Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  32bit transfer mi ez?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Találtam a biosban egy 32bit transfer opciót (ON--OFF variációk) a HDD beállításoknál mi ez???

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) Bass


Bass
addikt

ennyire nem lehet nehéz kérdés ez?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#3) bogingrol válasza Bass (#2) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Tedd On-ra,vagy Enabled-ra.Elvileg valami gyorsul tole ,de asszem van egy oldal ahol egesz jo kis BIOS leiras van,ehol a link (csak lama vagyok,de megnezem hogy kell rendesen beszurni :DD ) http://www.dewdew.sg.hu/article.php?cid=85
Udv!

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#4) 15000 válasza Bass (#2) üzenetére


15000
tag

angolul:

32-bit Transfer Mode

Common Options : On, Off

Quick Review

This BIOS feature allows you to command the IDE controller to combine two 16-bit hard disk reads into a single 32-bit data transfer to the processor. This greatly improves the performance of the IDE controller as well as the PCI bus.

Therefore, it is highly advisable to enable 32-bit Transfer Mode. If you disable it, data transfers from the IDE controller to the processor will only occur in 16-bits chunks.

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#5) Bass válasza 15000 (#4) üzenetére


Bass
addikt

Letudnád fordítani???:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#6) 15000 válasza Bass (#5) üzenetére


15000
tag

lényege, az hogy inkább kapcsold be mert akkor gyorsabbak lesznek a hdd-műveletek.
hátrányod nem származik belőle.

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#7) Bass válasza 15000 (#6) üzenetére


Bass
addikt

oké köszönom szépen

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#8) Mennyi? válasza 15000 (#6) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

És amit ezen a linken (http://www.dewdew.sg.hu/article.php?cid=85) írnak, hogy az NT-nél eredményezhet hibákat is? Itt számít az XP NT magja?

(#9) 15000 válasza Mennyi? (#8) üzenetére


15000
tag

ezis ott volt alatta

''A másik oldalról nézve viszont a hibás adatokat nagyon komolyan vették a Microsoftnál, és a hibajavítást kiadták a Service Pack 2-ben.

Ha ez a funkció tiltva van, akkor az IDE vezérlő csak 16-biten küldi tovább az adatot a processzornak. Ez temészetesen visszafogja a teljesítményt, ezért ha tehetjük, ezt az opciót engedélyezzük.''

és sztem xp sokkal később volt, mit sp2, ergo benne kell hogy legyen abban is szvsz.

- It's the one that says BAD MOTHAFUCKA' ...

(#10) Mennyi? válasza 15000 (#9) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

OK! Kösz! Legközelebb majd figyelmesebben olvasok! :))

(#11) Bass


Bass
addikt

nekem win98se-m van azzal mehet? hja az mitöl van hogy a vinyóm egyszer 30305kb/s-t nyom sandrában másszor csak 24-25 körül van ez az érték?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  32bit transfer mi ez?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.