Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mark0056


Mark0056
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Jelenleg van az emeleten egy ADSL modemem és egy TP-LINK TL-WR740N routerem. Erre van kötve egy nyomtató és 2 PC LAN-al és használjuk a Wifi-t 6 mobileszközzel és 1 laptoppal.
A napokban kaptam a Telekomtól egy ZTE ZXV10 H201L-t, ami egyben modem meg router. Mivel a földszinten gyenge a fenti router jele, az udvaron pedig egyáltalán nincs jel és van egy LAN kábel a fenti routerből a földszinti TV-ig szinte teljesen feleslegesen, arra gondoltam, hogy be lehetne építeni a hálózatba az új kütyüt, hogy legyen egy router lenn és egy fenn.
Nem vagyok jártas a témában, ezért kérek segítséget.
Azt olvastam, hogy elég gyenge a wifije ennek a ZTE-nek.
Első kérdésem, hogy érdemes-e ennek nekiállnom, vagy inkább tegyem el a szekrénybe a ZTE-t?

Ha érdemes, akkor működőképes állapot ez a 2 routeres rendszer? A készülékek mindig arra csatlakoznak majd, amelyik az adott helyen jobb? Gördülékenyen fog ez működni, nem kell majd mindig vacakolni vele? Tehát valójában egyszerűbbé, jobbá teszi a mindennapokat, nem csak gondokat okoz majd?

Ha igen, akkor én inkább meghagynám fönt a már működő rendszert, nem bolygatnám azt, ami működik és lent helyezném el az újat, wifi routerként.

Kivitelezhető mindez általam, nem túl bonyolult?

(#2) krivics válasza Mark0056 (#1) üzenetére


krivics
csendes tag

Működőképes a 2 routeres rendszer. Ha van LAN kábel a kettő között célszerű azzal összekötni, ha nincs itt van egy jó leírás hogyan kell;

http://logout.hu/cikk/tp-link_wds_bridge_avagy_wi-fi_hatotav_noveles_har/teljes.html

(#3) Mark0056 válasza krivics (#2) üzenetére


Mark0056
csendes tag

LAN kábel van, csak gondolom, nem annyiból áll a folyamat, hogy bedugom a 2. router input portjába az 1. output portjából érkező LAN kábelt. Vagy igen?

(#4) Gézengúz válasza Mark0056 (#3) üzenetére


Gézengúz
addikt

Menj át ide, [link] Ezt úgyis zárni fogják..

Amúgy meg...

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.