Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hati


hati
addikt

"To our Dyn free hostname users:

For the last 15 years, all of us at Dyn have taken pride in offering you and millions of others a free version of our Dynamic DNS Pro product. What was originally a product built for a small group of users has blossomed into an exciting technology used around the world.

That is why with mixed emotions we are notifying you that in 30 days, we will be ending our free hostname program. This change in the business will allow us to invest in our customer support teams, Internet infrastructure, and platform security so that we can continue to strive to deliver an exceptional customer experience for our paying customers.

We would like to invite you to upgrade to VIP status for a 25% discounted rate, good for any package of Remote Access (formerly DynDNS Pro). By doing so, you'll have access to customer support, additional hostnames, and more."

Milyen alternatívák vannak helyette és milyen korlátokkal?

(#2) Out válasza hati (#1) üzenetére


Out
addikt

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy a routered milyen DNS szolgáltatókat kezel.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) club1 válasza hati (#1) üzenetére


club1
veterán

Routere is válogatja, hogy milyen alternativát tudsz helyette használni. Amúgy pedig emlékezetem szerint van DDNS-es topic, nem is egy...

(#4) hati válasza Out (#2) üzenetére


hati
addikt

Openwrt

(#5) Out válasza hati (#4) üzenetére


Out
addikt

Tegnap este váltottam no-ip-s domain-re.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6) hati válasza Out (#5) üzenetére


hati
addikt

Köszön, ez valóban jó alternatíva. Remélem, nem kapnak ők is vérszemet és teszik fizetőssé a szolgáltatásukat.

(#7) Möhe válasza Out (#5) üzenetére


Möhe
addikt

Szintén. És gond nélkül tudom használni. De már 2éve fizetős nem?

(#8) Out válasza Möhe (#7) üzenetére


Out
addikt

Ezek szerint nem, mert tegnap regisztráltam free domain-t :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#9) Möhe válasza Out (#8) üzenetére


Möhe
addikt

Pár hete nekem fizetős volt, de no-ip, és ddns.de amit ingyen találtam akkor.

[ Szerkesztve ]

(#10) zichie


zichie
senior tag

Én évek óta a comexe.cn DDNS-t használom, ami elég megbízható és ingyenes. A TP-Link routerem is alapból támogatja. A DDNS szolgáltató [felhasználónév].kmdns.net formátumú címet ad. Egy problémám volt vele, a regisztráció, ami kissé nehézkes volt nyelvi problémák miatt.

[ Szerkesztve ]

(#11) sztanozs válasza hati (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

wazz - érdekes módon nekem elkerülte a figyelmemet ez a levél... mondjuk egy jó ideje szívok már velük, úgyhogy nagyon azért nem bánom.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12) UnSkilleD válasza Out (#5) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ha jól tudom no-ip-nél is havonta be kell lépni egyszer különben törlik a domaint

comexet már írtátok, van még az afraid

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#13) hati válasza UnSkilleD (#12) üzenetére


hati
addikt

A belépést nem helyettesíti a router általi "belépés"?

(#14) Out válasza hati (#13) üzenetére


Out
addikt

Valószínűleg nem, ahogy a DynDNS-nél sem működött. Havonta rá kellett kattintani egy linkre, hogy megmaradjon a domain, de ezt gondolom Te is tudod :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#15) zichie


zichie
senior tag

A comexe esetében nincs ilyen megkötés, hogy be kell lépni a webes felületen. Én több, mint másfél éve regisztráltam és azóta sem léptem be. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Out válasza zichie (#15) üzenetére


Out
addikt

Amint a no-ip is bevezeti ezt a dolgot, hogy nem ad ingyen domaint, akkor a comexe lesz a következő állomásom, mert az benne van a routeremben vagy a routercsere :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#17) Möhe válasza Out (#14) üzenetére


Möhe
addikt

De van egy kliensük is ami ápdételi a domaint. Rosszul tudom?
Illetve NAS app is van többféle "cég" regisztrációjával kompatibilis ugyan ilyen program. Az sem ér semmit,csak az oldalon való manuális belépés?

Amúgy nekem még mindig 14napos próbaverziót ad be, és 35dodó az éves előfizu. Mit nézek el?

Amúgy még pár hete regeltem ide,csak már akkor is ezt láttam,mármint hogy próbaverziót kínál ingyen.

(#18) tlac


tlac
nagyúr

itt van egy csomó ajánlat tapasztalatokkal
Free Dinamikus DNS szolgáltató

én a DNSdynamic-ra álltam át
nem kell belépkedni, meg kattintgatni

DNSdynamic will always be absolutely free.

[ Szerkesztve ]

(#19) Out válasza Möhe (#17) üzenetére


Out
addikt

Nem tudom, hogy van-e kliens hozzá, én mindig az e-mail értesítésben kattintottam egy linkre, ami meghosszabbitotta a domain-em 30 nappal.

Melyik szolgáltatónál nincs free opciód? No-ip?

Szerk: a DynDNS-re már egy ideje nem lehet free domain-t regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#20) sztanozs válasza tlac (#18) üzenetére


sztanozs
veterán

DNSdynamic will always be absolutely free.

Ja, pont mint a logmein...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) dabadab válasza sztanozs (#20) üzenetére


dabadab
titán

Meg minta DynDNS (ami egyebkent felvasarolt par "orokke ingyenes" szolgaltatot)

DRM is theft

(#22) tlac válasza sztanozs (#20) üzenetére


tlac
nagyúr

ígérték?
én nem emlékszem rá

(#23) dabadab válasza tlac (#22) üzenetére


dabadab
titán

We receive a lot of messages thanking us for making LogMeIn Free, well, free. Let's make this official: there's no need to thank us. LogMeIn Free is and will always be free. For today, you can just pay us in "Likes."

[link]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) sztanozs válasza tlac (#22) üzenetére


sztanozs
veterán

[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#25) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!

dyndns.hu, ipdns.hu

Nem pont azonos a szolgáltatás.

Gyurka

(#26) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Sziasztok. Tegnap lejárt az 1 éves előfizetésem a dyndns-en és hosszabbítani már nem szeretnék. Ajánlottátok itt ezt a comexe.cn-t, viszont nem találom az oldalon a regisztrációt. Tudtok ebben segíteni, esetleg egy linket adni, ami egyből a regisztrációs felületre dobna? A segítséget előre is köszönöm.

(#27) DR01DMAN válasza DR01DMAN (#26) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Sikerült a regisztráció a comexe.cn-oldalon. Leírnám pár sorban a menetét, hogy más ne kínlódjon annyit vele.

1. lépés:
Nyissuk meg ezt a linket: [comexe weboldala] Ne a hivatalos oldalt nyissuk meg, mert ott én nem találtam meg a regisztrációs menüt.

2. lépés:
Jobb oldalt legfelül nyomjunk rá a Bejelentkezés / Regisztráció gombra ami így néz ki kínai betűkkel:

3. lépés:
Ez az oldal fog megnyílni. Itt, ha a képet nézitek láthatjátok, hogy beírtam a kitöltendő mezőkhöz, hogy mit hova írjatok. Ha ez megvan, akkor arra a gombra kell rányomni, amit bekarikáztam pirossal:

4. lépés:
Ha ez megvan, akkor automatikusan beléptet minket az oldalra, nem kellett semmilyen aktiváló email-re rányomni, egyszerűen beléptetett és kész. Most pedig ugorjunk vissza a főoldalra (bal oldalon felül nyomjunk rá a comexe feliratra, emblémára és máris a főoldalon leszünk). A regisztráció után, ha mindent jól csináltunk jobb oldalt felül megjelenik az azonosítónk PL: ID: 778231, ami azt jelenti, hogy be vagyunk lépve az oldalra.

5. lépés:
Ezután a kinai betűs füleken el kell ugrándoznunk egészen addíg, amíg el nem érünk a ddns címünkhöz, ahogy a képeken látjátok.

Nyomjunk balról a 6-ik fülre:

Nyomjunk balról a 3-ik fülre:

Nyomjunk a balról a 4-ik fülre (egyel lentebb lévő sorban) :

Meg is érkeztünk a ddns címünkhöz (piros vonallal aláhúzott), viszont az utolsó képen már nem látszik, de a cím mögött nekem volt egy aktiváló gomb, rányomtam és ezután el is tűnt a gomb és aktiválódott a cím.

Ha minden jól ment, akkor be is állíthatjuk a router-be a ddns-t. Figyeljünk arra, hogy a regisztrált felhasználó név lesz a ddns cím első része (kmdns.net előtti rész), tehát utólag azt nem lehet módosítani (én nem tudtam).

(#28) explorer68 válasza DR01DMAN (#27) üzenetére


explorer68
tag

Köszi a leírást megcsináltam a lépéseket és sikerült regisztrálni, működik is!
Én azért annyival könnyítettem a dolgom, hogy lefordíttattam az oldalt angolra! :P

(#29) DR01DMAN válasza explorer68 (#28) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Szívesen! Örülök, hogy segített a leírás. :) Mondasz valamit, lehet nekem is azzal kellett volna kezdenem, hogy lefordítom az oldalt. :W

(#30) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok.
Sajnos nekem is lejárt a dyndns-em.
Most megcsináltam a regisztrációt és aktiváltam a ddns-t.
A telómon a kamera appban átírtam a nevet és a belépési adatokat. Mégsem megy,
Mit hagytam ki?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#31) DR01DMAN válasza Elar (#30) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Elméletileg ha mindent végig csináltál, akkor semmit. Pingelni tudod a létrehozott címet?

(#32) Elar válasza DR01DMAN (#31) üzenetére


Elar
senior tag

Igen, tudom.
Hopp elvileg jó lesz, ha megtalálom a jó user/pass kombót. (Ne mondj semmit, elfelejtettem) :) :) :)
A Mobile portba írtam rossz számot

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#33) Elar válasza Elar (#32) üzenetére


Elar
senior tag

Ááá anyám. Ha jól értem, nem az user nevet kéri, hanem az ID-t amit adott a regisztráláskor. De én az nem írtam fel, és a jelszó kérése sem megy nélküle :D :D

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#34) DR01DMAN válasza Elar (#33) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Úgy emlékszem a routerembe ki kellett válasszam a ddns szolgáltatót és utána a felhasználó név jelszót kellett megadnom. Ha hazaértem munkából 1-2 órán belül jobban utána tudok nézni ennek és akkor irok.

(#35) DR01DMAN válasza Elar (#33) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Az én routerembe így néz ki a beállítás. Valóban a felhasználó nevedre szükséged lesz, hogy használni tudd.

(#36) Elar válasza DR01DMAN (#35) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi szépen!

Rossz helyen akartam belépni az oldalon, azért nem volt jó az user/pass kombó. De ez már ok.
A TP linkes router beállítás is ok.
Virtual serveren van port nyitva.

És a kameraapplikáció (vmeye) azt írja ki, hogy nem jó user/pass

Nem értem a dolgot. Állítanom kellene a számítógépen futom cms kamera programban is valamit?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#37) DR01DMAN válasza Elar (#36) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Nem értem a dolgot. Állítanom kellene a számítógépen futom cms kamera programban is valamit?

A CMS-be szerintem nem kell állítani semmit. Arra gondolok hogy a CMS program felhasználó nevét és jelszavát kéne megadni a vMEye-be, address-nek a ddns címet, mobile portnak a nyitott portot. Az a baj, hogy nem nagyon értek az ilyen kamerás dolgokhoz, feltelepitettem gyorsba kipróbálni, de mivel nincsen kamerám így nehéz lesz.

(#38) Elar válasza DR01DMAN (#37) üzenetére


Elar
senior tag

Nyert :)
Mükődik. Valóban az kellett neki :)

Nagyon köszönöm a segítségedet!!

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#39) DR01DMAN válasza Elar (#38) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Szívesen! Örülök, hogy működik. :C

(#40) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!

Mostanában váltottam upc-ről digi-re. Az upc 3 ip-t adott. 3 ipdns címem van/volna.
A gondom hogy, az oldalon látom az új ip-címet, viszont a ping-re még a régi upc
ip jön, nyilván nem találja.Néztem a 8.8.8.8 -al, a digi sajátjával is, egyformán a régi
ip-re mutatnak. mi lehet a megoldás?

Gyurka

(#41) DR01DMAN


DR01DMAN
aktív tag

Másnak sem működik a kmdns.net? Nekem már egy hete off. Nem tudok csatlakozni.

(#42) ricogsm válasza DR01DMAN (#27) üzenetére


ricogsm
őstag

Most már telefonszámot kér! http://www.comexe.cn/
És a magyar nem jó neki.
Van ötletetek,hogy regisztráljak ?
Archer C2 router miatt kell.
Ddns fizetős
no-ipre nem csatlakozik

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#43) BullZeye


BullZeye
veterán

Nincs valami csoport ahol valaki előfizet 30as csomagra, szívesen beszállnék a költségekbe, 1 domain miatt nem fogok megvenni 5 évre 160 euróért egy csomagot, és már unom a no-ip havonta

(#44) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Használja valaki a freedns.afraid.org-ot?
Egész jónak tűnik a leírás alapján, illetve neten egy fórumban olvastam, hogy jól használható. :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#45) DR01DMAN válasza TomMusic (#44) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

Nem, még nem használtam. A No-IP teljesen jó, csak havonként meg kell hosszabbítani.

(#46) Fecogame


Fecogame
veterán

DDNS szolgáltatók

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.