Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baman


baman
csendes tag

hello!

kernek szepen okosan indokolt konfiguracios ajanlatokat egy komplett gepre, melyek belefernek brutto 400.000 Ft-ba. monitor nem kell, minden mas igen. legfontosabb: stabilitas, megbizhatosag, tehat nem szeretnek sporolni semmin, ami erinti ezt a teruletet, a hazon es a tapon sem. alapveto profil: kepfeldolgozas (photoshop), videofeldolgozas (permiere, aftereffects), hangszerkesztes (wavelab), 3d (softimage, xsi). tobb, mint 3 eve vettem utoljara gepet, igy *nagyon* nem vsgyok kepben a lehetosegeket illetoen (alapvetoen nem is erdekel a tema).

neheziti a dolgomat, hogy alapvetoen kozbeszerzesi kotltzettsegem van, de ez mar legyen az en bajom (alkalmasint megindokolhatom, hogy mit miert nem a KB-n keresztul veszek).

tudtok hasznalhato valaszokat adni?

elore is kosz!
udv.

i:baman

(#2) bélanéni


bélanéni
őstag

ennyi pénzből megveheted majdnem a létező legdrágább és minőségibb konfigurációt.
ha mindenképp a stabilitás a legfontosabb, vegyél P4-es processzort, min. 533MHz FSB-set, min 2.4 GHz-eset. (inkább 3GHz)
alaplapot valamilyen i875P chipseteset, ASUS, MSI, Soltek, Abit gyártmányok közül.
memória legyen 1GHz DDR 400MHz-es.
VGA: nem tudom pontosan mik az említett programok, de még ha grafikus alkalmazások is ennyi pénzből biztos nem jön ki professzionális graf kártya, vegyél BBA Radeon 9500 vagy 9700 vagy 9800 kártyát. ezeknek jó a képminősége, esetleg Matrox Parhelia 512, annak még jobb.
ház: a Chieftech házak jók (pl)

nagyjából ennyi, de szerintem a boltban is szívesen segítenek, ha már ennyi lóvét otthagysz. :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#3) Den válasza bélanéni (#2) üzenetére


Den
veterán

és hol vegyen bba radeont?

www.simson4t.hu

(#4) slug válasza bélanéni (#2) üzenetére


slug
senior tag

''memória legyen 1GHz DDR'' :D

(#5) Agyasima


Agyasima
senior tag

Kisértetiesen hasonlít ez a topic sok másik szivatós topicra...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6) sequator


sequator
senior tag

háát, ebből jó kis gépet lehet összehozni:)) procit sztem valami erős Intel-t vegyél, a digizéshez jól jön, memóriából sztem gondolkodhatsz Rambusban, valami nagy és gyors vinyót talán a barracuda sorozatból, ha belefér akár SCSI is lehet

most hirtelen ennyi

Sautia

sequator

(#7) bélanéni


bélanéni
őstag

Den: ahol akar. :) miért nem lehet kapni?

Slug: komolyabb alkalmazásokhoz nincs az a memóriamennyiség ami elég lenne

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#8) iwu


iwu
addikt

Hi

Bármit! ennyi maniból!
Hát én amd párti vagyok, de az intelesek megmondják, hogy erre a célra az a jobb.
szerintem a megbízhatóság is mindkét plattformon adott, egyéni izlés dönt.
komplett konfigajánlatra gondoltál? hogy legyen kiindulópontod?

Üdw!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#10) baman válasza Agyasima (#5) üzenetére


baman
csendes tag

nem vagyok itt gyakori latogato, fogalmam sincs, milyen szivatasok szoktak lenni, de en teljesen komolyan kerdeztem a dolgot. ennyi penz van, es gepet kell vennem, minel elobb. tehat johetnek az otletek, ne feljetek tolem ;-)

kosz.

i:baman

(#11) bélanéni


bélanéni
őstag

nekem is megfordult a fejemben, hogy szivatás.
akkor nagyon bedőltem neki... :o

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#12) slug válasza bélanéni (#7) üzenetére


slug
senior tag

De 1 GHz? Nem 1 GB?

(#13) bélanéni


bélanéni
őstag

iwu: nekem is AMD gépem van, de ilyen sok pénzért már nem lehet AMDs gépet kapni! :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#14) neduddki válasza baman (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

A qva elet eltunk megint a hozzaszolas!!!! De az is!!!

Chieftech haz tecces szerint tap bele a taptesztbol valogathacc boseggel
Intel 875 /Asus/Gigabyte 895pe/875 lap
P4C-3GB box
2*1GB pl. kingston
Ati 9500-tol felele
3com905-os
Aud2 plat /terratec dmx 6 fire
Sony +/-os iroja belso
Toshiba 1712-es
2*120GB hdd pl. 180gxp
4*8cm-es papst
Logitech internet navigator kb + mx500 /ha mazzagos/

na mit felejtettem ki??????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15) bélanéni


bélanéni
őstag

Slug: úgy-úgy arra gondoltam :C

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#16) neduddki válasza neduddki (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

895pe=865pe

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Den válasza bélanéni (#7) üzenetére


Den
veterán

hát európában hivatalosan nem forgalmazzák, aminek megvan az az előnye hogy ha mégis kapsz akkor annak ntsc a tv outja.

www.simson4t.hu

(#18) bélanéni


bélanéni
őstag

akkor bocsánat a téves info-ért. módosítom a BBA-t PBA-ra. :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#19) slug válasza Den (#17) üzenetére


slug
senior tag

Ezt nem értem, mér baj neki, ha ntsc-s outja van?

(#20) crab válasza slug (#19) üzenetére


crab
senior tag

Nem fog működni pal rendszerű tv-vel!

(#21) AND1 válasza baman (#1) üzenetére


AND1
őstag

Sosem szabad egyszerre megvenni a legdrágább alkatrészerek....mert utána nagyot bukhatsz rajta (más kérdés ha nem számit :)) De ha mindenféleképpen 400ezerből kell akkor nem szoltam, nekem 8! Szal valami ütős P4 gépe össze lehet hozni 250 nettóból is, alkatrészeket nem irok mert majd inkább figyelemmel követem mit ajánlanak...

Egy régi PH-s.

(#22) Den válasza slug (#19) üzenetére


Den
veterán

mert nálunk pal szabvány van, sok tv csak azt ismeri, és csak feketefehér képet ad ntsc jelre. szvsz a bba kártya nem jobb annyival egy hivatalos ati partner által az ati referenciák alapján gyártott kártyánál hogy ezt a hátrányt kompenzálja. sőtt gyanítom hogy semmivel sem jobb.

www.simson4t.hu

(#23) bélanéni


bélanéni
őstag

és MO-n PAL rendszerű TV-k vannak ,de tudják fogadni az NTSC jeleket is (a jobbak)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#24) Den válasza AND1 (#21) üzenetére


Den
veterán

de ő 3 évig fogja használni. és úgytűnik nem akar havonta bővítgetni.

www.simson4t.hu

(#25) slug válasza crab (#20) üzenetére


slug
senior tag

Hát akkor eccerűen megoldja egy videjóval!

(#26) bélanéni


bélanéni
őstag

naná hogy nem jobb. szerintem épeszű ember nem tud különbséget tenni Sapphire meg Club3D között. csak az ára miatt írtam (különben meg sem közelítené a konfig a 400e-t)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#27) iwu válasza bélanéni (#13) üzenetére


iwu
addikt

:))

a hét poénja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#28) AND1 válasza Den (#24) üzenetére


AND1
őstag

Okosan összeálitott géppel simán kilehet húzni 3 évig is akár...nem kell ahhoz 400 rugo...de nem vitatkozom :) Figyelek mi lesz belőle...

Egy régi PH-s.

(#29) Den válasza AND1 (#28) üzenetére


Den
veterán

igen, én pl úgy néz ki az 1600+ xp-mel és r9000-emmel ki fogom húzni akár 4 évig is. viszont nem használom olyanokra a gépet mint a topicindító. És úgy tűnik ő pénzt fog keresni vele, tehát a nekem fölösleges plusz teljesítmény neki valszeg pénzben kifejezhető előnyt jelent majd.

www.simson4t.hu

(#30) tsello


tsello
aktív tag

Amit ajánlok:
Asus P4C800 Deluxe
Seagate 7200.7 , 120GB, 8MB cache
1GB Twinmos 400 MHz DDR mem
Chieftech DA-01BD4 vagy Codegen 9011et. Attól függ hány vinyót fox belerakni.
Teac 52x CD írót ne!
Logitech MX300 egér
...
meg a többi apróság.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#31) iwu válasza baman (#1) üzenetére


iwu
addikt

videofeldolgozás - be is kell digizni? mert akkor valami ütős dv kártya sem árt, meg pl wmilyen all is wonder.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#32) Arius válasza bélanéni (#2) üzenetére


Arius
aktív tag

''ennyi pénzből megveheted majdnem a létező legdrágább és minőségibb konfigurációt.''

Valóban inkább csak majdnem... szerintem 7számjegyű összeget is el lehetne 1 gépre költeni...de hogy többet, mint bruttó 400ezer az tuti!

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#33) Arius válasza bélanéni (#2) üzenetére


Arius
aktív tag

''ennyi pénzből megveheted majdnem a létező legdrágább és minőségibb konfigurációt.''

Valóban inkább csak majdnem... szerintem 7számjegyű összeget is el lehetne 1 gépre költeni...de hogy többet, mint bruttó 400ezer az tuti!

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#34) Enemy válasza baman (#1) üzenetére


Enemy
aktív tag

Ha ennyi a lé a zsebedben miért itt érdeklödsz. Nincs bizalmad a boltokban az eladóhoz. vagy most fittizel????

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#35) Salvatore


Salvatore
tag

Javaslat:
Abit IC7-MAX3
3Ghz P4 800as fsbvel
2*512GB DDR (kingston, corsair, twinmos)
9800Pro (shappire, gigabyte)
2db 160GB (seagate, maxtor) Serial ATA-s winyó beRAIDezve (mode0)
Chieftec szerverház

A pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta...

(#36) DaSilva válasza Enemy (#34) üzenetére


DaSilva
senior tag

Nincs bizalmad a boltokban az eladóhoz [...]????


Monnyuk ha lövése nincs a témához, van rá némi alapja..

huss, fohászom száll feléd

(#37) baman válasza iwu (#8) üzenetére


baman
csendes tag

komplett ajanlat johetne, egeszen konkret alkatresz meghatarozasokkal, pontos tipusokkal. a 3 evvel ezelotti vasarlaskor 1 honapot szarakodtunk, hogy mi legyen, bar eppen akkor volt vmi komolyabb technikai valtas, ami miatt az akkor legujabb dolgokat tobben nem ajanlottak. mivel nem kovetem a fejlemenyeket, gozom sincs a kompatibilitasi kerdesekrol, az esetlegesen varato kozeli fejlemenyekrol (kesobbi upgrade szempontja, ugye).

de persze egy komplett konfig is csak kiindulopont lesz nekem, leven biztos lesznek kulonbozo javaslatok, es ott van az emlitett kozbeszerzes, ami beleszolhat.

kosz.

i:baman

(#38) erdoke válasza baman (#1) üzenetére


erdoke
titán

Mivel a videotömörítés is szóba került (:D), illetve az összeg is engedi, én most 1 Inteles konfigot vázolnék. Tuningtól eltekintettem, mert nem írtad, így erősebb procival és alap (400-as) RAM-mal lesz.
- Alaplap: Intel 875P chipsetre épülő, márkát, felszereltséget kell eldönteni. Pl. Asus P4C800-E (Deluxe), Abit IC7(-G), stb.
- Processzor: P4 2,8C. Tuning nélkül a kisebbek teljesítménye esetleg kevés lehet, a nagyobbak pedig ebbe a keretbe se férnek bele. Rá egy Zalman CNPS7000-AlCu hűtő.
- Memória: 2x512 MB PC3200 DDR SDRAM. Márka olyan legyen, amit a lap támogat, ez a gyártó honlapján fellelhető. Vmi jobb fajta, többé-kevésbé ár és teljesítmény sorrendben: TwinMOS, Kingston Value, Kingston HyperX, Corsair TwinX.
- Videokártya: Jelen állás szerint ATi-t javaslok, 9700 v. 9700Pro. Gyártó majdnem mindegy, Sapphire OEM tökéletesen megteszi.
- Ház: A jó szellőzés miatt egy midi Chieftec, ízlés szerint Dragon v. Scorpio, fehér, szürke, kék, fekete.
- Táp: A friss teszt szerint a Coolink 350-es tápja jó vétel, a Chieftec 360W-os tápja nagyon halk.
- HDD: Méretet válassz szabadon, a WD 8 MB cache sorozata gyors és nem is hangos.
- Nem írtad, milyen optikai meghajtókra lenne szükséged, ezért a szokványosakat ajánlom: Toshiba DVD-ROM, Plextor CD-RW.

A legjobb aláírás a héten

(#39) baman válasza AND1 (#21) üzenetére


baman
csendes tag

egyaltalan nem baj, ha nem koltom el az osszes penzt, ilyen kenyszer nincs. viszont egyszerre kell megvennem mindent, mert hamar ossze kell rakni, es dolgozni vele. nem erdekel, hogy a kovetkezo honapban mit mennyiert kapnek, ha varnek.

i:baman

(#40) Atlantis válasza Enemy (#34) üzenetére


Atlantis
veterán

Ne bántsátok már szegényt! Bizalommal telve hozzánk fordul segítségért, erre ti csak irigykedtek. Inkább örülnénk neki, hogy megkérdezte. Miért ne lehetne ennyi pénze?
Amúgy én is Intel alapú konfigot ajánlanék.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#41) Den válasza Enemy (#34) üzenetére


Den
veterán

miért ne itt érdeklődjön?

www.simson4t.hu

(#42) baman válasza Den (#24) üzenetére


baman
csendes tag

errol van szo! a mostani gepem is szinte megfelel a szukseges feladataimnak, de azert erezni, hogy lassan keves bizonyos dolgokhoz. penz viszont ritkan van, es amikor van, akkor ki kell hasznalni.

nem bovitgetek, nem porgetem tul az alkatreszeket, nem babralom a gepet. dolgozom vele. jatek tema nem szempont, tv-kimenet (ntsc, pal) nem szempont, scsi nem kell.

i:baman

(#43) baman válasza iwu (#31) üzenetére


baman
csendes tag

videodigit nem szempont, arra van kulon videostudio. csak szerkesztes a mar digitalizalt anyagbol.

i:baman

(#44) Enemy


Enemy
aktív tag

Sorry de vannak olyan boltok ahol van szakértelem is!!!!
Nem védeni akarok üzleteket. De én is dolgoztam ilyen helyen.
Az eladók nem nagyon szeretnek titkokat elárulni. De ha bizalommal fordulsz jó helyre akkor igenis a jó alkatrészeket adják a gépge. Rühellem ha bejőn a vevő és elkezdi kérdezgetni jó ez a cd iró? ha kitárulkozik az ember és elmondja igen király akkor a szöveg meghalgatása után elmegy a legközelebbi boltba és lealkudja az áfát mer mint utdjuk ezt meg lehet tenni. Az én szövegem hatására. Én a tapasztalatot nem ugy loptam. jó szivvel árultam el a jó beruházásokat. de mint tudjuk az információ pénz.......

Kérte a ficko a gépet ősszeszereltük ... memoria dim 1 .... Fazon 2 nap mulva visszajött hogy a memoriát átrakta egy másik szlotba mert ott jobban ment. Ezt nekem az általa irt proggrammal probálta bizonyitani..

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#45) baman válasza Enemy (#34) üzenetére


baman
csendes tag

miert itt erdeklodom!? mi a gond, itt csak csekely osszegrol szabad beszelni? alapszabaly, hogy a forum hasznaloinak nagyon olcso gepe legyen? ;-)

igy sokkal egyszerubb, mint boltokba maszkalni (gyorsabb es kenyelmesebb, raadasul eppen esik az eso ;-), tobb informacio johet ossze (egyeb forumokon is feltettem a kerdest).

i:baman

(#46) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

kozbesz arlistaban

hp workstation 4100 2.4GHz B 512kB cache 40GB IDE 512DDR-333MHz DVD/CD-RW xp, eger bill 399000 br
hp worksattion 4100 + 36GB SCSI ~450000br
hp workstation 4100 + nvidia quadro 4 380XGL 455008br
hp workstation 4100 2.6GHz C 512Kb cache 80GB IDE 512DDR-333MHz DVD/CD-RW, xp, efer bill 456017 br

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#47) McCoy válasza baman (#45) üzenetére


McCoy
tag

Hát én mindenképp valami jó kis VIVO-s kártyát vennék, esetleg ASUS XXXX DELUXE-os kártyát, ami azért jól tud digizni :)

(#48) McCoy válasza McCoy (#47) üzenetére


McCoy
tag

3ghz P4-es procit, 1 gb rammot(természetesen Kingston:)), 180GB Sata, vincsit, stb........ :)

(#49) hobizoli válasza bélanéni (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Dehogynem...:

-MSI K7D Master-L
-2db Athlon MP2800+
-2db Spire Flaconrock II
-Enermax 651P-VE
-2db 512MB PC2700 (DDR333) RAM
-Ati Radeon9800Pro 256M (BBA)
-120GB WD HDD 8MB
-Pioneer 16x DVDROM
-Pioneer 4x DVD+RW
-Vmi szep naaagy nagy torony kucko, par szellozteto ventivel


Esetleg a hutest lehetne 2db innovatek vizhutesre is cserelni :DD


:DD:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#50) strike-force válasza hobizoli (#49) üzenetére


strike-force
őstag

asztán megyünk a KFKI-ba bérszámoltatni... :))

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.