Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  2 vagy 8 mb cache? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsoltka


zsoltka
csendes tag

Hali! Most állok vinyóvásárlás előtt és nem tudom mennyivel gyorsabbak a 8 Mb rammmal rendelkező vinyók mind a 2 megások. Akinek van valamilyen tapasztalata az írja le plz. Köszi

Csak semmi pánik...

(#2) LukE válasza zsoltka (#1) üzenetére


LukE
veterán

gyorsabb. Főleg kis fileoknál, vagy ha több helyről kell írni/olvasni. Ha direkt sok adat tárolásra kellene, és nem nagyon csinálsz velük semmit, akkor jó a 2mb is, egyébként meg 8mb-os, ha van rá pénzed.
Eddigiekben 2mega volt. (vagy kevesebb a még régebbiekben)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) VladimirR válasza zsoltka (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en pl akkor hianyolom nagyon azt a 6 mb plusszt, mikor q3, vagy cs videot csinalok. a jatek csinal nekem 50-60 ezert 2-3 megas bmpt, majd en ezekbol csinalok egy videot. egy 800-as duronom van de meg ez is kihasznalatlan marad a videokodolas alatt, mivel ojankor a vinyo a szuk keresztmetszet. mas esetekben (nalam) nem sok jelentosege van, jatekhoz, zenehez, filmnezeshez, 3d-hez eleg a 2mb is.

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sokat számít a 8 MB cache! Én egy hónapja vettem egy WD 800JB vinyót, állati gyors és halk. Főleg kis fájlok mozgatásánál számít, WindowsXP eszméletlenül begyorsul tőle! Szerintem játékoknál a töltési időt tudja egy picit csökkenteni, de lehet, hogy ez csak nálam van, nem tudom...

(#5) LukE válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


LukE
veterán

holmennyiért? és egy Barracuda IV-hez képes mennyivel hangosabb?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) tibz03 válasza zsoltka (#1) üzenetére


tibz03
őstag

Erről volt nemrég egy cikk itt a PH!-n.
A 8MB-osokkal az a baj, hogy állandó olajozásra szorulnak, én meg lusta lennék állandóan olajozni :) De lehet, hogy megéri a fáradságot, nézz utánna a cikknek.

(#7) Alvin_ti4200 válasza LukE (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én az E-connectben vettem, ahol most asszem 23 körül van bruttóban. A hangját nem tudom mihez viszonyítani, de szerintem a Barracudával megegyezik, de az is lehet, hogy halkabb. Tudod, az a probléma, hogy nyár van és szétkaptam a gépet a szellőzés miatt, szóval fingot se hallok belőle még töltésnél sem, ezért gondolom, hogy halk.

(#8) Keitaro válasza tibz03 (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=146[/L]

Szerintem erre emlékszel, de az olajozásnak semmi köze ahhoz, hogy hány MB cache van a vincsin.

(#9) tibz03 válasza Keitaro (#8) üzenetére


tibz03
őstag

De emlékszem. Azt írják, hogy a 2MB-osokat nem kell olajozni soha, mert ''életük'' végéig bírják a gyári olajozással, a 8MB-osokat meg kell (nem tom, m ár mit írtak, talán hogy havonta 1x nem árt megoljaozni, de lehet, hogy hülyeséget írtam :) ).

(#10) tibz03 válasza tibz03 (#9) üzenetére


tibz03
őstag

Itt van. Nem ''olajozás''-t írnak, hanem ''kenés''-t, ebben csak nem kéne belekötni :)

''Mindez persze túl szép lenne így magában, nem is ilyen egyszerű az élet. A jelentősebb hátrányok: folyamatos, tökéletes kenést igényel, a kenőanyag tisztaságára nagyon érzékeny, és mivel egy bizonyos fordulatszám alatt nincs megfelelő nyomása az olajnak hogy folyamatos olajfilm jöjjön létre, ezért indításra és leállításra érzékeny, ilyenkor ugyanis a persely és a tengely fémesen érintkezik.''

(#11) Keitaro válasza tibz03 (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Aha és hol láttad azt a 8MB-t?

(#12) LukE válasza Alvin_ti4200 (#7) üzenetére


LukE
veterán

kössz, ott még nem néztem. olcsóbb 3-4K-val, de a gari is csak 1 év:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#13) LukE válasza tibz03 (#10) üzenetére


LukE
veterán

ha 1 vinyóba belenyúlsz, akkor az azért eléggé gáz:) Szóval jó a gépemnek, hogy 24 órázik, nem állítgatja magát le a vinyó:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) tibz03 válasza Keitaro (#11) üzenetére


tibz03
őstag

Minden 8MB-os wincsi folyadékcsapágyas, és minden folyadékcsapágyas 8MB-os. Én csak ilyeneket láttam. Vagy rosszul tudom?

(#15) Keitaro válasza tibz03 (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Nah de kérlek manapság a 2MBsek is folyadékcsapágyasok, ezért nem értettem miről beszélsz...

(#16) tibz03 válasza LukE (#13) üzenetére


tibz03
őstag

Ne nézz ennyire hülyének, bazz! Gondolom van rajtuk valami ''bemenet'' ( :DDD ), amin be kell önteni az oljat.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, ez nagyon rosszul esett tőled......

(#17) Keitaro válasza Keitaro (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Anno volt, hogy a WDnek és a Maxtornak csak a 8MBs szériáiból voltak folyadékcsapágyasok, de pl Seagate már a kezdetektől a 2MBseknél is az volt (kezdetek = mikor behozta :) )
Egyébként nyugodj meg nem kell őket havonta megkenni vagy olajozni

(#18) tibz03 válasza Keitaro (#15) üzenetére


tibz03
őstag

A 2MB-osak kérlek szépen nem folyadékcsapágyosak....

(#19) tibz03 válasza Keitaro (#17) üzenetére


tibz03
őstag

Jó, lehet, hogy jobban tudod. Én így hallottam és kész.

(#20) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Rosszul biza. Pl. az én WD-m(amit lejjebb írtam) nem folyadékcsapágyas. Bár ez valószínűleg azért lehet, mert ők fektették a legtöbb pénzt a nem-folyadékcsapágyas(nem jut eszembe a neve:O) kialakítás kifejlesztésébe...Asszem egyébként a legtöbb 8 megás folyadékos.

(#21) Keitaro válasza tibz03 (#18) üzenetére


Keitaro
addikt

Ajj...
[L]http://users.hu/termek/hdd/seagate/barra7200_60gb.html[/L]
Csakhogy egy példa legyen rá.
És az FDB motor a folyadékcsapágyat jelöli. Ha nem hiszed akkor :
[L]http://www.seagate.com/docs/pdf/whitepaper/fdb_motor_tp574.pdf[/L]

(#22) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#20) üzenetére


Keitaro
addikt

Igen a legtöbb az, de manapság a legtöbb 2MB is az. Nagyon keveset találsz szerintem ami nem...

(#23) VladimirR válasza tibz03 (#16) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor is ellege gaz, ha idonkent csak azert kell szetkapni a gepet, mer' a vinyo femes hangot kiadva jelzi, hogy ideje osszemaszatolni magad egy kis olajozas kozeopette..... :((

(#24) tibz03 válasza VladimirR (#23) üzenetére


tibz03
őstag

Ezt ne nekem mondd, hanem a cikkírónak. A télapófejű belinkelte a cikket. Nézd meg.

(#25) tibz03


tibz03
őstag

Egyébként meg tökmindegy, hogy milyenek a folyadékcspágyas winyók, mert a zombifejű (#1) 8MB-os cache-sel szerelt winyókról beszél, és az biztos folyadékcspágyas.

OFF
Bocs a megnevezésekért, de a neved nem jutott eszembe, Keintaro (vagymi). :DDD

(#26) VladimirR válasza tibz03 (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

abban nincs szo konkretan olajcsopogtetesrol
van ugyen egy mondatreszlet: ''nem is beszélve a kenés és szivárgás megoldandó problémájáról.'' de ez nem azt jelenti, hogy te olajozgatod a csapagyat, hanem hogy sz*r a kenes

(#27) LukE válasza tibz03 (#18) üzenetére


LukE
veterán

pölö Seagate Barracuda IV, 2 Mb-vel, és talán mai napig egyik leghalkabb vinyó.


te Alvin, az a WD tuti folyadékcsapágyas

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#28) tibz03 válasza VladimirR (#26) üzenetére


tibz03
őstag

''folyamatos, tökéletes kenést igényel''

Ki fogja neked kenegetni szerinted? Kijön havonta egy szakember aki megkeni???

(#29) Alvin_ti4200 válasza LukE (#27) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Biztos, hogy folyadékos? Mert én is úgy vettem észre, mert eléggé ''üveges'' hangja van.

(#30) tibz03 válasza LukE (#27) üzenetére


tibz03
őstag

Minden fogyadékcsapágyas halk. Legalábbis biztos halkabb az én 40GB Quantum-omnál (7200 RPM). Leállítom a gépet, kiveszem a vinyót a rack-ből, várok fél percet, oda teszem a fülem, és még zúg... szó szerint.

(#31) Keitaro válasza tibz03 (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Télapófejű :)
Egyébként akkor most kijelentem mielőtt ez továbbmegy, hogy szerintem nem kell se havonta se félévente olajt csepegtetnetek a vincsitekbe.

(#32) LukE válasza tibz03 (#30) üzenetére


LukE
veterán

nekem is van néha rackben golyóscsapágyas (csak mert valaki nem tudta) vinyó, rohanok is ki a világból:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) tibz03 válasza Keitaro (#31) üzenetére


tibz03
őstag

Szerintem meg jobban kell őket olajozni, mint a bicikliláncot. :) )

(#34) tibz03 válasza LukE (#32) üzenetére


tibz03
őstag

OK, bogy man. :D

(#35) Keitaro válasza tibz03 (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem sértődök :)
De hidd el még senkit nem láttam aki olajozgatta volna. Egy barátomnak pl másfél vagy két éve van meg és köszöni jól van. Egy 80GB-s Seagate.

(#36) LukE válasza tibz03 (#33) üzenetére


LukE
veterán

talán Santahead:) esetleg Satanhead, bár S-C-t egy ideje nem láttam errefelé.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) tibz03 válasza Keitaro (#35) üzenetére


tibz03
őstag

Akkor hadd gratuláljak neki hozzá, ugyanis 2 éve nem lehetett 80 gigás winyót kapni, főleg nem folyadékcsapágyast, mert ez most (pár hónapja) jött be. Akkor vettem a jelenlegit (40-es), ez volt a legnagyobb, esetleg 60-as már volt...

(#38) tibz03 válasza LukE (#36) üzenetére


tibz03
őstag

Jó, elgépemletm, Mr. bogy man :D

(#39) Keitaro válasza tibz03 (#37) üzenetére


Keitaro
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=929[/L]
És ezelőtt már volt Seagate...

Mondok valamit > belémkötsz > linket adok
aztán minden előlről :)

(#40) LukE válasza tibz03 (#37) üzenetére


LukE
veterán

1 éves 80-as Barracuda IV-em meg időutazott?:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#41) tibz03 válasza LukE (#40) üzenetére


tibz03
őstag

Jaja. :)
Na erre vágj vissza télapófej! :DDD

(#42) Alvin_ti4200 válasza tibz03 (#37) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hát megint tévedsz. IBM Deskstar. Haveromnak egy 45 gigás van több!, mint 2 éve ebből a sorozatból.

(#43) Keitaro válasza tibz03 (#41) üzenetére


Keitaro
addikt

A meghajtók 20, 40, 60 és 80 GB kapacitásban érkeznek, 3 év garanciával. Itthon Seagate már biztosan kapható, a Maxtort hozzáférhetősége nem egyértelmű, mert árlistákon nem látni a J és L széria közti megkülönböztetést, és (sajnos) valószínűleg egyelőre csak az olcsóbb, hagyományos modellek érkeznek

Ez abban a hírben van amit belinkeltem :)

Dátum: 2001-11-09

(#44) LukE válasza tibz03 (#41) üzenetére


LukE
veterán

má boccs, de most neked kellene visszavágnod, 2 különböző állításra:)):t

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#45) tibz03 válasza Keitaro (#43) üzenetére


tibz03
őstag

Jól van, a télapókkal nem érdemes vitázni, belátom. Túl idősek és böcsek. :D
Talán azért van, mert sok sz.gépet szállítanak ki Karácsonyra...

(#46) tibz03 válasza LukE (#44) üzenetére


tibz03
őstag

Miért, a hozzászólásodnak ''Recon pártját fogom'' szaga volt. De most elpártoltál mellőlem, látva, a Mikulás bölcsebb, mint én. Szemét! :DDD

(#47) Keitaro válasza tibz03 (#45) üzenetére


Keitaro
addikt

:)
Oyasumi minna ^^

(#48) kveszt


kveszt
csendes tag

''A megfelelő kenés, és szivárgás problémáját nagy viszkozitású olajjal és nagyon precíz tömítésekkel oldották meg.''

Tehát a tömítés megoldva, így kenés megoldva. Elolvastátok a cikket? :)

(#49) VladimirR válasza tibz03 (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

elore szeretnek elnezest kerni, de te ugy erted felre az egeszet, hog yarra meg gondolni is nehez.

a kenes kifejeze itt sem arra vonatkozik, hogy a kenoanyagot utana kene tolteni. a halal se venne ojan vinyot. azt jelenti, hogy az olaj(vagy egyeb kenoanyag) nyomasa csokken ezert nem megfelelo a kenes a szerkezeten belul.

ez kb olyan mint mikor a kocsiban all a motor. te akar locsolhatod is tuzoltotomlobol olajjal, belul akkor sincsen kenes, mer a motor all, es az olajnak nincs nyomasa

(#50) LukE válasza tibz03 (#46) üzenetére


LukE
veterán

#37-> mert ez most (pár hónapja) jött be.
#40->1 éves 80-as Barracuda IV-em meg időutazott?
ez most a te igazadat mutatja szerinted? nem-nem:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  2 vagy 8 mb cache? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.