Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2 táp?

Hozzászólások

(#1) Overmind


Overmind
aktív tag

Üdv all!

A helyzet: tuningolni akarom a processzort, de attól tartok kevés lesz a DTK 300 W-os tápom. A HOC-n van egy kalkulátor, a szerint a procim, ha jól sikerül a tuning akkor 150 wattot fogyaszt... Így erősen túllépném a 300-as határt bár az itt látható megatesztben ez a táp bírt 385-öt is.

A kérdés arra vonatkozik, hogy tudnék szerezni egy 200W-os (alig használt, 10 éves tápot :) ), és arra kötném a winyót, a Radeon 9500-ast, DVD-t, ventiket, amit csak lehet.
Így elég lenne a DTK? Mennyit könnyít, ha ezeket másik táp adja le? Merthogy nem ugyanonnan szedi elvileg a procifeszt meg a 12-t...

Szóval van vkinek tippe, hogy lenne-e értelme két tápon járatni?

(#2) Szabtom


Szabtom
senior tag

Mi az a HOC és hol találom? Én is szívesen kiszámolnám a tápom ''erejét''.

(#3) Sárpac válasza Overmind (#1) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Millen procika az?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4) Maverick14 válasza Overmind (#1) üzenetére


Maverick14
tag

Jó esetben csak a gyengébbik táp száll el.
Mert ugye két feszültség generátort nem szabad párhuzamosan kötni.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#5) mr_ricsi válasza Overmind (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A procidnál a 150W a teljesítményfelvétele, vagy a tápegységtől igényel ekkora teljesítményt?
Ugyanis az előbbi esetben a tápod a +12V-on előbbi esetben 16A-t, utóbbinál 13A-t kell hogy tudjon. (Ha minden más 12V-os fogyasztót a másik tápra teszel.)

Egyébként elvileg nem látom akadályát a 2 tápos működésnek, de a Radeont nem, csak a ventiket és a meghajtókat hajtanám a 2.-ról.

A bekapcsolásról még el kellene gondolkodni, mert a 200W-os táp -ugye- még AT-s, azaz a 230V-ról kapcsolódik be, nem az alaplap kapcsolja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6) hezso válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


hezso
aktív tag

Egy kis moddal megoldható(1relé) hogy egyszerre kapcsoljanak.

Jó dolog a 2táp, de csak akkor, ha van elég hely a gépben neki...

(#7) hezso válasza Maverick14 (#4) üzenetére


hezso
aktív tag

:F Mér párhuzamosan? Ez hülyeség...

(#8) Overmind válasza Szabtom (#2) üzenetére


Overmind
aktív tag

Tévedtem. :) Sorry. OCP, azaz Bővebben: link

(#9) Overmind válasza Sárpac (#3) üzenetére


Overmind
aktív tag

A procika az egy TB 1700+ JIUHB :)

(#10) Overmind válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


Overmind
aktív tag

150W lenne a teljesitmény, de csak ha sikerül, ha nem akkor 120W+...

A Radeon sokat zabál, 45W felvétel elvileg, azért akartam átteni, de az lehet tényleg necces.

Az AT bekapcsolását még csak-csak meg lehet oldani, ha a vidkarinak nem árt, hogy hamarabb kab 12V-ot mint AGP-ről. Gondolom az nem baj.

(#11) Sárpac válasza Overmind (#9) üzenetére


Sárpac
nagyúr

És az miért enne 150wattot?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#12) Overmind válasza hezso (#6) üzenetére


Overmind
aktív tag

Van hely, a relén még gondolkozom, végülis nem olyan nagy teher bekapcsolni a másikat is (magyarul bekapcsolva hagyom, és az elosztóval együtt kapcsolna be).

(#13) Maverick14 válasza hezso (#7) üzenetére


Maverick14
tag

Sorosan nem kötheted mert akkor minden dupla feszt. kap.
A gond az hogy ha valamelyik táp kisebb feszt. ad mint a másik az erősebb táp rá foga kényszeríteni a saját feszültségét és nagyon terhelődni fog.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#14) Overmind válasza Sárpac (#11) üzenetére


Overmind
aktív tag

2500Mhz+ vs. 2.0V

(#15) Overmind válasza Maverick14 (#13) üzenetére


Overmind
aktív tag

Most nem értelek...
Ha pl. rákötöm a winyót a 200W-osra az szerintem nem soros és nem is párhuzamos kötés. A két tápot nem akarom összekötni!! Még csak az kéne. :)

(#16) dDiego válasza Overmind (#14) üzenetére


dDiego
aktív tag

Bocsi, de mi az, hogy 2500MHz+ vs. 2.0V?

Talán 2500MHz on vagy at 2.0V nem? ;]

báránybőr = juhhéj

(#17) Overmind válasza dDiego (#16) üzenetére


Overmind
aktív tag

Kössz az UP-ot, meg a javitást. :)
Nemrég irtam házidogát és tele volt ellentétekkel, szóval még mindig ha kell, ha nem versust irok...

(#18) mr_ricsi válasza Maverick14 (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mert ugye két feszültség generátort nem szabad párhuzamosan kötni''
Pont ez jutott eszembe a Radeonnál, mert az az AGP-n keresztül közösítheti a tápokat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) hezso válasza Maverick14 (#13) üzenetére


hezso
aktív tag

Én sem értelek. Nem lenne szerencsés 2kapcsolóüzemű tápot párhuzamosan kötni. De nem is kell. Egyik táp csak az alaplapra, másik meg a többire... Mi ezzel a baj?

(#20) Maverick14 válasza Overmind (#15) üzenetére


Maverick14
tag

A két tápot az alkatrészeken keresztül kötödd össze.
Pl. vinyó +5V egyik táp, a másik tápra ez a vinyó kábel +5V-os erein keresztül szépen kapcsolódik.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#21) Sárpac válasza Overmind (#9) üzenetére


Sárpac
nagyúr

TB 1700as 2500mhz menne, de meddig?
1milliomod másodpercig amíg kimúlik!:C

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#22) hezso válasza Maverick14 (#20) üzenetére


hezso
aktív tag

Hát nem hinném, hogy ez gondot okoz. Sok helyen van duplatáp(főleg serverekben), és ott is elmegy. Vinyó meg úgy tudom nem kap +5V-ot IDE dróton, pláne minek közösítené a normál +5volttal.. Menni fog az sztem, és nem is fog leégni...

(#23) mr_ricsi válasza Overmind (#14) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''2.0V''
Arra a pár hónapra, amit a proci legfeljebb kibír, érdemes ekkora átalakítást végezni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#24) Bazsesz válasza Overmind (#8) üzenetére


Bazsesz
őstag

Ez a számoló nagyon tuti!

Tudtátok, hogy egy 500W-os P3 5000MHz-n (5GHz-n) járatva 5V-tal (öt) megenne 1611 (ezerhatszáztizenegy) W-ot. Tiszta állat. :))

És hogy egy 600 MHz-s Splitfire Duron 9000 (kilencezer) MHz-en, 12 (tizenkét) V-on megesz 23118.75 (huszonháromezeregyszáztizennyolcegészhetvenöt) W-ot. Nagyon kóser! :)) Az élet apró örömei. :DD

Köszi a linket!

Hogy értelmeset is szóljak: De miért nem férnél bele?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#25) Maverick14 válasza hezso (#22) üzenetére


Maverick14
tag

A kérdés két 'mezei' tápra vonatkozott. Amiből az egyik már kissé korosabb darab lenne.
Azt hiszem hogy a vinyó rossz példa volt. Megnéztem a szabványt és tényleg csak föld és jel megy a kábelen. És a +3,3V-os jelszint miatt nem lehet gond.
(De egy régi nem UDMA-s vinyóra ami még +5V-os jelszintet használt igaz amit írtam. Ha valamelyik jel 1-es akkor a két táp +5V-ja bizony összekötődik.)

My other car is an F-14 Tomcat!

(#26) mr_ricsi válasza Maverick14 (#25) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha valamelyik jel 1-es akkor a két táp +5V-ja bizony összekötődik.''
Na, ne má'! Ezt mindenféle leválasztó ellenállások, meg a közbeiktatott tranyók fogják megakadályozni. (Eszerint ha a 3V-os digit fényképezőmet a PC 5V-os USB-jére dugom, le fog égni a kamera belseje??? :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#27) Maverick14 válasza mr_ricsi (#26) üzenetére


Maverick14
tag

Már mondtam hogy rossz példa volt a vinyó.
Én csak a két táp lehetséges szembekapcsolásából eredő problémákra próbáltam rávilágítani. Ha valamelyik valamiért nem tudja a speckót akkor bizony gondok lehetnek.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#28) Tul


Tul
aktív tag

Az a helyzet, eddig hasonló eszembe sem jutott, pedig nagyon primitív, de legalább olyan hatékony megoldás!:C Így legalább meg van oldva az fx5900 tápellátása. Már majdnem vettem volna egy 400w-os tápot a nagy kétségbeesésben, erre egy fillér nélkül megúszom, kérek a szomszédból egy régi AT-s 200w-osat, így máris 500w-nál járok:))
Ez nagyon jó:C

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#29) sirály12 válasza Overmind (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Hát én nem kísérteném a sorsot. Szerintem Nem jó ötlet. Ha belegondolsz két kapcsolóüzemű tápról van szó. De te tood. A te vasad bánhatja.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#30) Alex91


Alex91
félisten

En Amigat hasznaltam ugy, hogy a gep volt egy tapon, es masik tapon a winyo. Nem volt semmi gond, csak a megfelelo be/kikapcsolasi sorrendet be kellett tartani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31) Overmind válasza Tul (#28) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ha kipróbálod, majd megoszthatnád velünk az eredményét. :D

(#32) Tul válasza Overmind (#31) üzenetére


Tul
aktív tag

A jövő héten már írom is mi a tapasztalat:) Akkor jövök vissza a koliba.

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#33) Overmind válasza mr_ricsi (#23) üzenetére


Overmind
aktív tag

Na jó. :) Legyen 1.9V. SZVSZ kibír vagy egy évet minimum, addigra meg csak lesz jól tuningolható proci olcsón. Ha nem akkor meg veszek majd egy használt 2100+t.

(#34) Overmind válasza Tul (#32) üzenetére


Overmind
aktív tag

Lelkesen várom! :) Nekem úgyis jövő hét végén lesz esedékes.

(#35) emvy


emvy
nagyúr

A két tápot felejtsétek el. Rossz esetben dobhatjátok ki az egész gépet. 0:40kor nem írom le, miért. :)
(mod: most olvasom, mevörikk kollegának igaza van. ezúton kérdezném is a kollegát, h hol is tanít? :) )

while (!sleep) sheep++;

(#36) Overmind válasza emvy (#35) üzenetére


Overmind
aktív tag

Na most odalett a lelkesedésem...
Ha már úgyis benéztél... :) szerinted a 3007-es DTK egyedül elbírja a procituningot úgy, hogy a többi cucc (a procin kívül minden) kb 210W-ot fogyaszt.

[Szerkesztve]

(#37) Gabesz84 válasza mr_ricsi (#5) üzenetére


Gabesz84
őstag

nekem van 200W-os ATX tapom, mais azt hasznalom meg:)
azl nem csak AT-s 200W-os tap van;]

(#38) demagóg válasza Maverick14 (#25) üzenetére


demagóg
aktív tag

(De egy régi nem UDMA-s vinyóra ami még +5V-os jelszintet használt igaz amit írtam. Ha valamelyik jel 1-es akkor a két táp +5V-ja bizony összekötődik.)

A táp a tápvezetéken megy, a jel a jelvezetéken. A kettő nem kötődik össze. A jelvezetéken nem attól lesz feszültség, hogy egy relé oda kapcsolja. :)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#39) demagóg válasza emvy (#35) üzenetére


demagóg
aktív tag

Mi az a rossz eset? Írd le nyugodtan, hogy miért, szeretnénk okosodni.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#40) Maverick14 válasza emvy (#35) üzenetére


Maverick14
tag

Veszprémi Egyetem Műszaki Infó
Néha beugrom a főnököm helyett számítógép architektúrák előadást tartani.

Sajnos most nekem sincs időm tovább magyarázni a mechanizmust mert írnom kell a disszertációmat.

My other car is an F-14 Tomcat!

(#41) Szabtom


Szabtom
senior tag

Ha már tápokról van szó: szerintetek baj, hogy a tápom a BIOS szerint és Hardware Doctor szerint is 11.7-11.76 Voltot nyom 12 V helyett? Sosem megy feljebb.

(#42) Sárpac válasza Szabtom (#41) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Még benne van a tűrésben amúgy terheletlenül megvan az 12V is!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#43) Szabtom válasza Sárpac (#42) üzenetére


Szabtom
senior tag

OK, én is kiszámoltam, hogy ez benne van a >97% tűrésben. De nem lehet, hogy emiatt nem bírja a P4 2.6C proci a 250 FSB-t 5:4-en? Nem kéne neki fullra a 12Volt?

(#44) Sárpac válasza Szabtom (#43) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem csak egyszerűen nem bírja és kész a procid a 250fsbt!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#45) demagóg válasza Overmind (#36) üzenetére


demagóg
aktív tag

Úgy látom, mindenki fáradt a válasz adásra. Sem emvy, sem Maverick14 nem ér rá mostanában. Na, akkor röviden. Megoldható kettő vagy több táp használata is. Néhány dologra azért oda kell figyelni.
-Az alaplap és kártyái egy tápról menjenek. Így elkerülhető, hogy a külön tápkábelt is használó videokártya táp hiány miatt problémázzon és akár el se induljon. Ha a videotápot is szeparálni kell, akkor kell tenni egy próbát, de ezt már csak hozzáértőknek javasolt. Elképzelhető, hogy a tápok közös indítását is biztosítani kell. A tápok párhuzamos kötése nem javasolt, bár megvan ennek is a lehetősége. Csak hozzáértők vizsgálják ezt a lehetőséget is, de azoknak meg úgysem kell mondani, hogy miért.
-Az összes többi kacat (vinyók, ventik és mások) járathatók külön tápról. Ha valaki nem közös kapcsolót használ, akkor először az alaplapot, aztán a többit célszerű bekapcsolni.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#46) Szabtom válasza Sárpac (#44) üzenetére


Szabtom
senior tag

Már ment a procim 250-nel, több hónapig, gond nélkül. Az előző táppal, meg gyengébb videokarival (9600pro). Bírnia kell. Más ötlet?

(#47) Moric


Moric
aktív tag

Én használtam már két tápot, igaz nem sokáig. Én két dolgot tettem, a két táp házát pluszban összekötöttem, meg a földeket is. Mivel mid a kettő ATX-es volt a bekapcsolással először voltak gondjaim. AT-és táppal ez a gond sincs.
Volt olyan is, hogy egy másik gép tápjától hajtottam meg egy vincsit. Azt is túlélte.

(#48) mr_ricsi válasza demagóg (#45) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ha valaki nem közös kapcsolót használ, akkor először az alaplapot, aztán a többit célszerű bekapcsolni.''
A csudát! Ha az alaplap éledésekor még nincsenek vinyók, akkor vagy nem ismeri fel őket a gép, vagy le is fagy.

Ha a HDD-k és egyéb meghajtók, meg a ventik mennek a másik tápról, azokat nyugodtan lehet először bekapcsolni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) mr_ricsi válasza Szabtom (#43) üzenetére


mr_ricsi
veterán

+12V-nál +/-5% a megengedett. (11.40-12.60V), és csúcsterhelésnél sem haladhatja meg az eltérés a +/-10%-ot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) mr_ricsi válasza Gabesz84 (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azl nem csak AT-s 200W-os tap van''
Az #1-ben 10 éves 200W-os ról volt szó. Az 1994, és emlékeim szerint akkor még nem volt gyakori az ATX a gépekben. (Egyébként a későbbiekben kiderült, hogy eltaláltam)

Különben van 160W-os ATX-es is. :))

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  2 táp?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.