Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  XX iskola

Hozzászólások

(#51) Rawulf


Rawulf
őstag

Ha érdekel még valakit ez a téma, akkor nagyon szívesen válaszolom minden kérdésre ez ügyben! :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#52) KMan válasza AMD Power (#1) üzenetére


KMan
őstag

Az iskolat nem ismerem, de perpill van nalam az iskola altal kiadott talan 7 kotetes ECDL felkeszito konyvek. szvsz nem nagy durranas, persze ez alapjan nem itelem meg a sulit, de a konyvek szinvonala nevetseges. Ez a sotetkek sorozat.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#53) kew


kew
senior tag

énis végignyomtam náluk egy középfoku valamit, szinvonal rendkivül alacsony, technikai felszereltség is borzasztó...ennyi pénzért nevetséges ez a ''suli'', már bánom nagyon a dolgot, dehát ezvan:)

(#54) AMD Power válasza kew (#53) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor örülök neki ,hogy nem vágtam bele! :(

(#55) Freddy TNT válasza kew (#53) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Csatlakozom !

Kib@szottul megszivatva érzem magamat, hogy a mai világban HTML-t tanultam náluk k*rva sok pénzért ( remélve, hogy pénzt kereshetek vele) de látom, hogy ezt megtanulhattam volna egy 4-5 ezer forintos könyvből na meg a netet használva.....

PHP-val azért sokkal faínabb dolgokat lehet művelni. Persze tanítanak azt is sok pénzért,de mondanom sem kell, hogy INGYEN szereztem most hozzá tananyagot a netről.... legalább elmondhatom, hogy nagyon megtanultam a leckét arról, hogy máskor hogy vigyázzak a pénzemre

(#56) Montesz válasza AMD Power (#54) üzenetére


Montesz
csendes tag

Szia!
Én is a FF-nél tanulok már 4 hónapja.Igaz,hogy nagyon drága,de én 1 hónap alatt többet tanultam meg az exelről és az accessről mint középsuliba 4 év alatt emelt infon!Most veszük a macromediat és nemsokára féléves vizsgám lesz(van olyan aki vizsgázott náluk?)még nem tudom mit fogok kezdeni a webtervezőivel ha levizsgázok,vagy egyátalán kapok -e munkát valahol :F Van itt olyan aki ezzel el tudott helyezkedni?

[ Módosította: KEndre ]

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#57) loszerafin


loszerafin
senior tag

Üdv mindenkinek

Egy ideje hívogatnak, hogy 280 e Ft-ból 5 és fél hónap alatt meglesz a felsőfokú angol nyelvvizsgám.
Ez a pénz elsőre soknak tűnik, de másodikra nem, mert sima nyelviskolákban is elköltheti az ember.
Pl. egy Cambridge nyelvvizsga előkészítő nyelvtani rendszerezővel 91 e Ft, és persze, nem az alapoktól indul.
Magántanárnál szűk 100 óra jönne ki ennyi pénzből, az meg heti 4 órával számolva 6 hónap alatt elmegy, számla nélkűl...
A 100 órára az ember rátanul 500-at, akkor meg is lenne a középfokú.

Azt mondják, vizsgagarancia, de a szerződés szerint ez csak a XX-es vizsgára vonatkozik, ami szerintem nem túl ismert, ráadásul nem hiszem, hogy akkreditált, hiszen a www.nyak.hu oldalon nincs a XX iskoláról szó.

A szerződésben továbbá a sikertelen vizsga után ''kérhető'' a tanfolyam ingyenes ismétlése, de nincs ott, hogy az iskola teljesítené is a kérést.

Továbbá vitás ügyekben csak a Hódmezővásárhelyi Városi Bírósághoz fordulhatok, ami lehet, hogy vkihez közel van, de nem hozzám.

A szerződésben ''tanárokat'' említenek, míg telefonon anyanyelvi tanárokról van szó.
Na most felhívnám mindenki figyelmét, hogy a ''tanár'' a ''nyelvtanár'' az ''anyanyelvi tanár'' és az ''anyanyelvi nyelvtanár'' fogalmak mennyire különböző embereket takarhatnak:

Pl:
''tanár'' : Tornatanár, angol középfokúval
''anyanyelvű'' : a tejesember angliából, aki két szót nem tud helyesen leírni
''anyanyelvi tanár'': kombinálva az előző kettő
''anyanyelvi nyelvtanár'': ez lenne a nyerő, pl. angol anyanyelvű bölcsész diplomás, vagy irodalom tanár, ilyesmi. Azonban ezt csak a legritkább esetben kapjuk.

Egyébként szerintem az angol tejesember a legnagyobb szívás (aki egész órán csak a táblát törli), míg egy lelkes, magyar anyanyelvű angolszakos bölcsész nagyon-nagyon izgalmas órákat tarthat

[ Módosította: KEndre ]

(#58) Arhquis válasza loszerafin (#57) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Én a XX-nél dolgozok mint telefonos.

A tanárokról annyit, hogy vagy Angol anyanyelvő, vagy angol anyanyelvi szinten oktató magyar anyanyelvű tanár, tehát angol nyelv tanítására képzett emberekről van szó.

2 vizsgát lehet itt letenni. Az egyik a XX-es nyelvvizsga, amivel állítólag külföldön bárhová elmehetsz, de itthon ki is törölheted, illetve felárért a BME-vel karöltve állami nyelvvizsgára is mehetsz. Na ezt itthon elfogadják, de külföldön nem. :D

A vizsgagari akkor él, ha asszem az órák 80-90%-án benn voltál, és nem sikeres a XX-es vizsgád! Az államira tesznek rá.

Legjobb tudomásom, és a telefonba hallottak alapján a sikeres vizsgák száma magas, és a tanítás minősége is megállja a helyét.

A vizsga megismétlése télleg csak kérhető, nem biztos, hogy meg is kapod.

Ui.: ezeket senki ne vegye készpénznek, mert az is lehet, hogy engem is csak megetettek mindennel, hogy aztán a telefonban én is megetethessek mindenkit. :) De beszéltem már olyannal, akik itt végeztek angol részen, és igen pozitív volt a visszajelzés 99%-ban. Namost az az 1% hazudott, vagy a többi 99% volt nagyon hülye, passz...

[ Módosította: KEndre ]

(#59) cornfake válasza Arhquis (#58) üzenetére


cornfake
aktív tag

ahah enis dolgoztamott:D
mekkora atbaszasvolt akkor meg :D
aztan azota lehet valtozott

I'm what's left, I'm what's right..

(#60) drbanita válasza Arhquis (#58) üzenetére


drbanita
újonc

Szia!

Én nemrégen kezdtem itt dolgozni, szintén, mint telefonos, és azt szeretném tőled kérdezni, hogy Neked mennyire jött be ez a meló? Mennyi embert tudsz megfűzni egy hónap alatt mondjuk? Fontos lenne nekem a személyes tapasztalatod, mert még nem tudom biztosan, érdemes-e ráfeküdni erre a munkára?

Köszönöm előre is!!

(#61) eks


eks
csendes tag

Hello!

Csupán annyit szeretnék elmondani erről az egész ''iskoláról'', hogy aki nem full kezdő az informatika terén, az semmiképpen ne menjen a közelükbe sem. Én 4-5 éves HTML/CSS/Java tapasztalattal mentem oda, mert a hülye agyammal elhittem a kedves előadónak itthon, hogy valóban profi PHP/SQL meg ActionScript programozó lesz itt belőlem a pénzemért, amivel majd itthonról havi többszázezret megkeresehetek távmunkával. Sajnálom, hogy akkor nem igazán kerestem utána fórumokon, csak azt ellenőriztem, hogy nem kamu-e az egész cég.

Már eltelt pontosan 2 hónap az egészből, és jelenleg a csoportom tudja, hogy mindig index.html-nek hívják a főoldalt, és a Dreamweaverben lent található a szövegformázás. Én egy teljesen kezdő ismerősömmel együtt kezdtem el a tanfolyamot, ő azt mondja vontatott de vmennyire hasznos, de én halálra unom magam, és ahogy minden óra elején ecseteli az egész éves ''tananyagot'' az oktató, legszívesebben felvágnám az ereimet, hogy minek kellett ez nekem... 9 hónap alatt ECDL modulok vannak a listán + Dreamweaver-es, hangsúlyozottan _alapszintű_ weblapok elkészítése.

Eddig azért csináltam, hogy legyen egy állítólag felsőszintű papírom a régóta meglévő tudásomról, de ha valóban lenne értelme, nem lenne ennyire egyértelműen negatív a visszhangja minden létező fórumon, ahol előkerül. Szóval eldöntöttem, holnap repül a levél Szegedre, nem fognak velem tovább szórakozni.

Ennyit akartam csak.

üdv :)

(#62) eks


eks
csendes tag

Ja és szurkoljatok, hogy engem ne pereljenek be 200k-ra, mint ahogy vmi másik fórumon írta egy arc... vele is vmi ilyesmi volt, hogy rájött a dolgokra, abba akarta hagyni, de nekiestek.

WÁHHÁHÁ :((

(#63) koxx válasza eks (#62) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a gond, hogy te is aláírtad a szerződést amit az elején adtak, ott le van írva minden az apróbetűs részben szívás az egész sajna :(((

(#64) eks válasza koxx (#63) üzenetére


eks
csendes tag

Igen, ez a parás benne, de szerencsére van jogász ismerősöm, csak van ennek valami normális módja...

(#65) ADI83


ADI83
csendes tag

Sziasztok,
tegnap írtam alá a XX iskolának a szerződését,
számítástechnikai programozó képzésre, mert szoftverüzemeltető papírom már van,
14X29.500 forintos össz-díjért,
DE sajnos amiket itt és máshol is olvastam az eléggé elbizonytalanított abban a kérdében hogy ne álljak-e el a szerződéstől 8 napon belül?
Amiket leírtatok az nem lehet hogy csak a szoftverüzemeltetői szakon vannak, és a programozó képzés az teljes erővel folyik? Tényleg igaz az hogy a tanárok figyelnek minden emberre, és személyesen készítik fel őket?
Remélem meg tudtok győzni hogy mégis érdemes belevágni, vagy tényleg jobb lenne lemondani az egészet, és egy alapítványi középsuliban megcsinálni a programozó szakmát, 60 ezerért?
Köszönöm a mihamarabbi válaszokat!

[ Módosította: KEndre ]

(#66) Viktor0610 válasza ADI83 (#65) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Volt kolleginám XX-es angoltanfolyamából tudok kiindulni...
Rettentő sokat fizetett rá és a végére alapvető dolgokkal nem volt tisztában.
A vizsgán átment, de véleményem szerint semmit nem kapott a drága pénzen ''vett'' papírjáért...
Engem is megkerestek, de én nem vágtam bele...

[ Módosította: KEndre ]

Samsung Galaxy A54

(#67) Agostino


Agostino
addikt

Hello.

Ez az iskola engemet egy időben rengetegett hívogatott. Mobilon, - amit nem tudom honnan tudtak meg - vezetékesen egyaránt. Mindig nagyon kedvesen előadták magukat, elmondták nekem erre mekkora szükségem van. Mondtam nekik hogy lassan 8 éve foglalkozok gépekkel, és egészen jól elboldugolok, nem értettek a szép szóból. Kérdezgették tudok-e programozni, mondtam sajnos nem, erre rögtön rágurottak, hogy akkor nosza menjek, tanuljam meg. Nem bírták felfogni, hogy időmbe nem fér bele, és nem is igazán érdekel, csak mondták, mondták. Végül felhagytak vele, azzal, hogy fél év múlva felhívnak, hogy hátha meggondolom magam. Tartották a szavukat. Felhívtak egy szép szerda estén mobilon, fél óra alatt leráztam őket valahogy. Másnap holtan rogyok le a kanapéra, cseng a vezetékes, megint ők. Mivel jól nevelt srác vagyok nem kiabáltam, nem üvöltöttem velük, csak azt ismételgettem: '' Nem érdekel, köszönöm nem, nem érdekel.'' Érezte a csaj, hogy nem fog menni ez, bedobta az adu ászt: '' Ő is részt vett ezen, és annyira jó volt, sokkal jobban el tudott vele helyezkedni a munkaerőpiacon..'' Nem volt szívem megkérdezni, hogy akkor tessék mondani miért telefonoskisasszony, de ha legközelebb hívnak, kötözködőre veszem a figurát, ha a szép szóból nem értenek.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#68) koxx válasza ADI83 (#65) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amíg van rá lehetőséged (nekem sajnos már nem volt :((( ) azonnal bontsd fel a szerződést, ha csak nincs kidobandó 3-400 ezer forintod, ennek az árnak a töredékéért megtanulhatod ezeket a dolgokat.
#67 el kell őket hajtani a jó francba



[Szerkesztve]

(#69) ADI83 válasza koxx (#68) üzenetére


ADI83
csendes tag

ok kösz szépen, de hagy kérdezzem még meg, hogy Teis a számítástecnikai programozó szakot csináltad meg, nem a szoftverüzemeltetőt, és meglett a papírod 9 hónap alatt??
Semmiben sem igaz az a gyakorlat orientáltság és hogy külön hangsúlyt fektetnek a tanulókkal való egyéni felkészítésre? És a vizsgagarancia?
Az a baj hogy a környéken más ilyen suli meg nem is igen van! :-/
Köszi

(#70) kew válasza ADI83 (#69) üzenetére


kew
senior tag

A vizsgagarancia csak a XX-es papírodra érvényes, azt meg nem egy nagy bumm megszerezni. Igaz, hogy rá van írva, hogy diploma meg alatta 3 nyelven hogy micsoda szuper képesítés, de szerintem sokat nem ér.
Ha meg elmész utána az OKJ vizsgát is lerakni (erre persze adnak lehetőséget) ott már nem babusgatnak, ha nem tudod, akkor pá. Viszont egy sima okj-s képzést szerintem jóval olcsóbban el lehet végezni.

Az egyéni felkészítés azért túlzás, de az tény, hogy foglalkoznak az emberrel. Legalábbis anno mikor jártam oda, jófej tanárom volt :) ..de ennyi pénzért szerintem ez nem igazán éri meg.

Igaz, a prog ''szakról'' nem tudok érdemben nyilatkozni, engem az sosem érdekelt :)

[Szerkesztve]

[ Módosította: KEndre ]

(#71) koxx válasza ADI83 (#69) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

középfokű szoftverüzemeltetői van nem programozói, de ennyi pénzért egyszerűen rablás :(( , számold ki, hogy ennyi pénzből hány OKJ-s vizsgát teszel le

(#72) ADI83 válasza koxx (#71) üzenetére


ADI83
csendes tag

Hát én úgy gondolom hogy a szoftverüzemeltető szak lehet hogy tényleg nem érné meg nekem sem ennyi pénzért, ugyanis én államin csináltam meg azt a szakmát, de ez a programozás már emelt stintű lenne, és szerintem ez teljesen tanárfüggő hogy kinek mennyire segítenek a felkészülésben, és nem utolsó sorban hozzáállás kérdése is!
És még annyit hogy programozó szakma megszerzését szerintem nem lehet 60 ezer forintból megoldani - mint ahogy az Egerben működő EGYETLEN KÉTES HÍRŰ iskola kínálta hogy megszerzem annyi pénzből, nos az már nekem az olcsósága miatt lenne gyanús ugyanis ez már felsőfokú képzés ami nem hatvan ezerbe kerül- és talán ha a középfokú szoftverüzemeltetői szakmán nem is annyira érvényesül ez az európai szintű papír, még attól felsőfokon lehet hogy érhet valamit az elhelyezkedésnél, nem gondoljátok?

Na persze én most csak magamat nyugtatom, hogy nem hiába adnék ki 428 ezer forintot!

Köszi

(#73) ADI83 válasza ADI83 (#72) üzenetére


ADI83
csendes tag

Mégis lefújom a dolgot,holnap küldöm a szerződést felbontó levelet, köszönöm a segítséget mindenkinek!!

(#74) eks


eks
csendes tag

Sajnos semmilyen úton módon nem tudtam felbontani a szerződést a tanfolyam elkezdése után, így végig kell járnom, max lesz egy közel fél millióba kerülő, tök értéktelen diplomám. Viszont most így a 4. hónap kezdetén kezdünk belenézni a php-ba, bár a vizsga annyira komolytalan lesz, hogy szörnyű... ilyen excel átlagszámítások, meg fireworksben rajzolni kell egy gombot...

*sóhajt*

(#75) ADI83 válasza eks (#74) üzenetére


ADI83
csendes tag

Hát az nem gyenge, ha érettségi feladatokkal szúrják ki a tanulók szemét!

(#76) ADI83 válasza ADI83 (#75) üzenetére


ADI83
csendes tag

Na ma sikeresen visszapostázták a beíratkozási díjat, igy meg is szünt röpke kalandom a XX iskolával (szerencsére)!

[ Módosította: KEndre ]

(#77) eks


eks
csendes tag

Nagyon régi topic, de most így ahogy a ''tanfolyam'' elvégzése után végigolvastam újra, majdnem elsírtam magam, hogy mi mindenre költhettem volna azt a rengeteg pénzt, amiért 9 hónapig nem csináltam semmit. Az évvégi vizsgám asszem 98%-os lett, és kb annyiból állt a WEBTERVEZŐ záróvizsga, hogy excelben átlagoltunk, accessben nagyon alapszinten csináltunk egy lekérdezést, meg flash mx-ben 3 darab, egyenként másfél perces munkával megoldható ''animációt''. És a legviccesebb az egészben, hogy öltönyös vizsgabiztos jelenléte mellett vizsga alatt iwiweztem, msneztem orrba-szájba, nyitva volt kb 10 böngészőablak, ja és a tanfolyam kezdete óta minden létrehozott gyakorló feladatot (amik csak néhány adatban tértek el a vizsgától) beadhattam volna vizsgafeladatként, teljesen leszarták, semmi format vagy jogosultság állítás nem volt előtte. Komolyan, mintha a befizetett pénzzel már megvettem volna a 98%-os vizsgát, és csak le kellett járnom, hogy tudják ki vagyok...

Nevetséges. Ismét csak annyit tudok mondani, hogy kerüljétek el őket.

(#78) concret_hp válasza eks (#77) üzenetére


concret_hp
addikt

utánanéznék mibe kerül beperelni az ilyeneket :U
bár pert nyerni gyakorlatilag esélytelen: tanfolyam megvolt, az meg, hogy nem az elvárt minőségben, az nem perdöntő dolog :(

az ilyen 1 éves képzések alapból elég mókásak általában ahogy hallom. 1ik ismerősünk csinált vmi szoftverüzmeletető vagy milyen vizsgát. kb. azzal nem boldogul, hogy egy cd-ről feltegyen egy programot :C
egy másik ismerős valami programozó cuccot csinált. a dinamikus memóriafoglalás, az másfél év után jött elő (ez 2 éves cucc volt). anno egyetemen sztem olyan 10. előadás magasságában volt róla szó... :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#79) Rawulf


Rawulf
őstag

Érdekes, hogy a XX angol nyelvoktatásról nem ír ide senki! ;)

[Szerkesztve]

[ Módosította: KEndre ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#80) szapy86


szapy86
újonc

Sziasztok!

Most irtam alá a szerződést a számitástechnikai programozo képzésükre, de olvasva a fórumokat nem vagyok meggyőződve arrol hogy helyesen tettem! Mivel még van 8 napom ha esetlegesen fel akarom bontani a szerződést, ezért mindenféle véleményre kiváncsi lennék a a XX iskolával kapcsolatban!
Válaszotokat elöre is köszönöm!

Üdv Szapy

[ Módosította: KEndre ]

(#81) Rawulf válasza szapy86 (#80) üzenetére


Rawulf
őstag

Javaslom, hogy kérdezd meg a környezetedből azokat, akik előtted már jártak XX tanfolyamra.

[ Módosította: KEndre ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#82) concret_hp válasza szapy86 (#80) üzenetére


concret_hp
addikt

a fórumban leírtak alapján, hétfőn bontsd fel a szerződést, és örülj, hogy nem dobtál ki 1 halom manyt az asztalon :) (ha túl sok lóvéd van inkább utalj át nekem némi kesst :)) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#83) Rawulf


Rawulf
őstag

Azért az mégiscsak durva, hogy a lakosság túlnyomó többsége még mindig számítástechnika analfabéta és a fiatalok között is vannak sajnos pc immunisak! :D

"Please state the nature of the medical emergency."

(#84) Lenry


Lenry
félisten

18 éves, idén érettségizett vagyok, kb egy hónapja hívtak fel vezetékes telefonon (ami csak azért érdekes mert direkt úgy kötöttük be a telefont h a szám titkos, nincs telefonkönyvbe meg semmi... gyűlölöm az ilyen fajta direkt marketinget)
elmondták h ez milyen iskola meg mittomén, meg hogyha érdekel, akkor küldenek egy embert aki bővebb tájékoztatást ad, semmilen kötelezettséggel nem jár... mondom jó... meg ecseteli kb 3 telefonhíváson keresztül, h jó meg fejlett meg sehol sincs ilyen meg a tandíj se vészes, meg esti oktatás, meg Szegeden is van (ha minden jól megy, oda megyek tovább, 6 nap és kiderül :) )
néhány nap múlva felhív egy nő h akkor beszéljünk meg mikor jöhet... mondott egy napot, és közölte h este fél 9re jön... :Y jóhogy nem éjjel akar beállítani... mind1 jöjjön akkor...
meg is érkezett, csili-vili nőszemély csili-vili autóban, jelen volt még anyám és apám. elmondja h mit tanítanak, meghogy az öccse s programozó meg webprogramozó és annyit keres h két házat épít egyszerre, mondom jó én is tudom h jó pénz van benne ha értesz hozzá (bár azóta se tudom megérteni miért épít vki 2 házat is...). kb fél órányi előadás után anyám feltette az ultimét kveszcsönt: mégis mibe fájna ez? elmondja h hát Pesten van egy ultradrága iskola ahol 800 000 HUF egy kurzus (olyan szörnyülködve mondta mindezt h gondoltam nem lehetnek túl drágák...) és náluk van részletfizetés is meg a szoftvereket is megtarthatom... jó de mégis mennyi?.... 500 000, de most döntsünk mert aznap este kell leadnia a jelentkezők listáját :Y :Y
apám ekkor akart lefordulni a székről... ennyit arról h semmilyen kötelezettséggel nem jár... (ez nálam azt jelentené h van min. 1 hónapom gondolkozni azon h van-e kedvem gondolkozni rajta, és majd csak azután dönteni)... aztán így apám reakcióját látván lazán megkérdi a csaj, h ''apuka mit gondol erről?'' apu meg sajátos stílusban elmagyarázta h azért nem igazán így megy hogy fél perc alatt döntsön fél évnyi fizetésének azonnali hatállyal való elköltéséről... és még a csaj volt felháborodva, hogy ''miért nem számítottak ennyire?'' hát b+ :W :W nehogymá...
meghogy akkor inkább halasszak egy évet Szegeden mert az is benne volna ennyiben... meg ezzel rögtön lehetne munkám meg mittomén... már bocsi de attól h adsz egy bőrkötéses papírt nem jelenti azt h rögtön fel is vagyok véve bárhova dolgozni... meg vhogy prioritásban előbb van egy nagymúltú, x-szer száz éves egyetem, mint egy l***sz 10 éves magánakármi.... már ne is haragudjon.... :W :W
úgyhogy marad SZTE-TTK :D

bocsi a hosszúra nyúlt szövegért

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#85) Lenry válasza Rawulf (#79) üzenetére


Lenry
félisten

arról nemtudok semmit mondani, de én spec nem tartom túl hasznos dolgoknak az ilyen iskolákat...
igaz h van némi nyelvérzékem és ált.isk. első osztálytól tanultam angolt, de ez elég is volt bőven ahhoz h 90%os anol érettségim legyen és 80valahány százalékos nyelvvizsgám... :B :U
de nem tartom vszínűnek h van bármi értelme... aki az ilyet elvégzi az vagy alapból tud angolul csak papír kell róla, vagy csak a papír kell és soha nem fog megszólalni az adott nyelven...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#86) Rawulf válasza Lenry (#85) üzenetére


Rawulf
őstag

Lenry : Az angol nyelvvel kapcsolatban bizony én is tapasztaltam, hogy valakinek van hivatalos középfokú nyelvvizsgája és engem kérdez meg, hogy ez most mit is jelent? Pedig nekem nincs papírom, de neten keresztül (is) szoktam csacsogni külhoni emberekkel.
Ebben a mai világban csak az biztos, hogy az angol nyelv lesz a ''közös'', ami összehozza a világ embereit. :D
Én csak mellékesen jegyeztem meg, hogy bár csúnya ilyet mondani, de sok a számítástechnika analfabéta és még borzasztóbb szerintem, hogy sokaknak meggyőződése, hogy az élteben semmi szükség internetre, meg pc-re. ;)
Na meg azért is írtam be, mert én személy szerint kíváncsi vagyok mások véleményére, mert nem érzem magamat olyannak, mint unokahúgom, hogy a világról már mindent tudnék.
A környezetemben akiknek eddig pc-t raktam össze és segítettem megismertetni őket az internettel, senki sem bánta meg a dolgot.
Ha belegondolok, hogy bizony az informatikai ismereteim 95%-át autodidakta módon tanultam meg és bizony úgy vélem, hogy egy pc használata komoly ismereteket igényel, hogy ne kelljen mások segítsége pl. egy ''szűz gép'' telepítéséhez. (Mondjuk egy Ubuntu Linux feltelepítése és használata egyre jobban közelíti azt, amit felhasználó barátnak hívom és bizony nagyon lassan cammog a Windows felé... szerintem...)
Ez a topic az ''anyagiak'' miatt különösen érdekes. Vonatkoztassunk el egy picit a XX-től és a többi IT oktatásban lévő cégtől. Szerintetek mennyit ér egy képzés, ami megadja a gép és nethasználat megfelelő alapjait és mennyit ér egy olyan oktatás, ami programozókat nevel fel.
Szó-szó ti mennyit kérnétek az emberektől, ha ti lennétek ilyen cég? ;]

Visszakanyarodva a topic-ra, engem és sok ismerősömet érdekelne azoknak a véleménye és tapasztalata aki a XX-nél tanult és azoké is akik (akár ''csupán'' a pénz miatt is) nemet mondtak a XX-nek. :U
És még mindig hiányolom, hogy a XX Iskola nyelvi oktatásával kapcsolatban nem nagyon írt ide senki. :F

[Szerkesztve]

[ Módosította: KEndre ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#87) Lenry válasza Rawulf (#86) üzenetére


Lenry
félisten

szvsz a PC használatát NEM lehet oktatni... persze, meg lehet tanítani az embereket használni az Ablakokat meg az Irodát, és a Picipuha cég és mások egyéb alkalmazásait, de én még sosem találkoztam olyan emberrel, aki iskolában tanulta az informatikát és tényleg értene hozzá...
olyan
emberekkel talákozok akik egész egyszerűn félnek megismerni a gépet és megtanulni h mi miért van úgy benne, ahogy benne van... akik megijednek ha meglátnak egy hibaüzenetet (de el nem olvasnák a világért se nehogy véletlenül el tudják mondani mi baja van a gépnek ha kérdezik valaki)... akik soha meg nem próbálnák szétszedni a gépüket h lássák mi van benne...
10 éve van gépem... az első gépem egy 486DX2-es volt... elképesztő összegbe 100ezer Ftba került annak idején... 3 hete volt meg amikor először szedtem szét... (aztán plusz 1 hét mire összeraktam :D de ment!!)
egyetlen olyan iskolát sem láttam még ahol megmutatnák a diáknak h pl hogyan telepítsen fel egy op.rendszert, ahol elmondják mire jó pl egy driver, mire jók a gépben az alkatrészek, hogyan konfigoljunk egy routert, vagy hogyan építsünk ki egy egyszerű hálózatot switchel... pedig azt hiszem ezekenek sokkal nagyobb hasznát vennék, mint annak h hogyan kell körlevelet küldeni wordben... biztos kelhet az is, de én személy szerint többször tartottam LAN partyt, konfigoltam routert és telepítettem windowst (az általam épített és szerelt gépek számáról nem is beszélve) mint ahányszor körlevelet küldtem...
haveri és ismerősi körben elismerik a tudásom :U , és ha van vmi a gépükkel vagy venni szeretnének vmit kikérik a tanácsom... pedig soha senki egyetlen szóval nem tanította azt amit tudok...

mennyit ér egy képzés, ami megadja a gép és nethasználat megfelelő alapjait

a fentiek után kétféle gondolat is eszembe jutott
ad1: nagyon sokat el lehetne kérni, mert a jelenlegi iskolák színvonalához képest jóval többet nyújtanék, tehát drágább
ad2: semmit, mert ennek alapvető tudásnak kellene lennie
(ezek persze csak a ''gép és nethasználat megfelelő alapjait'' nyújtó képzésre vonatkozna)

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88) Rawulf válasza Lenry (#87) üzenetére


Rawulf
őstag

Túlnyomórészt egyet kell értenem, de azért mert valaki nem ismeri a hardveres alapokat, még netezhet boldogan. Én pl. több olyan lányt ismerek, hogy bár nem érdekli a gép moduláris felépítése, a driverek, meg a különböző kütyük (a nyomtató, szkenner, pendrive és mp3 lejátszón kívül) de azért iwiw-ezni, mail-ezni meg csetelni akar... :)
Ahhoz, hogy a gépet szórakozásra és munkára használhassa (mert valljuk be, hogy lassan a cégek 100%-nál legalább muszáj pc-t használni Windows-zal vagy valami ablakos Linux disztribúcióval, pl. Ubuntu), valahol meg kell tanulniuk és nem szabad temetni őket, azért ha már nem gyerekek... ergo még mindig él a kérdésem, hogy a géphasználat alapjaiért milyen időintervallum/HUF tartanál méltányosnak mindkét fél részéről, mert az érdekek különbözőek, khm... :D

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#89) Lenry válasza Rawulf (#88) üzenetére


Lenry
félisten

ez megint két különböző választ igényel:
csajok, stb... lehet h csak MSNezik meg iWiW meg mittomén de azt nem az iskolában tanítják meg neki....

cégek: gondolom elsősorban ez érdekel... őszintén fogalmam sincs... nem nyitottam még soha iskolát és nem is áll szándékomban :DDD
nekik is végülis csak az Officét kell tudni meg emailt küldeni... erre asszem elég egy ECDL is... (illetve elég volna ha normálisan csinálnák, mert ami ma ECDL néven fut az LOL)
ezen túl pedig egy irodában is csak az MSN+web2 kombó rulzik :D amit megintcsak nem tanítanak...
hozzá kell viszont tennem egy gépet nem csak irodában használnak...
pl egy raktárosnak nem árt tudni a nyilvántartó-program kezelését, vagy pl vegyük nagybátyámat, aki elképesztően profin bánik a fémmel, bármit meg tud belőle csinálni... számítógépekhez nem ért, pedig a CNC forgácsolót azzal vezérli... betanulta és használja amire kell, tovább nem is érdekli.
tehát az irodákon kívül egyszerűen néhány hét alatt betanulja az adott célszoftver használatát és ennyi... ehhez nem kell tanfolyam

összefoglalva: azt hiszem inkább annál maradok h ezért nem igazán szabadna túl nagy pénzeket beszedni, mert alapszintű (sőt: alapvető) tudásról van szó. és különben sem fair h x-szer 100ezerért kapja meg azt a tudást ami rám pl ingyen ragadt :)
plusz óriási hátulütője ennek, h nem kapja meg azt a szintű tudást amiről azt hiszi h megkapta... érthetőbben: belőlük lesznek a ''megvan ám a zecédéjel vizsgám osztan értek én ám a kumpjúterhöz'' típusú emberek... :O :O oké, kell az önbizalom, de legyen is mire...

[Szerkesztve]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#90) Rawulf válasza Lenry (#89) üzenetére


Rawulf
őstag

Én csak azt tudom, hogyha valaki reggel 06:45-kor azzal zaklat (és riaszt fel a legszebb álmomból otthon) telefonon, hogy a nod32 trójait talált és nem tudja leszedni, azt... :DDD
Az is durva amikor a multiban beletúrnak a régebbi játékokkal zsúfolt rekeszbe és elolvassák hátul a minimális gépigény részt, aztán inkább megveszik a sims2-őt és az nem megy az otthoni gépen... ;)
Frissíts Catalyst-ot (Forcware-t) meg egyenesen káromkodásnak számít másnak a részemről! :D
2008. év kérdése : ''Azt akarja mondani, hogy a drága dx10-es kártyámon nem megy hardveresen a dx10.1? Hát ezért fizettem ki ennyi pénzt a VISTA-ért is???'' :)

[Szerkesztve]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#91) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Eddig nem olvastam ezt a topicot, de emlékeztem, hogy van ilyen. Most engem is elkezdtek fűzni ezzel, hogy iratkozzak be, de ha tényleg ennyire semmitmondó az oktatásuk akkor inkább hagyom.

- http://pazsitz.hu -

(#92) Teacher válasza Rawulf (#86) üzenetére


Teacher
újonc

Bár nem tanuló vagyok a XX-nél, de legalább van véleményem a nyelvi oktatásról. Magam 22 éve tanulom az angolt, ebből kb 10 éve tanítom is vmilyen formában. Jelenleg a XX-nél. Mondhatjátok, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy ha ezzel a módszerrel tanulhattam volna anno a nyelvet, akkor az általános iskola 8 évét kiválthattam volna itt 2 félévvel.
A tapasztalat az, hogy az oktatás működik, a visszajelzések az esetek 99%-ban jók. A gond mindig az, hogy többnyire csak az hallatja a hangját a fórumokon, akinek gondja-baja van. Kár, hogy nem nekünk mondja, hátha tudnánk segíteni.
Ami az árat illeti: valóban megkérjük az árát, de a szolgáltatás is ennek megfelelő.
Kis csoportokban, képzett tanárok oktatnak. Ami az anyanyelvet illeti: a tanároknál elvárás, hogy anyanyelvi szinten műveljék az angolt. Vannak anyanyelvi tanárok és magyar anyanyelvűek is. Az angol anyanyelvűek között pedig képzett angoltanár, de van zenetanár vagy orvostanhallgató is.
Igazság szerint a tanárok kiválasztásánál nem arra fektetjük a hangsúlyt, hogy kinek milyen papírja van, hanem hogy milyen tanári kvalitásai vannak. Képes-e úgy átadni az anyagot, hogy a diákban megmaradjon, élvezze az órát és ne tartson hónapokig egy olyan anyag átadása, amit egy hét alatt is meg lehet tanítani?
No, egyelőre ennyi. Időnként leszek itt, ha lennének kérdések, akkor igyekszem válaszolni.

[Szerkesztve]

[ Módosította: KEndre ]

(#93) koxx válasza Teacher (#92) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A többségnek sztem nem a nyelvoktatással kapcsolatban voltak problémái, hanem a többi tanfolyammal, középfokú ill felsőfokú szoftverkezelőivel. A tanfolyamdíjak sztem irreálisan magasak ahhoz képest, hogy mit nyújt ill milyen papírt ad az iskola.

(#94) PazsitZ válasza Teacher (#92) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egy olat állítottak, hogy ha beiratkoznék már kapásból kapnék egy papírt, ami úgymond igazolja, hogy meg fogom szerezni a végzettséget és kapásból vállalhatnék munkát.
Ilyen létezik? :F Furcsálnám...

- http://pazsitz.hu -

(#95) zenefan válasza PazsitZ (#94) üzenetére


zenefan
aktív tag

Bezony erre én is rákérdeztem az édzsönt bácsinál, mikor lobogtatta előttem, hogy hip-hop meg tudom a neten keresni a tanfolyam részleteire való pénzt, kis munkák elvállalásával. Pl. ha valamely cég kérne valami papírt, hogy én valóban képesítve vagyok/értek-e egy xy munka elvégzésére, akkor a XX iskola hip-hop kiállít egy ''ez a tag aztán tényleg tudja mi a dörgés'' igazolást és máris hullik a lóvé az öledbe... :))
Hát csak bólogattam rá... aha, hogyne ;) ... de valakinek ezt ki kéne próbálni élesben, hogy megtudjuk, hogy is mehet ez a nagy magyar valóságban. :DDD

[Szerkesztve]

[ Módosította: KEndre ]

2021-as Black Friday akciók és konzol árak gyűjtése: https://bit.ly/bfd_21

(#96) raver


raver
aktív tag

Engem most hívtak 5 perce. egy személyes megbészélésre lehet hogy hajlandó vagyok. Ha másért nem is csak hogy kellemetlen helyzetbe hozzam az emberünket...

(#97) Rawulf válasza raver (#96) üzenetére


Rawulf
őstag

Ne kamuzz... Vedd fel DV kazettára a beszélgetést és tedd ki torrentben! Addig nem hiszek neked! :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#98) redblack


redblack
csendes tag

Üdv!
Nekem is van-volt tapasztalatom velük.
A személyes megbeszélés során felmérték, hogy alkalmas vagyok-e a képzésre. ;) Kitöltettek valami tesztlapot, és persze hogy alkalmas voltam (95 %). A megbeszélés után, ha valaki jelentkezik a képzésre, 15 000 forint a regisztrációs összeg. Majd pár héten belül küldik a könyveket, cd-ket tartalmazó csomagot, 60 000 forintért. Maga a képzés (webszerkesztő +számítógép felhasználó) 9 hónap, havi 30 000 lett volna a tandíj, de a papíron már 11* 30 000 szerepelt, meg a vizsgadíj. 8 hónap után adnak egy 5 nyelvű ''diplomát'' ami nem sokat ér, és ha minden jól megy a 9. hónapban az OKJ-s bizonyítványt.
Mindent összeadva nekem kb 430 000 lett volna. Nem kezdtem el...

(#99) Snooch


Snooch
újonc

Nekem eddig nem volt tapasztalatom velük, remélem nem is lesz több. Nemrég felkeresett egy kifejezetten kedves, fiatal lány telefonon és mesélt nekem erről a szoftveres-webfejlesztős tanfolyamról. Kicsit furán hangzott, hogy 1 év, heti 1 alkalom és akkor profi leszek, de gondoltam ezek biztos nagyon tudnak valamit. Majd' lyukat beszélt a hölgy a hasamba, sűrűn emlegette a külföldön is elfogadott diploma szókapcsolatot. Lévén halál járatlan vagyok ilyen dolgokban, be is lelkesedtem. Másnap visszahívott, hogy akkor megadhatja-e az elérhetőségeimet egy oktatászervezőjüknek, mondtam persze, lássuk a medvét. Aztán eltelt még 1 nap, már kicsit másképp láttam a dolgokat és biztosabbnak láttam, ha előbb kicsit utánanézek ennek az egésznek neten, ismervén magamat annyira, hogy tudtam, ha kijönnek személyesen, nehezen fogok tudni nemet mondani, ha soknak találnám az összeget, stb. Így jutottam el erre a fórumra és még sok másikra is, amelyek egyikén sem olvastam semmi jót a képzésről. Pláne, hogy nekem nem csak a papír kellett volna, hanem a tényleges tudás mögötte. Na meg az anyagiakat is sokalltam. Eldöntöttem, ha hív az oktatásszervező, udvariasan elmondom neki, hogy ne is fáradjon, időközben meggondoltam magam. Így tartottam fairnek, ne raboljuk egymás idejét feleslegesen. Ezen a telefonbeszélgetésen pár perce vagyok túl, és komolyan megdöbbentem. Ilyen kultúrálatlan, bunkó és tahó hozzáállással én még nem találkoztam. Az elején én nem akartam senkit megsérteni, nem mondtam, hogy azért gondoltam meg magam, mert olvastam, hogy elég gyenge az oktatásuk színvonala, csak annyit mondtam, hogy az eltelt napokban, különböző okokból kifolyólag meggondoltam magam. Erre a nő alpári módon nekem esett, olyan stílusban és hangnemben beszélt velem, mintha valami utolsó sz*rjankó lennék. Hogy akkor én mi a fenének kértem tájékoztatást. Mondtam neki, hogy egyrészt először ők kerestek meg engem, másrészt pedig épp most mondom le a tájékoztatást, megtettem volna már hamarabb, ha nem állandóan rejtett számról hívtak volna és vissza tudtam volna hívni őket. Egy darabig még alázott a nő, ami elsőre annyira megdöbbentett, hogy hülye mód, csak hebegtem-habogtam, épp csak nem kértem elnézést, hogy még élek egyáltalán. Aztán a végén minden köszönés nélkül rámvágta a telefont.

Namost, innentől kezdve, akkor sem tenném be a lábukat az iskolájukba, ha ingyen nyújtanák a lehető legszínvonalasabb oktatást. Azt hiszem ezzel a viselkedéssel ez a nő az egész iskolát fémjelezte. Kritikán aluli.

(#100) koxx válasza Snooch (#99) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A lehető legjobban jártál el, bár én biztos lecsaptam volna a telefon vagy leordítottam volna ha elkezd velem így beszélni. Ezzel megspóroltál ~350 ezer ft-ot.

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  XX iskola
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.