Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eredhil


Eredhil
újonc

Helló mindenki!

Az lenne a kérdésem h össze van dugva minden remekül működik a netek egy 14 gépes hálózaton vannak a kérdésem az lenne h így hogy egy router van a sebességnek össze kell e adódnia vagy csak kiegyensúlyozottabb lesz a sebesség eloszlása?!

(#2) club1 válasza Eredhil (#1) üzenetére


club1
veterán

Az alap, hogy fórumban egy kérdésnek nem hozunk létre topic-ot. :(((
Létezik itt egy rakás routeres, otthoni hálózatos, sőt TP-Link-es topic is. Mondjuk inkább ezekben kérdezz de úgy, hogy értsük mi a kérdésed...

(#3) Eredhil válasza club1 (#2) üzenetére


Eredhil
újonc

Melyik része nem világos? :D szívesen segítek rajtad

(#4) club1 válasza Eredhil (#3) üzenetére


club1
veterán

(#5) nyxor


nyxor
aktív tag

A terheléselosztás nem ilyen egyszerű, hogy összeadódik a sebesség, szép is volna.
Ez úgy működik, hogy mondjuk böngészel, akkor van sok kisebb session-öd, ezeket szépen el lehet osztani a két WAN port között. Viszont ha egy fájlt töltesz le http-n vagy ftp-n át, akkor csak az egyik link lesz használva, egy session-ről lévén szó. Persze indíthatsz mégegy letöltést, és akkor a másik link is menni fog. Torrentnél el tudom képzelni, hogy összeadódik a sebesség, mivel az sok kapcsolatot használ. De nem is ez a lényege a dolognak, hanem a redundancia: ha az egyik link kiesik, van tartalék.

Egyébként teljesen igaza van club1-nek.

[ Szerkesztve ]

LG G2

(#6) Eredhil válasza nyxor (#5) üzenetére


Eredhil
újonc

Köszönöm szépen a választ ez több is mint amire számítottam! :) Elnézést a zaklatásért nem tudom hogy mennek a dolgok itt. Azt meg h varjusnak igaza van valóban nem is tagadtam :D sorry! De a választ nagyon nagyon szépen köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.