Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  2>1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Tudnátok ajánlani nem túl drága két ventis, 300W-os tápegységet?

(#2) Aram válasza divot (#1) üzenetére


Aram
tag

Sajna nem.

Én eddig csak Enermax és Chieftec duplaventis tápokat láttam idehaza...


Aram

Ez a felirat 20byte!

(#3) dON't hAcK! válasza divot (#1) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Mi a 'nemtúdrága'?

dON't hAcK élt, ...

(#4) divot válasza dON't hAcK! (#3) üzenetére


divot
veterán

Az egyik üzletben van bruttó 18 ezerért 300W-os Enermax. Ez már egész jó ár, csak gondoltam hátha valaki tud valami még ennél is jobb ajánlatot.

(#5) divot


divot
veterán

Na egy vidám történet is frissiben.

Keresgélés közben fölhívtam telefonon a Mistralt (Jó, tudom...)

Mondom, hogy két ventis kellene. Azt mondja a srác a telefonban:

Két ventis, hát olyan nincs is. Aztán lefogja a hallgatót, valakivel duruzsol, majd elkezdi mondani, hogy illetve mégiscsak...

Akkor asszem másik bolt...

(#6) tothjozsef válasza divot (#5) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Na és miéert hívogatod te a Mistralt? :D

(#7) divot válasza tothjozsef (#6) üzenetére


divot
veterán

Legalább tizenöt boltot hívtam... Így teljes a kép.

(#8) Den válasza divot (#4) üzenetére


Den
veterán

Olcsó ha veszel egy egyventiset és rácsavarozol mégegy ventit. Nem viccelek, oda ahol a belső nyílás van a proci fölött, kívülről rányomatsz egy 8 centis ventit. Négy kis furat és négy lemezcsavar az egész, még a tápot se kell szétszedni.

www.simson4t.hu

(#9) marcee válasza divot (#5) üzenetére


marcee
addikt

Attól, hogy az eladó láma, még lehet bárhol vásárolni, ha te tudod, hogy mit akarsz!

(csak a tanácsát ne kérd ki!)

\m/

(#10) marcee


marcee
addikt

Aztán álló tápot, árulnak-e már? Vagy csak modolni lehet, mer az nekem nem megy.

Ill. gondolom házzal együtt a valószínűbb.

\m/

(#11) divot


divot
veterán

Egyelőre egyetlen jelöltem van: Enermax EG301PVE 18000 ÁFA-val. 3 év gari, két venti, és Fan Control.

Ismeritek?

(#12) marcee válasza divot (#11) üzenetére


marcee
addikt

a 350W-ost ismerem.

Igazából nem tudom azt mondani, hogy ilyen meg olyan qrva jó, mert csak úgy szimplán teszi a dolgát és műkszik fél éve (1800+, 3-4 winchester, dvd-rom, cd-rw, gf3)

\m/

(#13) Krix válasza divot (#11) üzenetére


Krix
őstag

Nekem van egy ilyen, és jó.

If it is not broken then don't fix it!

(#14) cucu válasza divot (#11) üzenetére


cucu
tag

próbálj FCA típust kérni, azon a külsö venti kikapcsol ha nem kell a hütése, nem kell neked tekergetni!

(#15) neduddki válasza divot (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hasonlo eset Nyiregyzazan! Mesteremnek kerestunk ATA100-as kartyat es Chieftec hazat! Csak a legjobbak!

-En nem tudom pontosan, mi az, de gyertek be a boldba .... szerintem elfogyottt!

-Olyan nem letezik, csak ATA100-as kabel ! /Ez a kedvencem, azota ez szalloige./

-Hat lattuk olyat, de eddig nem kellet senkinek!

-Az mi????
-RAID kartya!
-Sajnos SCSI cuccokat nem arulunk!

Mire a nyocadik boltban az elado gond nelkul felnyult a polcra es leemelt egyet!

Mutat egy 3+2+1-es hazat:
-Ez a legnagyobb haz, es nincs is nagyobb.
-Marmint a boltban?
-Ne egyaltalan!

A kerdesre, hogy Chieftec haz van-e a boltban:
-Nics nekunk, de nem is tudom milyen az!
-6+2+6.
-De hat az mar szerver haz!

Termeszetesen itt is a korabban emlitett nyolcadik boltban tudtak mi az es egy hetre vallaltak is volna a szallitast!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) Mattyer válasza Den (#8) üzenetére


Mattyer
tag

[L]http://www.freeweb.hu/coolness/mod/tapventi.html[/L]

Én ezt csináltam a tápommal:D Persze a gari ugrik, meg barkácsoló ambíciók hiányában is jobb a Te ötleted.

Csak az érdekesség kedvéért offoltam:D

iBook 14'' 1.33ghz

(#17) Ploszi válasza Mattyer (#16) üzenetére


Ploszi
senior tag

szerintem nem volt igazán off, mert tényleg így a legolcsóbb :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#18) Ahhoj válasza neduddki (#15) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Az overclock-nál most akciós áron van két ventis, 300w-os, aktív pfc-vel megáldott enermax táp. bár igaz, így akciósan is 20e ft. :(

off:
neduddki: talán vmilyen harcművészettel foglalkozol? ''Mesteremnek kerestunk...''
ha igen, akkor plz írj a ''Ti sportoltok?'' topikba.

on

(#19) gyozi


gyozi
aktív tag

Emberek, írja már le valaki, hogy mivel jobb egy márkás táp, mint egy noném, azon kívűl persze, hogy két venti van benne!
Mert én számoltam: 4+fáért lehet venni 300W-os Mercury tápot, és 6+fáért kapok hozzá túlfesz védőt. Ez összesen 10+fa. 18+fáért meg kapok egyetlen márkás tápot, de ezzel ugyanazt a hatást érem el, mintha vettem volna 10+fáért az előbbit? Egy szó mint száz, mért jobb a márkás táp?? (egy kicsit hülyén fogalmaztam, de azért lehet érteni, hogy mit akarok!) :))

(#20) laja válasza gyozi (#19) üzenetére


laja
tag

A márkás táp azért jó, mert

-biztos, hogy nem égeti szét a procidat és az alaplapodat (ami különben előforduhat)
- biztos, hogy rendesen működik (nem úgy, mint az én előző Codegen tápom, aminek ha bedugtam a P4-es rendszer harmadik tápdugóját az alaplapba, semmi meg se moccant, még a ventik se pörögtek fel)
- halkabb (itt speciel a mostani Enermaxomra gondolok).

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#21) Ahhoj válasza laja (#20) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Már nem emléxem, de vagy a chieftech-re, vagy az enermax-ra élettartam garancia van, ami nem is olyan rossz :))

(#22) fügike válasza gyozi (#19) üzenetére


fügike
senior tag

A márkás táp azért jó, mert a majd egy éves 300W-os Mercury-m igen sűrűn nem akarja elindítani a gépet. Csak a 3-4. vagy későbbi bekapcsolási kísérlet után hajlandó rá.:( Még garis, asszem, vissza fogom vinni, ha megvan a 360-as Chieftek!)

Boci-boci tarka!:D

(#23) Satan-Claus válasza Ahhoj (#21) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Chieftech-re a gyártó vállal élettartam gart, de a magyar nagykerek jó esetben is min. 3 évre veszik vissza. :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#24) Ahhoj válasza Satan-Claus (#23) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

hát igen :)
ha a gyártó mer élettartam garanciát vállalni a termékeire, akkor valószínűleg egész megbízhatóan működnek, és ha mégis volna vmi baja, az kiderül 3 éven belül :DD

(#25) guess.who válasza Ahhoj (#21) üzenetére


guess.who
senior tag

Cheftecre élettartam, Enermaxra 3 év átrozsdásodás elleni garancia van. :D

(#26) johnson válasza Ahhoj (#21) üzenetére


johnson
csendes tag

Üdv !

Előre is bocsánat a hülye kérdésért...

Mi az hogy ''élettartam garancia'' ? Mit értünk élettartam alatt ? Én személy szerint azt az időtartamot amig a termék működik ? De ez így biztos, hogy sántít, mert akkor a garancia csak arra az időtartamra vonatkozna amíg az adott készülék működik, ha elromlott viszlát garancia...

Akkor ,hogy is van ez ?

Johnson

(#27) emvy válasza johnson (#26) üzenetére


emvy
nagyúr

Meghibásodás esetén a termék életkorától függetlenül egy azonos vagy hasonló terméket adnak, vagy megjavítják.

while (!sleep) sheep++;

(#28) guess.who válasza gyozi (#19) üzenetére


guess.who
senior tag

-A márkás táp valószínűleg le is adja a névleges teljesítményt, sőt általában picit még többet is -a noname kategória legfeljebb csak álmodozik róla, hogy 300 Wattos legyen. :)
-A márkásban nem spórolják ki a speckó áramköröket (zavarszűrés, túlfeszvédelem, stb.)
-A márkásban az alkatrészek megfelelően (túl)méretezettek, így jóval kisebb eséllyel pukkan szét egy elkó menet közben.
-Némelyik Enermaxban pl. a ventillátorok fordulatszámát kézzel tudod szabályozni, illetve ha jól rémlik, akkor a lefelé nézőn hőmérő is van, azaz ha nincs nagy meleg, akkor nem pörög annyira.
-stb. :)

(#29) johnson válasza emvy (#27) üzenetére


johnson
csendes tag

Köszi, most már világos.

(#30) gyozi


gyozi
aktív tag

Köszi mindenkinek a kielégítő választ!

(#31) atus


atus
senior tag

Minek kell neked két ventis táp? Az a gyártók dolga, hogy eldöntse hány venti szükséges a megfelelő hűtéshez. 300W-os táphoz szerintem még nem létszükséglet a duálventi. Egy 520W-oshoz mondjuk már három is illik, de az egészen más kategória. Ha tehát egy ventivel meg tudják oldani a hűtést csendesen, de elégségesen, akkor teljesen felesleges két venti. Kétszer akkora meghibásodási lehetőség, + magasabb zajszint. Főleg, hogy az egyik befúj, a másik kiszív, szóval olyan nagyon sokat nem fogsz érni vele... Mattyerrel is csak azért raktuk be az övébe, mert ilyen gátlástalan modderek vagyunk, akik méregdrága tápok szétvágására bíztatják a gyanútlan usereket! :DDD
Ha vkinek kell álló táp, dobjon mailt, megbeszélhetjük az átalakítást...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#32) guess.who válasza atus (#31) üzenetére


guess.who
senior tag

''Az a gyártók dolga, hogy eldöntse hány venti szükséges a megfelelő hűtéshez.''
Igen. S ha Enermaxék úgy gondolják, hogy két ventillátort használnak (ami lassabban járatva ugyanakkora légmozgást biztosít, mint egy hangos, de gyors venti), akkor lehet, hogy igazuk van... :) Viszont szerintem a levegőáramlásnak mindenképpen jót tesz, mert a többi tápon lefelé csak ritkán van lyuk, pedig pont ott kellene, hogy elszívja a prociról a meleget...

''mert ilyen gátlástalan modderek vagyunk, akik méregdrága tápok szétvágására bíztatják a gyanútlan usereket!''

Fúúúújjjj, ez de csúnya dolog azért!! :)

(#33) Prozac


Prozac
aktív tag

Bocs. mi az az állótáp?

''Fussatok bolondok...''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  2>1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.