Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2x256 infineon by spd vagy...mi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Szóval van ez a két memória modulom és eddig by SPD-ről működött így: 7/3/3/3. Erre azt mondták, hogy nem a leggyorsabb beállítás. Ezzel 2462 MB/s volt az olvasás az ADIA32-ben. Tegnap átállítottam 4/2/2/2-re és ezzel 2533 MB/s-re nőtt. Ez károsítja a modulokat? Vagy lehetne még lejjebb menni? Mondjuk 3/2/2/2-at bírná? Vki segítsen, hogy hogyan lehet a maximumot kihozni a RAMokból. Vagy segítene, ha mondanék pontos csip típus számot?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Bagoly válasza Vikthor (#1) üzenetére


Bagoly
senior tag

Károsítani nem fogja, maximum hibázik. A by spd azt jelenti, hogy a modul hivatalos (beégetett) időzítéseit használja. Ha ennél alacsonyabb időzítéseket szeretnél beállítani (ezáltal magasabb adatátviteli sebességet) minden maradandó károsodás nélkül beállíthatod, előbb utóbb hibázni fog a memória. (Használj valami tesztprogramot a hiba kiszűrésére). Persze azt se feledd, hogy ezek az értékek a működési frekvenciával dinamikusan változnak. (Magyarul ami 190Mhz-es FSB-nél még megy lehet, hogy a 200-at már nem fogja bírni).
Most mondanám, hogy keresd meg a ''nagy ramos topik''-ot, ha lenne kereső, mert sok izgalmas dolog van ott leírva.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#3) Vikthor válasza Bagoly (#2) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na hát pont ezért indítottam ezt a topicot. Nekem a kereső nem mindig jött be. Főleg, hogy most nincsen... :( Szóval a lényeg az, hogy akár bírni fogja a 3/2/2/2 vagy akár a 2/2/2/2-t? Az utóbbi már szerintem sok nem? Az FSB-t meg addig emeljem, amíg nem fagy ki semmi és stabil a gép min. 4-5 óráig?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Bagoly válasza Vikthor (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Sokkal jobb szvsz így:
1. A lehető legbénább memóriaidőzítésekkel megkeresed a proci végét. (a lehető legmagasabb működő FSB)
2. Itt megprbálod a végletekig csökkenteni a memória időzításeit (SPD-ről indulva).
3. Minden lépés után egy ''gyorsteszt'' (3dmark, prime, goldmemory)
4. A látszólag legalacsonyabb, még hibamentes időzítések beállítása után mondjuk egy egész napos prime teszt (cpu-túlmelegedés, ram hibázás, stabilitás vizsgálata végett.)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#5) Stitch válasza Bagoly (#4) üzenetére


Stitch
őstag

Melyik programok vannak kifejezetten arra irva, hogy memória hibázását észleljék?

(#6) Vikthor válasza Stitch (#5) üzenetére


Vikthor
nagyúr

memtest pl.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) beeboy válasza Vikthor (#6) üzenetére


beeboy
addikt

hát akkor tudod!

nekem 190fsb-nél erős időzítésekkel elkezdett hibázni, a memtest szépen mutatta.
a flokis progira gondolok.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#8) Vikthor válasza beeboy (#7) üzenetére


Vikthor
nagyúr

neked milyen Ramjaid vannak??? 190-en hibázik? Akkor ez 333MHz-es?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) Alvin_ti4200 válasza Vikthor (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem hiszem, mert annak extrém gyors lenne

(#10) Norbertpower


Norbertpower
tag

Hát szal a 333-asok nem bírják?????:F

Nekem a gépemben 512/333-as mem van és 200-as fsb-t használok!!! 10-11-es szórzóval!!!

Hmmm... Tehát azért még is csak megy.....

Üdv: Norbertpower

BMW + a ménes :DDD

(#11) Alvin_ti4200 válasza Norbertpower (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

És tuti 400-on mennek a RAM-ok?

(#12) Vikthor válasza Alvin_ti4200 (#11) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mert az nagy mák lenne... :D

Mondom, nekem 2x256 PC3200-em van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) Alvin_ti4200 válasza Vikthor (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szerintem is, de inkább közelít a lehetetlen felé:DD Szerintem a RAM Ratio-t vissza vette az alaplap 1:1-ről 4:3-ra.

(#14) beeboy válasza Vikthor (#8) üzenetére


beeboy
addikt

ja, de simán cl2.5-el viszi a 195-öt is.
200-ra már nem merem tenni

és bocsi a késői válaszért

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#15) beeboy válasza beeboy (#14) üzenetére


beeboy
addikt

már kezdenek melegedni....

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2x256 infineon by spd vagy...mi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.