Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  3200+ tuning

Hozzászólások

(#1) szutyok111


szutyok111
csendes tag

Sziasztok!

Elnézéseteket kérem ,hogy megint új topikot nyitottam a témában de el akadtam van egy asus a7nbx alaplapom ill. egy amd3200+ procim amit vízzel hűtők és mikor húzni akarom 2500mhz-ig nincs probléma /12.5x200/ de mikor fel rakom a szorzot 13x200 ra az alap lap csak 1100mhz-en indul el! Mi lehet a probléma a bios nem, tudja vagy a proci nem bírja


[Szerkesztve]

(#3) -=Jam=- válasza szutyok111 (#1) üzenetére


-=Jam=-
őstag

És miért a szorzót emeled, az FSB-vel sokkal többet érsz...?!

(#4) cudar07


cudar07
senior tag

szia
nem tudom mijen ramod van de elöbb az FSB növeld
utána agy feszültséget a ramnak (biosba +0,1 et aszem)
utána tovább az fsb (nézd a hőfok) (220 FSB ig menni fog szerintem és a ramok is)
utána jöhet a szorzó (de ez már nem nagyon fog menni szerintem)
Jobb egy magas FSB kisseb szorzóval mint forditva azonos MHZ en :)

(#5) kocsonya válasza szutyok111 (#1) üzenetére


kocsonya
tag

Áruld már el lécci, hogy progit/játékot/akármit használsz, ahova nem elég a 2500MHz??? Vagy esetleg egy 6800 Ultra/X800XT PE van a gépedben, amit nem bír máshogy kiszolgálni a procid?
Valószínű azért nem megy a procid magasabb szorzón, mert nem bírja. Nekem csak az a furcsa, hogy ha egy szorzólockos procin akarod állítani a szorzót, akkor csinálja ezt. De az is lehet, hogy csak bugos a biosban a 13as szorzó. Próbáld meg azt, hogy visszaveszed az FSB-t aztán megpróbálod a 13.5es szorzót.
A legnagyobb teljesítménynövekedést akkor fogod elérni, ha az FSB-t emeled, amíg csak a ramjaid bírják. Bár ha noname 400as ramjaid vannak, akkor sokra ne számíts. Ha azt mondod, hogy elmegy 2500 MHz-et, akkor szorzó vissza 9-re FSB maximumot megkeresed, utána szépen kezded emelni a szorzót is.
Csak mégegy kérdés! Milyen feszen tudtad ezt az eredményt produkálni?

Szar az élet, mégis éled!

(#6) Sanya válasza szutyok111 (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem tudom mi lehet a baj, de én szárazjéggel hűtöm, és 34*500-on is simán megy! szerintem láma vagy!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) Steven


Steven
addikt

Nálam léghüttéssel 1,85 érem el a 2600 mhz et viszont igy tök véletlen időközönként újra indul 2500 már atom stabil 3 napig ment kikapcsolás nélkül 220*11,5 :) 45 c fok max terhelés mellet igaz hangos a gép:)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#8) Steven


Steven
addikt

Ja és egy 3000 ''+ prociról van szó...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
én most vettem Zalman 7000 a CU hütést meg egy 500W tápot
de nem birja a bartonom 2500 + a 200*11 akkor se ha 1,7 V adok neki :((
40 fok alatt van a cpu a ramok meg 400 MHz es
everest lefut de a 3Dmark nem megy csak az eleje :(
SOS SOS SOS SOS nem ezert adtam ki sok pézt :(
elöre is köszi

[Szerkesztve]

(#10) Steven válasza cudar07 (#9) üzenetére


Steven
addikt

Lehet szarul raktad rá a hüttőt

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#11) Esmein


Esmein
nagyúr

azert mert keves a bit a 13x-as szorzó eléréséhez és csak 12,5-öt tud tárolni benne. Ez egy ilyen hidas marhaság, ha visszaértem a koleszba adok linket mit kell a hidakkal szórakázni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#12) Esmein válasza kocsonya (#5) üzenetére


Esmein
nagyúr

Aki nem tuningol vagy hülye vagy gazdag. Hülye hogy nem használja a processzor tartalékait vagy gazdag és lusta, nem akar vele foglalkozni, megveszi ugyanazt felhúzva drágábban.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) ^Bundi^ válasza Esmein (#12) üzenetére


^Bundi^
senior tag

Tuningolni jó móka sztem.:)

Nos Omnes Una Manet

(#14) Apophis válasza ^Bundi^ (#13) üzenetére


Apophis
őstag

Ja. Én inkább ''hobbiból'' tuningolok, mint a teljesítmény növeléséért. Csomó játékot csak benchmarkként kezelek. Élvezem, ha sikerül többet kisajtolnom a rendszerből...

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#15) ^Bundi^ válasza ^Bundi^ (#13) üzenetére


^Bundi^
senior tag

11*233 at próbáld sztem..azt tudni kéne.vegyél bele remek ramokat (pl A-DATA 566 osokat..bár az nem olcso, de 233(466) Mhz -n olyan időzítést teszel rá, hogy belehalsz.:)

Nos Omnes Una Manet

(#16) ^Bundi^ válasza Apophis (#14) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ez így van.:)
itthon elbíbelődöm az MHZ ken..:)

Nos Omnes Una Manet

(#17) cudar07


cudar07
senior tag

Steven szia
ha szarul raktam volna fel a hütöt akkor nem 45 fok volna a max !!!
a ház oladala igy is fent van :)
de köszi :)

(#18) Steven válasza cudar07 (#17) üzenetére


Steven
addikt

Van egy coolermaster aero 7 hütőm és ha szarul rakom fel pl fél oldalassan akkor a gépemet nem lehet kajak huzni vagy gakran ujra indul stb vagy be se kapcsola az alap óra jelein hanem csak 1300mhz és nem a melegedés miatt az a pár mm ki potolja a silicon paszta....

Fura de nálam igy van......

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#19) cudar07


cudar07
senior tag

szia
értem , de hogy álapitsam meg hogy rosszul raktam fel a hütőt???
egy Zalmant ugy kell felcsavarozni, mint egy viz hütést !!
vagy hallottam BIOs frissitést??,
Elöre is köszi a válaszokat :)

(#20) MoP_FX 57 válasza cudar07 (#19) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ez most ,hogy jon ide :F - na de mindegy.A zalmant ugy kell ,hogy negy furatba a a szarnyakat abba pedig bele csavarozod a bordat.

(#21) cudar07


cudar07
senior tag

szia FX
esetleg egyel fölém olvasol akkor tudod miért irtam ide
szia :))

[Szerkesztve]

(#22) g0tcha


g0tcha
tag

bocs ha esetleg nem témába vág de ez az 1ik legfrisebb 3200+ topik es 1 kerdesem lenne. most neztem 1ik MO-i bolt arilstajan (és igen meglepődtem) hogy arulnak 3200+/400 as barton mellett 3200+/333 as bartont is es ugyanez a felallas a 3000+ al is. eddig ugy tudtam h ezekbol csak 400 as kaphato vagyis h csak 400 as fsb vel gyartottak. nemtom de ha igaz es belegondolok h 3200+ / 333 at 400 as fsb vel hajtva ami sztem nem 1 komoly tuning mar ha van benne annyi erotartalek akkor meg meg is erheti de nemtom. vki hallott mar vmit rola esetleg van tapasztalata az emlitett procival ?! köszi amugy br 35K..

Vae victis!

(#23) Calogero


Calogero
addikt

En csak a 3000+ procirol tudtam hogy letezik 333FSB-s es 400FSB-s
Az AMD oldalan se lattam 3200+ (333Mhz)-es procit
Bővebben: link

(#24) g0tcha válasza Calogero (#23) üzenetére


g0tcha
tag

a bolt árlistáján viszont ott ékeskedik.. nemtom csunya lennek ha beirnam ide a bolt nevet ?! :D:D

ami nem tetszik. gondolom 3200+/333 is 2200 MHz megy. ha 3000+/333 as 13 as szorzoval megy akkor rajottem en okos hogy 2200 at is oszthatom 166 al h mekkora szorzo jonne ki... 13.25 ????????? :D:DDD nem vok 1 pro tuningos de ranezesre nem tetszik nekem ez a szorzo akkor lehet megis eliras ?? de vajon miert szerepel nagyjabol realis aron az arlistaban (realis a többihez viszonyitva..)

[Szerkesztve]

Vae victis!

(#25) Trak válasza g0tcha (#24) üzenetére


Trak
addikt

Szerintem elírás...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#26) g0tcha


g0tcha
tag

de akar lehet az is hogy 13,5 os szorzo 166 al az 2241 MHz lenne (persze ez csak realis fejtegetes egyaltan az se biztos h letezik ilyen proci.. legalabbis elobbi AMD tablazatban nincs. :) )
végülis 2241 MHz nem elkepzelhetetlen mivel 3000+/333 as is ''ráver'' kemény 67 MHz et 400 FSB s társára... de ha télleg igyvan akkor vaj lehet jatszani meg ezzel is felfele a nagyobb szorzoval vagy ez a barton vége ?? pl 13,5 * 200 = 2700 :D:D este van mar nekem is

Vae victis!

(#27) g0tcha


g0tcha
tag

UP! vki infot! :S még nem válaszoltak a boltbol h letezik e

Vae victis!

(#28) g0tcha


g0tcha
tag

na senki ? :D:D:D:D:D

Vae victis!

(#29) g0tcha


g0tcha
tag

megköszönték, hogy észrevettem az árlistán a hibát ami azóta javítva lett :) szal mostmar biztos hogy nem letezik :D

Vae victis!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  3200+ tuning
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.