Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  2gép adatátvitele USB-n (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Szóval a téma adott.Hogyan tudnám megoldani két gépen az adatátvitelt usb csatlakozókon keresztül?
Régebben a media marktban láttam használat közben ilyen usb eszközt amivel igen csak gyorsan leheett adatokat továbbitani 2gép között,de nem emlékszem a nevére.Néztem azota már nem kapható(2 MM-ben néztem)és fogalmam sincs hogy a neten milyen néven keressem.
Probálkoztam már sokat googlevel de minden mást találtam csak ezt nem.Néztem itt is az aprók közt,de semmi :((
Igazából azért kellene mert nemrég összedobtam egy kisfogyasztású letöltö PCt amit távoli asztal kapcsolattal vezérlek kábelos routeren keresztül.A letöltés frankón megy,ezzel semmi baj,de amikor a letöltött fájlokat áttöltöm a rendes PCre iszonyat lassan jön át az adat.Ugye ugyan azon a LAN kábelon és routeren keresztül jön át az adat amin a netet is kapja.
Na mostmár elegem van abból hogy egy nagyobb pl 6-7GB-os ISO file kb 80-100perc alatt jön át.
Ezt akarnám kiváltani valahogy valamilyen USB eszközzel vagy valamilyen megoldással.USB összekötő kábelom van,de ez csak egy kábel mind a két végén egy-egy usb csatival,ha ezzel csatlakoztatnám a 2gépet biztos nem történne semmi.Létezik valamilyen progi vagy valami amivel ezzel a megoldással is müködne a dolog?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#2) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Senki sem tud segiteni? :((
Legalább annak az USB eszköznek a nevét ha tudná valaki,akkor már tudnám hogy mire is keressek a neten

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#3) Rover623 válasza Ghandi (#1) üzenetére


Rover623
félisten

.A letöltés frankón megy,ezzel semmi baj,de amikor a letöltött fájlokat áttöltöm a rendes PCre iszonyat lassan jön át az adat.Ugye ugyan azon a LAN kábelon és routeren keresztül jön át az adat amin a netet is kapja.
Valami nagyon el van szúrva a "letöltős" gépeden és/vagy a routereden...esetleg az "asztali" gépeden is.
Arra tippelek, hogy valamelyik hálózati kártya half-duplex-re van állítva, vagy mindegyik automatikus felismerési módban van, de valamilyen okból nem képesek 100Mbit/sec, Full-Duplex üzemmódban megállapodni (kábel hiba, vmelyik kártya nagyon öreg, nagyon "buta", stb.).
Állítsd be mindegyiken kézzel...

Amit keresel, USB link kábelnek hívják.

P.S.:
Legközelebb az ilyen "fajsúlyú" kérdeseket itt tedd fel kérlek...

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#4) ngabor2 válasza Rover623 (#3) üzenetére


ngabor2
nagyúr

esetleg itt, vagy itt.

mindenesetre a válasz megszületett, a topik zárul.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  2gép adatátvitele USB-n (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.