tudja dx9 et...A HL1 milyen modban fut a gf 5700 eken?Véletlenül nem dx8.1 ben? :D A gf 4 is dx 8 ban fut...Dx8.1 es játékokat szerintem még jo darbaig fognak kiadni(2 évig még szerintem minimum...)Én elhiszem ,hogy neked a gf5700 en jol futot a game ,de egy gf 4 akkor is jobb.A mhz meg nem minden.(gf 4 4/2 a gf fx5700 meg 2/2 es chip(nagyon ritka esetben tud 4/1 is lenni) tehát a fill rate je kisebb mind a gf 4 nek)

[Szerkesztve]

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#35) Mania válasza Rolee21 (#1) üzenetére


Mania
senior tag

A64 3000+ ,Radeon 9600XT....nekem még nem szaggatott pedig minden max-on van.
Driverhibára gyanakszom....
Esetleg szét van esve az oprendszered,az is lehet a hiba oka...

(#36) Mems válasza Mania (#35) üzenetére


Mems
csendes tag

Bocs, hogy beleszólok, de, hogy érted, hogy szét van esve, vagy mitől, mert nekem is hasonló a problémám.

(#37) Digital válasza Drizzt (#10) üzenetére


Digital
addikt

Ezt ugye nem mondod komolyan:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#38) mg105 válasza Drizzt (#27) üzenetére


mg105
senior tag

streetX-ezek is, és ott sem szaggat. nem mintha baj lenne, sőt... (kopp-kopp-kopp)

(#39) antikomcsi válasza Pukii (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem nagyon elfogult vagy a saját kártyáddal!
Persze, hogy a dx8-as játékok dx8-ban mennek, még a dx9-es kártyákon is ki mondta, hogy nem? Melyik játékot adták ki mostanában dx8-ban? A HL1 mikori játék is? A HL2 milyen módban fut a ti4200-on, és a fx5700-on? Jó, hogy nem akarsz dx7-ben, vagy 6-ban is tesztelni. Jó kis kártya a ti4200, de nincs hardveres dx9 támogatása, és ez nem teszi versenyképessé egy 5700-al szemben.Manapság mindenképpen jobb egy 5700, bármit is mondasz, bár gondolom, csak addig mondod, hogy a ti4200 jobb, míg nem raksz a gépedbe egy 5700-ast, amin meglepődnél, mennyivel jobb.

Részemről téma lezárva, fölösleges ezen a témán vitázni, üdv!

(#40) Drizzt válasza VOid (#32) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megy az lehet, csak nem úgy néz éppen ki, mint egy DX9-essel, de minimális a különbség.

I am having fun staying poor.

(#41) Drizzt válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem felesleges. Egy rendes dx9-es alkalmazás úgy megy az Fx5700-en dx9 módban kb. mint egy versenycsiga, ti4200-vel kb. egy szinten van\picit lassab dx8 alatt. Minek megvenni egy olyan kártyát, ami annyira dx9-es, hogy a dobozára van írva, aztán meg megy a csalódás a kipróbálás után.

I am having fun staying poor.

(#42) Mania válasza Mems (#36) üzenetére


Mania
senior tag

Egy agyonnyúzott oprendszer már nem látja el megfeleloen a feladatát.
Minden torolt progi után marad szemét,ami lassitja az OS-t,ezáltal a rendszert is,valamint sok eroforrást elhasznál.

(#43) Mems válasza Mania (#42) üzenetére


Mems
csendes tag

Köszi a választ! :)
Lehet, hogy nálam ez is érződik, nomeg az, hogy 98-at használok a 2.progi feltelepítése után a rendszer bebootolási ideje 10 másodpercről- 40-re ugrik.
Szerintem ez sem normális.

Nekem a problémám az, hogy a game nem szaggat, hanem pixelhibák vannak bent. Aztán kivág az asztalra.
Driverhiba lehet?
A legújabb van felteleíptve, 61.76.

(#44) Pukii válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Pukii
senior tag

A HL2 alapbol dx8.1 es modban indul el gf fy 5700 el.probáld ,csak meg átálitani dx9 es modban.Akkor majd élvezheted azt a dx9 es effekteket kb 10fps vel :D Én meg majd szépen leülök vele a gf 4 el játszani dx8 as modban ,de 50fps vel...
(az ez elöt hozászolásomban hl 2 öt akartam irni)

[Szerkesztve]

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#45) Mania válasza Mems (#43) üzenetére


Mania
senior tag

Nézd meg egy régebbi driverrel.Ha azzal nem pixelesedik akkor driverhiba.

(#46) Pukii válasza antikomcsi (#39) üzenetére


Pukii
senior tag

Bocs hl2 öt akartam irni...

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#47) Drizzt válasza Mania (#45) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, ez a mondat a racionalitás mintapéldája. Komolyan mondom, nem kötözködés.

I am having fun staying poor.

(#48) gerlaip válasza Mania (#42) üzenetére


gerlaip
addikt

Regcleaner leszedi rendesen ezeket a program hulladékokat?

[Szerkesztve]

lámavakond

(#49) Mems válasza Mania (#45) üzenetére


Mems
csendes tag

Régebbi driver nem megy fel, csak ez, lehet az OS van összezavarodva?
A Central Brain Indentifier sem megy, régebben ment, mitahogy az NFSU2 is pixelhibák nélkül. Esteleg sérülhetett a kártya?

(#50) Mania válasza Mems (#49) üzenetére


Mania
senior tag

Nézdd meg hogy megy e rajta a hutés....
(A kártya nem sérul magátol)Használd a driver cleanert,majd úgy próbáld.Ha igy se,akkor Win reinstall....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.