Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqzs


qqzs
őstag

Ha jól latom ilyen meg nincs. Nekem Mi sphere kameram van, nezegetni Oculus Goval szoktam

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#2) qqzs


qqzs
őstag

1. Van otlet hogy a videó felvetelt at lehet allitani valahogy hogy kesobb induljon es mondjuk fix 10-20-30 sec legyen mint amit appbol is lehet? Eleg amator hogy latszik a video hogy kinyujtom a kezem/sticket es a vegen meg kikapcsolas. A fotonal ez megvan, nyomas utan ket sec utan exponal.
2. talaltam egy facebookcsoportot, egy csomo kepet neztem es egyszer csak leesett hogy sose latom rajtuk a tarto kezet vagy az embert. Hogy csinaljak? meg mindenki ugy? egyet sem talaltam amin rajta lett volna
3. ha ossze akarom vagni akkor a stichelt videokat vagjam ossze igaz?
4. nem ertem a gyari progiba mi a vr mod amikor egymas ala rak ket kepet mintha ou lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#3) Márton válasza qqzs (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

Sztem túl kevés a gomb ehhez a kamerán.
Ha meg fixen később indulna a felvétel, az lenne sokaknak a baj, hogy lemaradnak valami eseményről.
Nekem az fáj, hogy nem lehet interval módot indítani wifi és teló nélkül. Ezt miért nem jegyzi meg?
Elég amatőr, hogy minden egyes ilyen felvételnél (az eseteim 90%-a), kapcsolódni kell telóhoz, majd az appban beállítani az intervalt. Ez terepen, poros környezetben főleg macera. Nem beszélve a kopteres felhasználásról. Ott is célszerű 5-10mp-enként lőni fotót és a végén kiválogatni a legjobbakat, de wifizni minden start előtt, majd véletlen bekapcsolva hagyni elég veszélyes dolog..
3-4 hónapja írtam a fejlesztőknek ezügyben, azt válaszolták jó ötlet, meggondolják. Hát, nem sietik el.

A két 180 foknál nagyobb optikának hála ki tudja szedni a kezed a képből az algoritmus. Misphere Converter androidra melegen ajánlott ha valaki minőségibb illesztést szeretne. Az tud optical flow-t, batch-t, stb.

Még nem vágtam 360-as videót, de már van 1-2 szerkesztő ami támogatja. Gondolom a stitchelt equirectangular format mindegyik beolvassa, a 2 félgömböst nem hiszem.

A VR mód nekem SBS-ot ad, úgy emlékszem. Ma ránézek neked.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) qqzs válasza Márton (#3) üzenetére


qqzs
őstag

Szerintem a felgomboset is beolvassa a vagasoknal keletkezo fadelt vagy hasonlo reszeket nem lehet stichelni.

A VR mod az valami virtualis 3d lenne? mi ertelme ou-t vagy sbs-t csinalni egy 360 fokos video-bol mindketto szemnek ugyanazt mutatja es kesz

Intervallum modra arra gondolsz hoyg fotozik x idonkent? ha foto modban nyomva tartod a exp gombot egy masodpercenkent lo 10 kepet. Es leiras szerint ennek az idejet be lehet allitani az appban bar en nem talaltam.

Eladó: GTS450

(#5) Márton válasza qqzs (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Hú, kicsit zavaros, de biztos hosszú volt a tegnapi buli :)
VR SBS módnak akkor van értelme, ha cardboardba vagy 2e f-tos univerzális kukkerbe rakod a szemcsit.
Ugye ott a bal szemed a képernyő bal felét, jobb a jobbat látja.
(én is keresek olyan kis kukkert, amivel mindkét szemem az egész képernyőt látja, 2D tv-zésre. Ha tud vki linket..)
Igen, az interval (timelapse) mód, X mp-enként készít fotót. Nagyon hasznos ez eseményeknél, állványra letéve, hogy készülnek a képek, én meg majd otthon nyugiban kiválasztom a legjobbakat. Vagy kopterre téve. Mivel nem is tud távolról, kábelről stb. exponálni, wifit meg veszélyes bekapcsolva hagyni, és nem is megy 1-200m-nél tovább, ezért ott is igen hasznos az interval mód. A hosszú lenyomást ismerem, az egy-egy szelfire ok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) qqzs válasza Márton (#5) üzenetére


qqzs
őstag

Na vegre eljutottam az elso kepem benne van az oculusba.
De nem doltem hanyatt.
Ez egy kivagas zoom nelkul. Valami en toltam el vagy ez ennyit tud ebben a kornyezetben? Ez kb 3 meterre van a kameratol. Mondjuk ettol jobbakat latok neten

ez meg 5 re

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#7) Márton válasza qqzs (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát az eredeti 2 félgömbösben több a részlet?
Tedd fel valahova, ránézek.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) qqzs válasza Márton (#7) üzenetére


qqzs
őstag

Megneztem az eredetit az is ilyen, akkor valoszinu az auto kattintas eredmenye az ISO 90 es kep, ugy latszik hogy 55 felett szinte mind ilyen minoseg :(
Google photos gombpanoramakat nem lehet elhagyni ha minoseg kell es van ido forgolodva kattingatni.
Vagy akar DSLR majd MS ICE amit regebben hasznaltam, bar azok csak panoramak voltak, gömböt meg nem probaltam vele

Eladó: GTS450

(#9) Márton válasza qqzs (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez van, én is jobb képet csinálok egy Gopro 3-mal körbefordulva.
Ennek az előnye, hogy egy időpillanatban készül a gömb, így nem gond a mozgó téma.
Telóra, fullhd monitorra még épp elmegy, de zoomolni ne akarjál bele.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) qqzs válasza Márton (#9) üzenetére


qqzs
őstag

Azota nezegettem kepeket pl ami a hivatalos appban van. 200-300 isos kepeken sem latok ekkora zajt. Kezdem azt hinni valami a kameraval van. Ha az a minoseg lenne mint ott azokon a kepeken amin keves a feny nekem jo lenne.
Itt van ez 200iso semmi zaj [link]

Eladó: GTS450

(#11) Márton válasza qqzs (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

En az ISO 50-nel sem vagyok sokszor elégedett.
Ezért kell a több fotó és stacking, de ott még én sem tartok.
Hol látod hogy ez iso 200? Lehet zajszűrt utólag.
Tegyél már fel egy 50-est, hogy lássam, olyan-e mint az enyém.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) qqzs válasza Márton (#11) üzenetére


qqzs
őstag

Ha appbol nezed a fotokat a tapre elojon a meni a moreban van azt hiszem a photo info ott mutatja az isot.

innen lehet workflow otleteket meriteni

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#13) qqzs


qqzs
őstag

Olvasgattam a mirage kamerarol revieweket es irtak ott is ami elsore nem esik le ha uj vagy a 360videozasban hogy ha forgatod a kamerat akkor a fejedet is forgatni kell mert felcserelodik a ket szemnek lejatszott kep.
Most egy kicsit jobban beleéltem magam es ket dolgot nem ertek.
1. Vuze hogy csinalja a 4x2lencsevel? Csinal egy teljes gombot a bal meg egy masikat a jobb szemnek? Szoval ott nincs semilyen gond a forgassal mozgassal?
2. A masik topicban irtad a egy kamaraval keszitet gombpanorama 3desiteset. Ott hogy oldjak meg a gejfordulasos szemvaltasproblemat?

Plusz meg eszembejutott mire leirtam

3. Akkor kerdeztem a alvanyarrebrakos masikszemnek keszult gombot. Amire irtad higy nem jo az illesztesek miatt meg a szemfelcserelodes miatt. A vuzze nem ugyanazt csinalja csak egy menetben?
4. Mi spherevel probaltad a 3d-t arrebrakassal majd ou vagy sbs a stichelt kepbol? (update: jovan leeset megint ha megfordulok szemfelcserelodes van :) de akkor hoyg afenebe mukodik a vuze stichelese)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#14) qqzs válasza qqzs (#13) üzenetére


qqzs
őstag

Meg ha egy kepbol lehet akkor ket kepbol miert nem egyszerubb?

Eladó: GTS450

(#15) Márton válasza qqzs (#13) üzenetére


Márton
nagyúr

én fix fotót készítek 3D-ben, nincs gond hisz van bal és jobb kép,
és mindig a bal szemed kapja a bal a jobb a jobbat.
Ami nem 3D-s, az a teljesen le ill. felefelé nézés. Ez 2D-s, de nem gond, ritkán nézünk magunk alá.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#16) qqzs válasza Márton (#15) üzenetére


qqzs
őstag

De most az egy kamaras gombpanoramas foto 3d-re konverziojat mondod?
Nem emlekszem a folyamatot belinkeleted a masik topikba? ide is berakhatnad.
Tovabbra sem ertem hogy lehet egy gombben megoldani hogy barmerre nezek a bal szem kapja a bal kepet a jobb szem a jobbat.

Ja azota talatam Detu Maxot, jo lesz 8K video szemenkent ha jol ertem, 2500 dollar

Meg a kandao. Remélem beindulnak ezek es nem jutnak a 3d tevezes sorsara

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#17) Márton válasza qqzs (#16) üzenetére


Márton
nagyúr

itt van, de előre szólok, nem egyszerű a mutatvány, van hogy 1-2 órámat is elveszi egy kép, persze én a tökéletesség híve vagyok :)
Mit nem értesz? Nem egy gömb van, hanem két gömb. Egy a bal szemnek, egy a jobbnak. A programnak nyilván támogatnia kell a stereo 360 formátumot, hogy az egyik gömböt az egyik szemre a másikat a másikra tegye ki és kövesse a fejmozgásod.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) qqzs


qqzs
őstag

Mi Spherevel keszult tura. Most mar latom hova kell eljutni :) ezzel keszult [link]

Egyebkent itt van meg ketto free tura keszito [link] [link]

Neztem a tobbit de egyik sem igazan free

Eladó: GTS450

(#19) Márton válasza qqzs (#18) üzenetére


Márton
nagyúr

Én a krpano-t vettem meg.
Az sem egyszerű, kb. programozó szakirány kell hozzá, de ezzel tényleg mindent tudsz :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) qqzs válasza Márton (#17) üzenetére


qqzs
őstag

A szemfelcserelodes problemat nem ertem , neha azt hiszem igen. :)
Ha ugye ket kamerat rakunk egymas melle es ket szemnek keszitunk kepet 180 fokosban jok vagyunk.
Az a gond amikor megfordulnank mert a 180 fokig a kepek a jo szemek latjak de utana a bal kepet latja a bal szem amikor mar a jobbot kene. Itt elvesztem :) hoyg a fenebe fog a masik szem ele kerulni a jo kep.

Es itt jut eszembe amit mondtal hogy nem a tengelye korul forog a gep amikor gombpanoramat losz

De akkor miert nem lehet negy (vagy 2) iranyba lott 180 fokosbol valahogy egyszeruen generalni 360 as 3d-t? Vuze is meg Detu is azt csinalja nem?

Eladó: GTS450

(#21) qqzs válasza Márton (#17) üzenetére


qqzs
őstag

Nyilvan ismernie kell ezt a formatumot. De csak ugy tudom elkepzelni hoyg a szoftveres valtas van a szemek kozt vagy a franc tudja

Eladó: GTS450

(#22) Márton válasza qqzs (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

nem kell semmi váltás, ahogy forogsz a bal szemed a bal gömböt kapja a jobb a jobbat
próbáld ki, működik

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23) qqzs válasza Márton (#22) üzenetére


qqzs
őstag

Persze innen indultunk :)
Ha egy gömbből lehet kettőt csinálni akkor kettőből miért nem lehet??? :)
Vagy 4x2db 180 asbol nem lenne egyszerubb? Amit a vuzze is csinal?
Vagy valami nagyon nem esik le aminek egyertelmunek kene lenni?

Eladó: GTS450

(#24) Márton válasza qqzs (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

A Vuze-s megoldás a 4 irányban tökéletes 3D-t adhat, köztes irányokban nem 100%-os.
Gondolom szoftveresen próbálják még korrigálni több kevesebb sikerrel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) qqzs válasza Márton (#24) üzenetére


qqzs
őstag

Tegnap bongesztem a 360cities.net-en. Bongeszobol megy a vr mod es nagyon jo minosegu kepek vannak fent.
De ami erdekes az explore menuben tudsz sztereo panoramakra szurni. Van jopar nagyon jo minosegu kep. Ket fotos aki nagyon profi es irnak is 3d panaoramazasrol az egyik K Sharpless a masik Baranano a profiljuknal van leiras. A Sharpless fejleszt 3d geppel keszult fotogbol stichingelo szoftvert. PT3D Es ahogy nezem a weboldalaikat a fent levo fotoik is ugy keszultek.

Errol jutott eszembe hoyg a stereo photo maker ezer eves progiban is van valami panoramazasi lehetoseg, azt nem nezted?

Ja es ezekben a fotokban barmilyen szogben nezek tokeletes a 3d hatas

Eladó: GTS450

(#26) Márton válasza qqzs (#25) üzenetére


Márton
nagyúr

ezek nagy részét már ismerem.
Thomas fejleszti a pt3d-t igen, de én még nem használtam, csak a sima ptgui-s egykamos eljárást.
Teljesen lefelé és felfelé nem lehet tökéletes a 3D hatás, mivel egy fix képet nézel, ezért ott 2D, de nem zavaró.
Vannak már erre is próbálkozások, depth map + spec. szoftver ami ezt kezeli, de használhatóval még nem találkoztam. Időm sincs nagyon most erre, és nincs aki ezt megfizetné :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27) qqzs válasza Márton (#26) üzenetére


qqzs
őstag

Ezt lattad mar? https://www.kandaovr.com/qoocam-8k/ youtubon ha nezed allitsd 8k ra ...nem semmi

Eladó: GTS450

(#28) Márton válasza qqzs (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

A kameráról hallottam, de 8k-s 360 sample-t még nem láttam yt-on.
Van linked?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) qqzs válasza Márton (#28) üzenetére


qqzs
őstag

A weboldaluk galeriajaban van letoltheto is mg yt is

Eladó: GTS450

(#30) Márton válasza qqzs (#29) üzenetére


Márton
nagyúr

jó, de én QooCam 8K sample-re gondoltam. Olyat nem látok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.